Gmina Police

Po raz pierwszy w naszym województwie odbył się nietypowy bieg, gdzie wszyscy uczestnicy zostali zwycięzcami! Jak do tego doszło?

Opublikowane

w dniu

[lead]Mieszkaniec Polic Zbigniew Pokrzywiński – zakwalifikował się na Mistrzostwa Świata w Biegach Ekstremalnych ,,Spartan Race Trifecta 2019”. Kwalifikacja to jeden z elementów całej układanki – zdobył ją startując w ciągu roku w różnych startach. Natomiast, aby pojawić się na docelowych mistrzostwach organizowanych w Grecji potrzebne są określone środki pieniężne, stąd zrodził się pomysł na organizację tytułowego „Biegu Po Marzenie”.[/lead]

Udział w sobotnim biegu mógł wziąć każdy, kto chciał wspomóc naszego zawodnika i sprawić by mógł godnie reprezentować nas na arenie międzynarodowej. Był to dość nietypowy bieg, ponieważ każdy z uczestników, który przekroczył linię mety mógł wybrać sobie dowolny puchar! Puchary te zostały przekazane z osobistej kolekcji Rodziny Pokrzywińskich (Zbyszka, siostry Beaty i taty Krzysztofa), które zdobywali przez wiele lat starując w najróżniejszych wydarzeniach sportowych.

Impreza odbyła się w sobotę 19 października, na polanie za Szkołą Podstawową nr 8 im. Jana Pawła II w Policach. Mimo dość spontanicznej organizacji oraz tego, że zapisy do biegu ruszyły zaledwie 3 tygodnie przed wydarzeniem, spotkał się on z niemałym zainteresowaniem – udział w nim wzięło blisko 100 uczestników! Każdy z nich po przekroczeniu linii mety, wybrał sobie dowolny puchar, zjadł pysznego pączka oraz cieplutką kiełbaskę z grilla.

Zbyszek jest znany nie tylko jako sportowiec, ale też jako organizator różnych biegów, które cechuje wspólny mianownik – rodzinna atmosfera i dobra organizacja. Każdy uczestnik na imprezach organizowanych przez Stowarzyszenie Biegambolubię Team Police, może poczuć się wyjątkowo, jak u siebie.

„Chciałbym podziękować wszystkim uczestnikom biegu, ale także sponsorom: Seat Grupa Cichy Szczecin, firmie Drobimex, Gabinetowi Dentystycznemu Magnolia, firmie EcoPol, Cukierni Staromiejskiej Police, Panu Janowi Ziętkowi z firmy Lastrico. To dzięki nim spełni się moje marzenie!”

Jeśli ktoś nie miał okazji wystartować w sobotnim biegu, to ma jeszcze szanse wesprzeć Zbyszka – wystarczy dołożyć cegiełkę za pośrednictwem strony zrzutka.pl (https://zrzutka.pl/htfxxk) do czego gorąco zachęcamy!

Reklama

Gmina Police

„Wszystkie śmieci są Nasze”  akcja „Sprzątania Świata-Polska 2022”

W dniach 19-26 września br. zostanie przeprowadzona akcja  „Sprzątanie Świata -Polska 2022”. „Wszystkie śmieci są Nasze”  pod takim hasłem rusza tegoroczna akcja „Sprzątania Świata-Polska 2022”. Koordynatorem akcji jest Wydział Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Policach.

Opublikowane

w dniu

Sprzątanie przeprowadzone będzie w dniach 19-26 września br. Zgłoszenia (druk w załączeniu) należy przesłać do 19.09.2019 r., na email srodowisko@ug.police.pl

W wyjątkowych sytuacjach termin uczestnictwa w akcji może być inny, o czym prosimy poinformować Wydział Ochrony Środowiska.

Ponadto proszę o składowanie odpadów w workach we wskazanych miejscach (tj. miejsca złożenia worków).O odbiorze  worków oraz miejscach ich składowania proszę informować  P.U.P. Trans Net S.A. do godz. 15.00  tel.  91 312- 11-20, wew. 36, od godz. 15.00 – 18.00 tel. 600 426 439.

Prosimy, by osoby prowadzące akcję (w szkołach, radach osiedla, sołectwach lub innych grupach mieszkańców naszej gminy) zapewniły pełne bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom sprzątania.

Urząd Miejski  w Policach wszystkim biorącym udział w akcji przekaże nieodpłatnie worki foliowe
i rękawice jednorazowe, które można  odbierać  od 15 września  do 21 września br. w  pokoju nr 3 b lub pokoju nr 3.

Proponujemy, aby sprzątanie było połączone z edukacją ekologiczną dzieci i młodzieży. Proszę w pogadankach ekologicznych uwzględnić tegoroczne hasło sprzątania-  ” Wszystkie śmieci są Nasze”

Uczestnictwo w sprzątaniu naszej gminy w ramach „Sprzątania Świata -Polska 2022” jest jedną
z form proekologicznego wychowania – zapraszamy do licznego udziału !

druk zgłoszenia (PDF)

Czytaj dalej

Gmina Police

Warsztaty wokalne z Damianem Rybickim już od września w Miejskim Ośrodku Kultury w Policach!

W nowym roku szkolnym Miejski Ośrodek Kultury w Policach proponuje wszystkim zainteresowanym nauką śpiewu i rozwinięciem potencjału swojego głosu zajęcia z Damianem Rybickim, półfinalistą siódmej edycji The Voice of Poland. Warsztaty wokalne, kierowane do dzieci, młodzieży i dorosłych, prowadzone będą indywidualnie lub w grupach, w zależności od personalnych preferencji uczestników.

Opublikowane

w dniu

Instruktor zaprasza do udziału zarówno tych, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w świecie muzyki, jak i tych, którzy kontynuują swoją przygodę ze śpiewem.

Wokalne Konsultacje Twórcze to propozycja dla tych, którzy pragną poznać możliwości swojego głosu i wyrazić siebie poprzez muzykę. To również szansa na napisanie własnego tekstu, który z pomocą instruktora zmieni się w utwór muzyczny. Podczas zajęć nauczyciel pomoże otworzyć się na nowe interpretacje, dopasowane do indywidualnych cech i potrzeb uczestników.

W Studiu Rozwoju Wokalnego, w którym spotkania będą odbywać się w większych grupach, uczestnicy nauczą się przede wszystkim słuchać siebie nawzajem, by z powodzeniem śpiewać w wielogłosie. Będą pracować na repertuarze współczesnej muzyki rozrywkowej, które po odpowiednim przygotowaniu będą mogli zaprezentować na wydarzeniach kulturalnych organizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury.

Uczestnicy chętni do udziału w zajęciach będą trenowali z wykwalifikowanym instruktorem, doświadczonym pedagogiem, który na swoim koncie ma liczne sukcesy o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym. Jest m.in. zdobywcą Grand Prix na Warsaw Gospel Days w 2006 roku, wyróżnienia dla najlepszego zespołu z regionu zachodniopomorskiego na festiwalu GRAMY 2009 i najwyższego lauru na festiwalu SMAK w Myśliborzu 2009 z zespołem So Cool Band, który współtworzył w latach 2008-2011.

Wszystkich zainteresowanych nauką śpiewu zapraszamy do zapisów poprzez portal strefazajec.pl na stronie Miejskiego Ośrodka Kultury w Policach.

Czytaj dalej

Gmina Police

Jarmark Odpustowy w Niekłończycy. Po dwóch latach przerwy

Po dwuletniej przerwie Jarmark Odpustowy w Niekłończycy ponownie się odbędzie. Jarmark zaplanowano na niedzielę 11 września br.

Opublikowane

w dniu

Tradycyjnie Jarmark Odpustowy współtworzą sołectwa wchodzące w skład Parafii w Niekłończycy.
Jeśli więc jesteś lokalnym przedsiębiorcą, rzemieślnikiem czy też wytwórcą ekologicznym lub producentem innych niezwykłych rzeczy i chciałbyś dołączyć do wystawców Jarmarku Odpustowego – zgłoś się.
Mam niewątpliwą przyjemność nawigować organizacyjnie tym przedsięwzięciem i zapraszam do współpracy – mówi Karina Mazurkiewicz, sołtys Niekłończycy. Zainteresowanych proszę o kontakt: Karina Mazurkiewicz, sołtys Niekłończycy – tel. 603 11 90 97, mail: karina.mazurkiewicz@gmail.com

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie