Szczegółowy program VIII Polsko-Niemieckiego Festiwalu Róż
12.00 Korowód Królowej Róż i oficjalne otwarcie „Festiwalu Róż”
12.30 Pokaz florystyczny Kasi Sikory i Marysi Sarnowskiej, absolwentek Akademii Florystycznej Marioli Miklaszewskiej
13.00 Koncert laureatów Transgranicznego Festiwalu Piosenki Turystycznej i Ogniskowej
13.30 Pokaz mody floralnej Marioli Miklaszewskiej, Mai Felińskiej, Kasi Sikory i Marysi Sarnowskiej
14.00 Spektakl „Róża” Grupy teatralnej TeART na Raz
14.45 Pokaz florystyczny Marioli Miklaszewskiej, Akademia Florystyczna Marioli Miklaszewskiej i Rafała Staszczyka, Pracownia „Plantacja”
15.15 Koncert zespołu Poza Czasem
16.15 Koncert Joanny Sinkiewicz i Michała Wiśniewskiego
16.35 Koncert „Filipinki to my” BKK i M.A.K.
17.50 Koncert zespołu TYMCZASEM
19.00 Oficjalne zakończenie „Festiwalu Róż”
Wydarzenia towarzyszące:
12.00 – 19.00
– wystawy florystyczne,
– wystawy malarskie,
– aranżacje ogrodowe,
– kiermasz książki,
– kiermasz ogrodniczy,
– kiermasz rękodzieła,
– kiermasz ekologicznych wyrobów,
– dmuchany plac zabaw dla dzieci,
– animacje dla dzieci,
– ciasteczko festiwalowe,
– kuchnia regionalna.
Warsztaty
12.00
– Exploding box – pudełeczko z niespodzianką – Magdalena Sierguć, Stowarzyszenie Carpe diem
– Kwiatowe witraże – Aldona Kunc, Fundacja Sztuki Borgis
– Kompozycje w naczyniu – Aldona Wołkowicz, Pracownia Florystyczna „Z natury rzeczy”
– Zaklęte w kamień – ozdobne słoiczki – Dagmara Łuczyk
– Tworzenie filcowych breloczków i zabawek – Lilianna Borowska, Fundacja Sztuki Borgis
– Kartki urodzinowe/imieninowe – Agnieszka Łączna-Jaworek
– Kwiatowe warsztaty dla dzieci polskich i ukraińskich – Danuta Kitlas, Stowarzyszenie Dobra Platforma
13.30
– Malowanie na jedwabiu – Lilianna Borowska, Fundacja Sztuki Borgis
– Rajskie oczka – Aldona Kunc, Fundacja Sztuki Borgis
– Flowerboxy z różami – Aldona Wołkowicz, Pracownia Florystyczna „Z natury rzeczy”
– Róża i jej orszak – obrazek przestrzenny na desce, Dagmara Łuczyk
– Wiklinowe wianki – Magdalena Sierguć, Stowarzyszenie Carpe diem
– Kwiatowe bransoletki – Kasia Sikora i Marysia Sarnowska
15.00
– Kwiatowe wianki – Kasia Sikora i Marysia Sarnowska
– Kompozycje w naczyniu – Rafał Staszczyk Pracownia „Plantacja”
– Ogrody z domkiem dla wróżek – Lilianna Borowska, Fundacja Sztuki Borgis
– Fantazyjna róża – Aldona Kunc, Fundacja Sztuki Borgis
– Różane aranżacje na stół – Aldona Wołkowicz, Pracownia Florystyczna „Z natury rzeczy”
– Bukieciki – Małgorzata Klaus
16.30
– Kwiatowe bransoletki – Kasia Sikora i Marysia Sarnowska
– Sukulentowe kompozycje – Rafał Staszczyk, Pracownia Plantacja
– Koralikowe bransoletki – Magdalena Sierguć
– Kartki okolicznościowe – Agnieszka Łączna-Jaworek
– Bukieciki – Małgorzata Klaus
– Wypalane kwiatowe wzory – Lilianna Borowska, Fundacja Sztuki Borgis
18.00
– Biżuteria florystyczna – Małgorzata Klaus
– Kwiatowe wianki – Kasia Sikora i Marysia Sarnowska
– Bileciki okolicznościowe – Agnieszka Łączna-Jaworek
– Biżuteria z recyklingu – Lilianna Borowska, Fundacja Sztuki Borgis,
– Lampiony – Magdalena Sierguć, Stowarzyszenie Carpe diem