Gmina Police

Pijany kierowca chciał przekupić policjantów

Policjanci z polickiej komendy zostali wezwani na zdarzenie drogowe z udziałem Opla i autobusu miejskiego, na miejscu okazało się, że kierujący Oplem był nietrzeźwy – badanie wykazało ponad 3 promile alkoholu. Mężczyzna chcąc uniknąć odpowiedzialności, zaproponował policjantom łapówkę, aby Ci odstąpili od czynności. Noc spędził w areszcie. Teraz poniesie odpowiedzialność za swoje czyny.

Opublikowane

w dniu

1 kwietnia ok południa policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Policach zostali wezwani do Przęsocina, gdzie doszło do zdarzenia drogowego z udziałem Opla oraz autobusu miejskiego. Na miejscu okazało się, że 37- letni mężczyzna kierujący Oplem Astrą nie zachował bezpiecznego odstępu, w wyniku czego uderzył w tył jadącego przed nim autobusu miejskiego.

W trakcie ustalania okoliczności zdarzenia policjanci zauważyli, że 37- latek jest pod wyraźnym wpływem alkoholu. Po przebadaniu go na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu okazało się, ze kierujący ma w organizmie ponad 3 promile alkoholu.

Pijany kierowca to obywatel Ukrainy, który z obawy przed utratą prawa jazdy zaproponował policjantom łapówkę w wysokości 3 000 zł za odstąpienie od czynności. Jego propozycja została stanowczo odrzucona przez funkcjonariuszy, którzy poinformowali kierującego, że takie zachowanie jest przestępstwem. Pomimo to mężczyzna nadal nagabywał i nalegał by policjanci przystali na jego nieuczciwą propozycję, która w rezultacie skończyła się jego zatrzymaniem.

37-latek za próbę skorumpowania funkcjonariuszy i jazdę w stanie nietrzeźwości odpowie nie tylko za spowodowanie kolizji znajdując się w stanie nietrzeźwości, ale też za próbę wręczenia policjantom łapówki. Poza zakazem prowadzenia pojazdów mechanicznych grozi mu nawet do 8 lat więzienia.

Gmina Police

Uroczyste otwarcie terenów wypoczynkowych nad Łarpią

We wtorek 18 lipca burmistrz Polic wraz z zaproszonymi gośćmi uroczyście otworzył tereny rekreacyjne nad Łarpią.

Opublikowane

w dniu

W bezpośrednim sąsiedztwie starówki ze zrewitalizowaną zabudową zabytkową rozbudowano i zagospodarowano tereny nadwodne z miejscami cumowania kajaków. Atrakcyjne przyrodniczo tereny z dostępem do wody, połączono ciągami pieszymi i rowerowymi wraz z miejscami rekreacji w sposób zapewniający integracyjne miejsca wypoczynku i rekreacji, organizacji wspólnych imprez zarówno dla najmłodszych, jak i seniorów.

Obiekt, który dzisiaj oficjalnie otwieramy, jest kolejnym etapem realizacji rewitalizacji Starego Miasta oraz zwieńczeniem ponad 20-letniej współpracy z miastem Pasewalk – powiedział burmistrz Polic Władysław Diakun.

Czytaj dalej

Gmina Police

Od wtorku zmiany na liniach 109, 110, 111

W związku z pracami przy budowie węzła przesiadkowego SKM Police od wtorku 16 maja nastąpi wstrzymanie ruchu w ciągu ulic Batorego i Szkolnej w Policach. Spowoduje to zmianę trasy linii 109, 110 i 111.

Opublikowane

w dniu

1.       Pomiędzy przystankami „Police Rynek” a „Police Mazurska Kościół” autobusy ww. linii kursować będą ulicami Grunwaldzką i Kołłątaja, z pominięciem ulic Batorego i Szkolnej.

2.       Przystanki „Police Grunwaldzka” i „Police Szkolna” nie będą przez ww. linie obsługiwane.

3.       Uruchomiony zostanie dla ww. linii tymczasowy przystanek „Police Kołłątaja” (nr 53522) w kierunku pętli „Police Rynek”, zlokalizowany w ciągu ul. Kołłątaja przed skrzyżowaniem z ul. Szkolną (na wysokości przystanku w przeciwnym kierunku).

Czytaj dalej

Gmina Police

Kolorowy bal z MOK

Zapraszamy wszystkie dzieci od szóstego roku życia na wyjątkowy, kolorowy BAL !

Opublikowane

w dniu

Uwielbiamy świętować, a najbardziej razem z Wami, dlatego wykorzystujemy do tego każdą możliwą okazję!
Za oknem kolorów coraz więcej, co zainspirowało nas do tego wyjątkowego spotkania.

ZAPRASZAMY NA KOLOROWĄ ZABAWĘ!

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie