Sport

Piłkarze Chemika wracają do treningów

Pierwsze treningi dzieci i młodzieży, jak również pierwszego zespołu po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa odbędą się już 4 maja!

Opublikowane

w dniu

Od 4 maja będzie można korzystać z infrastruktury sportowej o charakterze otwartym. Zostaną udostępnione (dla maksymalnie sześciu osób korzystających na danym obiekcie): stadiony sportowe (piłkarskie, lekkoatletyczne i inne), boiska szkolne i wielofunkcyjne (w tym Orliki).

Obiekty sportowe zostaną udostępnione maksymalnie dla 6 osób korzystających z danego obiektu. Podczas korzystania z infrastruktury sportowej trzeba będzie przestrzegać następujących zasad bezpieczeństwa:

  • zachowanie dystansu społecznego;
  • obowiązek zasłaniania twarzy (dotyczy to tylko dotarcia na obiekt sportowy, sam trening może odbywać się bez korzystania z maseczek);
  • ograniczona liczba osób;
  • weryfikacja uczestników (zgłoszenie zarządcy osób wchodzących na obiekt);
  • brak możliwości korzystania z szatni i węzła sanitarnego poza WC;
  • dezynfekcja urządzeń po każdym użyciu i każdej grupie;
  • obowiązkowa dezynfekcja rąk dla wchodzących i opuszczających obiekt;
  • korzystanie z osobistego sprzętu treningowego lub dezynfekcja po każdym użyciu

W tej chwili wraz z trenerami i Ośrodkiem Sportu i Rekreacji tworzymy grafiki wszystkich grup młodzieżowych, tak żebyśmy mogli już 4 maja rozpocząć treningi – powiedział Prezes polickiego klubu Przemysław Korotkiewicz.. Czekamy jeszcze tylko na wytyczne z Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej. Niezmiernie się cieszymy, że po tak długim okresie wreszcie możemy wrócić do treningów.

Zapytaliśmy zawodników Chemika z pierwszego zespołu, drużyny juniora starszego i młodszego o powrót na zieloną murawę.

Oskar Klimkowicz: Tak bardzo trudno odwzorować trening piłkarski w domu. Można pracować nad elementami technicznymi, czy motorycznymi ale brak przestrzeni, trawy i kompanów jest niezwykle uciążliwy. Bardzo się cieszę z powrotu na boisko, mam nadzieję, ze to krok do normalności i liczymy, ze dokończymy sezon z satysfakcjonującym nas wszystkim wynikiem. Oczywiście każdy z drużyny robił co mógł, żeby utrzymać ciężko wypracowana formę.

Daniel Kowalczyk JS: Cieszę się bardzo z powrotu na zieloną murawę. Trenując z kimś widzisz że ktoś jest lepszy od ciebie w niektórych ćwiczeniach a gdy widzisz że ktoś jest lepszy starasz się mu dorównać, przegonić go. Na pewno bardziej się starasz gdy obserwuje cię trener niż kiedy ćwiczysz samemu, trener może wychwycić twoje błędy których ty nie widzisz i będzie ci pomagał je wykluczyć. Trenując samemu w domu nie podnosisz swoich umiejętności.

Miłosz Wujko JS: Bardzo fajna sprawa. Treningi domowe nigdy nie zastąpią tych boiskowych. W domu można popracować nad pewnymi elementami, jednak to trening na boisku sprawia, że stajemy się lepsi. Po tak długim okresie miło będzie w końcu wrócić na zielone boisko nawet w 6 osobowej grupie.

Dawid Szala JM: Z pewnością dla wszystkich to jest świetna wiadomość, nie tylko dla zawodników ale również dla sztabu trenerskiego, wszyscy już z niecierpliwością czekają na wznowienie treningów. Boisko daje o wiele większe możliwości do treningu i rozwoju. Cieszę się bardzo liczę też, że uda się w końcu wznowić rozgrywki i zagrać w meczu bo strasznie ich brakuje.


Tekst: Ariel Szydłowski

Fot. Ariel Szydłowski

Sport

Nowy trener mistrzyń Polski – Dawid Michor przejmuje stery w Chemiku Police

Chemik Police wchodzi w nowy rozdział swojej siatkarskiej sagi z 36-letnim Dawidem Michorem u steru. To szkoleniowiec, który ostatnie pięć lat poświęcił na formowanie przyszłych talentów w Wieżycy Stężyca, teraz stanął przed szansą prowadzenia mistrzyń Polski w przyszłym sezonie Tauron Ligi.

Opublikowane

w dniu

Pomimo turbulencji finansowych, jakie nękały klub po wycofaniu się głównego sponsora – Grupy Azoty, zespół nie tylko utrzymał siłę i skupienie pozwalając na zdobycie złotego medalu, ale także podejmuje ważne kroki w celu stabilizacji sytuacji. Powołanie Michora na trenera jest wyrazem wiary w jego możliwości i nadziei na nową ero sukcesów na sportowej mapie Police.

 

Czytaj dalej

Gmina Police

Podpisanie umowy o współpracy między Gminą Police a Chemikiem Police

W Urzędzie Miejskim w Policach doszło do ważnego wydarzenia dla lokalnego sportu – podpisanie umowy o współpracy między Gminą Police a klubem piłki siatkowej Chemik Police. Burmistrz Polic, Krystian Kowalewski, podkreślił znaczenie tego kroku dla zachowania ciągłości działalności sportowej w najwyższej klasie rozgrywkowej. „Naszym celem jest podtrzymanie działalności tego klubu i umożliwienie mu przetrwania w najwyższej klasie rozgrywkowej,” zaznaczył burmistrz.

Opublikowane

w dniu

W trakcie ostatniej sesji Rady Miejskiej w Policach, zatwierdzono również środki finansowe by wesprzeć tę współpracę. Rozmowy na temat szczegółów będzie kontynuowano w najbliższych dniach.

Prezes Chemika Police, Radosław Anioł, wyraził wdzięczność za wsparcie ze strony gminy i wyraził nadzieję na owocną współpracę. „Spotkaliśmy się kilka tygodni temu i od razu była wola współpracy ze strony burmistrza Polic,” dodał Anioł.

W kręgu zainteresowanych przez umowę znaleźli się obok burmistrza Kowalewskiego także zastępca burmistrza, Magdalena Sosnowska, prezes klubu, Radosław Anioł oraz członek Rady Nadzorczej klubu, Piotr Kołacki, którzy byli obecni podczas briefingu prasowego i podpisania umowy.

Czytaj dalej

Sport

Radosław Anioł Prezesem Chemika Police, w tym roku bez Ligi Mistrzyń

Rada Nadzorcza Chemika Police zdecydowała podjąć kluczowe kroki na drodze do finansowej stabilizacji. Radosław Anioł, dotychczasowy p.o. prezesa klubu, został oficjalnie powołany na stanowisko Prezesa Zarządu.

Opublikowane

w dniu

Prezes Grupy Azoty Police, Andrzej Dawidowski, nie ukrywał satysfakcji z wyboru, określając go jako zdeterminowaną postawę na doświadczenie i dedykację Anioła, który prowadził klub w zarządzaniu w różnych rolach przez wiele lat.

Radosław Anioł stoi teraz przed trudnym zadaniem reorganizacji finansów Chemika, który zmaga się z problemami finansowymi i zadłużeniem po niefrasobliwej polityce poprzedniego kierownictwa. Zainicjował już serię porozumień z zawodniczkami i sztabem szkoleniowym, mających na celu rozłożenie zadłużenia na dłuższy okres czasu, docelowo do końca 2025 roku.

Jednym z najbardziej dojmujących, lecz odpowiedzialnych kroków, było wycofanie zespołu z europejskich rozgrywek, mimo wywalczonego prawa do udziału w Lidze Mistrzyń. Radosław Anioł podkreśla jednak konieczność skupienia zasobów na solidnym przygotowaniu klubu do nowego sezonu, priorytetem jest zabezpieczenie budżetu oraz budowanie zespołu z perspektywicznymi młodymi siatkarkami.

Mimo wyznań ciążących nad kierownictwem klubu chmur, wizja przyszłości kształtowana jest przez znajomość branży i sportowego optymizmu. Rada klubu podjęła wyzwanie, mając ambitne plany stabilizowania finansów i powrotu Chemika na szczyt w nadchodzących latach.

 

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie