Gmina Kołbaskowo

Pomoc dla ofiar powodzi z południa Polski – Gmina Kołbaskowo rusza z akcją wsparcia 

Na południu Polski, po nagłych i intensywnych opadach deszczu, doszło do tragicznej powodzi, która zalała liczne miasta, miasteczka i wsie. Zniszczenia są ogromne, a wielu mieszkańców straciło dach nad głową, dobytek i dostęp do podstawowych środków niezbędnych do życia. Sytuacja jest dramatyczna, a służby ratunkowe walczą z żywiołem, starając się zabezpieczyć ludność oraz ograniczyć skutki klęski.

Opublikowane

w dniu

W obliczu tej katastrofy, gmina Kołbaskowo szybko uruchomiła akcję pomocową, mającą na celu wsparcie ofiar powodzi. W obliczu skali zniszczeń i cierpienia, mieszkańcy gminy natychmiast zareagowali, organizując zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy, które zostaną dostarczone na południe Polski.

Na pierwszej linii działań pomocowych znajduje się Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Rosówku, który stał się centralnym punktem zbiórki darów. Wójt gminy oraz pracownicy GOPS zaapelowali o dostarczanie artykułów, które w obecnej sytuacji są najpilniej potrzebne.

– Zbieramy to, co jest w tej chwili najpotrzebniejsze. To butelkowana woda, żywność długoterminowa, środki czystości, a także agregaty prądotwórcze i pompy do odpompowywania wody– informują organizatorzy akcji.

Woda pitna, żywność o długim terminie ważności i środki czystości są kluczowe, ponieważ wiele rodzin zostało odciętych od podstawowych źródeł zaopatrzenia. Dostęp do prądu jest utrudniony, a w niektórych miejscach całkowicie niemożliwy, stąd potrzeba agregatów prądotwórczych, które mogą zapewnić choćby minimalne warunki bytowe w dotkniętych powodzią miejscowościach. Pompy do odpompowywania wody również są na wagę złota – w wielu rejonach woda wciąż zalega w budynkach, zalewając domy, piwnice i infrastrukturę, powodując dalsze szkody.

Akcja zbiórki darów spotkała się z ogromnym odzewem ze strony mieszkańców gminy Kołbaskowo. W krótkim czasie udało się zgromadzić wiele potrzebnych produktów, a także zapewnić transport na miejsce katastrofy.

– Mamy już dwa wozy, dzięki uprzejmości naszych mieszkańców, które zawiozą potrzebne rzeczy na miejsce katastrofy– mówią organizatorzy akcji.

To dzięki lokalnej solidarności możliwe jest tak szybkie zorganizowanie pomocy. Zwykli mieszkańcy, którzy zdecydowali się użyczyć swoich pojazdów, odegrają kluczową rolę w dostarczeniu darów na tereny dotknięte powodzią. Potrzeby poszkodowanych mogą się zmieniać w miarę upływu czasu, ale obecnie najważniejsze jest zapewnienie im podstawowych środków do przeżycia oraz wsparcia w walce z bezpośrednimi skutkami powodzi.

Zbieramy to co jest w tej chwili najpotrzebniejsze. To butelkowana woda, żywność długoterminowa, środki czystości, a także agregaty prądotwórcze i pompy do odpompowywania wody. Uwaga, nie przyjmujemy ubrań. Wszystko prosimy przywozić do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rosówku.

Gmina Kołbaskowo

Wypadek nad Odrą w Moczyłach – samochód wpadł do rzeki

W miejscowości Moczyły, tuż po północy w niedzielę, doszło do niecodziennego zdarzenia. Straż Pożarna z Kołbaskowa została powiadomiona o aucie, które z niewyjaśnionych przyczyn wpadło do Odry. Na miejsce natychmiast udały się służby ratownicze.

Opublikowane

w dniu

Z relacji strażaków wynika, że po dotarciu na miejsce, załoga wehikułu już się stamtąd oddaliła. Teren został zabezpieczony przez strażaków, którzy następnie oczekiwali na przybycie policji.

Jak informuje st. post. Kornelia Staniszewska z Komendy Powiatowej Policji w Policach, około godziny 00.46 dyżurny otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu. Kiedy funkcjonariusze dotarli na miejsce, osoby uczestniczące w wypadku były nieobecne, jednak po krótkim czasie powróciły, tłumacząc swoją nieobecność koniecznością przebrania się w suchą odzież.

Dalsze badania wykazały, że wszyscy uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Kierująca, 20-letnia kobieta, została zobowiązana do pokrycia kosztów usunięcia pojazdu. Z uwagi na wysoki stan Odry, akcja ta może nastąpić z opóźnieniem.

 

Czytaj dalej

Gmina Kołbaskowo

KOWR wystawia na sprzedaż działki w Przecławiu za ponad 47 milionów złotych

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa (KOWR) ogłosił zamiar sprzedaży nieruchomości położonej przy ulicy Rekreacyjnej w Przecławiu, gmina Kołbaskowo, w powiecie polickim, województwo zachodniopomorskie. Cena wywoławcza działek wynosi aż 47 375 500 złotych. Nieruchomość składa się z czterech działek o łącznej powierzchni 13,3571 hektara i jest niezabudowana, nierolna.

Opublikowane

w dniu

Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, przyjętym przez Radę Gminy w Kołbaskowie, obszar ten jest przeznaczony na tereny zabudowy usługowo-produkcyjnej, w tym m.in. dla obiektów handlowych większych niż 2000 m², ośrodków edukacyjnych oraz placówek handlowo-usługowych. Działki charakteryzują się dogodną lokalizacją, posiadają bowiem dostępność komunikacyjną z drogą krajową numer 13 oraz obwodnicą Przecławia i Warzymic, co sprawia je szczególnie atrakcyjne dla potencjalnych inwestorów poszukujących miejsca pod duże przedsięwzięcia.

KOWR poinformował o zamiarze sprzedaży, lecz nie podano jak na razie konkretnej daty przetargu. Szczegółowe informacje dotyczące transakcji oraz specyfikacji działek są dostępne do wglądu publicznego.

Czytaj dalej

Gmina Kołbaskowo

Przyszły park w Przecławiu i Warzymicach – krok bliżej do realizacji

Mieszkańcy Przecławia i Warzymic od dawna wyrażają potrzebę utworzenia parku rekreacyjnego. Pragnienie to zostało wyrażone podczas różnych ankiet oraz licznych zebrań wiejskich. Wójt Gminy Kołbaskowo, Małgorzata Schwarz, poinformowała, że gmina znajduje się na etapie pozyskiwania działki o powierzchni 1,5 ha od Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa (KOWR), położonej przy ulicy Rekreacyjnej.

Opublikowane

w dniu

Gmina jest w trakcie opracowywania koncepcji nowego parku, która zakłada przekształcenie dotychczas niezagospodarowanego terenu w przestrzeń pełniącą funkcje wypoczynkowe i rekreacyjne dla mieszkańców. Plan przewiduje stworzenie ścieżek spacerowych i tras, jak również miejsca na realizację małej architektury, takiej jak scena na plenerowe mini koncerty.

Realizacja przedsięwzięcia zależy od finalizacji procesu pozyskania terenu od KOWR. Po pomyślnym zakończeniu tej procedury, gmina będzie mogła przejść do następnego etapu, którym jest opracowanie szczegółowego projektu parku i pozyskanie niezbędnych środków finansowych na jego budowę. Wójt wyraża optymizm, mając na uwadze wizję i wyobrażenie przyszłego parku, który stanowi odpowiedź na oczekiwania mieszkańców.

 

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie