Powiat Policki

Pobudka – czyli społeczności pełne możliwości

W piątek, 20 maja w siedzibie Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Ludowego w Mierzynie, odbyło się seminarium kończące projekt „Pobudka – czyli społeczności pełne możliwości”.

Opublikowane

w dniu

Celem projekt „Pobudka – czyli społeczności pełne możliwości”, było ukazanie efektów warsztatów pobudzenia społeczno-gospodarczego, realizowanych w pełnym cyklu projektowym w dwóch gminach: Dobra oraz Cedynia. Podczas spotkania przedstawiono dalsze plany związane z rozwijaniem gmin, organizacji i ich liderów oraz możliwości współpracy w tym zakresie.
„POBUDKA. Warsztaty lokalnego pobudzenia społeczno – gospodarczego” to wspólny projekt Stowarzyszenia Edukacji Społeczno-Zawodowej ESPRIT oraz Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Ludowego – dwóch partnerskich organizacji, które aktywnie działają na polu ożywienia społeczności lokalnych i budowania ich potencjałów. Projekt był oparty na narzędziu animacji społecznej, włączający mieszkańców, działaczy lokalnych i przedsiębiorców w proces pobudzenia lokalnego.
W seminarium uczestniczyli samorządowcy, liderzy lokalni, przedstawiciele lokalnych stowarzyszeń, fundacji czy kół gospodyń wiejskich, czyli aktywne osoby zainteresowane rozwijaniem swoich „małych ojczyzn”.
„Pobudka – czyli społeczności pełne możliwości” było to seminarium podsumowujące realizację projektu dofinansowanego z Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Programu Wspierania Rozwoju Uniwersytetów Ludowych. W toku seminarium ukazano efekty działań projektowych w dwóch gminach województwa zachodniopomorskiego tj. gmina Cedynia oraz gmina Dobra.  Działania miały na celu pobudzenie społeczno – gospodarcze gmin biorących udział w projekcie.

Reklama

Powiat Policki

Wernisaż w Zachodniopomorskim Uniwersytecie Ludowym w Mierzynie

W piątek, 1 lipca na godz. 18.00, w klimatycznym poddaszu Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Ludowego w Mierzynie odbędzie się wernisaż prac szczecińskiej artystki Doroty Szynkaruk „Obraz z zapisem emocji”.

Opublikowane

w dniu

 

Czytaj dalej

Powiat Policki

Żeglarska przygoda dla najmłodszych w Trzebieży

Od połowy lipca, realizowany będzie program PGE PolSailing Edukacja Optymist 50 w trzebieskiej Marinie. Udział w programie jest bezpłatny i zrealizowany będzie przez klub – UKS „FALA” Trzebież.

Opublikowane

w dniu

„50” – w ramach tego programu zorganizujemy żeglarską przygodę dla 50 dzieci, w wieku 7 – 10 lat (roczniki 2011 – 2014), które nie są licencjonowanymi żeglarzami i wcześniej nie brały udziału w tym programie. Dzieci podzielone będą na pięć 10-osobowych grup, z których każda przejdzie 18-godzinne szkolenie. Zasady i terminarz w załączniku.

„Optymist” – program oparty będzie o szkolenie na łódkach klasy Optymist. Choć od razu zaznaczę, że przy sprzyjających warunkach pożeglować możemy na innych jednostkach.

„Edukacja” – w ramach tego programu zamierzamy nauczyć dzieci samodzielnego prowadzenia łódki Optymist… i to w dodatku na żaglu!!! Przy okazji nauczymy dzieci kilku przydatnych węzłów i paru pojęć żeglarskich. Ale nade wszystko zaproponujemy wielką żeglarską przygodę.

„PolSailing” – jest to program edukacji żeglarskiej dla najmłodszych organizowany i zarządzany przez Polski Związek Żeglarski przy wsparciu finansowym Ministerstwa Sportu. Stąd też pewne wymogi, jak max. 4,5h/tygodniowo dla każdego uczestnika. A to znaczy, że zajęcia będą odbywały się przez 4 tygodnie, po jednym treningu (4,5h) w każdym tygodniu.

„PGE” – głównym sponsorem wspierającym programu jest też Polska Grupa Energetyczna.

Jak wspomniałem udział w zajęciach dla każdego dziecka jest BEZPŁATNY. A wstępem na zajęcia będzie zapisanie swojej pociechy na stronie programu:

https://www.polsailing.pl/

Klikamy w link „ZAJĘCIA POLSAILING”, gdzie „zjeżdżając w dół” obejrzymy sobie mapkę, na której wskazane są wszystkie ośrodki w tym kraju realizujące ten program (możemy polecić znajomym). I jeśli zdecydujemy się na uczestnictwo, to klikamy link „REJESTRACJA 2022”. Tam zapiszemy naszą pociechę na zajęcia, otrzymamy na maila „papiery” do wypełnienia, które będą jedynym biletem wstępu na zajęcia. W uwagach wpisujemy numer grupy (1,2,3,4 lub 5), które wyszczególniłem w harmonogramie (zamieszczonym poniżej). Państwa „zapisy” będą odnotowywane automatycznie na naszej liście i… KTO PIERWSZY TEN LEPSZY!!!

Jedyne o co warto zadbać we własnym zakresie to ubezpieczenie, które często polisy „szkolne” zawierają. Ale trzeba sprawdzić.

Zajęcia będą prowadzone w czwartek, piątek rano i po południu oraz w sobotę rano. Stąd nazwy poszczególnych grup np. „czwartkowa”, itp.

Osobami do kontaktu są:

Przemysław Żółtowski – instruktor (tel. 602 890 805)

Jurata Dettlaff – koordynator (tel. 601 768 209)

Czytaj dalej

Powiat Policki

Zatrzymano 8 poszukiwanych

W minionym tygodniu w ramach działań „Poszukiwany” funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z KPP Police oraz KP w Mierzynie zintensyfikowali swoje działania przeciwko zatrzymania osób, które unikają wymiaru sprawiedliwości. Tylko w ciągu 5 dni funkcjonariusze zatrzymali osiem osób, w tym dwie poszukiwane listami gończymi.

Opublikowane

w dniu

W minionym tygodniu na terenie powiatu polickiego odbyły się działania „Poszukiwany” Policjanci Wydziału Kryminalnego zatrzymali 8 osób poszukiwanych. Wśród osób poszukiwanych znalazła się 32 – letnia policzanka, która posiadała obszerną kartotekę. Kobieta została zatrzymana na podstawie Listu Gończego między innymi za kradzieże, posiadanie narkotyków. Najbliższe dwa lata spędzi za kratami w przygotowanej dla niej celi.

Przed funkcjonariuszami nie zdołał również ukryć się 67-letni mężczyzna, który poszukiwany był w związku z oszustwami. Mężczyzna jesień swego życia spędzi w więziennej celi, w której przewidziano dla niego miejsce przez najbliższe pięć lat i sześciu miesięcy.

Kolejną osobą zatrzymaną był 21 letni mężczyzna, który został doprowadzony do zakładu karnego w którym spędzi 1 rok i 6 miesięcy. Mężczyzna był poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości za dokonanie rozboju.

Kolejni poszukiwani, którzy wpadli w ręce policjantów poszukiwani byli m.in. za kradzieże, kradzieże z włamaniem, przestępstwa skarbowe i jazdę pod wpływem alkoholu.

sierż. sztab Anna Kaźmierczak

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie