Sport

Pierwszy trening piłkarzy Pogoni na boisku Zryw Kołbaskowo

W środę i czwartek (6 i 7 maja) trenowali bramkarze Dumy Pomorza. Wkrótce pojawią się pozostali zawodnicy pierwszego składu. Dodajmy, że treningi są zamknięte dla widzów.

Opublikowane

w dniu

Jestem zachwycony, to bardzo piękne miejsce, na pewno wspaniale będzie się tutaj pracowało – powiedział Dante Stipica, pierwszy bramkarz Portowców, zdaniem wielu ekspertów i kibiców, najlepszy golkiper w polskiej ekstraklasie (na zdjęciu).

Trening poprowadzili Andrzej Krzyształowicz i Maciej Borowski.

Jest tu bardzo pięknie, warunki są idealne, mógłbym tu pracować codziennie. Murawa jest coraz lepsza. Greenkeeperzy zadbali, żeby nawierzchnia była na bardzo wysokim poziomie. To jest dla zawodnika i trenera najważniejsze. Byłem tutaj w Kołbaskowie dwa tygodnie wcześniej zobaczyć obiekt i widzę dużą różnicę – mówi były bramkarz m.in. ŁKS łódź, Polonii Warszawa i Apoelu Nikozja, obecnie szkoleniowiec bramkarzy. – Sprzęt konieczny do treningu mamy już na miejscu i dba o to nasz kitman. My skupiamy się na pracy. Jest to miejsce wyciszone i spokojne. Nic tu nas nie rozprasza. Nie mamy podstawy, by na coś narzekać – dodaje trener.

Andrzej Krzyształowicz podkreślił, że świetnie czuje się w Pogoni i przyjemnością jest pracować z takim bramkarzem jak Stipica.

Dante to znakomity bramkarz, ale też świetny człowiek, ma fantastyczny charakter. A to nie takie częste na tej pozycji – śmieje się trener.

Jak wyglądały pierwsze zajęcia w Kołbaskowie?

Chcemy zachowywać dużą ostrożność i przestrzegamy zaleceń. Dlatego bramkarze też trenują w dwóch małych grupach. Dante Stipica i Dariusz Krzysztofek ćwiczą ze mną, a Kuba Bursztyn i Jędrzej Grobelny z Maćkiem Borowskim, koordynatorem szkolenia bramkarzy w Akademii Pogoni. Tak to będzie przez pewien czas wyglądało. Podkreślam, spotykamy się na fantastycznie przygotowanym obiekcie w Kołbaskowie. Zawodnicy przyjeżdżają ubrani, a po zajęciach wsiadają bezpośrednio do aut i udają się do domów. Zachowujemy też odległości. Trenujemy w dwóch grupach po różnych stronach boiska.

Trener chwalił nową nawierzchnię, a co o niej sądzą dbający o nią teraz greenkeeperzy? Tym bardziej, że ostatnio było w internecie trochę niepochlebnych komentarzy na temat murawy w Kołbaskowie…

Tak, ale zdjęcia z drona, które wtedy zrobiła strona pogonsportnet.pl, były wykonane pół godziny po piaskowaniu, dlatego trawa nie wyglądała najlepiej, bo dominował kolor żółty. Ta murawa jest nowa, potrzebuje jeszcze trochę czasu, dużo nad nią pracujemy i w lipcu, sierpniu będzie na ekstraklasowym poziomie – zapewniali w Kołbaskowie greenkeeperzy klubu, którzy przed treningiem malowali linie.

Remont boiska Zrywu #Pogoń #Szczecin oraz sponsor klubu Trawnik Producent rozpoczęli 1 października 2019 roku. Zakończył się w kwietniu tego roku. Z obiektu korzystać będą pierwszy zespół oraz zespoły juniorskie Pogoni oraz piłkarze Zrywu #Kołbaskowo.

Szczeciński klub mocno stawia na szkolenie młodych piłkarzy.


W tej chwili w naszych akademiach jest łącznie prawie tysiąc dzieciaków, a marzeniem jest, by były ich trzy-cztery tysiące – mówił Jarosław Mroczek, prezes Pogoni Szczecin. Stąd pomysł na inwestycję w boisko w Kołbaskowie.

To nie koniec planów Dumy Pomorza, które związane są z Gminą Kołbaskowo. Jeszcze przed wybuchem epidemii koronawirusa klub informował, że zamierza zlokalizować tutaj bazę sportową wraz z hotelem oraz kilkoma boiskami, która kosztować ma ok. 50-60 mln zł.


Chcemy taką bazę zbudować. Będziemy mieli na miejscu, przy stadionie super bazę z Centrum Szkolenia Dzieci i Młodzieży, ale klub się rozrasta i to będzie za mało. Chcemy zlokalizować ją w Gminie Kołbaskowo – mówił prezes Mroczek. Włodarze Pogoni są mocno zdeterminowani, by taki kompleks powstał, choć zrozumiałe jest, że inwestycja – z uwagi na sytuację związaną z koronawirusem – może opóźnić się w czasie.

Remont boiska Zrywu był darowizną na rzecz Gminy Kołbaskowo.

Sport

Wyróżnienie dla UKS SMS Police w programie Polskiego Związku Piłki Siatkowej

Wielki sukces młodych talentów siatkarskich z powiatu polickiego. UKS SMS Police Zespół Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach otrzymał prestiżową Brązową Odznakę Polskiego Związku Piłki Siatkowej (PZPS) dla Ośrodka Szkolenia Młodzieżowego. Tym samym, UKS SMS Police wykazuje się wysokim poziomem organizacji oraz efektywnością szkolenia w kategoriach U20 i U18, co zostało dostrzeżone przez ekspertów branżowych.

Opublikowane

w dniu

Polski Związek Piłki Siatkowej przeprowadził dogłębną ocenę dwudziestu dwóch aplikacji, wyróżniając najlepsze instytucje Złotymi, Srebrnymi i Brązowymi Odznakami. Jest to pierwsze takie przedsięwzięcie, mające na celu promocję i podnoszenie standardów kształcenia młodych siatkarzy oraz siatkarek w Polsce. Wyróżnienie, przyznawane oddzielnie dla dziewcząt i chłopców, podkreśla zaangażowanie i doskonałe wyniki w pracy trenerów z UKS SMS Police.

Projekt certyfikacji jest otwarty dla wszystkich klubów sportowych i jest szansą na dalszy rozwój. Ambicją PZPS jest również inspirowanie klubów oraz Jednostek Samorządu Terytorialnego do inwestowania w przyszłość polskiej siatkówki. Siatkarki z Polic już w sezonie 2024/2025 będą mogły dumnie prezentować odznakę na arenie krajowej, co bez wątpienia stanowi dodatkową motywację dla młodych zawodniczek.

Sebastian Świderski, prezes PZPS, objął honorowy patronat nad programem, zaznaczając tym samym jego znaczenie dla rozwoju siatkówki w Polsce.

Czytaj dalej

Sport

Kanonada Chemika Police! Rozgromili MKP Szczecinek aż 5:0!

W 28. kolejce spotkań Chemik Police pokazał klasę na własnej murawie, nie pozostawiając złudzeń rywalom z MKP Szczecinek. Wynik 5:0 mówi sam za siebie, a bohaterowie tego widowiska sportowego na długo zapiszą się w pamięci kibiców.

Opublikowane

w dniu

Spotkanie rozpoczęło się od wyrównanej rywalizacji, ale już po kwadransie gry, to żółtozieloni zaczęli dyktować warunki na boisku. Punkt zwrotny nastąpił w 29. minucie, kiedy to po faulu na Gracjanie Korzecu, sędzia podyktował jedenastkę. Pewnym strzałem z karnego popisał się Daniel Kowalczyk, dając przewagę gospodarzom. Niespełna dziesięć minut później nastąpiło podwojenie wyniku – akcję Kowalczyka wykończył z precyzją Dominik Lis.

Nie inaczej wyglądała gra po zmianie stron. Chemik utrzymał inicjatywę i stworzył sobie szereg klarownych okazji. W 62. minucie po kolejnym rzucie wolnym na listę strzelców wpisał się Jakub Pacyna, demonstrując swoje umiejętności w grze głową. W 68. minucie, to znów Korzec potwierdził swoją skuteczność w polu karnym, posyłając piłkę do siatki. Kończący ten wyjątkowy mecz akcent należał do Alana Kurka, który strzałem z dystansu ustalił wynik spotkania.

Wszystko to składa się na niezwykle emocjonujące widowisko dla kibiców, którzy mogli oglądać dominację i wysoką formę swojego zespołu na polickiej ziemi. Chemik Police zdecydowanie zaznaczył swoją obecność w rozgrywkach, a pięć zdobytych bramek to argument, który świadczy o ich znakomitej grze.

Chemik: Piekutowski – Dyczewski, Janicki, Pacyna, Bugara(46′ Kurek), Kamiński, Korzec, Dąbrowski( 75′ Figiel), Kowalczyk D.(46′ Kurzawa), Lis (49′ Zarembski), Mazanek(80′ Kowalski)

Bramki:

1:0 – 29 min Daniel Kowalczyk

2:0 -38 min Dominik Lis

3:0 – 62 min Jakub Pacyna

4:0 – 68 min Gracjan Korzec

5:0 – 88 min Alan Kurek

Widzów: 400

Czytaj dalej

Sport

V Bieg Korczaka w Policach za nami

To była sobota pełna sportowych emocji i inspirujących historii. Na terenie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 w Policach odbyła się piąta edycja Biegu Korczaka, honorującego pamięć wybitnego pedagoga Janusza Korczaka i promującego zdrowy tryb życia. Na starcie biegu głównego na 5 kilometrów ustawili się zarówno doświadczeni biegacze, jak i amatorzy ruchu na świeżym powietrzu. To właśnie Sebastian Łukaszewski okazał się najszybszy, przekraczając linię mety z imponującym czasem 21 minut i 11 sekund.

Opublikowane

w dniu

Wśród pań zwyciężyła Julia Śliż, która osiągnęła czas 26 minut i 46 sekund, wzbudzając podziw wśród zgromadzonych. W kategorii Nordic Walking najwięcej oklasków zgarnęli Artur Zdanuk i Katarzyna Zgraja, którzy pokonując trasę w prawie dokładnie 39 minut, udowodnili, że chód sportowy jest pełnowartościową i konkurencyjną dyscypliną.

Wyniki – Nordic Walking

Wyniki – Bieg Główny

Najmłodsi uczestnicy rywalizowali na dystansach 200, 400 i 600 metrów oraz w biegach dla osób niepełnosprawnych, pokazując, że sport to radość i pasja niezależna od wieku czy możliwości fizycznych. Impreza zyskała wsparcie wielu firm i instytucji, w tym Powiatu Polickiego. Przewodniczący Rady Powiatu w Policach, Cezary Arciszewski oraz Członek Zarządu Powiatu, Beata Chmielewska, osobiście zaangażowali się w promocję wydarzenia, podkreślając znaczenie biegania i aktywności fizycznej w codziennym życiu mieszkańców.

Organizacja V Biegu Korczaka pokazała, że idea Janusza Korczaka jest wciąż żywa i stanowi inspirację do promocji zdrowego trybu życia, zarówno wśród dorosłych, jak i młodszych pokoleń.

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie