Sport

Piłkarze uhonorowani w Doboszu

Opublikowane

w dniu

[lead]V Plebiscyt na Piłkarza Roku za nami. Podczas uroczystej gali, która we wtorek odbyła się w gościnnych hotelu Dobosz w Policach, nagrodzeni zostali między innymi najpopularniejsi i najlepsi piłkarze minionego roku. Miłe zaskoczenie towarzyszyło wystąpieniu niemieckiego trenera Pogoni Kosty Runjaicia, który do zebranych przemówił w języku polskim.[/lead]

W tym roku ZZPN przeprowadził plebiscyt w 13 kategoriach od ekstraklasy aż do klasy C. W niższych ligach rywalizowano z podziałem na rozgrywki odbywające się w KOZPN i ZZPN. Ponadto swoje wyróżnienia przyznała Kapituła Plebiscytu. Tradycyjnie już impreza podsumowująca Plebiscyt odbyła się w hotelu Dobosz w Policach.

– Obchodzimy mały jubileusz naszej zabawy. Gdy pięć lat temu zaczęliśmy organizować plebiscyt nie przypuszczaliśmy, że stanie się tak popularny.  W ciągu trzech tygodni stycznia, na ponad 150 piłkarzy, kibice oddali w sumie około 60 tysięcy głosów! Dziś przyszła pora na nagrodzenie zwycięzców. Cieszę się, że kolejny raz spotkaliśmy się właśnie w Policach. W tym mieście z każdej strony czuje się przychylność dla sportu – mówił prezes ZZPN Jan Bednarek.

Laureatom nagrody wręczali między innymi: Stanisław Wziątek i Janusz Gromek – członkowie zarządu województwa Zachodniopomorskiego, Andrzej Bednarek –Starosta Policki, Władysław Diakun – burmistrz Polic, a także medaliści mistrzostw świata 1982 Paweł Janas oraz Stefan Majewski.

[subtitle]Walukiewicz podwójnym okryciem[/subtitle]

Ten ostatni przekazał Sebastianowi Walukiewiczowi statuetkę w kategorii Odkrycie Roku. – Co ciekawe kilka dni temu miałem wręczać tak samo zatytułowaną nagrodę podczas gali zorganizowanej przez tygodnik „Piłka Nożna”. Walukiewicz na tamtej gali się nie stawił, więc dziś nagradzam go niejako podwójnie – mówił Majewski. 

Piłkarzem Roku, zarówno w głosowaniu kibiców jak i zdaniem kapituły został kapitan Pogoni Kamil Drygas.

– Kapituła nie miała wątpliwości. To był zdecydowanie najlepszy i najrówniej grający piłkarz w ubiegłym sezonie. Zdaniem niektórych członków Kapituły zasłużył nawet na powołanie do reprezentacji Polski – zdradził kulisy obrad Kapituły prowadzący galę redaktor Jarosław Marendziak.

Równie bezdyskusyjnym zwycięzcą w kategorii trener roku został Kostija Runijać. Po zsumowaniu punktów zdobytych przez ekstraklasowe zespoły okazało się, że Pogoń pod jego wodzą w tabeli za rok 2018 zajęła trzecie miejsce, za Legią, Jagiellonią, a przed Lechem!

– Dobry wieczór. Dziękuję za wyróżnienie i nagrodę. Życzę wszystkim udanej zabawy – powiedział po polsku Runijać.

Było to jego pierwsze publiczne wystąpienie w naszym języku, czym wzbudził uznanie zgromadzonych. Stefan Majewski, który gotowy był tłumaczyć wystąpienie niemieckiego szkoleniowca okazał się bezrobotny. 

Zwycięzcy plebiscytowi:

Ekstraklasa
Kamil Drygas (Pogoń Szczecin)

II liga
Przemysław Brzeziański (Błękitni Stargard)

III liga
Rafał Gutowski (Kotwica Kołobrzeg)

IV liga
Bartłomiej Babiak (Orzeł Wałcz)

Szczecińska Klasa Okręgowa
Marcin Nitecki (Biali Sądów)

Koszalińska Klasa Okręgowa
Damian Gałosz (Lech Czaplinek)

A klasa Szczecin
Arkadiusz Pawłowski (Mewa Resko)

A klasa Koszalin
Krzysztof Guzowski (Hubertus Biały Bór)

