Sport

Piłkarze uhonorowani w Doboszu

Opublikowane

w dniu

[lead]V Plebiscyt na Piłkarza Roku za nami. Podczas uroczystej gali, która we wtorek odbyła się w gościnnych hotelu Dobosz w Policach, nagrodzeni zostali między innymi najpopularniejsi i najlepsi piłkarze minionego roku. Miłe zaskoczenie towarzyszyło wystąpieniu niemieckiego trenera Pogoni Kosty Runjaicia, który do zebranych przemówił w języku polskim.[/lead]

W tym roku ZZPN przeprowadził plebiscyt w 13 kategoriach od ekstraklasy aż do klasy C. W niższych ligach rywalizowano z podziałem na rozgrywki odbywające się w KOZPN i ZZPN. Ponadto swoje wyróżnienia przyznała Kapituła Plebiscytu. Tradycyjnie już impreza podsumowująca Plebiscyt odbyła się w hotelu Dobosz w Policach.

– Obchodzimy mały jubileusz naszej zabawy. Gdy pięć lat temu zaczęliśmy organizować plebiscyt nie przypuszczaliśmy, że stanie się tak popularny.  W ciągu trzech tygodni stycznia, na ponad 150 piłkarzy, kibice oddali w sumie około 60 tysięcy głosów! Dziś przyszła pora na nagrodzenie zwycięzców. Cieszę się, że kolejny raz spotkaliśmy się właśnie w Policach. W tym mieście z każdej strony czuje się przychylność dla sportu – mówił prezes ZZPN Jan Bednarek.

Laureatom nagrody wręczali między innymi: Stanisław Wziątek i Janusz Gromek – członkowie zarządu województwa Zachodniopomorskiego, Andrzej Bednarek –Starosta Policki, Władysław Diakun – burmistrz Polic, a także medaliści mistrzostw świata 1982 Paweł Janas oraz Stefan Majewski.

[subtitle]Walukiewicz podwójnym okryciem[/subtitle]

Ten ostatni przekazał Sebastianowi Walukiewiczowi statuetkę w kategorii Odkrycie Roku. – Co ciekawe kilka dni temu miałem wręczać tak samo zatytułowaną nagrodę podczas gali zorganizowanej przez tygodnik „Piłka Nożna”. Walukiewicz na tamtej gali się nie stawił, więc dziś nagradzam go niejako podwójnie – mówił Majewski. 

Piłkarzem Roku, zarówno w głosowaniu kibiców jak i zdaniem kapituły został kapitan Pogoni Kamil Drygas.

– Kapituła nie miała wątpliwości. To był zdecydowanie najlepszy i najrówniej grający piłkarz w ubiegłym sezonie. Zdaniem niektórych członków Kapituły zasłużył nawet na powołanie do reprezentacji Polski – zdradził kulisy obrad Kapituły prowadzący galę redaktor Jarosław Marendziak.

Równie bezdyskusyjnym zwycięzcą w kategorii trener roku został Kostija Runijać. Po zsumowaniu punktów zdobytych przez ekstraklasowe zespoły okazało się, że Pogoń pod jego wodzą w tabeli za rok 2018 zajęła trzecie miejsce, za Legią, Jagiellonią, a przed Lechem!

– Dobry wieczór. Dziękuję za wyróżnienie i nagrodę. Życzę wszystkim udanej zabawy – powiedział po polsku Runijać.

Było to jego pierwsze publiczne wystąpienie w naszym języku, czym wzbudził uznanie zgromadzonych. Stefan Majewski, który gotowy był tłumaczyć wystąpienie niemieckiego szkoleniowca okazał się bezrobotny. 

Zwycięzcy plebiscytowi:

Ekstraklasa
Kamil Drygas (Pogoń Szczecin)

II liga
Przemysław Brzeziański (Błękitni Stargard)

III liga
Rafał Gutowski (Kotwica Kołobrzeg)

IV liga
Bartłomiej Babiak (Orzeł Wałcz)

Szczecińska Klasa Okręgowa
Marcin Nitecki (Biali Sądów)

Koszalińska Klasa Okręgowa
Damian Gałosz (Lech Czaplinek)

A klasa Szczecin
Arkadiusz Pawłowski (Mewa Resko)

A klasa Koszalin
Krzysztof Guzowski (Hubertus Biały Bór)

B klasa Szczecin
Rafał Delczyk (Grot Gardno)

B klasa Koszalin
Marcin Krużycki (Legion Stręczno)

C klasa Szczecin
Mateusz Chrzanowski (Prawobrzeże II Świnoujście)

Piłkarka
Amelia Bińkowski (Olimpia Szczecin)

Futsal
Daniel Szklarz (Pogoń 04)

NAGRODY KAPITUŁY

Piłkarz Roku: Kamil Drygas (Pogoń Szczecin)

Trener Roku: Kosta Runjaić (Pogoń Szczecin)

Sędzia Roku: Artur Aluszyk (debiut w ekstraklasie) 

Inwestycja Sportowa Roku: kompleks piłkarski Prawobrzeże Świnoujście 

Odkrycie Roku: Sebastian Walukiewicz (Pogoń Szczecin)

Objawienia Juniorskie Roku:Hubert Turski i Kacper Kozłowski (Pogoń Szczecin) 

Mecenas Roku: Prezydent Stargardu

Impreza Roku: mistrzostwa Polski Beach Soccer w Kołobrzegu oraz dwumecz Polska – Anglia.

Propagator piłki nożnej: Waldemar Mroczek (Głos Szczeciński, Flota Świnoujście) oraz Mariusz Pszczółkowski (ligowiec.net)

Nagroda imienia Włodzimierza Obsta: Kazimierz Biela (Pogoń Szczecin)

Animator rozgrywek dziecięcych: Fala Międzyzdroje oraz UKS Szczecinek

– Plebiscytowa gala to okazja do spotkania piłkarzy i działaczy grających i pracujących na różnych szczeblach rozgrywek. Bez względu na to, czy funkcjonujemy w ekstraklasie, czy w klasie C, wszystkich nas łączy miłość do futbolu. Z dumą mogę powiedzieć, że stanowimy jedną wielką piłkarską rodzinę – powiedział podsumowując galę Jan Bednarek.

 Piłkarze z naszego regionu nie zdołali w swoich kategoriach zająć miejsca w pierwszej trójce.

[signature]DJ

[/signature]

Reklama

Sport

Ruszyły zapisy na Biegowe Bulwarove

Ruszyły zapisy na popularne w Szczecinie biegi na Łasztwoni. Letni cykl Biegowe Bulwarove to świetna okazja do aktywnego wypoczynku w ciekawym miejscu dla dorosłych biegaczy i dzieci.

Opublikowane

w dniu

Biegowe Bulwarove od lat cieszy się sporym zainteresowaniem wśród lokalnych biegaczy. Pięciokilometrowa trasa wiodąca wzdłuż szczecińskich nabrzeży jest doskonałym miejscem zarówno na pokonanie pierwszych kilometrów, jak i na sprawdzian formy przed zawodami. To także świetne miejsce dla rodziców biegających z wózkami oraz zawodników z czteronożnymi pupilami.

Biegi dla dorosłych odbywają się na dystansie pięciu kilometrów. W każdym biegu może wystartować maksymalnie 150 osób. Start i meta biegów znajduje się na Nabrzeżu Starówka.

Cykl Biegowe Bulwarove to także biegi dla dzieci, czyli Biegi Konta Umbriagi. Dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym będą mogły spróbować swoich sił na dystansach stu i trzystu metrów. Najmłodsi biegacze otrzymają medale na mecie. Start i meta biegów znajduje się na Nabrzeżu Starówka.

Zapisy na biegi dorosłych i dzieci już wystartowały. Można to zrobić na stronie www.protiming24.pl

Pierwsze Biegowe Bulwarove, które zainaugurują sezon odbędą się 24 czerwca. Kolejne zaplanowano 22 lipca, 19 sierpnia i 2 września.

Czytaj dalej

Sport

Turniej Półfinałowy o wejście do II Ligi Kobiet w piłce siatkowej

Zapraszamy na Turniej Półfinałowy o wejście do II Ligi Kobiet w piłce siatkowej, który odbędzie się w dniach 14-16 kwietnia br. Gospodarzami zawodów jest drużyna Szkoły Mistrzostwa Sportowego Police.

Opublikowane

w dniu

W zawodach zagrają drużyny: SMS Police, UKS Culmen Chełmno, GTS Gdynia i SPS Sparta Złotów. Rozgrywki zaczynają się w piątek 14 kwietnia o godzinie 16:00 w hali widowiskowo-sportowej Zespołu Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach. Dwa najlepsze zespoły awansują do Turnieju Finałowego.

Organizatorami wydarzenia są UKS SMS Police, Zespół Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach, Powiat Policki oraz Polski Związek Piłki Siatkowej.

Harmonogram spotkań:

piątek 14 kwietnia 2023

16:00 SMS Police – SPS Sparta Złotów

40 minut po zakończeniu – UKS Culmen Chełmno – Gdyńskie Towarzystwo Siatkówki

sobota 15 kwietnia 2023

16:00 SMS Police – UKS Culmen Chełmno

40 minut po zakończeniu SPS Sparta Złotów – Gdyńskie Towarzystwo Siatkówki

niedziela 16 kwietnia 2023

10:00 UKS Culmen Chełmno – SPS Sparta Złotów

40 minut po zakończeniu – Gdyńskie Towarzystwo Siatkówki – SMS Police

Czytaj dalej

Sport

“Spike The West – III Halowe Mistrzostwa Polski w Roundnet 2023” – ćwicz do zawodów z najlepszymi – bezpłatnie!

Obecni reprezentancji Polski mieszkający i trenujący na co dzień w Szczecinie serdecznie zapraszają do uczestniczenia w bezpłatnych cyklicznych treningach prowadzonych przez nich dla mieszkańców w każdy piątek oraz do wzięcia udziału w zawodach, które tradycyjnie odbędą się w ostatni weekend marca 2023 r., i oficjalnie zakończą obecny sezon halowy w roundnet!

Opublikowane

w dniu

Bezpłatne treningi dla wszystkich

Przez cały czas jest możliwość dołączenia do grupy Roundnet Szczecin i uczestnictwa w bezpłatnych treningach przygotowujących do turnieju.

W obecnym sezonie halowym odbywają się one w każdy piątek do końca kwietnia 2023 r. w godzinach: 17:00 – 18:30 na Hali Sportowej Studium Wychowania Fizycznego i Sportu Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego przy ul. Tenisowej 33 w Szczecinie.
Warunkiem udziału w bezpłatnym treningu jest dołączenie do grupy Roundnet Szczecin na Facebook: https:/www.facebook.com/groups/roundnetszczecin i zamieszczenie komentarza potwierdzającego obecność pod informacją (postem). Ułatwia to organizatorowi przygotowanie odpowiedniej ilości sprzętu sportowego.

Na trening należy zabrać ze sobą m.in.: obuwie przeznaczone do użytku na hali sportowej i wygodny strój sportowy.


W treningach mogą brać udział również osoby niepełnoletnie, jednakże przebywające pod opieką osoby dorosłej oraz za wiedzą i zgodą rodzica lub opiekuna prawnego.

Zawody:
Kolejna edycja Halowych Mistrzostw Polski w roundnet odbędzie się w godzinach: 09:00 – 20:00 dnia 25 (sobota) oraz w godzinach 10:00 – 17:00 dnia 26 (niedziela) marca 2023 r., na Hali Sportowej Zachodniopomorskiego Centrum Edukacji Morskiej i Politechnicznej przy ul. Hożej 6 w ramach następnej edycji corocznego szczecińskiego turnieju “Spike The West”.
2 dni turnieju – 3 różne kategorie: Otwarta i Kobiety (w sobotę), Pary Mieszane (w niedzielę)!
Dla zwycięskich zespołów przewidziane nagrody.

Warto przypomnieć, że roundnet to dyscyplina drużynowa, gdzie jednocześnie przy każdym stanowisku rywalizują ze sobą dwa dwuosobowe zespoły.


Wstęp na zawody dla publiczności będzie bezpłatny!

Dodatkowo będziemy wspólnie świętować 12 rocznicę działalności Fundacji Kamienica1, która jest corocznym organizatorem wydarzenia!
Dołącz do wydarzenia na Facebook: https:/www.facebook.com/events/528921659309122/528921662642455/
Więcej informacji: https:/kamienica1.pl/spike-the-west-iii-halowe-mistrzostwa-polski-w-roundnet-2023/

#HMPR2023
#STW2023
#pomorzezachodnie @pomorzezachodnie

Organizator:
Fundacja Kamienica1

Współorganizatorzy:
Urząd Gminy Miasto Szczecin
Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

Partnerzy:
Roundnet Szczecin
Womens Roundnet Poland
Stowarzyszenie Roundnet Poland
Spikeball ™
Wood Forms
Floating Trippin’ Festival
Go4idea
Uniwersytet Szczeciński
Uniwersytet Szczeciński – Wydział Kultury Fizycznej i Zdrowia
Klub Uczelniany Akademickiego Związku Sportowego Uniwersytetu Szczecińskiego
Organizacja Środowiskowa AZS Szczecin.

Współorganizatorem wydarzenia jest Województwo Zachodniopomorskie. Nagrody są ufundowane przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego.
Turniej odbędzie się w ramach zadania publicznego pn. “Spike The West 2023” współfinansowanego ze środków Gminy Miasto Szczecin.

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie