Region

Poczta Polska przechowa przesyłki osobom objętym kwarantanną

Poczta Polska wstrzymuje doręczanie korespondencji pod adresy, gdzie przebywają osoby objęte kwarantanną. Do czasu zakończenia przymusowej izolacji, przesyłki będą przechowywane w placówkach pocztowych. Spółka przypomina jednocześnie, że w ramach swoich usług umożliwia m.in. zlecenie przedłużonego przechowania w określonym czasie przesyłki rejestrowanej.

Opublikowane

w dniu

W związku z ogłoszonym stanem epidemii, Poczta Polska stosuje zwiększone środki ostrożności. Podjęto szereg działań zmierzających do ograniczenia ryzyka rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2 oraz zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa pracowników oraz klientów i partnerów biznesowych.

Emerytury i przesyłki dla osób objętych kwarantanną

Do czasu zakończenia okresu izolacji korespondencja kierowana pod adresy objęte kwarantanną, będzie przechowywana w placówkach pocztowych, bez próby doręczenia. Rozwiązanie to oznacza wyjątkowe wstrzymanie biegu terminu awizacji w okresie przechowania. Podjęcie próby doręczenia przesyłki nastąpi dopiero po zakończeniu kwarantanny przez adresata.

Osoby objęte kwarantanną nie muszą tego faktu zgłaszać Poczcie Polskiej, Spółka otrzymuje ich adresy na podstawie rozporządzenia Ministra Zdrowia z 20 marca 2020 r. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii (Dz. U. poz. 491). Poczta jest w kontakcie z regionalnymi inspektorami sanitarnymi w tym zakresie.

Poczta Polska wprowadza szczególne procedury w przypadku wypłat rent i emerytur dla osób objętych kwarantanną. Emerytury są komisyjnie przygotowane do wypłaty w placówce pocztowej i wkładane do tzw. bezpiecznych kopert, które następnie są doręczane pod wskazany adres przy zastosowaniu odpowiednich zasad bezpieczeństwa.

Usługi przechowywania i przekierowania przesyłek

Poczta Polska realizując misję i obowiązki operatora wyznaczonego każdorazowo podejmuje wszelkie możliwe i dostępne działania zapewniające pełną i profesjonalną obsługę klientów. Jednocześnie w ramach świadczonych usług umożliwia szereg różnych rozwiązań, które mogą być szczególnie przydatne teraz.

Klienci mogą skorzystać z usługi przechowania przesyłki nawet do czterech tygodni od pierwszej próby doręczenia. Standardowo przesyłki pozostają w placówkach maksymalnie 14 dni. Odpowiedni formularz można złożyć przez stronę Poczty Polskiej: Przechowywanie przesyłki albo pobrać ze strony. Wypełniony formularz należy złożyć osobiście w placówce pocztowej albo przekazać listonoszowi. Opłata zależy od okresu przechowywania i jest naliczana każdorazowo przy odbiorze przesyłki według cennika. Usługa nie dotyczy przesyłek nadawanych na zasadach specjalnych.

W ramach usługi „Polecony do skrzynki” Poczta Polska dostarcza przesyłki bezpośrednio do skrzynki oddawczej.Usługa „Polecony do skrzynki” jest bezpłatna. By z niej skorzystać wystarczy wypełnić formularz w wersji elektronicznej ( lub papierowej, a następnie złożyć go w wybranej placówce pocztowej albo przekazać listonoszowi. Dodatkowo można na formularzu podać numer swojego telefonu albo adres e-mail. Dzięki temu otrzyma się powiadomienia o dostarczeniu przesyłki do skrzynki pocztowej. Usługa „Polecony do skrzynki” nie obejmuje przesyłek z potwierdzeniem odbioru oraz takich, które nie mieszczą się w skrzynce. Więcej informacji jest na stronie Poczty w zakładce Polecony do skrzynki.

Poczta Polska umożliwia także swoim klientom przekierowanie przesyłki pod wskazany adres. Wystarczy wypełnić formularz dostępny na stronie internetowej Poczty Polskiej: Przekierowanie przesyłki, a następnie przekazać go listonoszowi lub złożyć osobiście w placówce pocztowej, by przesyłki docierały na nowy adres. Klienci składający żądanie przez formularz elektroniczny nie ponoszą dodatkowych kosztów, natomiast składający żądania w placówce pocztowej uiszczają jednorazową opłatę w wysokości 6,00 zł. Opłata za dosłanie przesyłki jest uzależniona od jej rodzaju. Usługa ta nie dotyczy jednak przesyłek nadawanych na zasadach specjalnych.

Region

W ramach obchodów Dni Skandynawskich, szczecińscy rowerzyści jadą do Kopenhagi [FILM]

Fundacja Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus zaprasza na rajd rowerowy do Kopenhagi organizowany w ramach obchodów Dni Skandynawskich w Szczecinie. Wydarzenie, na które organizatorzy rozpoczynają zapisy, odbędzie się w dniach 11 – 15 maja 2023 roku. Będzie to już siódmy rajd zorganizowany przez wolontariuszy Gryfusa w ramach pogłębiania więzi między mieszkańcami Pomorza Zachodniego, a Skandynawami. Wyprawa odbędzie się pod patronatem honorowym Prezydenta Miasta Szczecin – Piotra Krzystka oraz Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego – Olgierda Geblewicza.

Opublikowane

w dniu

Rowerzyści w ciągu pięciu dni pokonają dystans około 500 kilometrów. Uczestnicy rajdu będą delektować się pięknem Skanii, ale także będą mieli także możliwość odwiedzenia najbardziej przyjaznego rowerzystom miasta na świecie – Kopenhagi. Tradycja jazdy na rowerze sięga w tym mieście 100 lat. Stolica Dani jest dobrym przykładem na to, że systematyczne i zaplanowane podnoszenie jakości infrastruktury rowerowej zwiększa proporcjonalnie ilość rowerzystów. Rowerzyści kopenhascy czują się bezpiecznie na ścieżkach rowerowych i uważają, że jazda na rowerze jest również bezpieczna dla ich dzieci. Miasto dba o rowerzystów i interesuje się ich opinią na temat systemu rowerowego. Wyprawa szczecińskich rowerzystą będzie na pewno okazją do szukania rozwiązań, które warto implementować w Szczecinie oraz na Pomorzu Zachodnim.

Celem wyprawy jest promocja Szczecina oraz Pomorza Zachodniego w Skandynawii oraz zaproszenie mieszkańców Skanii do odwiedzenia Szczecina oraz naszego regionu. W wyprawie będą uczestniczyć głównie rowerzyści z Pomorza Zachodniego, ale tradycyjnie spodziewamy się miłośników turystyki rowerowej z innych regionów Polski. Impreza stałą się już wydarzeniem cyklicznym. Organizatorzy zapraszają serdecznie do udziału w tym wydarzeniu.

Uczestnicy wyprawy otrzymają dedykowane koszulki kolarskie, które ufundował Partner wydarzenia – przewoźnik promowy do Skandynawii: Unity Line. Organizatorzy ogromnie dziękują za wsparcie wszystkim instytucjom oraz firmom dzięki którym można będzie zorganizować tą wyprawę.

Link do zapisów: https://gryfus.szczecin.pl/skandynawia2023

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/1672674833165630

Czytaj dalej

Region

Rośliny do domu i ogrodu – nowość na targach Bud-Gryf & Home

Rośliny doniczkowe, krzewy iglaste i liściaste czy cebulki kwiatowe – to tylko część ofert wystawców Mini Targów Zieleni, które zaplanowano podczas targów Bud-Gryf & Home w hali Netto Arena w Szczecinie od 17 do 19 marca br. Na odwiedzających targi będą czekały także szczecińskie pamiątki i wyroby artystyczne.

Opublikowane

w dniu

Mini Targi Zieleni goszczą na targach Bud-Gryf & Home po raz pierwszy. Wystawcy przygotowali ciekawą ofertę roślin do domu i ogrodu. Pojawią się tam m.in. kwiaty rabatowe i balkonowe, krzewy iglaste i liściaste, drzewa, trawy rośliny wrzosowate, byliny, a nawet palmy. Rośliny to oczywiście główna atrakcja Mini Targów Zieleni, ale nie jedyna; odwiedzający będą mieli okazję zobaczyć i zakupić fontanny ogrodowe.

Podczas targów będzie można kupić także wyroby artystyczne i użytkowe, szczecińskie pamiątki i miody. Zmęczeni i głodni goście targów znajdą chwilę wytchnienia w strefie gastronomicznej.

Więcej informacji dotyczących Mini Targów Zieleni, a także targów Bud-Gryf & Home dostępnych jest pod adresem: https://zstw.szczecin.pl/pl/wydarzenia/2023/bud-gryf-home-2023/informacje-o-wydarzen

Organizatorem Bud-Gryf & Home jest Żegluga Szczecińska Turystyka i Wydarzenia Sp. z o.o. Targi rozpoczną się 17 marca br. w hali Netto Arena w Szczecinie i potrwają do 19 marca. W piątek hala zostanie otwarta dla uczestników o godz. 12:00, koniec pierwszego dnia imprezy zaplanowano o godz. 17:00, w sobotę i niedzielę natomiast hala dostępna będzie od godz. 10:00 do godz. 17:00. Wejście na imprezę i parking przy hali są bezpłatne. W tym roku targi odbywają się po raz trzydziesty. Już po raz drugi wydarzenie odbędzie się w hali przy ul. Szafera.

Czytaj dalej

Region

Dron Arena 2023 – Whoop of Poland – Wyścigi mikro dronów ponownie w Szczecinie!

18 Marca 2023 r. między godzinami 12:00 – 20:00 w Szczecinie zmierzą się najlepsi zawodnicy z całej Polski, a ich zmagania będzie można obserwować zarówno na miejscu (wstęp bezpłatny dla publiczności), czyli w sali kinowej INKU przy Al. Wojska Polskiego 90 jak i online dzięki transmisji na żywo.

Opublikowane

w dniu

 Zapraszamy ponownie do stolicy Pomorza Zachodniego wszystkich tych, którzy lubią połączenie zdrowej sportowej rywalizacji i nowych technologii. Jednym z głównych wydarzeń w ramach odlotowej 12 rocznicy działalności Fundacji Kamienica1 oraz Whoop Of Poland (cyklu wydarzeń organizowanego w różnych miastach na terenie Polski) – są wyścigi mikro dronów! – zaprasza Paulina Pojawis z Fundacji Kamienica1.

 Na miejscu będzie mnóstwo atrakcji dla publiczności – można będzie podziwiać zmagania zawodników na dużym ekranie w sali kinowej, założyć specjalne gogle by sprawdzić co widzi zawodnik podczas sterowania swoim mikro dronem w czasie wyścigu na żywo tzw. system FPV (First Person View), obserwować przelatujące wokół drony, poznać i porozmawiać osobiście z uczestnikami oraz utytułowanymi zawodnikami w Polsce (w tym m. in.: znany na arenie międzynarodowej Paweł Phobos Stefański. Czy zeszłoroczny wicemistrz Polski “dużych” dronów wyścigowych Antoni Admovie Daczka). Podczas przerwy technicznej dla zawodników między godzinami 16:00 – 17:00 osoby z publiczności będą mogły osobiście spróbować pilotażu wirtualnym dronem za pomocą symulatora lotów dronów wyścigowych. Jeżeli ktoś nie będzie mógł być z nami na miejscu tego dnia – to może zobaczyć przebieg wyścigów online 

– Jeżeli ktoś sam chciałby wystartować i zmierzyć się z innymi w wyścigu mikro dronów – to jest jeszcze taka możliwość, albowiem rejestracja zostanie zamknięta o godzinie 23:59 dnia 10.03.2023 r., – udział bezpłatny, ale liczba miejsc ograniczona! – dodaje Paulina.

Więcej informacji na temat wydarzenia (m.in.: szczegółowy program wydarzenia, formularz rejestracyjny): https://www.facebook.com/events/875853767028107

Wspomniane wyścigi mikro dronów zostaną zrealizowane jako jedno z kolejnych wydarzeń pod nazwą Dronowo, czyli bezpłatnych cyklicznych spotkań miłośników dronów w Szczecinie, które odbywają się całorocznie w każdy czwartek między godzinami: 18:00 – 21:00 – więcej informacji na dedykowanej grupie:

https://www.facebook.com/groups/Dronowo.

Więcej informacji na temat dronów w Szczecinie na stronie na Facebook: https://www.facebook.com/DronowoOfficial

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie