Gmina Police

Policzanin wywalczył kwalifikacje na Mistrzostwa Świata Spartan Race Trifecta!

Opublikowane

w dniu

Wszystko zaczęło się od zwykłego biegania – biegam od najmłodszych lat, prowdzę Klub Sportowy BiegamBoLubię Team Police, organizuje wydarzenia sportowe i ponadto jestem żołnierzem zawodowym w 12 Brygadzie Zmechanizowanej w Szczecinie. To właśnie w wojsku kiedy stawiałem swoje pierwsze kroki 7 –lat temu zacząłem startować w biegach ekstremalnych – wtedy nie było o nich słychać i nie były tak modne jak dziś.

W Polsce wyróżnia się kilka największych imprez w tym : Runmageddon, Barbarian Race, Survival Race oraz w naszym woj. Najwiekszym biegiem jest Festiwal Dziki Weekend. Ze startu na start rozkręcam się coraz bardziej, poznaje przeszkody, zawodników i ich metody treningu oraz przełamuje własne granice wytrzymałośći. Już w styczniu zapisując się na jeden ze startów w biegach ekstremalnych w Hiszpanii w mojej głowie pojawił się pomysł zdobycia kwalifikacji na Spartan World Championship Trifecta. Mistrzostwa te odbędą się w tym roku na początku listopada.

O kwalifikację do Mistrzostw Świata zawalczyłem w Krynicy, gdzie w dniach 24-25 sierpnia zostały zorganizowane zawody Spartan Race. Jest to największa i najbogatsza federacja biegów ekstemalnych odbywająca się, aż w 42 krajach na świecie. Tym razem w Krynicy odbywały się trzy wyścigi w ciągu dwóch dni. Pierwszego dnia musiałem zmierzyć się z dystansem ULTRA, była to 54 km górska trasa gdzie przewyższenie sięgało 3600m. Łącznie do pokonania prócz ciężkich gór i ciągnących się podbiegów były ustawione w różnym miejscu na trasie przeszkody – łącznie 63 przeszkody. Zawody zorganizowane były bardzo profesjonalnie i na najwyższym poziomie – sędziowie i kamery monitorujące zawodników pilnowali, aby każdy z zawodników pokonał przeszkodę we właściwy sposób i aby rywalizacja przebiegła fair. Każdy z zawodników ma tylko jedną szansę na pokonanie przeszkody, za każdą nieudaną próbę – sędziowie nakazują zrobić 30 x burbees (tzw. Pompka – wyskok ). Z racji tego, że niektóre z przeszkód widziałem pierwszy raz, ten dzień nie był dla mnie szczęśliwy – dodatkowo zrobiłem 390 burbess…

Drugiego dnia musiałem zmierzyć się z dwoma dystansami – 15km (30 przeszkód) i 1100m przewyższenia, oraz 6km (15 przeszkód). Koncząc zawody już pierwszego dnia zdobyłem kwalifikację na Mistrzostwa Świata!

Marzenie zostało spełnione, ale jeszcze nie do końca. Do zawodów pozostało blisko 60 dni, teraz skupiam się nie tylko na treningach, ale i w pozyskaniu sponsorów na udział w Mistrzostwach Świata Spartan Race Trifecta. Zawody odbędą się w Sparcie (Grecja), której historia jest każdemu dobrze znana. Impreza odbedzie się w dniach 1-3 listopada, gdzie zjadą się najlepsi zawodnicy z całego świata, aby konkurować z sobą na trzech odcinkach biegowych 6km, 13km i 22km. Trzyetapowe zawody są według mnie jak i najlepszych zawodników w Polsce wielką szansą zdobycia medalu w swojej kategorii wiekowej. Kwalifikacja zdobyta – teraz czas na zdobycie sponsorów. Sam udział w imprezie jest drogi, a fakt, że zawody odbywają się za granicą sprawia, że wszystkie dodatkowe koszty będą znaczące (noclegi , podróż, wyżywienie itd.) W związku z tym serdecznie liczę na wsparcie sponsorów, ale także rodziny i przyjaciół. Dodatkowo planuję zorganizować ,,Bieg Po Marzenie”, gdzie każdy kto przebiegnie linię mety, będzie mógł wybrać jeden z moich prywatnych pucharów i statuetek, które zdobywałem na przestrzeni lat. Wpisowe otrzymane z organizacji biegu przeznaczę na wyjazd. Jeśli znajdą się mecenasi sportu, miasto lub inni więksi sponsorzy, którzy wesprą mnie finansowo – umieszcze ich logotypy na odzieży sportowej. Moja pasja ze sportem trwa już wiele lat, lecz wciąż się rozwija, a ja idę do przodu.

Liczę na jedno – na powodzenie i na to że dzięki otrzymanemu wsparciu będę mógł godnie reprezentować swoje miasto i kraj na Mistrzostwach w Sparcie. Sam udział w tym wydarzeniu będzie dla mnie wielkim sukcesem, ale jak to mawiają spartanie ,,wrócę z tarczą, a nie na tarczy!” Aroo !

Reklama

Gmina Police

„Wszystkie śmieci są Nasze”  akcja „Sprzątania Świata-Polska 2022”

W dniach 19-26 września br. zostanie przeprowadzona akcja  „Sprzątanie Świata -Polska 2022”. „Wszystkie śmieci są Nasze”  pod takim hasłem rusza tegoroczna akcja „Sprzątania Świata-Polska 2022”. Koordynatorem akcji jest Wydział Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Policach.

Opublikowane

w dniu

Sprzątanie przeprowadzone będzie w dniach 19-26 września br. Zgłoszenia (druk w załączeniu) należy przesłać do 19.09.2019 r., na email srodowisko@ug.police.pl

W wyjątkowych sytuacjach termin uczestnictwa w akcji może być inny, o czym prosimy poinformować Wydział Ochrony Środowiska.

Ponadto proszę o składowanie odpadów w workach we wskazanych miejscach (tj. miejsca złożenia worków).O odbiorze  worków oraz miejscach ich składowania proszę informować  P.U.P. Trans Net S.A. do godz. 15.00  tel.  91 312- 11-20, wew. 36, od godz. 15.00 – 18.00 tel. 600 426 439.

Prosimy, by osoby prowadzące akcję (w szkołach, radach osiedla, sołectwach lub innych grupach mieszkańców naszej gminy) zapewniły pełne bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom sprzątania.

Urząd Miejski  w Policach wszystkim biorącym udział w akcji przekaże nieodpłatnie worki foliowe
i rękawice jednorazowe, które można  odbierać  od 15 września  do 21 września br. w  pokoju nr 3 b lub pokoju nr 3.

Proponujemy, aby sprzątanie było połączone z edukacją ekologiczną dzieci i młodzieży. Proszę w pogadankach ekologicznych uwzględnić tegoroczne hasło sprzątania-  ” Wszystkie śmieci są Nasze”

Uczestnictwo w sprzątaniu naszej gminy w ramach „Sprzątania Świata -Polska 2022” jest jedną
z form proekologicznego wychowania – zapraszamy do licznego udziału !

druk zgłoszenia (PDF)

Czytaj dalej

Gmina Police

Warsztaty wokalne z Damianem Rybickim już od września w Miejskim Ośrodku Kultury w Policach!

W nowym roku szkolnym Miejski Ośrodek Kultury w Policach proponuje wszystkim zainteresowanym nauką śpiewu i rozwinięciem potencjału swojego głosu zajęcia z Damianem Rybickim, półfinalistą siódmej edycji The Voice of Poland. Warsztaty wokalne, kierowane do dzieci, młodzieży i dorosłych, prowadzone będą indywidualnie lub w grupach, w zależności od personalnych preferencji uczestników.

Opublikowane

w dniu

Instruktor zaprasza do udziału zarówno tych, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w świecie muzyki, jak i tych, którzy kontynuują swoją przygodę ze śpiewem.

Wokalne Konsultacje Twórcze to propozycja dla tych, którzy pragną poznać możliwości swojego głosu i wyrazić siebie poprzez muzykę. To również szansa na napisanie własnego tekstu, który z pomocą instruktora zmieni się w utwór muzyczny. Podczas zajęć nauczyciel pomoże otworzyć się na nowe interpretacje, dopasowane do indywidualnych cech i potrzeb uczestników.

W Studiu Rozwoju Wokalnego, w którym spotkania będą odbywać się w większych grupach, uczestnicy nauczą się przede wszystkim słuchać siebie nawzajem, by z powodzeniem śpiewać w wielogłosie. Będą pracować na repertuarze współczesnej muzyki rozrywkowej, które po odpowiednim przygotowaniu będą mogli zaprezentować na wydarzeniach kulturalnych organizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury.

Uczestnicy chętni do udziału w zajęciach będą trenowali z wykwalifikowanym instruktorem, doświadczonym pedagogiem, który na swoim koncie ma liczne sukcesy o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym. Jest m.in. zdobywcą Grand Prix na Warsaw Gospel Days w 2006 roku, wyróżnienia dla najlepszego zespołu z regionu zachodniopomorskiego na festiwalu GRAMY 2009 i najwyższego lauru na festiwalu SMAK w Myśliborzu 2009 z zespołem So Cool Band, który współtworzył w latach 2008-2011.

Wszystkich zainteresowanych nauką śpiewu zapraszamy do zapisów poprzez portal strefazajec.pl na stronie Miejskiego Ośrodka Kultury w Policach.

Czytaj dalej

Gmina Police

Jarmark Odpustowy w Niekłończycy. Po dwóch latach przerwy

Po dwuletniej przerwie Jarmark Odpustowy w Niekłończycy ponownie się odbędzie. Jarmark zaplanowano na niedzielę 11 września br.

Opublikowane

w dniu

Tradycyjnie Jarmark Odpustowy współtworzą sołectwa wchodzące w skład Parafii w Niekłończycy.
Jeśli więc jesteś lokalnym przedsiębiorcą, rzemieślnikiem czy też wytwórcą ekologicznym lub producentem innych niezwykłych rzeczy i chciałbyś dołączyć do wystawców Jarmarku Odpustowego – zgłoś się.
Mam niewątpliwą przyjemność nawigować organizacyjnie tym przedsięwzięciem i zapraszam do współpracy – mówi Karina Mazurkiewicz, sołtys Niekłończycy. Zainteresowanych proszę o kontakt: Karina Mazurkiewicz, sołtys Niekłończycy – tel. 603 11 90 97, mail: karina.mazurkiewicz@gmail.com

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie