Gmina Dobra

Pomoc pogorzelcom – Agroturystyka Rzędziny

21 lipca br. w pożarze ucierpiały zabudowania Agroturystyki w Rzędzinach. Następnego dnia Gmina Dobra uruchomiła konto, na które można było dokonywać wpłat z przeznaczeniem na pomoc w odbudowie zniszczonych zabudowań. Do dnia dzisiejszego, tj. 31 lipca br. na konto wpłynęły środki w kwocie 12 144,33 zł.

Opublikowane

w dniu

W piętek, 31 lipca br. przekazano środki na konto bankowe, które wskazała Pani Sylwia (właścicielka Agroturystyki).  

W imieniu władz Gminy Dobra oraz Pani Sylwii dziękujemy wszystkim Państwu za okazaną pomoc i wsparcie. Środki zostaną przeznaczone na zakup materiałów niezbędnych do budowy obory dla zwierząt – mówi Rozalia Adamska, Sekretarz Gminy Dobra.   

Jednocześnie informujemy, że nadal można wpłacać środki na pomoc dla Pogorzelców. 

Każdy może pomóc poszkodowanej rodzinie wpłacając środki na konto Gminy Dobra

nr 59 1020 4795 0000 9502 0399 8986 

 z dopiskiem Pomoc dla pogorzelców – AGROTURYSTYKA RZĘDZINY. 

Reklama

Gmina Dobra

KITLAS zamierza wprowadzić KOROZ – Co to jest?

Waldemar Kitlas kandydat na wójta gminy Dobra zamierza wprowadzić w przypadku zwycięstwa w wyborach samorządowych system KOROZ (Kontenerowy Organiczny Recykling Odpadów Zielonych). Jak twierdzi kandydat na wójta KOROZ przyczyni się do redukcji opłat za odpady komunalne aż do 30% oraz będzie możliwość oddawania odpadów zielonych w nieograniczonej ilości.

Opublikowane

w dniu

Zainwestujemy Wasze podatki w KOROZ (Kontenerowy Organiczny Recykling Odpadów Zielonych) i przez lata będziecie korzystać z tej inwestycji, płacąc za śmieci dużo mniej oraz oddając odpad zielony za przysłowiową złotówkę – pisze na stronie kitlas.pl/koroz kandydat na wójta

Waldemar Kitlas zamieścił na swojej stronie internetowej dokładny opis przedsięwzięcia i biznesplan. Z powyższego wynika, że nie jest to tylko obietnica wyborcza, ale dokładnie przemyślany plan działania w przyszłości.

KOROZ to nic innego jak znana już i sprawdzona technologia przetwarzania odpadów zielonych, które to stanowią w gminie Dobra aż 30% kosztów utylizacji odpadów komunalnych to jest 3 miliony 750 tyś złotych. Utylizacja odpadów w własnym zakresie, jak twierdzi Waldemar Kitlas przyczyni się do znacznych oszczędności, które chce przekazać bezpośrednio mieszkańcom. Przetwarzaniem odpadów zielonych ma zająć się Samorządowy Zakład Komunalny (jednostka budżetowa), a inwestycja w bioreaktory do przetwarzania odpadu zielonego wyniesie około 6 milionów złotych.

Czytaj dalej

Gmina Dobra

Dobra: Rusza nabór przedstawicieli do Zespołu ds. budżetu obywatelskiego na rok 2025

Opublikowane

w dniu

Nabór przeprowadzony zostanie w dniach 26.03.2024 – 19.04.2024 r. do godz. 15:00

Zgłoszenia przyjmowane będą w terminie do 19.04.2024 r., na załączonym formularzu. Formularz dostępny jest także w siedzibie Urzędu Gminy.

Zgłoszenia przyjmowane będą:

  • w sekretariacie Urzędu Gminy Dobra przy ulicy Szczecińskiej 16a lub
  • w formie elektronicznej na adres: gmina@dobraszczecinska.pl

Nabór przeprowadzony zostanie wśród grup:

  • mieszkańcy gminy;
  • członkowie organizacji pozarządowej

O przynależności do poszczególnej grupy decyduje kandydat poprzez zaznaczenie odpowiedniego pola na formularzu.

Szczegółowe informacje dostępne są pod numerem telefonu 91 441 05 41.

Zapraszamy do aktywnego udziału w rozwoju naszej Gminy.

Zarządzenie Nr 54/2024 Wójta Gminy Dobra z dnia 25 marca 2024 r. w sprawie przeprowadzenia konsultacji społecznych dotyczących naboru członków Zespołu ds. Budżetu Obywatelskiego na rok 2025 >> pobierz (pdf)

Formularz zgłoszeniowy >> pobierz (pdf) | pobierz (doc)

Czytaj dalej

Gmina Dobra

Kulturalne Pogranicze – II edycja. Koncert „Wybitni polscy i niemieccy kompozytorzy”

Stowarzyszenie Carpe diem, Stowarzyszenie Zachodniopomorski Klaster Morski i Gmina Blankensee, serdecznie zapraszają na trzeci już koncert w ramach drugiej edycji transgranicznego projektu „Kulturalne Pogranicze”. 23 marca, o godzinie 17.00, w Saloniku artystycznym „Nocturne” w Wołczkowie, rozpocznie się koncert zatytułowany „Wybitni polscy i niemieccy kompozytorzy”. Koncert wykonają znakomici pianiści: Kamila Sacharzewska, Szymon Drabiński oraz Arkadiusz Świech Junior.

Opublikowane

w dniu

Kamila Sacharzewska urodziła się 10 czerwca 2001 roku w Suwałkach. Ukończyła z wyróżnieniem Państwową Szkołę Muzyczną I i II stopnia w Suwałkach pod kierunkiem mgr Anny Borkowskiej.

Obecnie jest studentką Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie fortepianu prof. Janusza Olejniczaka oraz prof. dr hab. Joanny Ławrynowicz-Just.

Jest stypendystką wielu donatorów i funduszy, m. in.: Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Programu ,,Młoda Polska”, Dyrektora Centrum Edukacji Artystycznej, Marszałka Województwa Podlaskiego, Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci oraz Prezydenta Miasta Suwałk.

Laureatka wielu konkursów i nagród, m.in.:

* finalistka II Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego na Instrumentach Historycznych,

* Grand Prix oraz Nagroda Główna na ,, XIV Sonatina and Sonata International Youth Piano Competition” Corpus Cristi Texas USA,

* I Nagroda na ,,VII International Polish Grand Piano Music Competition dedicated to Fryderyk Chopin” w Wilnie,

* I Nagroda i Nagroda Specjalna Jury ,,Musical Prodigy” w Międzynarodowym Konkursie Młodych Pianistów w Rydze,

* I Nagroda oraz Nagroda NIFC i Nagroda Fundacji im. Gyorgy”a Ferenczyego” w Budapeszcie na IV Międzynarodowym Podkarpackim Konkursie Chopinowskim dla Dzieci i Młodzieży w Rzeszowie,

* I Nagroda na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym ,,Piano Talents” w Mediolanie,

* II nagroda ,,The 5 International Moscow Music Competition ”w Moskwie,

* I Nagroda oraz Nagroda Specjalna Konsula RP w Nawarze La Roja Angela Tellechea Goyena i Konserwatorium Muzycznego im. Pabla Sarasate w Pampelunie na 19-tym Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina dla Dzieci i Młodzieży w Szafarni,

* I Nagroda i Nagroda Specjalna na XIII Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Piotra Toperczera w Koszycach (Słowacja),

* I Nagroda i Nagroda Specjalna na 17 Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym of Ile –de-France Maisons-Laffitte w Paryżu.

Szymon Drabiński jest absolwentem Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Zduńskiej Woli w klasie fortepianu Marcina Szczerby oraz ZPSM nr 1 w Warszawie w klasie prof. Karola Radziwonowicza.

Laureat wielu nagród w konkursach solo i w duecie, m.in. II Nagroda oraz Nagroda Instytutu Fryderyka Chopina w XXV Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina w Szafarni (2017), II Nagroda oraz Nagroda Specjalna w XX Międzynarodowym Konkursie im. Juliusza Zarębskiego (2020, jako pianista kwintetu Ardere),

III Nagroda w VI Concurso Internacio nal de Musica Agustin Aponte na Teneryfie (2021).

Wielokrotnie występował m.in. w Żelazowej Woli, Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie, Filharmonii Narodowej, Filharmonii Wrocławskiej, Filharmonii Opolskiej oraz sie dzibie NOSPR w Katowicach.

We wrześniu 2018 roku wziął udział w Międzynarodowym Festiwalu Muzycznym „Young Prague”. W listopadzie 2021 roku reprezentował Polskę podczas odbywającego się w Dubaju Expo 2020.

W 2022 roku jako stypendysta banku Societé Generale oraz Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina, wraz ze skrzypaczką Aleksandrą Kornowicz, nagrał płytę „101 lat z życia sonaty”.

W roku 2024 uzyskał tytuł Ambasadora Miasta Zduńska Wola.

Arkadiusz Świech, młody pianista, mający na koncie kilkadziesiąt występów publicznych.

Uzyskane nagrody:

– listopad 2023 – Trzecia Nagroda w III-cim Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim Wiedeń 2023,

– luty 2024 -, Pierwsza Nagroda oraz Nagroda Specjalna za Poetycką Interpretację w Międzynarodowym Konkursie Muzycznym w Wielkiej Brytanii,

– luty 2024 – Platynowa Nagroda oraz Nagroda Specjalna za Doskonałą Interpretację w Międzynarodowym Konkursie Muzycznym „Max Bruch”,

– luty 2024, Złota Nagroda w Międzynarodowym Konkursie Muzycznym „Couperin”,
– marzec 2024 Trzecia Nagroda w Międzynarodowym Konkursie Muzycznym „Royal Maas International Competition”.

Program koncertu:

Kamila Sacharzewska:

Fryderyk Chopin

Mazurek C-dur op. 24 nr 2

Walc Es-dur op.18

Jean-Philippe Rameau

L’Egyptienne

L’Indeferente

La Poule

Szymon Drabiński:

Fryderyk Chopin

Scherzo b-moll op. 31 nr 2

Arkadiusz Świech:

Fryderyk Chopin

Nocturne op.48 nr 1

Kamila Sacharzewska:

Jan Sebastian Bach

Prelude cis-moll

Fryderyk Chopin

Polonez fis-moll op. 44

Kamila Sacharzewska:

Fryderyk Chopin

Nocturne Des-dur op. 27 nr 1

Etude op. 25 nr 5

Szymon Drabiński:

Fryderyk Chopin

Sonata b-moll op. 35 mov. 1

Arkadiusz Świech:

Ludwig van Beethoven

Sonata op. 27 (Księżycowa cz.1)

Kamila Sacharzewska

Fryderyk Chopin

Polonez As-dur op. 53

W przerwie muzycznej opowieści zapraszamy na kawę/herbatę i domowe ciasta, oraz na pełne pasji rozmowy o muzyce, kulturze i …. życiu.

Bezpłatne wejściówki można pobrać: https://app.evenea.pl/event/wybitnikompozytorzy/

Stowarzyszenie Zachodniopomorski KLASTER MORSKI, Stowarzyszenie Carpe diem, Gemeinde Blankensee, Projekt „Kulturalne Pogranicze-II edycja” jest dofinansowany z Programu Współpracy Interreg VI A Meklemburgia-Pomorze Przednie / Brandenburgia / Polska oraz ze środków rezerwy celowej budżetu państwa.

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie