Gmina Dobra

Pomóżmy 10-letniej Oldze z PSP Mierzyn

10-letnia Olga, uczennica 4. klasy w Publicznej Szkole Podstawowej w Mierzynie, potrzebuje naszej pomocy. Dzielna dziewczynka walczy ze straszną chorobą – nowotworem złośliwym kości. Czeka ją operacja i długa rehabilitacja, na którą potrzebne są środki. Pomóżmy Oldze wrócić do zdrowia.

Opublikowane

w dniu

Olga jest uczennicą 4. klasy w Publicznej Szkole Podstawowej w Mierzynie. Jest bardzo wesołą i towarzyską dziewczynką. Jednak, zamiast spędzać czas ze swoimi koleżankami, spędza go w szpitalu, przyjmując chemię.

Miesiąc przed urodzinami zdiagnozowano u Olgi guza kości ramiennej prawej. Okazało się, że jest to nowotwór złośliwy kości. Wszystko zaczęło się niepozornie. Olgę zaczęła pobolewać prawa ręka. Początkowo nic nie było na niej widać. Nie było też innych niepokojących objawów. Przez 2 miesiące rodzice szukali pomocy u rehabilitantów, byli również u dwóch ortopedów. Zalecano oszczędzanie ręki i ćwiczenia rozciągające – zdiagnozowano przeciążenie mięśni.

Niestety, ból wciąż nie ustępował. Dopiero trzeci ortopeda skierował dziewczynkę na RTG. Po obejrzeniu wyników nie miał dobrych wiadomości – podejrzenie nowotworu złośliwego kości ramiennej.

„Nasz świat runął, a wszystko inne przestało się liczyć w ciągu jednej minuty… Płacz, niedowierzanie, bezsilność, bezradność. Olga trafiła do Kliniki Pediatrii, Onkologii i Immunologii Dziecięcej w Szczecinie. Lekarze bardzo szybko zajęli się dokładnym diagnozowaniem. Olga przeszła wiele badań m.in. rezonans, tomografię, scyntygrafię kości, badanie PET. Została również wykonana biopsja na otwartej kości” – opowiadają Paulina i Grzegorz, rodzice Olgi.

Olga rozpoczęła chemioterapię przedoperacyjną. Ma ona na celu zmniejszenie wielkości guza oraz ognisk przerzutowych. Wlewy są wielogodzinne i bardzo osłabiają organizm. Za kilka tygodni Olga będzie musiała przejść operację wycięcia guza oraz wszczepienia endoprotezy. Podanie chemioterapii będzie konieczne również po zabiegu operacyjnym.

Po operacji Olga będzie wymagała intensywnej rehabilitacji na co potrzebne będą duże środki. Możemy pomóc wpłacając nawet niewielkie kwoty. Liczy się każda złotówka. Zbiórka prowadzona jest za pośrednictwem serwisu siepomaga.pl – https:/www.siepomaga.pl/olga-stepien

Możemy też przekazać 1,5% podatku (KRS 0000396361, cel szczegółowy: 0243733 Olga) lub wysłać SMS na nr 75365 o treści 0243733 (koszt 6,15 zł brutto, w tym VAT).

Olga straciła swoje normalne, beztroskie życie, jakie powinno mieć 10-letnie dziecko. Nie spotyka się z koleżankami, nie chodzi do szkoły i na lekcje śpiewu, które bardzo lubiła. Jej marzeniem jest normalnie żyć. Pomóżmy jej z całych sił spełnić to marzenie – marzenie, by była zdrowa.

Rodzicie Olgi będą wdzięczni za każde wsparcie.

Gmina Dobra

Niszczenie chodnika

Strażnicy gminni  stwierdzili zniszczenie chodnika przy ulicy Żubrzej w m. Dołuje. Według wstępnych ustaleń kierowca pojazdu, który tego dokonał okazał zezwolenie Starostwa Powiatowego w Policach na poruszanie się pojazdów ciężarowych na trasie Dołuje do działki rolnej, na wysokości której został zniszczony chodnik.

Opublikowane

w dniu

Mając na uwadze poczynione ustalenia strażnicy gminni nałożyli na sprawcę dwa mandaty karne. Jednocześnie zarówno Starostwo Powiatowe, jak i Straż Gminna zobowiązała sprawcę do pilnego naprawienia uszkodzenia. Sprawa będzie monitorowana.

Andrzej Budzyński
Komendant Straży Gminnej w Dobrej

Czytaj dalej

Gmina Dobra

Bezpłatna nauka gry w tenisa ziemnego

Dzieci i młodzież z gminy Dobra może skorzystać z bezpłatnych zajęć nauki gry w tenisa ziemnego.  Treningi odbywać się będą w każdą środę i piątek począwszy od 5 lipca na kortach tenisowych przy kompleksie sportowym Orlik w Dobrej.

Opublikowane

w dniu

Podział na grupy wiekowe:
I grupa – (dzieci w wieku 7-10 lat) w godz. 17-18
II grupa – (dzieci w wieku 11-14 lat) w godz. 18-19
III grupa – (młodzież w wieku 15-19 lat) w godz. 19-20
Grupy liczyć będą maksymalnie 8 osób.
Zapisy chętnych osób odbywają się w Ośrodku Pomocy Społecznej w Dobrej, od poniedziałku do piątku w godzinach 8-15, pod nr telefonu: 91 424 19 79. Decyduje kolejność zgłoszeń.
Zajęcia finansowane są w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii na 2023 rok w ramach zadania na rzecz dzieci i młodzieży „Profilaktyka poprzez sport”.

Czytaj dalej

Gmina Dobra

Przebudowa drogi Dołuje – Stobno oraz drogi w Stobnie

W siedzibie Starostwa Powiatowego w Policach zorganizowano briefing prasowy dotyczący realizowanych przez Powiat Policki dwóch inwestycji drogowych na terenie gmin Dobra i Kołbaskowo. Pierwszą jest przebudowa drogi Dołuje – Stobno, a drugą przebudowa drogi w miejscowości Stobno.

Opublikowane

w dniu

W briefingu wzięli udział m.in. starosta Andrzej Bednarek, wicestarosta Joanna Napiwodzka, Członek Zarządu Powiatu w Policach Beata Chmielewska, Wójt Gminy Kołbaskowo Małgorzata Schwarz oraz wykonawcy obu inwestycji drogowych.
Wykonawcą trwającej już przebudowy drogi powiatowej na odcinku Dołuje – Stobno jest firma Eurovia Polska S.A. Z części remontowanej drogi zerwano już nawierzchnię. Do 30 września droga między Dołujami a Stobnem została zamknięta. Niebawem rozpoczną się też prace na odcinku od skrzyżowania z krajową 10 do przychodni w Dołujach. Tam planowany jest ruch wahadłowy. Przewidziany termin zakończenia prac to koniec października br.
Drugą inwestycją realizowaną przez starostwo jest przebudowa drogi powiatowej w miejscowości Stobno, na odcinku około 1 kilometra. W ramach inwestycji powstaną między innymi chodniki, dojazdy do posesji i sieć kanalizacji w miejscowości. Planowany termin zakończenia prac to koniec września 2024 r.
Podczas briefingu starosta poinformował, że prace budowlane na ul. Górnej i Koralowej w Bezrzeczu prowadzone są zgodnie z harmonogramem i jest duże prawdopodobieństwo, że inwestycja zakończy się jeszcze w tym roku.

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie