Sport

Ponad 300 miłośników turystyki rowerowej na rajdzie rodzinnym w Mierzynie

Opublikowane

w dniu

[lead]Wczoraj odbył się III Mierzyński Rodzinny Rajd Rowerowy na który przybyło ponad 300 miłośników turystyki rowerowej z Mierzyna, Gminy Dobra, Szczecina oraz różnych miejscowości Pomorza Zachodniego. Upał nie zniechęcił rowerzystów i przybyli do Mierzyna całymi rodzinami. Wydarzenie zorganizowała Fundacja Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus wraz z Mierzyńskim organizacjami pozarządowymi, a swojego patio na festyn, który się odbył na zakończenie rajdu użyczyło Centrum Handlowe Ster.[/lead]

Rowerzyści pokonali wspólnie kilkanaście kilometrów w bardzo spokojnym tempie, aby nawet najmłodsi i najstarsi uczestniczy rajdu dali radę pokonać wspólnie dystans. Trasa była różnorodna. Poza fragmentami asfaltowymi, organizatorzy zaplanowali także przejazd przez las oraz fragmenty drogami polnymi, które szczególnie spodobały się najmłodszym uczestnikom rajdu. Rajd rozpoczął się na parkingu Terenu Sportowo – Rekreacyjnego „Mierzynianka”. Na starcie rajdu wolontariusze Fundacji Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus rozdawali miłośnikom turystyki rowerowej kamizelki rowerowe, które ufundowali: DGS Poland, Aps-Tech oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska w Szczecinie. Przed rozpoczęciem przejazdu przez Mierzyn funkcjonariusze Straży Gminnej z Dobrej przypomnieli dzieciom najważniejsze zasady bezpiecznego poruszania się po drodze i opowiadali o zadaniach, które na co dzień realizują. Rowerzyści na trasę rajdu wyruszyli o godz. 10.00. Przejazd rowerzystów zabezpieczali policjanci w Wydziału Ruchu Drogowego KWP ze Szczecina, Polic i Mierzyna. Po pokonaniu kilkunastu kilometrów uczestnicy rajdu dotarli na patio Centrum Handlowego Ster, gdzie uczestnicy rajdu otrzymali pamiątkowe medale ufundowane z budżetu Gminy Dobra.

Organizatorzy przygotowali dla uczestników rajdu grill z kiełbaskami, napoje oraz wiele innych atrakcji. Animatorki malowały dzieciom buzie i skręcały fantazyjne baloniki. W patio Centrum Handlowego wolontariusze prowadzili zabawy i konkursy. Konkursy cieszyły się ogromnym zainteresowaniem najmłodszych rowerzystów. Dla uczestników konkursów przygotowano atrakcyjne nagrody. Uczestnicy rajdu otrzymali także gadżety odblaskowe poprawiające bezpieczeństwo, które przekazali: Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie. Dorośli uczestnicy rajdu otrzymali także jednorazowe alkotesty. Bardzo interesującą pogadankę dla dzieci na temat bezpiecznej jazdy na rowerze przeprowadziła Marta Kucharska – policjantka z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Szczecinie.

Fundacja Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus zaprosiła do organizacji tego wydarzenia Centrum Handlowe STER, Sołectwo Mierzyn, Rowerowy Mierzyn oraz najprężniej działające organizacje pozarządowe w Mierzynie, a wśród nich Stowarzyszenie My w Gminie Dobra oraz Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Sołectwa Mierzyn

Wydarzenie było współfinansowane ze środków otrzymanych od Gminy Dobra. Ze środków otrzymanych z Gminy dobra zakupiono medale dla uczestników wydarzenia oraz nagrody dla uczestników konkursów, które odbędą się w patio Centrum Handlowego Ster bezpośrednio po zakończeniu przejazdu. Udział w rajdzie był bezpłatny.

„Cieszę się ogromnie, że Mierzyński Rodzinny Rajd Rowerowy na stałe wpisał się w kalendarz wydarzeń integrujących mieszkańców Mierzyna. Jednocześnie to wydarzenie jest stałym punktem w kalendarzu miłośników turystyki rowerowej nie tylko z Mierzyna, ale także z innych miejscowości Gminy Dobra, ze Szczecina, a nawet z odległych miejscowości naszego województwa. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu wolontariuszy i wsparciu wielu sponsorów, instytucji i urzędów w ostatni weekend czerwca Mierzyn może gościć rowerowe rodzinny z całego Pomorza Zachodniego. Już dzisiaj zapraszamy za rok na czwartą edycję tego wyjątkowego wydarzenia„ – powiedział Paweł Malinowski, prezes Fundacji Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus oraz radny Gminy Dobra.

Bezpośrednio przed rajdem wolontariusze Fundacji Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus przekazali dzieciom z Domu Dziecka w Trzcińsku Zdroju 8 nowych rowerów. Zakup rowerów był możliwy dzięki zbiórce środków prowadzonych przez Fundację wśród uczestników IX rajdu rowerowego dookoła Zalewu Szczecińskiego. Rowerzyści zebrali łącznie 3.541,69 złotych co pozwoliło na zakup czterech rowerów. Kolejne cztery rowery ufundował Decathlon. Wychowankowie domu dziecka na nowych rowerach uczestniczyli w rajdzie.

„Uśmiechy dzieci i ich radość z pierwszych jazd na nowych rowerach były dla nas najlepszym podsumowaniem akcji zbiórki pieniędzy na rowery. Dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w tą akcję” – powiedział Wojtek Marciniak, członek Rady Programowej Fundacji Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus.

Fundacja Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus zapowiedziała organizację kolejnych rodzinnych rajdów rowerowych. Przed nami m.in. rodzinny rajd rowerowy do Rezerwatu Świdwie, rodzinny rajd rowerowy do Puszczy Bukowej czy rodzinny rajd rowerowy połączony ze zwiedzaniem Szczecina ze znanym szczecińskim przewodnikiem Michałem Rembasem. Udział we wszystkich rajdach rodzinnych organizowanych przez Szczeciński Klub Rowerowy jest bezpłatny. Szczegóły dotyczące tych rajdów będą zamieszczane na bieżąco na profilu klubu na portalu Facebook https:/www.facebook.com/gryfus.szczecin/ oraz na stronie www.gryfus.szczecin.pl

Reklama

Sport

Nowy trener mistrzyń Polski – Dawid Michor przejmuje stery w Chemiku Police

Chemik Police wchodzi w nowy rozdział swojej siatkarskiej sagi z 36-letnim Dawidem Michorem u steru. To szkoleniowiec, który ostatnie pięć lat poświęcił na formowanie przyszłych talentów w Wieżycy Stężyca, teraz stanął przed szansą prowadzenia mistrzyń Polski w przyszłym sezonie Tauron Ligi.

Opublikowane

w dniu

Pomimo turbulencji finansowych, jakie nękały klub po wycofaniu się głównego sponsora – Grupy Azoty, zespół nie tylko utrzymał siłę i skupienie pozwalając na zdobycie złotego medalu, ale także podejmuje ważne kroki w celu stabilizacji sytuacji. Powołanie Michora na trenera jest wyrazem wiary w jego możliwości i nadziei na nową ero sukcesów na sportowej mapie Police.

 

Czytaj dalej

Gmina Police

Podpisanie umowy o współpracy między Gminą Police a Chemikiem Police

W Urzędzie Miejskim w Policach doszło do ważnego wydarzenia dla lokalnego sportu – podpisanie umowy o współpracy między Gminą Police a klubem piłki siatkowej Chemik Police. Burmistrz Polic, Krystian Kowalewski, podkreślił znaczenie tego kroku dla zachowania ciągłości działalności sportowej w najwyższej klasie rozgrywkowej. „Naszym celem jest podtrzymanie działalności tego klubu i umożliwienie mu przetrwania w najwyższej klasie rozgrywkowej,” zaznaczył burmistrz.

Opublikowane

w dniu

W trakcie ostatniej sesji Rady Miejskiej w Policach, zatwierdzono również środki finansowe by wesprzeć tę współpracę. Rozmowy na temat szczegółów będzie kontynuowano w najbliższych dniach.

Prezes Chemika Police, Radosław Anioł, wyraził wdzięczność za wsparcie ze strony gminy i wyraził nadzieję na owocną współpracę. „Spotkaliśmy się kilka tygodni temu i od razu była wola współpracy ze strony burmistrza Polic,” dodał Anioł.

W kręgu zainteresowanych przez umowę znaleźli się obok burmistrza Kowalewskiego także zastępca burmistrza, Magdalena Sosnowska, prezes klubu, Radosław Anioł oraz członek Rady Nadzorczej klubu, Piotr Kołacki, którzy byli obecni podczas briefingu prasowego i podpisania umowy.

Czytaj dalej

Sport

Radosław Anioł Prezesem Chemika Police, w tym roku bez Ligi Mistrzyń

Rada Nadzorcza Chemika Police zdecydowała podjąć kluczowe kroki na drodze do finansowej stabilizacji. Radosław Anioł, dotychczasowy p.o. prezesa klubu, został oficjalnie powołany na stanowisko Prezesa Zarządu.

Opublikowane

w dniu

Prezes Grupy Azoty Police, Andrzej Dawidowski, nie ukrywał satysfakcji z wyboru, określając go jako zdeterminowaną postawę na doświadczenie i dedykację Anioła, który prowadził klub w zarządzaniu w różnych rolach przez wiele lat.

Radosław Anioł stoi teraz przed trudnym zadaniem reorganizacji finansów Chemika, który zmaga się z problemami finansowymi i zadłużeniem po niefrasobliwej polityce poprzedniego kierownictwa. Zainicjował już serię porozumień z zawodniczkami i sztabem szkoleniowym, mających na celu rozłożenie zadłużenia na dłuższy okres czasu, docelowo do końca 2025 roku.

Jednym z najbardziej dojmujących, lecz odpowiedzialnych kroków, było wycofanie zespołu z europejskich rozgrywek, mimo wywalczonego prawa do udziału w Lidze Mistrzyń. Radosław Anioł podkreśla jednak konieczność skupienia zasobów na solidnym przygotowaniu klubu do nowego sezonu, priorytetem jest zabezpieczenie budżetu oraz budowanie zespołu z perspektywicznymi młodymi siatkarkami.

Mimo wyznań ciążących nad kierownictwem klubu chmur, wizja przyszłości kształtowana jest przez znajomość branży i sportowego optymizmu. Rada klubu podjęła wyzwanie, mając ambitne plany stabilizowania finansów i powrotu Chemika na szczyt w nadchodzących latach.

 

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie