Gmina Police

Po raz pierwszy w naszym województwie odbył się nietypowy bieg, gdzie wszyscy uczestnicy zostali zwycięzcami! Jak do tego doszło?

Opublikowane

w dniu

[lead]Mieszkaniec Polic Zbigniew Pokrzywiński – zakwalifikował się na Mistrzostwa Świata w Biegach Ekstremalnych ,,Spartan Race Trifecta 2019”. Kwalifikacja to jeden z elementów całej układanki – zdobył ją startując w ciągu roku w różnych startach. Natomiast, aby pojawić się na docelowych mistrzostwach organizowanych w Grecji potrzebne są określone środki pieniężne, stąd zrodził się pomysł na organizację tytułowego „Biegu Po Marzenie”.[/lead]

Udział w sobotnim biegu mógł wziąć każdy, kto chciał wspomóc naszego zawodnika i sprawić by mógł godnie reprezentować nas na arenie międzynarodowej. Był to dość nietypowy bieg, ponieważ każdy z uczestników, który przekroczył linię mety mógł wybrać sobie dowolny puchar! Puchary te zostały przekazane z osobistej kolekcji Rodziny Pokrzywińskich (Zbyszka, siostry Beaty i taty Krzysztofa), które zdobywali przez wiele lat starując w najróżniejszych wydarzeniach sportowych.

Impreza odbyła się w sobotę 19 października, na polanie za Szkołą Podstawową nr 8 im. Jana Pawła II w Policach. Mimo dość spontanicznej organizacji oraz tego, że zapisy do biegu ruszyły zaledwie 3 tygodnie przed wydarzeniem, spotkał się on z niemałym zainteresowaniem – udział w nim wzięło blisko 100 uczestników! Każdy z nich po przekroczeniu linii mety, wybrał sobie dowolny puchar, zjadł pysznego pączka oraz cieplutką kiełbaskę z grilla.

Zbyszek jest znany nie tylko jako sportowiec, ale też jako organizator różnych biegów, które cechuje wspólny mianownik – rodzinna atmosfera i dobra organizacja. Każdy uczestnik na imprezach organizowanych przez Stowarzyszenie Biegambolubię Team Police, może poczuć się wyjątkowo, jak u siebie.

„Chciałbym podziękować wszystkim uczestnikom biegu, ale także sponsorom: Seat Grupa Cichy Szczecin, firmie Drobimex, Gabinetowi Dentystycznemu Magnolia, firmie EcoPol, Cukierni Staromiejskiej Police, Panu Janowi Ziętkowi z firmy Lastrico. To dzięki nim spełni się moje marzenie!”

Jeśli ktoś nie miał okazji wystartować w sobotnim biegu, to ma jeszcze szanse wesprzeć Zbyszka – wystarczy dołożyć cegiełkę za pośrednictwem strony zrzutka.pl (https://zrzutka.pl/htfxxk) do czego gorąco zachęcamy!

Reklama

Gmina Police

MOK: bal karnawałowy dla dzieci

Bal karnawałowy dla dzieci, odbędzie się w Miejskim Ośrodku Kultury 4 lutego, w godz. 12.00-13.30. Jest to już druga edycja balu karnawałowego, na który tym razem zapraszamy dzieci już od trzeciego roku życia.

Opublikowane

w dniu

Czytaj dalej

Gmina Police

Denkmal Pomorze. Prace na byłym cmentarzu w Tanowie

W ubiegłą niedzielę Denkmal Pomorze, pomimo deszczowej pogody przeprowadził prace poszukiwawcze na terenie parku, dawnego cmentarza w Tanowie. Teren dość duży, liczący ok. 1 ha, z główną aleją, którą przecina ukośnie przebiegająca ścieżka. Wyznaczają one czterokwaterowy układ cmentarza.

Opublikowane

w dniu

Odnaleziono następujące pomniki/fragmenty narobne: Christine Groth zd. Schmidt (3.12.1833-27.5.1900), Wilhelmine Gremk[…?] zd. Berndt (21.12.1845-4.12.1917), August Schmidt (1.8.1835-7.5.1914), Christine Ketter zd. Frech (19.5.1886-11.4.1936), Auguste Isberner zd. Wilke (10.1.1859-), Albert Isberner (1.11.1850-17.12.1932), Wilhelm Rubert (6.2.1893-9.4.1924), Auguste Eggert zd. Krämer (7.3.1856-7.6.1900), Emil Dittmar (27.3.1856-13.8.1932).
Za tydzień 15 stycznia prace będą kontynuowane.

Czytaj dalej

Gmina Police

Magię karnawału w Wenecji już niedługo będzie można poczuć w Policach

Tradycją stało się już, że mieszkańcy Polic mogą powitać nowy rok, biorąc udział w widowiskowym koncercie organizowanym przez Miejski Ośrodek Kultury. Nie inaczej będzie w nadchodzącym roku, choć ze względu na remont siedziby MOK-u gala noworoczna zostanie zaaranżowana w zupełnie nowej przestrzeni, w sali balowej Hotelu Dobosz. Koncert „Karnawał wenecki” odbędzie się 22 stycznia o godzinie 17.00, ale w bilety warto zaopatrzyć się już teraz.

Opublikowane

w dniu

Na gości będzie czekała moc wrażeń artystycznych, którą zapewnią znakomici artyści, doskonale znani polickiej publiczności z koncertów organizowanych w ubiegłych latach. Na scenie pojawi się kwartet smyczkowy AQuartet, tworzony przez absolwentów Akademii Muzycznej w Katowicach, którzy w swoich wykonaniach sięgają przede wszystkim do muzyki rozrywkowej – począwszy od utworów okresu międzywojnia, poprzez muzykę filmową, musicalową aż po czasy współczesne – wykonują jednak również utwory klasyczne, należące do nurtu muzyki poważnej, gwarantując swoim słuchaczom niezapomniane emocje. Kwartetowi towarzyszyć będzie uznana śpiewaczka operowa Ewelina Sobczyk, absolwentka katowickiej Akademii Muzycznej, zawodowo związana z Teatrem Muzycznym „ArteCreatura” oraz Polskim Teatrem Muzycznym „Scena Retro” działającym w Warszawie. Wydarzenie poprowadzi ceniony konferansjer Witold Pelka, który od wielu lat prowadzi koncerty i cykliczne imprezy muzyczne w całym kraju. Jest również autorem tekstów i muzyki do autorskiego recitalu pt. „Pół żartem, pół dźwiękiem, czyli piosenki z wydźwiękiem”, wykonywanego wraz z kwartetem.

Karnawał wenecki goście rozpoczną powitalną lampką wina musującego, by w szampańskich nastrojach przenieść się do barwnej, roztańczonej i rozśpiewanej stolicy regionu Veneto. Podczas koncertu przeniosą się do magicznego miasta w poszukiwaniu muzycznych tajemnic tego niezwykłego zakątka iodbędą podróż w przeszłość, by odnaleźć cztery epoki zabawy bez końca. Twórcy i wykonawcy gwarantują dużo pięknej muzyki, czarowne śpiewy do utworów znanych i lubianych, a także gorącą atmosferę weneckiego karnawału w najlepszym wydaniu! Artyści poprowadzą publiczność najpiękniejszymi trasami weneckiego karnawału, wprowadzając ich w nieoczywisty świat pełen czaru i uroku. Nie zabraknie też odrobiny szaleństwa, ale to niech na razie pozostanie tajemnicą. Serdecznie zapraszamy!

Bilety w cenie 60 złotych (miejsca siedzące przy stołach 10-osobowych) można nabyć za pośrednictwem strony internetowej www.mokpolice.pl oraz w recepcji przy ul. Traugutta 4. Zachęcamy do skorzystania z pakietu zniżkowego – przy wykupieniu całego 10-osobowego stołu cena biletu wyniesie 50 złotych/os.

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie