Gmina Dobra

Pierwszy Rodziny Rajd Rowerowy po Gminie Dobra

W niedzielę (6 czerwca) odbył się Pierwszy Rodziny Rajd Rowerowy po Gminie Dobra zorganizowany przez Fundację Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus we współpracy z organizacjami pozarządowymi z terenu Gminy Dobra i mieszkańcami tej gminy.

Opublikowane

w dniu

Ponad 150 miłośników turystyki rowerowej zgromadziło się na starcie rajdu w Mierzynie. Rowerzyści pokonali wspólnie 32 kilometry delektując się pięknem Gminy Dobra. Uczestnicy rajdu odwiedzili m.in. Skarbimierzyce, Dołuje, Wąwelnicę, Dobrą, Buk, Łęgi, Wołczkowo i Bezrzecze. Dla chętnych organizatorzy przewidzieli dodatkowe 10 kilometrów na nowowybudowanej ścieżce rowerowej Łęgi – Stolec. Rowerzyści poruszali się zarówno po ścieżkach rowerowych jak i drogach publicznych i szutrach w miejscach gdzie jeszcze nie ma ścieżek rowerowych. Przejazd uczestników zgromadzenia tradycyjnie zabezpieczali policjanci z Mierzyna, Polic i Szczecina, Straż Gminna z Gminy Dobra oraz Straż Miejska ze Szczecina. Organizatorzy wyrazili gorące podziękowania służbom mundurowym za bezpieczne przeprowadzenie grupy rowerzystów. Jednocześnie przy planowaniu trasy organizatorzy starali się unikać dróg o dużym natężeniu ruchu, aby rajd był jak najmniej odczuwalny dla innych uczestników ruchu drogowego.

W wydarzeniu uczestniczyły także dzieci stąd rowerzyści poruszali się w bardzo spokojnym tempie ze średnią 10 km/h. Dzięki gościnności Ośrodka Pomocy Społecznej w Dobrej uczestnicy wydarzenia mogli skorzystać z placu zabaw oraz świetlicy w Buku. Wolontariusze Fundacji Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus poprowadzili zabawy i konkursy dla dzieci, młodzieży i dorosłych uczestniczących w wydarzeniu. Poza konkursami sprawnościowymi (m.in. slalom na rowerze, „żółwia jazda”, piłka nożna i koszykówka) odbyły się także konkursy z wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Fundacja Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus przywiązuje wielką wagę do szkoleń w zakresie bezpieczeństwa zarówno dzieci jaki i dorosłych uczestników rajdów. W tym zakresie wolontariusze fundacji od wielu lat współpracują z Wydziałem Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie raz Wydziałem Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie.

Na organizację rajdu Fundacja Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus pozyskała dotacje z budżetu województwa zachodniopomorskiego w ramach Programu Społecznik oraz z budżetu Gminy Dobra w ramach tzw. małej dotacji. Wydarzenie wsparły także firmy: DGS Poland (Demant Szczecin) oraz ASP-Tech. Udział w wydarzeniu był dla uczestników bezpłatny.

Dzięki pozyskanym środkom uczestnicy wydarzenia otrzymali pamiątkowe medale, kamizelki rowerowe oraz odblaski. Z pozyskanych funduszy zakupione zostały także nagrody dla uczestników konkursów oraz został przygotowany poczęstunek na placu zabaw w Buku.

Organizatorzy gorąco dziękują samorządom oraz firmom za wsparcie tej inicjatywy.

Już dzisiaj Fundacja Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus zaprasza serdecznie na V Mierzyński Rodzinny Rajd Rowerowy, który odbędzie się 27 czerwca 2021 roku. Wkrótce rozpoczną się zapisy na to wydarzenie, a szczegółowe informacje będą na bieżąco zamieszczane na stronie: https:/www.facebook.com/gryfus.szczecin

„Największą radością dla nas jako organizatorów był tak liczny udział dzieci w rajdzie. Wielu z nich jeszcze w trakcie rajdu pytało nas kiedy planujemy zorganizować kolejne rajdy rowerowe, bo bardzo lubią tą formę rodzinnego wypoczynku. Cieszymy się ogromnie, że niemal wszyscy uczestnicy rajdu przyjechali na start w kaskach. Od wielu lat apelujemy i wymagamy, aby w naszych wydarzeniach rowerzyści uczestniczyli w kaskach na głowach i widać, że przynosi to efekt. Bezpieczeństwo jest dla nas priorytetem” – powiedział Wojtek Marciniak, wiceprezes Fundacji Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus.

„Będąc mieszkańcem Gminy Dobra cieszę się ogromnie, że jako Fundacja Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus zorganizowaliśmy rodzinny rajd rowerowy, który swoim zasięgiem objął niemal całą naszą gminę. Mam wielką nadzieję, że uda nam się kontynuować to wydarzenie w kolejnych latach. Cieszymy się, że dopisała frekwencja i pogoda. Limit 150 uczestników wynikający z trwającej pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 wypełnił się w ciągu jednego dnia. To był wspaniale spędzony czas” – powiedział Paweł Malinowski, prezes Fundacji Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus.

Gmina Dobra

Drugą turę wyborów w Gminie Dobra rozstrzygną Zagrodzka i Napiwodzka

Żaden z kandydatów na stanowisko wójta DObrej nie uzyskał bezwzględnej większości głosów, co oznacza konieczność przeprowadzenia drugiej tury wyborów. Najwięcej poparcia w pierwszej turze zdobyła Magdalena Zagrodzka, która otrzymała 4 781 głosów. Drugą pozycję zajęła Joanna Napiwodzka z Koalicji Obywatelskiej, z wynikiem 2 203 głosów. To właśnie te dwie kandydatki zmierzą się w walce o fotel wójta Gminy Dobra w najbliższym czasie.

Opublikowane

w dniu

Na trzecim miejscu uplasował się Grzegorz Śliwiński, który był popierany przez dotychczasową wójt Teresę Derę. Jego kandydaturę poparło 1 933 wyborców. Waldemar Kitlas, z wynikiem 1 675 głosów, zajął czwartą pozycję. Lista kandydatów zamyka Bogusław Kozioł z wynikiem 914 głosów. Mieszkańcy Gminy Dobra po raz kolejny będą mieli okazję wybrać wójta w drugiej turze wyborów. Data drugiej tury zostanie podana przez komisję w najbliższym czasie.

Czytaj dalej

Gmina Dobra

KITLAS zamierza wprowadzić KOROZ – Co to jest?

Waldemar Kitlas kandydat na wójta gminy Dobra zamierza wprowadzić w przypadku zwycięstwa w wyborach samorządowych system KOROZ (Kontenerowy Organiczny Recykling Odpadów Zielonych). Jak twierdzi kandydat na wójta KOROZ przyczyni się do redukcji opłat za odpady komunalne aż do 30% oraz będzie możliwość oddawania odpadów zielonych w nieograniczonej ilości.

Opublikowane

w dniu

Zainwestujemy Wasze podatki w KOROZ (Kontenerowy Organiczny Recykling Odpadów Zielonych) i przez lata będziecie korzystać z tej inwestycji, płacąc za śmieci dużo mniej oraz oddając odpad zielony za przysłowiową złotówkę – pisze na stronie kitlas.pl/koroz kandydat na wójta

Waldemar Kitlas zamieścił na swojej stronie internetowej dokładny opis przedsięwzięcia i biznesplan. Z powyższego wynika, że nie jest to tylko obietnica wyborcza, ale dokładnie przemyślany plan działania w przyszłości.

KOROZ to nic innego jak znana już i sprawdzona technologia przetwarzania odpadów zielonych, które to stanowią w gminie Dobra aż 30% kosztów utylizacji odpadów komunalnych to jest 3 miliony 750 tyś złotych. Utylizacja odpadów w własnym zakresie, jak twierdzi Waldemar Kitlas przyczyni się do znacznych oszczędności, które chce przekazać bezpośrednio mieszkańcom. Przetwarzaniem odpadów zielonych ma zająć się Samorządowy Zakład Komunalny (jednostka budżetowa), a inwestycja w bioreaktory do przetwarzania odpadu zielonego wyniesie około 6 milionów złotych.

Czytaj dalej

Gmina Dobra

Dobra: Rusza nabór przedstawicieli do Zespołu ds. budżetu obywatelskiego na rok 2025

Opublikowane

w dniu

Nabór przeprowadzony zostanie w dniach 26.03.2024 – 19.04.2024 r. do godz. 15:00

Zgłoszenia przyjmowane będą w terminie do 19.04.2024 r., na załączonym formularzu. Formularz dostępny jest także w siedzibie Urzędu Gminy.

Zgłoszenia przyjmowane będą:

  • w sekretariacie Urzędu Gminy Dobra przy ulicy Szczecińskiej 16a lub
  • w formie elektronicznej na adres: gmina@dobraszczecinska.pl

Nabór przeprowadzony zostanie wśród grup:

  • mieszkańcy gminy;
  • członkowie organizacji pozarządowej

O przynależności do poszczególnej grupy decyduje kandydat poprzez zaznaczenie odpowiedniego pola na formularzu.

Szczegółowe informacje dostępne są pod numerem telefonu 91 441 05 41.

Zapraszamy do aktywnego udziału w rozwoju naszej Gminy.

Zarządzenie Nr 54/2024 Wójta Gminy Dobra z dnia 25 marca 2024 r. w sprawie przeprowadzenia konsultacji społecznych dotyczących naboru członków Zespołu ds. Budżetu Obywatelskiego na rok 2025 >> pobierz (pdf)

Formularz zgłoszeniowy >> pobierz (pdf) | pobierz (doc)

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie