Sport

Pierwszy trening piłkarzy Pogoni na boisku Zryw Kołbaskowo

W środę i czwartek (6 i 7 maja) trenowali bramkarze Dumy Pomorza. Wkrótce pojawią się pozostali zawodnicy pierwszego składu. Dodajmy, że treningi są zamknięte dla widzów.

Opublikowane

w dniu

Jestem zachwycony, to bardzo piękne miejsce, na pewno wspaniale będzie się tutaj pracowało – powiedział Dante Stipica, pierwszy bramkarz Portowców, zdaniem wielu ekspertów i kibiców, najlepszy golkiper w polskiej ekstraklasie (na zdjęciu).

Trening poprowadzili Andrzej Krzyształowicz i Maciej Borowski.

Jest tu bardzo pięknie, warunki są idealne, mógłbym tu pracować codziennie. Murawa jest coraz lepsza. Greenkeeperzy zadbali, żeby nawierzchnia była na bardzo wysokim poziomie. To jest dla zawodnika i trenera najważniejsze. Byłem tutaj w Kołbaskowie dwa tygodnie wcześniej zobaczyć obiekt i widzę dużą różnicę – mówi były bramkarz m.in. ŁKS łódź, Polonii Warszawa i Apoelu Nikozja, obecnie szkoleniowiec bramkarzy. – Sprzęt konieczny do treningu mamy już na miejscu i dba o to nasz kitman. My skupiamy się na pracy. Jest to miejsce wyciszone i spokojne. Nic tu nas nie rozprasza. Nie mamy podstawy, by na coś narzekać – dodaje trener.

Andrzej Krzyształowicz podkreślił, że świetnie czuje się w Pogoni i przyjemnością jest pracować z takim bramkarzem jak Stipica.

Dante to znakomity bramkarz, ale też świetny człowiek, ma fantastyczny charakter. A to nie takie częste na tej pozycji – śmieje się trener.

Jak wyglądały pierwsze zajęcia w Kołbaskowie?

Chcemy zachowywać dużą ostrożność i przestrzegamy zaleceń. Dlatego bramkarze też trenują w dwóch małych grupach. Dante Stipica i Dariusz Krzysztofek ćwiczą ze mną, a Kuba Bursztyn i Jędrzej Grobelny z Maćkiem Borowskim, koordynatorem szkolenia bramkarzy w Akademii Pogoni. Tak to będzie przez pewien czas wyglądało. Podkreślam, spotykamy się na fantastycznie przygotowanym obiekcie w Kołbaskowie. Zawodnicy przyjeżdżają ubrani, a po zajęciach wsiadają bezpośrednio do aut i udają się do domów. Zachowujemy też odległości. Trenujemy w dwóch grupach po różnych stronach boiska.

Trener chwalił nową nawierzchnię, a co o niej sądzą dbający o nią teraz greenkeeperzy? Tym bardziej, że ostatnio było w internecie trochę niepochlebnych komentarzy na temat murawy w Kołbaskowie…

Tak, ale zdjęcia z drona, które wtedy zrobiła strona pogonsportnet.pl, były wykonane pół godziny po piaskowaniu, dlatego trawa nie wyglądała najlepiej, bo dominował kolor żółty. Ta murawa jest nowa, potrzebuje jeszcze trochę czasu, dużo nad nią pracujemy i w lipcu, sierpniu będzie na ekstraklasowym poziomie – zapewniali w Kołbaskowie greenkeeperzy klubu, którzy przed treningiem malowali linie.

Remont boiska Zrywu #Pogoń #Szczecin oraz sponsor klubu Trawnik Producent rozpoczęli 1 października 2019 roku. Zakończył się w kwietniu tego roku. Z obiektu korzystać będą pierwszy zespół oraz zespoły juniorskie Pogoni oraz piłkarze Zrywu #Kołbaskowo.

Szczeciński klub mocno stawia na szkolenie młodych piłkarzy.


W tej chwili w naszych akademiach jest łącznie prawie tysiąc dzieciaków, a marzeniem jest, by były ich trzy-cztery tysiące – mówił Jarosław Mroczek, prezes Pogoni Szczecin. Stąd pomysł na inwestycję w boisko w Kołbaskowie.

To nie koniec planów Dumy Pomorza, które związane są z Gminą Kołbaskowo. Jeszcze przed wybuchem epidemii koronawirusa klub informował, że zamierza zlokalizować tutaj bazę sportową wraz z hotelem oraz kilkoma boiskami, która kosztować ma ok. 50-60 mln zł.


Chcemy taką bazę zbudować. Będziemy mieli na miejscu, przy stadionie super bazę z Centrum Szkolenia Dzieci i Młodzieży, ale klub się rozrasta i to będzie za mało. Chcemy zlokalizować ją w Gminie Kołbaskowo – mówił prezes Mroczek. Włodarze Pogoni są mocno zdeterminowani, by taki kompleks powstał, choć zrozumiałe jest, że inwestycja – z uwagi na sytuację związaną z koronawirusem – może opóźnić się w czasie.

Remont boiska Zrywu był darowizną na rzecz Gminy Kołbaskowo.

Sport

Chemik powalczy o pierwsze zwycięstwo

Chemik Police po trzech porażkach i złym starcie musi w końcu zacząć zdobywać punkty. Okazja do tego nadarzy się w sobotę o godzinie 12:00. Na stadionie przy ul. Siedleckiej piłkarze pierwszego zespołu Chemika rozegrają czwarty mecz w sezonie. Przeciwnikiem żółtozielonych będzie zespół Białych Sądów.

Opublikowane

w dniu

Drużyna z Sądowa po trzech rozegranych kolejkach z dwoma punktami zajmuję 14 pozycje w ligowej tabeli. W pierwszym ligowym meczu Biali przegrali 6:0 z głównym pretendentem do awansu zespołem Kluczevii. Jednak już w dwóch następnych meczach zdobyli po punkcie, remisując na własnym boisku z Raselem Dygowo 2:2, a w ostatnim spotkaniu postawili się mocnej Gwardii Koszalin remisując na trudnym terenie w Koszalinie 1:1.

Dla zawodników wsparcie kibiców ma ogromne znaczenie dlatego każdy kto może powinien zjawić się na stadionie przy ul. Siedleckiej. Dla wszystkich tych kibiców, którzy nie będą mogli przyjść na mecz przeprowadzona zostanie transmisja wideo, która będzie dostępna na klubowym FB.

Czytaj dalej

Sport

Znamy sztab szkoleniowy siatkarek Chemika Police na nowy sezon

Trzy nowe nazwiska pojawią się w sztabie szkoleniowym Grupa Azoty Chemika Police na sezon 2022/23. To asystent trenera Ireneusz Waleczek, trener przygotowania fizycznego Maciej Michalik oraz fizjoterapeutka Marta Krasnodębska.

Opublikowane

w dniu

Pierwszym trenerem pozostanie Marek Mierzwiński, który objął stanowisko w połowie zeszłego sezonu i doprowadził drużynę do zdobycia mistrzostwa Polski.
Asystentami będą Radosław Wodziński (w klubie od roku) i Irek Waleczek, który dołącza do naszej drużyny z SMS PZPS Szczyrk.
Trenerem przygotowania fizycznego został Maciej Michalik. W minionych latach pracował m.in. w PGE Skrze Bełchatów i Stoczni Szczecin.
Statystykiem pozostanie Kacper Duda, a duet fizjoterapeutów stworzą Karol Subocz i Marta Krasnodębska. Marta w poprzednim sezonie pracowała w Ił Capital Legionovii Legionowo.
Managerem zespołu od lat pozostaje Radosław Anioł.
Sztab szkoleniowy na nowy sezon:
I trener: Marek Mierzwiński
Asystenci: Radosław Wodziński, Ireneusz Waleczek
Trener przyg. fizycznego: Maciej Michalik
Statystyk: Kacper Duda
Fizjoterapeuci: Marta Krasnodębska, Karol Subocz
Manager: Radosław Anioł

Czytaj dalej

Sport

Lenka Oveckova i Monika Jagła siatkarkami Chemika

Grupa Azoty Chemik Police podpisał kontrakt z Lenką Oveckovą. Wcześniej Grupa Azoty Chemik Police podpisał kontrakt z Moniką Jagłą.

Opublikowane

w dniu

Słowacka siatkarka ma 26 lat i występuje na pozycji rozgrywającej. W poprzednich sezonach grała m.in. w ligach węgierskiej i czeskiej. Jest reprezentantką kraju.
Nie ukrywam, kontrakt w Chemiku jest dla mnie ogromnym krokiem do przodu. Dołączam do jednej z najsilniejszych drużyn w Europie, co stanowi duże wyzwanie, ale i sporą radość. Chcę stać się ważną siatkarką drużyny. Zrobię wszystko, żeby przekonać do siebie sztab szkoleniowy i walczyć o mistrzostwo Polski – mówi.
Wcześniej Grupa Azoty Chemik Police podpisał kontrakt z Moniką Jagłą. Monika ma 22 lata i występuje na pozycji libero. W minionym sezonie broniła barw Jokera Świecie, w którym rozegrała 22 spotkania ligowe.
Występowała w Pałacu Bydgoszcz, gdzie zadebiutowała w seniorskiej siatkówce w 2017 roku. Ma na koncie powołania do reprezentacji Polski.
Monika stworzy duet libero z Marią Stenzel.
Dołączam do mistrza Polski, więc ekscytacja jest naturalna. Jestem w takim miejscu kariery, w którym potrzebuję stabilizacji, pracy i rozwoju. Chemik wydaje się być gwarancją spełnienia tych potrzeb, dlatego cieszę się, że podpisałam kontrakt – mówi.
Skład Grupa Azoty Chemika Police na sezon 2022/23:

Przyjmujące: Martyna Łukasik, Martyna Czyrniańska
Atakujące: Jovana Brakocević-Canzian
Środkowe: Iga Wasilewska, Marta Pol
Rozgrywające: Lenka Oveckova
Libero: Maria Stenzel, Monika Jagła

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie