Gmina Kołbaskowo

Policyjny pościg zakończony utratą panowania nad pojazdem

W nocy z soboty na niedzielę kierujący BMW w Przecławiu nie zatrzymał się do policyjnej kontroli drogowej, po czym kontynuował ucieczkę w kierunku Kołbaskowa. Jego szaleńcze wyczyny zakończyły się utratą panowania nad pojazdem, który zjechał z drogi i przekoziołkował zatrzymując się na bocznej drodze technicznej. Pomimo zdarzenia kierujący wybiegł z samochodu kontynuując ucieczkę pieszo, pozostawiając w aucie kobietę z 7 – letnim dzieckiem. Pirat drogowy został zatrzymany przez mierzyńskich policjantów, uciekał ponieważ miał aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Opublikowane

w dniu

Policjanci ruchu drogowego w ramach prowadzonych działań, widząc nadjeżdżający samochód BMW wydali mu nakaz zatrzymania się do kontroli – informuje mł. asp. Anna Kaźmierczak, oficer prasowy polickiej policji. Kierujący zamiast zatrzymać pojazd, od razu przyśpieszył i rozpoczął ucieczkę w kierunku Kołbaskowa drogą krajową. Policjanci od razu rozpoczęli pościg używając przy tym sygnałów świetlnych i dźwiękowych i wzywając do pomocy dwie załogi, które były w rejonie.

Pirat drogowy widząc jadące za nim radiowozy nadal próbował uciec, łamiąc przy tym szereg przepisów drogowych. W trakcie gdy rozpoczął manewr wyprzedzania w miejscu niedozwolonym stracił panowanie nad pojazdem, uderzył autem w stojący przy drodze znak po czym zjechał w przydrożny ruch. Prędkość i brawura spowodowały, że BMW zaczęło koziołkować i zatrzymało się na bocznej drodze technicznej. To nie powstrzymało 44-latka przed kontynuacją ucieczki przed policjantami. Mężczyzna wybiegł z pojazdu i kontynuował ucieczkę pieszo.

Gdy mundurowi podbiegli do samochodu zobaczyli, że w środku znajduje się kobieta z 7-letnim dzieckiem – dodaje mł. asp. Anna Kaźmierczak. Policjanci niezwłocznie udzielili im pomocy i pomogli wydostać się z wraku samochodu oraz wezwali załogę pogotowia ratunkowego celem przebadania pasażerów- nie wymagali hospitalizacji. Kolejne patrole skierowały się w stronę uciekającego 44-latka.

Na pomoc w poszukiwaniach został skierowany przewodnik z psem tropiącym oraz wsparcia udzieliła załoga prewencyj ze Szczecina. W trakcie poszukiwań w zaroślach przy autostradzie A6 mierzyńscy policjanci dostrzegli uciekiniera. Niezwłocznie dokonali jego zatrzymania. Jak się później okazało, 44 latek uciekał ponieważ miał aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Złamanie zakazu sądowego, ucieczka przed policyjną kontrolą, spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym – te czyny zagrożone są wysoką grzywną oraz karą do 5 lat pozbawienia wolności. Sąd również w takim przypadku może orzec zakaz prowadzenia pojazdów nawet na okres 15 lat.

 

 

Gmina Kołbaskowo

Magda Umer, Czesław Śpiewa i Artur Andrus wystąpią w Moczyłach

Podczas 10. edycji festiwalu Dolina Dolnej Odry Poezją Śpiewana w Moczyłach wystąpią Magda Umer,  Czesław Śpiewa i Artur Andrus. Już teraz rezerwujcie wolny czas: sobota 26 sierpnia, start o 17:00.

Opublikowane

w dniu

Organizatorami festiwalu są Gmina Kołbaskowo i GOKSiR Przecław. Na wydarzenie zaprasza Wójt Gminy Kołbaskowo Małgorzata Schwarz. Wstęp wolny!

Czytaj dalej

Gmina Kołbaskowo

BikeS także w Kołbaskowie

Od początku kwietnia rowerem BikeS można pojechać ze Szczecina do Kołbaskowa i odwrotnie. System powiększy się o trzy strefy postoju i 30 rowerów.

Opublikowane

w dniu

Gotowe są już dwie strefy postoju:

  • Przecławiu (na przystanku koło kościoła),
  • i w Kołbaskowie (na przystanku)

Trzecia w Warzymicach zostanie uruchomiona w późniejszym terminie.

Dzięki nowym strefom mieszkańcy Szczecina i gminy Kołbaskowo będą mogli podróżować między swoimi miejscowościami rowerami BikeS. To efekt umowy między gminą Dobra a spółką NiOL (operatorem BikeS). Umowa obowiązuje do końca roku, a gmina Dobra na jej realizację przeznaczyła 159,8 tys. zł.

To już druga umowa spółki NiOL na obsługę systemu BikeS z gminą sąsiadującą ze Szczecinem. Na podobnych zasadach BikeS funkcjonuje w gminie Dobra.

Czytaj dalej

Gmina Kołbaskowo

AGA ZARYAN z poezją Sary Teasdale pojawi się w GOKSiR Przecławiu 

Artystka do Kołbaskowa przyjedzie 23 maja, by zaprezentować materiał ze swojej najnowszej płyty „Sara”. Inspiracją dla powstania albumu stała się twórczość wybitnej amerykańskiej poetki Sary Teasdale. Bilety już w sprzedaży!

Opublikowane

w dniu

Twórczość Agi Zaryan to kontynuacja tradycji legendarnych dokonań wokalistek jazzowych. Światowe uznanie artystka zawdzięcza wyjątkowemu stylowi, z charakterystyczną lekkością frazowania i ciepłym matowym tonem głosu.

Jako pierwsza polska artystka wydawała płyty pod szyldem legendarnej wytwórni Blue Note Records z Nowego Jorku. Tym samym artystka dołączyła do takich nazwisk jak Norah Jones, Nina Simone, Miles Davis czy Bobby McFerrin.

Na swoją ostatnią płytę Aga Zaryan wybrała bliskie jej sercu wiersze Sary Teasdale, poetki żyjącej na przełomie XIX I XX wieku. Sara była jedną z najbardziej uznanych i popularnych za jej życia poetek. Została uhonorowana w 1918 roku nagrodą Pulitzera w dziedzinie poezji – Love Songs. Była to pierwsza nagroda przyznana w tej kategorii.

Muzyka Agi na najnowszym albumie jest niezwykle intymna. Przenosi słuchacza w świat wysublimowanej harmonii i nietuzinkowych melodii. Ciepłemu brzmieniu głosu artystki towarzyszy dwóch wybitnych gitarzystów, Szymon Mika i David Dorůžka, którzy napisali piosenki na album Agi. Muzycy grają na kilku rodzajach gitar, bawiąc się różnorodnością brzmień.

Zapraszamy wszystkich miłośników twórczości Agi Zaryan i dobrego jazzu do Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Przecławiu we wtorek, 23 maja na godz. 19. Bilety w cenie 120 zł od osoby (z Kołbaskowską Kartą Mieszkańca 100 zł) do nabycia w serwisie www.bilety.fm oraz kasie GOKSiR.

Aga Zaryan: „Sara”
23 maja 2023, godz. 19
Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Przecławiu
ul. Rekreacyjna 1,

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie