Policzanie lepsi od trzecioligowców

[lead]W szóstym tegorocznym meczu kontrolnym piłkarze Chemika odnieśli czwarte z rzędu zwycięstwo. Po dobrym spotkaniu policzanie pokonali III-ligowy Świt Skolwin 2:1. W sobotę Chemik zmierzy się w meczu 4 rundy Pucharu Polski w Łobzie ze Światowidem.[/lead]

Mecze Chemika ze Świtem z reguły bywają emocjonujące. Nie inaczej było w sobotę Po pierwszej bardzo wyrównanej połowie prowadzili goście ze Skolwina. Jedyną bramkę w 30 minucie zdobył Szczepanik, który wykorzystał dośrodkowanie z rzutu wolnegoWyganowskiego.

Chemicy wyrównali w 60 minucie. Świetnie rzut wolny tuż zza linii pola karnego wykonał Bartosz Ława i piłka znalazła się w bramce strzeżonej przezOskara Rechtziegela.

Wcześniej okazje do podwyższenia prowadzenie mieli zawodnicy Świtu, ale dobrymi interwencjami popisał się testowany w Chemiku Dominik Sasiak.

W 77 minucie meczu w polu karnym obrońca Świtu nakładką blokował strzał Marcina Krystka i sędzia podyktował rzut wolny pośredni. Żółtozieloni sprytnie rozegrali stały fragment gry i po krótkim rozegraniu piłki, technicznym strzałem przy słupku popisał się Mateusz Kowalczyk.D

Chemik – Świt 2:1 (0:1)

Chemik (I połowa): Szybka – Klimkowicz, Woś, Andrzejewski, Odlanicki-Poczobut, Jóźwiak, Ziółkowski, Ława, Kapelusz, Midzio, Vovchenko

Chemik (II połowa): Sasiak – Klimkowicz (70 Odlanicki-Poczobut), Woś, Andrzejewski, Lewandowski, Kowalczyk, Moroza, Ława (70 Jóźwiak), Kapelusz (70 Paprocki), Kraśnicki, Krystek.