B klasa Szczecin
Rafał Delczyk (Grot Gardno)

B klasa Koszalin
Marcin Krużycki (Legion Stręczno)

C klasa Szczecin
Mateusz Chrzanowski (Prawobrzeże II Świnoujście)

Piłkarka
Amelia Bińkowski (Olimpia Szczecin)

Futsal
Daniel Szklarz (Pogoń 04)

NAGRODY KAPITUŁY

Piłkarz Roku: Kamil Drygas (Pogoń Szczecin)

Trener Roku: Kosta Runjaić (Pogoń Szczecin)

Sędzia Roku: Artur Aluszyk (debiut w ekstraklasie) 

Inwestycja Sportowa Roku: kompleks piłkarski Prawobrzeże Świnoujście 

Odkrycie Roku: Sebastian Walukiewicz (Pogoń Szczecin)

Objawienia Juniorskie Roku:Hubert Turski i Kacper Kozłowski (Pogoń Szczecin) 

Mecenas Roku: Prezydent Stargardu

Impreza Roku: mistrzostwa Polski Beach Soccer w Kołobrzegu oraz dwumecz Polska – Anglia.

Propagator piłki nożnej: Waldemar Mroczek (Głos Szczeciński, Flota Świnoujście) oraz Mariusz Pszczółkowski (ligowiec.net)

Nagroda imienia Włodzimierza Obsta: Kazimierz Biela (Pogoń Szczecin)

Animator rozgrywek dziecięcych: Fala Międzyzdroje oraz UKS Szczecinek

– Plebiscytowa gala to okazja do spotkania piłkarzy i działaczy grających i pracujących na różnych szczeblach rozgrywek. Bez względu na to, czy funkcjonujemy w ekstraklasie, czy w klasie C, wszystkich nas łączy miłość do futbolu. Z dumą mogę powiedzieć, że stanowimy jedną wielką piłkarską rodzinę – powiedział podsumowując galę Jan Bednarek.

 Piłkarze z naszego regionu nie zdołali w swoich kategoriach zająć miejsca w pierwszej trójce.

[signature]DJ

[/signature]

Reklama

Sport

Lenka Oveckova i Monika Jagła siatkarkami Chemika

Grupa Azoty Chemik Police podpisał kontrakt z Lenką Oveckovą. Wcześniej Grupa Azoty Chemik Police podpisał kontrakt z Moniką Jagłą.

Opublikowane

w dniu

Słowacka siatkarka ma 26 lat i występuje na pozycji rozgrywającej. W poprzednich sezonach grała m.in. w ligach węgierskiej i czeskiej. Jest reprezentantką kraju.
Nie ukrywam, kontrakt w Chemiku jest dla mnie ogromnym krokiem do przodu. Dołączam do jednej z najsilniejszych drużyn w Europie, co stanowi duże wyzwanie, ale i sporą radość. Chcę stać się ważną siatkarką drużyny. Zrobię wszystko, żeby przekonać do siebie sztab szkoleniowy i walczyć o mistrzostwo Polski – mówi.
Wcześniej Grupa Azoty Chemik Police podpisał kontrakt z Moniką Jagłą. Monika ma 22 lata i występuje na pozycji libero. W minionym sezonie broniła barw Jokera Świecie, w którym rozegrała 22 spotkania ligowe.
Występowała w Pałacu Bydgoszcz, gdzie zadebiutowała w seniorskiej siatkówce w 2017 roku. Ma na koncie powołania do reprezentacji Polski.
Monika stworzy duet libero z Marią Stenzel.
Dołączam do mistrza Polski, więc ekscytacja jest naturalna. Jestem w takim miejscu kariery, w którym potrzebuję stabilizacji, pracy i rozwoju. Chemik wydaje się być gwarancją spełnienia tych potrzeb, dlatego cieszę się, że podpisałam kontrakt – mówi.
Skład Grupa Azoty Chemika Police na sezon 2022/23:

Przyjmujące: Martyna Łukasik, Martyna Czyrniańska
Atakujące: Jovana Brakocević-Canzian
Środkowe: Iga Wasilewska, Marta Pol
Rozgrywające: Lenka Oveckova
Libero: Maria Stenzel, Monika Jagła

Czytaj dalej

Sport

Wkrótce Bieg Neptuna

24 lipca br. w Trzebieży odbędzie się VI edycja Biegu Neptuna oraz marszu Nordic Walking.

Opublikowane

w dniu

24 lipca 2022 r. w Trzebieży, oprócz walorów sportowych na uczestników czekać będą liczne wydarzeniaa towarzyszące:

– strefa VIP – dla uczestników, którzy brali udział w co najmniej 5 edycjach biegu w latach 2016-2022,

– niezapomniana zupa rybna i bułka ze śledziem,

– biegi i atrakcje dla dzieci,

– koszulka oraz medal dla zawodników,

– możliwość wygrania cennych nagród,

– „Wioska zdrowia Neptuna”,

– CHALLENGE RUN z atrakcyjnymi nagrodami.

PROGRAM ZAWODÓW

godz. 8.00 – 10.00 uruchomienie biura zawodów

godz. 10.00 – 10.45 biegi dla dzieci

godz. 10.45 – 11.00 rozgrzewka dla uczestników marszu rekreacyjnego Nordic Walking

godz. 11.00 – 12.30 marsz rekreacyjny Nordic Walking – 5 km

godz. 12.15 – 12.30 rozgrzewka dla uczestników Biegu Głównego

godz. 12.30 – Bieg Główny – 5 km

godz. 13.30 – CHALLENGE RUN – wyłonienie uczestników w dniu imprezy

godz. 14.30 – Dekoracja i wręczanie nagród

Zapisy pod adresem: https://sport-time.com.pl/competitions/view?id=530

Więcej informacji: www.biegneptuna.pl

Czytaj dalej

Sport

Treningi siatkarskie z Marcinem Możdżonkiem w Szczecinie

W najbliższą niedzielę (10 lipca), Marcin Możdżonek zawita do Szczecina, żeby na świeżym powietrzu aktywizować ruchowo mieszkańców miasta w lesie. Dokładniej w urokliwej scenerii Puszczy Bukowej, gdzie odbędzie się jeden z czterech w Polsce, wyjątkowych Treningów Siatkarskich.

Opublikowane

w dniu

Multimedalista największych siatkarskich imprez oraz Nadleśnictwo Gryfino (Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinie) zapraszają na wyjątkowe wydarzenie łączące w sobie aktywność na świeżym powietrzu oraz proekologiczną edukację dzieci i młodzieży.
Na trening z Marcinem Możdżonkiem zapraszamy dzieci i młodzież od 9 do 14 roku życia, a na towarzyszące mu spotkanie z gwiazdami wszystkich, dla których sport jest wspaniałym sposobem na dobre samopoczucie i zdrowy tryb życia. Spotykamy się w dniu 10 lipca o godzinie 11.00 w Puszczy Bukowej  w sąsiedztwie Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II przy ulicy Skalistej 24 w Szczecinie – mówi Lidia Kmiecińska z Nadleśnictwa Gryfino.
Rejestracja uczestników odbywa się do dnia 8 lipca b.r. – telefonicznie pod numerem telefonu: 91 416 20 71 (sekretariat Nadleśnictwa Gryfino czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00-15.00) lub mailowo pod adresem: gryfino@szczecin.lasy.gov.pl.

Las to doskonała przestrzeń do sportu i rekreacji, dlatego “Trening siatkarski z Marcinem Możdżonkiem w lesie” może okazać się nie tylko efektywnym i potrzebnym po pandemicznej przerwie wysiłkiem fizycznym, ale także ciekawym pomysłem na przerwanie naszej codziennej rutyny. Wykonywanie treningów w lesie umożliwia obcowanie z czystszym i wolnym od zanieczyszczeń powietrzem, co ma niesamowicie wartościowy wpływ na drogi oddechowe oraz wpływa na szybszą regenerację organizmu.

To przyjemne i pożyteczne połączenie razem z zestawem ćwiczeń opracowanym przez Marcina Możdżonka gwarantuje rewelacyjne efekty, dobrą zabawę i solidny zastrzyk endorfin. Przyjemność ze wspólnych ćwiczeń z Mistrzem Świata może być tym większa, bo nasz 242-krotny reprezentant Polski zaprosił do udziału w projekcie wyśmienitych sportowców, którzy będą mu asystowali podczas ćwiczeń.

Więcej informacji:

www.mozdzonek.euwww.gryfino.szczecin.lasy.gov.pl i Marcin Możdżonek Official Profile

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie