Sport

Policzanie już bez tremy

Opublikowane

w dniu

[lead]Piłkarze Chemika zdobyli pierwszy punkt w trzeciej lidze. Podopieczni trenera Łukasza Borgera zagrali w Janikowie dużo lepiej niż w inauguracyjnym spotkaniu ze Świtem i zasłużenie zremisowali. Przy odrobienie szczęścia i lepszej skuteczności mogli nawet wygrać.[/lead]

To był zupełnie inny Chemik niż w spotkaniu ze Świtem. Przed własną publicznością policzanie byli wyraźnie zestresowani, nie bardzo wiedzieli czego spodziewać się po Świcie i w efekcie bezdyskusyjnie przegrali. Po spotkaniu napisaliśmy nawet, że z taką grą jak ze szczecinianami Chemik nie bardzo czego ma szukać w trzeciej lidze. W Janikowie zobaczyliśmy jednak zupełnie inny zespół. Policzanie od początku odważnie zaatakowali rywali, zaskoczyli Unię wysokim pressingiem, z którym gospodarze początkowo zupełnie sobie nie radzili.

Bardzo aktywny od początku spotkania był zwłaszcza Kapelusz. Napastnik Chemika wywierał presję na obrońcach Unii, grał bez kompleksów, z dużym rozmachem. Niestety, dobra gra policzan nie przyniosła bramki. Tymczasem jeden błąd w defensywie na bramkę zamienili gospodarze. Z przebiegu gry gol absolutnie się Unii nie należał. Bramka padła po długim podaniu za plecy naszych obrońców. Piłka powinna była paść łupem bramkarza, ale Rechtziegel zupełnie nie zrozumiał się z jednym ze stoperów. Gapiostwo naszej defensywy wykorzystał Kędziora, który dynamicznie wpadł w pole karne, przejął piłkę i z najbliższej odległości wpakował ją do siatki.

Taki obrót sprawy miał prawo podłamać policzan. Tak jednak się nie stało. Konsekwencja w grze została nagrodzona. Chemik atakował i już w 30 minucie powinien być remis. Po solowej akcji Kapelusza bezradny obrońca gospodarzy sfaulował naszego napastnika. Wszystko działo się w polu karnym, „jedenastka” wydawała się oczywista. Arbiter uznał jednak, że przewinienia nie było…

W 44 minucie po dośrodkowaniu Bartosza Ławy piłkę w polu karnym ponownie przejął Kapelusz i ponownie został ostro zaatakowany przez rywala. Szymon przewrócił się i sędzia odgwizdał rzut karny, choć sytuacja była dużo mniej klarowna od tej z 30 minuty. Pewnym egzekutorem okazał się Bartosz Ława.

Po zmianie stron spotkanie było otwarte sytuacje mnożyły się z obu stron. Między innymi po świetnej akcji Kapelusza Sobecki z bliska trafił w słupek. W rewanżu gospodarze oddali strzał, po którym piłka trafiła w poprzeczkę.

Wynik spotkania nie uległ już zmianie. Gra Chemika tym razem mogła się jednak podobać i pozwala z dużo większym optymizmem patrzeć na kolejne spotkania. W kolejnym nasza drużyna zagrała w czwartek z Bałtykiem Gdynia. Spotkanie zakończyło się po zamknięciu tego wydania naszej gazety.

Natomiast w niedzielę o godzinie 16 nasza drużyna podejmuje Sokół Kleczew.

Unia Janikowo – Chemik Police 1:1 (1:1)

Bramki: Kędziora (21) – Ława (44-karny)

Chemik: Rechtziegel – Klimkowicz, Odlanicki-Poczobut, Wiejkuć, Szewczykowski, Bedliński, Ława (80 Jóźwiak), Jałoszyński, Peda (70 Protasenko), Kapelusz, Sobecki (62 Kąkol).

[signature]Foto: Ariel Szydłowski

[/signature]

Reklama

Sport

Ruszyły zapisy na Biegowe Bulwarove

Ruszyły zapisy na popularne w Szczecinie biegi na Łasztwoni. Letni cykl Biegowe Bulwarove to świetna okazja do aktywnego wypoczynku w ciekawym miejscu dla dorosłych biegaczy i dzieci.

Opublikowane

w dniu

Biegowe Bulwarove od lat cieszy się sporym zainteresowaniem wśród lokalnych biegaczy. Pięciokilometrowa trasa wiodąca wzdłuż szczecińskich nabrzeży jest doskonałym miejscem zarówno na pokonanie pierwszych kilometrów, jak i na sprawdzian formy przed zawodami. To także świetne miejsce dla rodziców biegających z wózkami oraz zawodników z czteronożnymi pupilami.

Biegi dla dorosłych odbywają się na dystansie pięciu kilometrów. W każdym biegu może wystartować maksymalnie 150 osób. Start i meta biegów znajduje się na Nabrzeżu Starówka.

Cykl Biegowe Bulwarove to także biegi dla dzieci, czyli Biegi Konta Umbriagi. Dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym będą mogły spróbować swoich sił na dystansach stu i trzystu metrów. Najmłodsi biegacze otrzymają medale na mecie. Start i meta biegów znajduje się na Nabrzeżu Starówka.

Zapisy na biegi dorosłych i dzieci już wystartowały. Można to zrobić na stronie www.protiming24.pl

Pierwsze Biegowe Bulwarove, które zainaugurują sezon odbędą się 24 czerwca. Kolejne zaplanowano 22 lipca, 19 sierpnia i 2 września.

Czytaj dalej

Sport

Turniej Półfinałowy o wejście do II Ligi Kobiet w piłce siatkowej

Zapraszamy na Turniej Półfinałowy o wejście do II Ligi Kobiet w piłce siatkowej, który odbędzie się w dniach 14-16 kwietnia br. Gospodarzami zawodów jest drużyna Szkoły Mistrzostwa Sportowego Police.

Opublikowane

w dniu

W zawodach zagrają drużyny: SMS Police, UKS Culmen Chełmno, GTS Gdynia i SPS Sparta Złotów. Rozgrywki zaczynają się w piątek 14 kwietnia o godzinie 16:00 w hali widowiskowo-sportowej Zespołu Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach. Dwa najlepsze zespoły awansują do Turnieju Finałowego.

Organizatorami wydarzenia są UKS SMS Police, Zespół Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach, Powiat Policki oraz Polski Związek Piłki Siatkowej.

Harmonogram spotkań:

piątek 14 kwietnia 2023

16:00 SMS Police – SPS Sparta Złotów

40 minut po zakończeniu – UKS Culmen Chełmno – Gdyńskie Towarzystwo Siatkówki

sobota 15 kwietnia 2023

16:00 SMS Police – UKS Culmen Chełmno

40 minut po zakończeniu SPS Sparta Złotów – Gdyńskie Towarzystwo Siatkówki

niedziela 16 kwietnia 2023

10:00 UKS Culmen Chełmno – SPS Sparta Złotów

40 minut po zakończeniu – Gdyńskie Towarzystwo Siatkówki – SMS Police

Czytaj dalej

Sport

“Spike The West – III Halowe Mistrzostwa Polski w Roundnet 2023” – ćwicz do zawodów z najlepszymi – bezpłatnie!

Obecni reprezentancji Polski mieszkający i trenujący na co dzień w Szczecinie serdecznie zapraszają do uczestniczenia w bezpłatnych cyklicznych treningach prowadzonych przez nich dla mieszkańców w każdy piątek oraz do wzięcia udziału w zawodach, które tradycyjnie odbędą się w ostatni weekend marca 2023 r., i oficjalnie zakończą obecny sezon halowy w roundnet!

Opublikowane

w dniu

Bezpłatne treningi dla wszystkich

Przez cały czas jest możliwość dołączenia do grupy Roundnet Szczecin i uczestnictwa w bezpłatnych treningach przygotowujących do turnieju.

W obecnym sezonie halowym odbywają się one w każdy piątek do końca kwietnia 2023 r. w godzinach: 17:00 – 18:30 na Hali Sportowej Studium Wychowania Fizycznego i Sportu Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego przy ul. Tenisowej 33 w Szczecinie.
Warunkiem udziału w bezpłatnym treningu jest dołączenie do grupy Roundnet Szczecin na Facebook: https:/www.facebook.com/groups/roundnetszczecin i zamieszczenie komentarza potwierdzającego obecność pod informacją (postem). Ułatwia to organizatorowi przygotowanie odpowiedniej ilości sprzętu sportowego.

Na trening należy zabrać ze sobą m.in.: obuwie przeznaczone do użytku na hali sportowej i wygodny strój sportowy.


W treningach mogą brać udział również osoby niepełnoletnie, jednakże przebywające pod opieką osoby dorosłej oraz za wiedzą i zgodą rodzica lub opiekuna prawnego.

Zawody:
Kolejna edycja Halowych Mistrzostw Polski w roundnet odbędzie się w godzinach: 09:00 – 20:00 dnia 25 (sobota) oraz w godzinach 10:00 – 17:00 dnia 26 (niedziela) marca 2023 r., na Hali Sportowej Zachodniopomorskiego Centrum Edukacji Morskiej i Politechnicznej przy ul. Hożej 6 w ramach następnej edycji corocznego szczecińskiego turnieju “Spike The West”.
2 dni turnieju – 3 różne kategorie: Otwarta i Kobiety (w sobotę), Pary Mieszane (w niedzielę)!
Dla zwycięskich zespołów przewidziane nagrody.

Warto przypomnieć, że roundnet to dyscyplina drużynowa, gdzie jednocześnie przy każdym stanowisku rywalizują ze sobą dwa dwuosobowe zespoły.


Wstęp na zawody dla publiczności będzie bezpłatny!

Dodatkowo będziemy wspólnie świętować 12 rocznicę działalności Fundacji Kamienica1, która jest corocznym organizatorem wydarzenia!
Dołącz do wydarzenia na Facebook: https:/www.facebook.com/events/528921659309122/528921662642455/
Więcej informacji: https:/kamienica1.pl/spike-the-west-iii-halowe-mistrzostwa-polski-w-roundnet-2023/

#HMPR2023
#STW2023
#pomorzezachodnie @pomorzezachodnie

Organizator:
Fundacja Kamienica1

Współorganizatorzy:
Urząd Gminy Miasto Szczecin
Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

Partnerzy:
Roundnet Szczecin
Womens Roundnet Poland
Stowarzyszenie Roundnet Poland
Spikeball ™
Wood Forms
Floating Trippin’ Festival
Go4idea
Uniwersytet Szczeciński
Uniwersytet Szczeciński – Wydział Kultury Fizycznej i Zdrowia
Klub Uczelniany Akademickiego Związku Sportowego Uniwersytetu Szczecińskiego
Organizacja Środowiskowa AZS Szczecin.

Współorganizatorem wydarzenia jest Województwo Zachodniopomorskie. Nagrody są ufundowane przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego.
Turniej odbędzie się w ramach zadania publicznego pn. “Spike The West 2023” współfinansowanego ze środków Gminy Miasto Szczecin.

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie