Sport

Pierwszy trening piłkarzy Pogoni na boisku Zryw Kołbaskowo

W środę i czwartek (6 i 7 maja) trenowali bramkarze Dumy Pomorza. Wkrótce pojawią się pozostali zawodnicy pierwszego składu. Dodajmy, że treningi są zamknięte dla widzów.

Opublikowane

w dniu

Jestem zachwycony, to bardzo piękne miejsce, na pewno wspaniale będzie się tutaj pracowało – powiedział Dante Stipica, pierwszy bramkarz Portowców, zdaniem wielu ekspertów i kibiców, najlepszy golkiper w polskiej ekstraklasie (na zdjęciu).

Trening poprowadzili Andrzej Krzyształowicz i Maciej Borowski.

Jest tu bardzo pięknie, warunki są idealne, mógłbym tu pracować codziennie. Murawa jest coraz lepsza. Greenkeeperzy zadbali, żeby nawierzchnia była na bardzo wysokim poziomie. To jest dla zawodnika i trenera najważniejsze. Byłem tutaj w Kołbaskowie dwa tygodnie wcześniej zobaczyć obiekt i widzę dużą różnicę – mówi były bramkarz m.in. ŁKS łódź, Polonii Warszawa i Apoelu Nikozja, obecnie szkoleniowiec bramkarzy. – Sprzęt konieczny do treningu mamy już na miejscu i dba o to nasz kitman. My skupiamy się na pracy. Jest to miejsce wyciszone i spokojne. Nic tu nas nie rozprasza. Nie mamy podstawy, by na coś narzekać – dodaje trener.

Andrzej Krzyształowicz podkreślił, że świetnie czuje się w Pogoni i przyjemnością jest pracować z takim bramkarzem jak Stipica.

Dante to znakomity bramkarz, ale też świetny człowiek, ma fantastyczny charakter. A to nie takie częste na tej pozycji – śmieje się trener.

Jak wyglądały pierwsze zajęcia w Kołbaskowie?

Chcemy zachowywać dużą ostrożność i przestrzegamy zaleceń. Dlatego bramkarze też trenują w dwóch małych grupach. Dante Stipica i Dariusz Krzysztofek ćwiczą ze mną, a Kuba Bursztyn i Jędrzej Grobelny z Maćkiem Borowskim, koordynatorem szkolenia bramkarzy w Akademii Pogoni. Tak to będzie przez pewien czas wyglądało. Podkreślam, spotykamy się na fantastycznie przygotowanym obiekcie w Kołbaskowie. Zawodnicy przyjeżdżają ubrani, a po zajęciach wsiadają bezpośrednio do aut i udają się do domów. Zachowujemy też odległości. Trenujemy w dwóch grupach po różnych stronach boiska.

Trener chwalił nową nawierzchnię, a co o niej sądzą dbający o nią teraz greenkeeperzy? Tym bardziej, że ostatnio było w internecie trochę niepochlebnych komentarzy na temat murawy w Kołbaskowie…

Tak, ale zdjęcia z drona, które wtedy zrobiła strona pogonsportnet.pl, były wykonane pół godziny po piaskowaniu, dlatego trawa nie wyglądała najlepiej, bo dominował kolor żółty. Ta murawa jest nowa, potrzebuje jeszcze trochę czasu, dużo nad nią pracujemy i w lipcu, sierpniu będzie na ekstraklasowym poziomie – zapewniali w Kołbaskowie greenkeeperzy klubu, którzy przed treningiem malowali linie.

Remont boiska Zrywu #Pogoń #Szczecin oraz sponsor klubu Trawnik Producent rozpoczęli 1 października 2019 roku. Zakończył się w kwietniu tego roku. Z obiektu korzystać będą pierwszy zespół oraz zespoły juniorskie Pogoni oraz piłkarze Zrywu #Kołbaskowo.

Szczeciński klub mocno stawia na szkolenie młodych piłkarzy.


W tej chwili w naszych akademiach jest łącznie prawie tysiąc dzieciaków, a marzeniem jest, by były ich trzy-cztery tysiące – mówił Jarosław Mroczek, prezes Pogoni Szczecin. Stąd pomysł na inwestycję w boisko w Kołbaskowie.

To nie koniec planów Dumy Pomorza, które związane są z Gminą Kołbaskowo. Jeszcze przed wybuchem epidemii koronawirusa klub informował, że zamierza zlokalizować tutaj bazę sportową wraz z hotelem oraz kilkoma boiskami, która kosztować ma ok. 50-60 mln zł.


Chcemy taką bazę zbudować. Będziemy mieli na miejscu, przy stadionie super bazę z Centrum Szkolenia Dzieci i Młodzieży, ale klub się rozrasta i to będzie za mało. Chcemy zlokalizować ją w Gminie Kołbaskowo – mówił prezes Mroczek. Włodarze Pogoni są mocno zdeterminowani, by taki kompleks powstał, choć zrozumiałe jest, że inwestycja – z uwagi na sytuację związaną z koronawirusem – może opóźnić się w czasie.

Remont boiska Zrywu był darowizną na rzecz Gminy Kołbaskowo.

Sport

Ruszyły zapisy na Biegowe Bulwarove

Ruszyły zapisy na popularne w Szczecinie biegi na Łasztwoni. Letni cykl Biegowe Bulwarove to świetna okazja do aktywnego wypoczynku w ciekawym miejscu dla dorosłych biegaczy i dzieci.

Opublikowane

w dniu

Biegowe Bulwarove od lat cieszy się sporym zainteresowaniem wśród lokalnych biegaczy. Pięciokilometrowa trasa wiodąca wzdłuż szczecińskich nabrzeży jest doskonałym miejscem zarówno na pokonanie pierwszych kilometrów, jak i na sprawdzian formy przed zawodami. To także świetne miejsce dla rodziców biegających z wózkami oraz zawodników z czteronożnymi pupilami.

Biegi dla dorosłych odbywają się na dystansie pięciu kilometrów. W każdym biegu może wystartować maksymalnie 150 osób. Start i meta biegów znajduje się na Nabrzeżu Starówka.

Cykl Biegowe Bulwarove to także biegi dla dzieci, czyli Biegi Konta Umbriagi. Dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym będą mogły spróbować swoich sił na dystansach stu i trzystu metrów. Najmłodsi biegacze otrzymają medale na mecie. Start i meta biegów znajduje się na Nabrzeżu Starówka.

Zapisy na biegi dorosłych i dzieci już wystartowały. Można to zrobić na stronie www.protiming24.pl

Pierwsze Biegowe Bulwarove, które zainaugurują sezon odbędą się 24 czerwca. Kolejne zaplanowano 22 lipca, 19 sierpnia i 2 września.

Czytaj dalej

Sport

Turniej Półfinałowy o wejście do II Ligi Kobiet w piłce siatkowej

Zapraszamy na Turniej Półfinałowy o wejście do II Ligi Kobiet w piłce siatkowej, który odbędzie się w dniach 14-16 kwietnia br. Gospodarzami zawodów jest drużyna Szkoły Mistrzostwa Sportowego Police.

Opublikowane

w dniu

W zawodach zagrają drużyny: SMS Police, UKS Culmen Chełmno, GTS Gdynia i SPS Sparta Złotów. Rozgrywki zaczynają się w piątek 14 kwietnia o godzinie 16:00 w hali widowiskowo-sportowej Zespołu Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach. Dwa najlepsze zespoły awansują do Turnieju Finałowego.

Organizatorami wydarzenia są UKS SMS Police, Zespół Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach, Powiat Policki oraz Polski Związek Piłki Siatkowej.

Harmonogram spotkań:

piątek 14 kwietnia 2023

16:00 SMS Police – SPS Sparta Złotów

40 minut po zakończeniu – UKS Culmen Chełmno – Gdyńskie Towarzystwo Siatkówki

sobota 15 kwietnia 2023

16:00 SMS Police – UKS Culmen Chełmno

40 minut po zakończeniu SPS Sparta Złotów – Gdyńskie Towarzystwo Siatkówki

niedziela 16 kwietnia 2023

10:00 UKS Culmen Chełmno – SPS Sparta Złotów

40 minut po zakończeniu – Gdyńskie Towarzystwo Siatkówki – SMS Police

Czytaj dalej

Sport

“Spike The West – III Halowe Mistrzostwa Polski w Roundnet 2023” – ćwicz do zawodów z najlepszymi – bezpłatnie!

Obecni reprezentancji Polski mieszkający i trenujący na co dzień w Szczecinie serdecznie zapraszają do uczestniczenia w bezpłatnych cyklicznych treningach prowadzonych przez nich dla mieszkańców w każdy piątek oraz do wzięcia udziału w zawodach, które tradycyjnie odbędą się w ostatni weekend marca 2023 r., i oficjalnie zakończą obecny sezon halowy w roundnet!

Opublikowane

w dniu

Bezpłatne treningi dla wszystkich

Przez cały czas jest możliwość dołączenia do grupy Roundnet Szczecin i uczestnictwa w bezpłatnych treningach przygotowujących do turnieju.

W obecnym sezonie halowym odbywają się one w każdy piątek do końca kwietnia 2023 r. w godzinach: 17:00 – 18:30 na Hali Sportowej Studium Wychowania Fizycznego i Sportu Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego przy ul. Tenisowej 33 w Szczecinie.
Warunkiem udziału w bezpłatnym treningu jest dołączenie do grupy Roundnet Szczecin na Facebook: https:/www.facebook.com/groups/roundnetszczecin i zamieszczenie komentarza potwierdzającego obecność pod informacją (postem). Ułatwia to organizatorowi przygotowanie odpowiedniej ilości sprzętu sportowego.

Na trening należy zabrać ze sobą m.in.: obuwie przeznaczone do użytku na hali sportowej i wygodny strój sportowy.


W treningach mogą brać udział również osoby niepełnoletnie, jednakże przebywające pod opieką osoby dorosłej oraz za wiedzą i zgodą rodzica lub opiekuna prawnego.

Zawody:
Kolejna edycja Halowych Mistrzostw Polski w roundnet odbędzie się w godzinach: 09:00 – 20:00 dnia 25 (sobota) oraz w godzinach 10:00 – 17:00 dnia 26 (niedziela) marca 2023 r., na Hali Sportowej Zachodniopomorskiego Centrum Edukacji Morskiej i Politechnicznej przy ul. Hożej 6 w ramach następnej edycji corocznego szczecińskiego turnieju “Spike The West”.
2 dni turnieju – 3 różne kategorie: Otwarta i Kobiety (w sobotę), Pary Mieszane (w niedzielę)!
Dla zwycięskich zespołów przewidziane nagrody.

Warto przypomnieć, że roundnet to dyscyplina drużynowa, gdzie jednocześnie przy każdym stanowisku rywalizują ze sobą dwa dwuosobowe zespoły.


Wstęp na zawody dla publiczności będzie bezpłatny!

Dodatkowo będziemy wspólnie świętować 12 rocznicę działalności Fundacji Kamienica1, która jest corocznym organizatorem wydarzenia!
Dołącz do wydarzenia na Facebook: https:/www.facebook.com/events/528921659309122/528921662642455/
Więcej informacji: https:/kamienica1.pl/spike-the-west-iii-halowe-mistrzostwa-polski-w-roundnet-2023/

#HMPR2023
#STW2023
#pomorzezachodnie @pomorzezachodnie

Organizator:
Fundacja Kamienica1

Współorganizatorzy:
Urząd Gminy Miasto Szczecin
Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

Partnerzy:
Roundnet Szczecin
Womens Roundnet Poland
Stowarzyszenie Roundnet Poland
Spikeball ™
Wood Forms
Floating Trippin’ Festival
Go4idea
Uniwersytet Szczeciński
Uniwersytet Szczeciński – Wydział Kultury Fizycznej i Zdrowia
Klub Uczelniany Akademickiego Związku Sportowego Uniwersytetu Szczecińskiego
Organizacja Środowiskowa AZS Szczecin.

Współorganizatorem wydarzenia jest Województwo Zachodniopomorskie. Nagrody są ufundowane przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego.
Turniej odbędzie się w ramach zadania publicznego pn. “Spike The West 2023” współfinansowanego ze środków Gminy Miasto Szczecin.

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie