Sport

Pogoń i Świt na duże zero

Opublikowane

w dniu

[lead]Świt Skolwin przegrał pierwsze spotkanie w sezonie. Pokonani zostali również piłkarze Pogoni II Szczecin.[/lead]

Świt przegrał 0:1 z liderem Mieszkiem Gniezno. To pierwsza porażka tego zespołu w sezonie, dopiero druga wliczając mecz Pucharu Polski pod wodzą Andrzeja Tychowskiego. Świt został poskromiony po 17 ligowych spotkaniach, w których odniósł 10 zwycięstw i siedem razy zremisował. Niepowodzenie znacznie zmniejsza szansę skolwinian w wyścigu po awans. Są na czwartej lokacie w tabeli, ale już z widoczną stratą do najlepszej trójki. Dodatkowo regulamin jest bezwzględny. Do drugiej ligi awansuje jedynie zwycięzca rozgrywek co jeszcze bardziej minimalizuje szanse Świtu. Szkoda, bowiem ekipa ze Skolwina prezentuje się w tym sezonie bardzo dobrze.

Pogoń II Szczecin zagrała pierwszy mecz o punkty po zmianie trenera Pawła Crettiego na Pawła Ozgę W tym przypadku można mówić o falstarcie, ponieważ rezerwiści zostali pokonani 0:2 i to na dodatek przez błądzący w strefie spadkowej Grom Nowy Staw. Oba gole strzelił ten sam zawodnik Robert Wesołowski.

Praktycznie całą przedmeczową odprawę oparliśmy na tym zawodniku. Wiedzieliśmy, że jest najgroźniejszy w całym zespole. Pokazywaliśmy chłopakom filmy, jak schodzi z prawego skrzydła na lewą nogę. I dokładnie w taki sposób nas dzisiaj zaskoczył” – opowiada trener Ozga „Z pierwszej połowy spotkania jestem zadowolony. Powinniśmy to spotkanie rozstrzygnąć do przerwy i zainkasować komplet punktów. Nie wykorzystaliśmy jednak swoich sytuacji i popełniliśmy dwa błędy, które pozbawiły nas zwycięstwa” – podsumował na oficjalnej klubowej stronie szkoleniowiec szczecinian.

Pogoń miała swoje sytuacje podbramkowe na początku spotkania, ale nie potrafiła wykorzystać choćby jednej z nich.

Mieszko Gniezno – Świt Skolwin 1:0 (1:0)

Bramka: Kaliszan (45)

Świt: Matłoka – Żulpo, Bil, Baranowski, Wyganowski (84 Surma), Wojdak, G. Szczepanik (57 Brzeziański), Kopeć (68 Wiśniewski), Ładziak (81 O. Szczepanik), Krawiec, Nagórski

Grom Nowy Staw – Pogoń II Szczecin 2:0 (1:0)

Bramki: Wesołowski 2 (36, 54)

Pogoń: Grobelny – Szcześniak, Kuzko, Żurawski, Smoliński, Graczyk, Kozłowski (50 Nagel, 78 Cichoń), Pach (67 Krzysztofek), Starzycki, Radziński (55 Kalenik), Maćkowski

Pozostałe wyniki 13. kolejki: Kotwica Kołobrzeg – Polonia Środa Wielkopolska 3:0, Górnik Konin – Bałtyk Koszalin 1:2, Gwardia Koszalin – Unia Janikowo 1:6, Nielba Wągrowiec – Bałtyk Gdynia 2:4, Jarota Jarocin – Radunia Stężyca 0:0, KKS 1925 Kalisz – Sokół Kleczew 2:1

Tabela

1. Mieszko Gniezno 13 33 28-10
2. KKS 1925 Kalisz 13 32 29-11
3. Radunia Stężyca 13 31 31-6
4. Świt Skolwin 13 26 17-5
5. Kotwica Kołobrzeg 13 24 29-21
6. Unia Janikowo 13 21 29-26
7. KP Starogard Gdański 13 20 16-14
8. Sokół Kleczew 13 17 15-18
9. Polonia Środa Wielkopolska 13 17 22-18
10. Pogoń II Szczecin 12 16 17-22
11. Chemik Police 13 14 11-20
12. Bałtyk Koszalin 13 13 12-21
13. Górnik Konin 13 13 18-26
14. Jarota Jarocin 13 12 14-18
15. Gwardia Koszalin 13 11 11-27
16. Grom Nowy Staw 13 10 15-27
17. Bałtyk Gdynia 13 9 11-26
18. Nielba Wągrowiec 12 9 15-24

Podpis pod zdjęcie pogon zero

[signature]Foto: Ariel Szydłowski

[/signature]

Reklama

Gmina Police

Podpisanie umowy o współpracy między Gminą Police a Chemikiem Police

W Urzędzie Miejskim w Policach doszło do ważnego wydarzenia dla lokalnego sportu – podpisanie umowy o współpracy między Gminą Police a klubem piłki siatkowej Chemik Police. Burmistrz Polic, Krystian Kowalewski, podkreślił znaczenie tego kroku dla zachowania ciągłości działalności sportowej w najwyższej klasie rozgrywkowej. „Naszym celem jest podtrzymanie działalności tego klubu i umożliwienie mu przetrwania w najwyższej klasie rozgrywkowej,” zaznaczył burmistrz.

Opublikowane

w dniu

W trakcie ostatniej sesji Rady Miejskiej w Policach, zatwierdzono również środki finansowe by wesprzeć tę współpracę. Rozmowy na temat szczegółów będzie kontynuowano w najbliższych dniach.

Prezes Chemika Police, Radosław Anioł, wyraził wdzięczność za wsparcie ze strony gminy i wyraził nadzieję na owocną współpracę. „Spotkaliśmy się kilka tygodni temu i od razu była wola współpracy ze strony burmistrza Polic,” dodał Anioł.

W kręgu zainteresowanych przez umowę znaleźli się obok burmistrza Kowalewskiego także zastępca burmistrza, Magdalena Sosnowska, prezes klubu, Radosław Anioł oraz członek Rady Nadzorczej klubu, Piotr Kołacki, którzy byli obecni podczas briefingu prasowego i podpisania umowy.

Czytaj dalej

Sport

Radosław Anioł Prezesem Chemika Police, w tym roku bez Ligi Mistrzyń

Rada Nadzorcza Chemika Police zdecydowała podjąć kluczowe kroki na drodze do finansowej stabilizacji. Radosław Anioł, dotychczasowy p.o. prezesa klubu, został oficjalnie powołany na stanowisko Prezesa Zarządu.

Opublikowane

w dniu

Prezes Grupy Azoty Police, Andrzej Dawidowski, nie ukrywał satysfakcji z wyboru, określając go jako zdeterminowaną postawę na doświadczenie i dedykację Anioła, który prowadził klub w zarządzaniu w różnych rolach przez wiele lat.

Radosław Anioł stoi teraz przed trudnym zadaniem reorganizacji finansów Chemika, który zmaga się z problemami finansowymi i zadłużeniem po niefrasobliwej polityce poprzedniego kierownictwa. Zainicjował już serię porozumień z zawodniczkami i sztabem szkoleniowym, mających na celu rozłożenie zadłużenia na dłuższy okres czasu, docelowo do końca 2025 roku.

Jednym z najbardziej dojmujących, lecz odpowiedzialnych kroków, było wycofanie zespołu z europejskich rozgrywek, mimo wywalczonego prawa do udziału w Lidze Mistrzyń. Radosław Anioł podkreśla jednak konieczność skupienia zasobów na solidnym przygotowaniu klubu do nowego sezonu, priorytetem jest zabezpieczenie budżetu oraz budowanie zespołu z perspektywicznymi młodymi siatkarkami.

Mimo wyznań ciążących nad kierownictwem klubu chmur, wizja przyszłości kształtowana jest przez znajomość branży i sportowego optymizmu. Rada klubu podjęła wyzwanie, mając ambitne plany stabilizowania finansów i powrotu Chemika na szczyt w nadchodzących latach.

 

Czytaj dalej

Sport

Wyróżnienie dla UKS SMS Police w programie Polskiego Związku Piłki Siatkowej

Wielki sukces młodych talentów siatkarskich z powiatu polickiego. UKS SMS Police Zespół Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach otrzymał prestiżową Brązową Odznakę Polskiego Związku Piłki Siatkowej (PZPS) dla Ośrodka Szkolenia Młodzieżowego. Tym samym, UKS SMS Police wykazuje się wysokim poziomem organizacji oraz efektywnością szkolenia w kategoriach U20 i U18, co zostało dostrzeżone przez ekspertów branżowych.

Opublikowane

w dniu

Polski Związek Piłki Siatkowej przeprowadził dogłębną ocenę dwudziestu dwóch aplikacji, wyróżniając najlepsze instytucje Złotymi, Srebrnymi i Brązowymi Odznakami. Jest to pierwsze takie przedsięwzięcie, mające na celu promocję i podnoszenie standardów kształcenia młodych siatkarzy oraz siatkarek w Polsce. Wyróżnienie, przyznawane oddzielnie dla dziewcząt i chłopców, podkreśla zaangażowanie i doskonałe wyniki w pracy trenerów z UKS SMS Police.

Projekt certyfikacji jest otwarty dla wszystkich klubów sportowych i jest szansą na dalszy rozwój. Ambicją PZPS jest również inspirowanie klubów oraz Jednostek Samorządu Terytorialnego do inwestowania w przyszłość polskiej siatkówki. Siatkarki z Polic już w sezonie 2024/2025 będą mogły dumnie prezentować odznakę na arenie krajowej, co bez wątpienia stanowi dodatkową motywację dla młodych zawodniczek.

Sebastian Świderski, prezes PZPS, objął honorowy patronat nad programem, zaznaczając tym samym jego znaczenie dla rozwoju siatkówki w Polsce.

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie