Policzanie bez zwycięstwa

[lead]Nie udała się inauguracja rundy wiosennej w wykonaniu juniorów starszych Chemika. Na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy ul. Piaskowej podopieczni Mariusza Szmita zmierzyli się z SALOS-em Szczecin i przegrali 2:3.[/lead]

Szczecinianie już w 11 minucie objęli prowadzenie. Odpowiedź była jednak błyskawiczna. Już trzy minuty później piłka trafiła do stojącego na piątym metrze Dominika Dąbrowskiego, który doprowadził do remisu. W 40 minucie Dominik Dąbrowskiw sytuacji sam na sam nie dał szans bramkarzowi ze Szczecina.

W drugiej połowie bramki strzelał tylko SALOS. Najpierw w 73 minucie szczecinianie wykorzystali zamieszanie po rzucie rożnym, a w 76 minucie – po bezsensownym faulu obrońcy – sędzia podyktował rzut karny, pewnie zamieniony na decydujące trafienie.

W następnej kolejce podopieczni Mariusza Szmita zmierzą się na własnym boisku z MKP Szczecinek.

Chemik – Salos 2:3 (2:1)

Chemik: Serdyński – Budnicki, Kamiński, Wujko, Paprocki, Lintas, Kadrzyński, Podgórski, Dąbrowski, Korotkiewicz, Nowakowski (46 Dolak)

[subtitle]Juniorzy młodsi też przegrali[/subtitle]

Po dwóch zwycięstwach w Wojewódzkiej Lidzie Juniora Młodszego Chemik niespodziewanie przegrał z MUKS Orzeł 2010 Wałcz 1:3.

Młodzi Chemicy już w 16 minucie gry przegrywali 0:1. Błąd polickiej obrony wykorzystał Patryk Dybaczewski. Po stracie bramki z minuty na minutę rosła przewaga policzan. Żółtozieloni prowadzili grę, a goście z Wałcza ograniczali się do wybijania piłek. W 36 minucie gry po składnej akcji do remisu doprowadził Dawid Szala.

Po przerwie stroną dominującą byli Chemicy, którzy stworzyli kilka okazji do zdobycia bramki. W każdej sytuacji zabrakło przysłowiowej kropki nad i. Niemoc strzelecką policzan wykorzystali goście, którzy po dwóch błędach defensywy Chemika ustalili wynik na 1:3.

W następnej kolejce rywalem podopiecznych trenera Macieja Sayed będzie Football Academy Szczecin.

Chemik: Paska – Palej (85 K. Jaguszewski), Garczyński, Cholewiński (70 Nowakowski), Witkowski (46 Rajch), Kowalczyk, Bobel (65 Bylewski), Maksylewicz (33 Ścirka), Szala, Wróblewski, Szczykutowicz.

[subtitle]Trampkarze bez zwycięstwa[/subtitle]

W weekend mecze ligowe rozgrywali także trampkarze Chemika. Trampkarze młodsi trenera Łukasza Furmana podejmowali drużynę Prawobrzeża Szczecin i już po 10 minutach gry prowadzili po bramce Adriana Dąbrowskiego. Wprawdzie goście doprowadzili do remisu ale Dąbrowski trafił po raz drugi i trzeci kompletując tym samym hattricka. Ambitnie grający zawodnicy Prawobrzeża najpierw zdobyli bramkę kontaktową, a w samej końcówce meczu doprowadzili do wyrównania. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 3:3.

Chemik: Sorokin – Pankiewicz, Koral, Laszczuk, Bortacki, Jasiński, Figiel, Ficner, Radko, Bukiel, Krajewski. Grali także: Zając, Dąbrowski, Kurzawa, Kostański, Sroczyński, Zadrodziński.

Dużo gorzej poszło trampkarzom starszym Chemika, którzy ulegli na wyjeździe Vinecie Wolin 4:2. Bramki dla Chemików zdobyli Sebastian Jankowski i Michał Mazurak.

Chemik: Konik – Korzec, Mazurak, Kołacki, Jankowski, Dąbrowski, Kurzawa, Jasiński, Kotlarz, Chudzik, Budas. Grali także: Paska, Szymański, Sroczyński, Wlaźlak, H. Dymitrowski, Pirecki. Opr.