Gmina Police

Policzanin wywalczył kwalifikacje na Mistrzostwa Świata Spartan Race Trifecta!

Opublikowane

w dniu

Wszystko zaczęło się od zwykłego biegania – biegam od najmłodszych lat, prowdzę Klub Sportowy BiegamBoLubię Team Police, organizuje wydarzenia sportowe i ponadto jestem żołnierzem zawodowym w 12 Brygadzie Zmechanizowanej w Szczecinie. To właśnie w wojsku kiedy stawiałem swoje pierwsze kroki 7 –lat temu zacząłem startować w biegach ekstremalnych – wtedy nie było o nich słychać i nie były tak modne jak dziś.

W Polsce wyróżnia się kilka największych imprez w tym : Runmageddon, Barbarian Race, Survival Race oraz w naszym woj. Najwiekszym biegiem jest Festiwal Dziki Weekend. Ze startu na start rozkręcam się coraz bardziej, poznaje przeszkody, zawodników i ich metody treningu oraz przełamuje własne granice wytrzymałośći. Już w styczniu zapisując się na jeden ze startów w biegach ekstremalnych w Hiszpanii w mojej głowie pojawił się pomysł zdobycia kwalifikacji na Spartan World Championship Trifecta. Mistrzostwa te odbędą się w tym roku na początku listopada.

O kwalifikację do Mistrzostw Świata zawalczyłem w Krynicy, gdzie w dniach 24-25 sierpnia zostały zorganizowane zawody Spartan Race. Jest to największa i najbogatsza federacja biegów ekstemalnych odbywająca się, aż w 42 krajach na świecie. Tym razem w Krynicy odbywały się trzy wyścigi w ciągu dwóch dni. Pierwszego dnia musiałem zmierzyć się z dystansem ULTRA, była to 54 km górska trasa gdzie przewyższenie sięgało 3600m. Łącznie do pokonania prócz ciężkich gór i ciągnących się podbiegów były ustawione w różnym miejscu na trasie przeszkody – łącznie 63 przeszkody. Zawody zorganizowane były bardzo profesjonalnie i na najwyższym poziomie – sędziowie i kamery monitorujące zawodników pilnowali, aby każdy z zawodników pokonał przeszkodę we właściwy sposób i aby rywalizacja przebiegła fair. Każdy z zawodników ma tylko jedną szansę na pokonanie przeszkody, za każdą nieudaną próbę – sędziowie nakazują zrobić 30 x burbees (tzw. Pompka – wyskok ). Z racji tego, że niektóre z przeszkód widziałem pierwszy raz, ten dzień nie był dla mnie szczęśliwy – dodatkowo zrobiłem 390 burbess…

Drugiego dnia musiałem zmierzyć się z dwoma dystansami – 15km (30 przeszkód) i 1100m przewyższenia, oraz 6km (15 przeszkód). Koncząc zawody już pierwszego dnia zdobyłem kwalifikację na Mistrzostwa Świata!

Marzenie zostało spełnione, ale jeszcze nie do końca. Do zawodów pozostało blisko 60 dni, teraz skupiam się nie tylko na treningach, ale i w pozyskaniu sponsorów na udział w Mistrzostwach Świata Spartan Race Trifecta. Zawody odbędą się w Sparcie (Grecja), której historia jest każdemu dobrze znana. Impreza odbedzie się w dniach 1-3 listopada, gdzie zjadą się najlepsi zawodnicy z całego świata, aby konkurować z sobą na trzech odcinkach biegowych 6km, 13km i 22km. Trzyetapowe zawody są według mnie jak i najlepszych zawodników w Polsce wielką szansą zdobycia medalu w swojej kategorii wiekowej. Kwalifikacja zdobyta – teraz czas na zdobycie sponsorów. Sam udział w imprezie jest drogi, a fakt, że zawody odbywają się za granicą sprawia, że wszystkie dodatkowe koszty będą znaczące (noclegi , podróż, wyżywienie itd.) W związku z tym serdecznie liczę na wsparcie sponsorów, ale także rodziny i przyjaciół. Dodatkowo planuję zorganizować ,,Bieg Po Marzenie”, gdzie każdy kto przebiegnie linię mety, będzie mógł wybrać jeden z moich prywatnych pucharów i statuetek, które zdobywałem na przestrzeni lat. Wpisowe otrzymane z organizacji biegu przeznaczę na wyjazd. Jeśli znajdą się mecenasi sportu, miasto lub inni więksi sponsorzy, którzy wesprą mnie finansowo – umieszcze ich logotypy na odzieży sportowej. Moja pasja ze sportem trwa już wiele lat, lecz wciąż się rozwija, a ja idę do przodu.

Liczę na jedno – na powodzenie i na to że dzięki otrzymanemu wsparciu będę mógł godnie reprezentować swoje miasto i kraj na Mistrzostwach w Sparcie. Sam udział w tym wydarzeniu będzie dla mnie wielkim sukcesem, ale jak to mawiają spartanie ,,wrócę z tarczą, a nie na tarczy!” Aroo !

Reklama

Gmina Police

MOK: bal karnawałowy dla dzieci

Bal karnawałowy dla dzieci, odbędzie się w Miejskim Ośrodku Kultury 4 lutego, w godz. 12.00-13.30. Jest to już druga edycja balu karnawałowego, na który tym razem zapraszamy dzieci już od trzeciego roku życia.

Opublikowane

w dniu

Czytaj dalej

Gmina Police

Denkmal Pomorze. Prace na byłym cmentarzu w Tanowie

W ubiegłą niedzielę Denkmal Pomorze, pomimo deszczowej pogody przeprowadził prace poszukiwawcze na terenie parku, dawnego cmentarza w Tanowie. Teren dość duży, liczący ok. 1 ha, z główną aleją, którą przecina ukośnie przebiegająca ścieżka. Wyznaczają one czterokwaterowy układ cmentarza.

Opublikowane

w dniu

Odnaleziono następujące pomniki/fragmenty narobne: Christine Groth zd. Schmidt (3.12.1833-27.5.1900), Wilhelmine Gremk[…?] zd. Berndt (21.12.1845-4.12.1917), August Schmidt (1.8.1835-7.5.1914), Christine Ketter zd. Frech (19.5.1886-11.4.1936), Auguste Isberner zd. Wilke (10.1.1859-), Albert Isberner (1.11.1850-17.12.1932), Wilhelm Rubert (6.2.1893-9.4.1924), Auguste Eggert zd. Krämer (7.3.1856-7.6.1900), Emil Dittmar (27.3.1856-13.8.1932).
Za tydzień 15 stycznia prace będą kontynuowane.

Czytaj dalej

Gmina Police

Magię karnawału w Wenecji już niedługo będzie można poczuć w Policach

Tradycją stało się już, że mieszkańcy Polic mogą powitać nowy rok, biorąc udział w widowiskowym koncercie organizowanym przez Miejski Ośrodek Kultury. Nie inaczej będzie w nadchodzącym roku, choć ze względu na remont siedziby MOK-u gala noworoczna zostanie zaaranżowana w zupełnie nowej przestrzeni, w sali balowej Hotelu Dobosz. Koncert „Karnawał wenecki” odbędzie się 22 stycznia o godzinie 17.00, ale w bilety warto zaopatrzyć się już teraz.

Opublikowane

w dniu

Na gości będzie czekała moc wrażeń artystycznych, którą zapewnią znakomici artyści, doskonale znani polickiej publiczności z koncertów organizowanych w ubiegłych latach. Na scenie pojawi się kwartet smyczkowy AQuartet, tworzony przez absolwentów Akademii Muzycznej w Katowicach, którzy w swoich wykonaniach sięgają przede wszystkim do muzyki rozrywkowej – począwszy od utworów okresu międzywojnia, poprzez muzykę filmową, musicalową aż po czasy współczesne – wykonują jednak również utwory klasyczne, należące do nurtu muzyki poważnej, gwarantując swoim słuchaczom niezapomniane emocje. Kwartetowi towarzyszyć będzie uznana śpiewaczka operowa Ewelina Sobczyk, absolwentka katowickiej Akademii Muzycznej, zawodowo związana z Teatrem Muzycznym „ArteCreatura” oraz Polskim Teatrem Muzycznym „Scena Retro” działającym w Warszawie. Wydarzenie poprowadzi ceniony konferansjer Witold Pelka, który od wielu lat prowadzi koncerty i cykliczne imprezy muzyczne w całym kraju. Jest również autorem tekstów i muzyki do autorskiego recitalu pt. „Pół żartem, pół dźwiękiem, czyli piosenki z wydźwiękiem”, wykonywanego wraz z kwartetem.

Karnawał wenecki goście rozpoczną powitalną lampką wina musującego, by w szampańskich nastrojach przenieść się do barwnej, roztańczonej i rozśpiewanej stolicy regionu Veneto. Podczas koncertu przeniosą się do magicznego miasta w poszukiwaniu muzycznych tajemnic tego niezwykłego zakątka iodbędą podróż w przeszłość, by odnaleźć cztery epoki zabawy bez końca. Twórcy i wykonawcy gwarantują dużo pięknej muzyki, czarowne śpiewy do utworów znanych i lubianych, a także gorącą atmosferę weneckiego karnawału w najlepszym wydaniu! Artyści poprowadzą publiczność najpiękniejszymi trasami weneckiego karnawału, wprowadzając ich w nieoczywisty świat pełen czaru i uroku. Nie zabraknie też odrobiny szaleństwa, ale to niech na razie pozostanie tajemnicą. Serdecznie zapraszamy!

Bilety w cenie 60 złotych (miejsca siedzące przy stołach 10-osobowych) można nabyć za pośrednictwem strony internetowej www.mokpolice.pl oraz w recepcji przy ul. Traugutta 4. Zachęcamy do skorzystania z pakietu zniżkowego – przy wykupieniu całego 10-osobowego stołu cena biletu wyniesie 50 złotych/os.

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie