Gmina Police

Po raz pierwszy w naszym województwie odbył się nietypowy bieg, gdzie wszyscy uczestnicy zostali zwycięzcami! Jak do tego doszło?

Opublikowane

w dniu

[lead]Mieszkaniec Polic Zbigniew Pokrzywiński – zakwalifikował się na Mistrzostwa Świata w Biegach Ekstremalnych ,,Spartan Race Trifecta 2019”. Kwalifikacja to jeden z elementów całej układanki – zdobył ją startując w ciągu roku w różnych startach. Natomiast, aby pojawić się na docelowych mistrzostwach organizowanych w Grecji potrzebne są określone środki pieniężne, stąd zrodził się pomysł na organizację tytułowego „Biegu Po Marzenie”.[/lead]

Udział w sobotnim biegu mógł wziąć każdy, kto chciał wspomóc naszego zawodnika i sprawić by mógł godnie reprezentować nas na arenie międzynarodowej. Był to dość nietypowy bieg, ponieważ każdy z uczestników, który przekroczył linię mety mógł wybrać sobie dowolny puchar! Puchary te zostały przekazane z osobistej kolekcji Rodziny Pokrzywińskich (Zbyszka, siostry Beaty i taty Krzysztofa), które zdobywali przez wiele lat starując w najróżniejszych wydarzeniach sportowych.

Impreza odbyła się w sobotę 19 października, na polanie za Szkołą Podstawową nr 8 im. Jana Pawła II w Policach. Mimo dość spontanicznej organizacji oraz tego, że zapisy do biegu ruszyły zaledwie 3 tygodnie przed wydarzeniem, spotkał się on z niemałym zainteresowaniem – udział w nim wzięło blisko 100 uczestników! Każdy z nich po przekroczeniu linii mety, wybrał sobie dowolny puchar, zjadł pysznego pączka oraz cieplutką kiełbaskę z grilla.

Zbyszek jest znany nie tylko jako sportowiec, ale też jako organizator różnych biegów, które cechuje wspólny mianownik – rodzinna atmosfera i dobra organizacja. Każdy uczestnik na imprezach organizowanych przez Stowarzyszenie Biegambolubię Team Police, może poczuć się wyjątkowo, jak u siebie.

„Chciałbym podziękować wszystkim uczestnikom biegu, ale także sponsorom: Seat Grupa Cichy Szczecin, firmie Drobimex, Gabinetowi Dentystycznemu Magnolia, firmie EcoPol, Cukierni Staromiejskiej Police, Panu Janowi Ziętkowi z firmy Lastrico. To dzięki nim spełni się moje marzenie!”

Jeśli ktoś nie miał okazji wystartować w sobotnim biegu, to ma jeszcze szanse wesprzeć Zbyszka – wystarczy dołożyć cegiełkę za pośrednictwem strony zrzutka.pl (https:/zrzutka.pl/htfxxk) do czego gorąco zachęcamy!

Reklama

Gmina Police

Emocje i sportowa rywalizacja na Lekkoatletycznych Mistrzostwach Polic

W dniach 7-8 lutego, miłośnicy lekkoatletyki będą mieli wyjątkową okazję śledzić zmagania zawodników podczas Lekkoatletycznych Mistrzostw Polic. Wydarzenie skupi lokalnych sportowców w hali sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji (OSiR) w Policach, przy ul. Siedleckiej 2b.

Opublikowane

w dniu

Lekkoatletyczne Mistrzostwa Polic to wydarzenie z bogatą tradycją, cieszące się dużym zainteresowaniem zarówno wśród uczestników, jak i kibiców. Burmistrz Polic, Władysław Diakun, który od lat patronuje mistrzostwom, wyraził swoje zadowolenie z poziomu i rosnącej popularności zawodów.

Mistrzostwa rozpoczną się o godzinie 10:00 i potrwają do 13:15, co pozwoli publiczności na doświadczenie emocji sportowych przez cały poranek i początek popołudnia. Zawody odbędą się w nowoczesnej hali sportowej, która zapewni doskonałe warunki dla zawodników. Nad bezpieczeństwem uczestników i sprawnym przebiegiem zawodów czuwać będą wykwalifikowani sędziowie i obsługa techniczna.

Kibice mogą oczekiwać elektryzujących biegów, skoków i rzutów. To doskonała okazja, by zobaczyć w akcji przyszłe gwiazdy lekkiej atletyki, a także wsparcie dla rodzimego sportu. Zapraszamy więc wszystkich entuzjastów sportowych wyzwań na to szczególne wydarzenie

Czytaj dalej

Gmina Police

Uroczyste wręczenie nagród w Policach – docenieni trenerzy i sportowcy

W Urzędzie Miejskim w Policach odbyło się wyjątkowe wydarzenie, podczas którego Burmistrz Władysław Diakun w towarzystwie znaczących przedstawicieli władz lokalnych wręczył nagrody za wybitne osiągnięcia sportowe w roku 2023. Wśród wyróżnionych znalazło się trzynaście osób reprezentujących dziedziny lekkoatletyki i sportów walki, które przez miniony rok wielokrotnie zdobywały laury na krajowych i międzynarodowych arenach.

Opublikowane

w dniu

Nagrody, symbolizujące nie tylko sukcesy ale i ciężką pracę, treningi, a także sportową determinację, zostały wręczone w atmosferze prężności oraz społecznej dumy. Pośród wyróżnionych byli zarówno obiecujący juniorzy jak i doświadczeni trenerzy, których zaangażowanie i profesjonalizm w znaczeniu szczególnym przyczyniło się do sportowych sukcesów polickiej społeczności.

Ceremonia była także platformą do podkreślenia znaczenia inwestycji w sport młodzieżowy oraz potrzeby ciągłego wsparcia dla sportowców, którzy są dumnymi reprezentantami regionu na wielu prestiżowych zawodach. Uroczystość została uwieńczona wspólnym zdjęciem i poczęstunkiem, co stanowiło doskonałą okazję do nieformalnych rozmów i wymiany doświadczeń między zawodnikami a działaczami sportowymi.

Czytaj dalej

Gmina Police

Zmiana wiceburmistrza w Policach: Damian Walczak obejmie stanowisko

W wyniku porozumienia koalicyjnego w Radzie Miejskiej w Policach doszło do zmiany na stanowisku zastępcy burmistrza. Z dniem 1 lutego 2023 roku Damian Walczak, radny z ramienia Platformy Obywatelskiej, przejmie funkcję zastępcy burmistrza, zajmowaną dotąd przez Macieja Greinerta. Przekazanie obowiązków jest rezultatem współpracy pomiędzy PO RP Powiat Policki a Wspólnotą Samorządową „Gryf XXI”.

Opublikowane

w dniu

Dotychczasowy wiceburmistrz, Maciej Greinert, pełnił tę funkcję od marca 2015 roku i był odpowiedzialny za nadzór nad kilkoma wydziałami w Urzędzie Miejskim. Greinert wyraził zrozumienie dla decyzji i twierdzi, że był świadom prowadzonych negocjacji. Chociaż na krótko zamierza odpocząć, nie wyklucza podjęcia nowych wyzwań zawodowych.

W Policach jest tylko dwóch wiceburmistrzów, więc ktoś musiał ustąpić. Przy czym chciałem powiedzieć, że to było już wcześniej ze mną uzgodnione. To nie jest tak, że jestem zaskoczony całą sytuacją. Zarząd Wspólnoty Samorządowej „Gryf XXI” działał przy otwartej kurtynie. Wiedziałem o negocjacjach, całą sytuację zaaprobowałem – mówi Maciej Greinert, były zastępca burmistrza Polic.

Nowo mianowany zastępca burmistrza, Damian Walczak, dotychczas aktywny radny i pracownik urzędu marszałkowskiego, wyraził wdzięczność burmistrzowi za zaufanie i zapowiedział „nowe otwarcie i powiew świeżości”. Zobowiązał się również do rezygnacji z mandatu radnego na rzecz pełnienia nowej funkcji. Oczekuje się, że jego miejsce w radzie zajmie Sandra Korczyc.

Chciałem serdecznie podziękować panu burmistrzowi za powierzone zaufanie. Zobowiązuję się do tego, że to będzie nowe otwarcie, powiew świeżości. Pewnie czasami mam inne spostrzeżenie na różne sprawy, ale z wielką przyjemnością niejednokrotnie się przysłuchuję i korzystam z wiedzy i doświadczenia pana burmistrza. W takiej formule właśnie chcemy pracować, żeby jak najlepiej przysłużyć się dla mieszkańców Polic – zapewnia Damian Walczak.

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie