Powiat Policki

Pies służbowy – niezastąpiony pomocnik w pracy policji

Psy służbowe, wykorzystywane przez policję na całym świecie do patrolowania i tropienia, są nieocenionym wsparciem w działaniach przymusu bezpośredniego i obronności. To dzięki ich niezwykle rozwiniętej psychice, instynktowi i zmysłom, mogą skutecznie współpracować z funkcjonariuszami w różnorodnych zadaniach. Kluczowym elementem ich efektywności jest ciągłe szkolenie i doskonalenie umiejętności niezbędnych w służbie.

Opublikowane

w dniu

Szkolenia psów służbowych to systematyczny proces, podczas którego zwierzęta te uczą się pobierania i tropienia śladów, posłuszeństwa, obrony oraz uczestniczą w różnorodnych symulacjach mających na celu rozwijanie instynktów. Są one przeprowadzane cyklicznie, aby utrwalić umiejętności psów do pracy w różnych warunkach.

Psy te najczęściej pełnią rolę patrolowo-tropiących w działaniach prewencyjnych. Ustawa o Środkach Przymusu Bezpośredniego i Broni Palnej dokładnie reguluje warunki ich użycia. Ciekawym aspektem pracy z psami służbowymi jest fakt, że przewodnik nie wybiera swojego partnera – wybór psa następuje przez losowanie. Powiązanie psa z przewodnikiem jest bardzo mocne; od momentu wylosowania psa, to przewodnik jest odpowiedzialny za jego trening, rozwój i dobrostan.

Zdjęcia: Komenda Powiatowa Policji w Policach

Na czasie

Exit mobile version