Gmina Dobra

Pierwszy Rodziny Rajd Rowerowy po Gminie Dobra

W niedzielę (6 czerwca) odbył się Pierwszy Rodziny Rajd Rowerowy po Gminie Dobra zorganizowany przez Fundację Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus we współpracy z organizacjami pozarządowymi z terenu Gminy Dobra i mieszkańcami tej gminy.

Opublikowane

w dniu

Ponad 150 miłośników turystyki rowerowej zgromadziło się na starcie rajdu w Mierzynie. Rowerzyści pokonali wspólnie 32 kilometry delektując się pięknem Gminy Dobra. Uczestnicy rajdu odwiedzili m.in. Skarbimierzyce, Dołuje, Wąwelnicę, Dobrą, Buk, Łęgi, Wołczkowo i Bezrzecze. Dla chętnych organizatorzy przewidzieli dodatkowe 10 kilometrów na nowowybudowanej ścieżce rowerowej Łęgi – Stolec. Rowerzyści poruszali się zarówno po ścieżkach rowerowych jak i drogach publicznych i szutrach w miejscach gdzie jeszcze nie ma ścieżek rowerowych. Przejazd uczestników zgromadzenia tradycyjnie zabezpieczali policjanci z Mierzyna, Polic i Szczecina, Straż Gminna z Gminy Dobra oraz Straż Miejska ze Szczecina. Organizatorzy wyrazili gorące podziękowania służbom mundurowym za bezpieczne przeprowadzenie grupy rowerzystów. Jednocześnie przy planowaniu trasy organizatorzy starali się unikać dróg o dużym natężeniu ruchu, aby rajd był jak najmniej odczuwalny dla innych uczestników ruchu drogowego.

W wydarzeniu uczestniczyły także dzieci stąd rowerzyści poruszali się w bardzo spokojnym tempie ze średnią 10 km/h. Dzięki gościnności Ośrodka Pomocy Społecznej w Dobrej uczestnicy wydarzenia mogli skorzystać z placu zabaw oraz świetlicy w Buku. Wolontariusze Fundacji Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus poprowadzili zabawy i konkursy dla dzieci, młodzieży i dorosłych uczestniczących w wydarzeniu. Poza konkursami sprawnościowymi (m.in. slalom na rowerze, „żółwia jazda”, piłka nożna i koszykówka) odbyły się także konkursy z wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Fundacja Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus przywiązuje wielką wagę do szkoleń w zakresie bezpieczeństwa zarówno dzieci jaki i dorosłych uczestników rajdów. W tym zakresie wolontariusze fundacji od wielu lat współpracują z Wydziałem Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie raz Wydziałem Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie.

Na organizację rajdu Fundacja Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus pozyskała dotacje z budżetu województwa zachodniopomorskiego w ramach Programu Społecznik oraz z budżetu Gminy Dobra w ramach tzw. małej dotacji. Wydarzenie wsparły także firmy: DGS Poland (Demant Szczecin) oraz ASP-Tech. Udział w wydarzeniu był dla uczestników bezpłatny.

Dzięki pozyskanym środkom uczestnicy wydarzenia otrzymali pamiątkowe medale, kamizelki rowerowe oraz odblaski. Z pozyskanych funduszy zakupione zostały także nagrody dla uczestników konkursów oraz został przygotowany poczęstunek na placu zabaw w Buku.

Organizatorzy gorąco dziękują samorządom oraz firmom za wsparcie tej inicjatywy.

Już dzisiaj Fundacja Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus zaprasza serdecznie na V Mierzyński Rodzinny Rajd Rowerowy, który odbędzie się 27 czerwca 2021 roku. Wkrótce rozpoczną się zapisy na to wydarzenie, a szczegółowe informacje będą na bieżąco zamieszczane na stronie: https:/www.facebook.com/gryfus.szczecin

„Największą radością dla nas jako organizatorów był tak liczny udział dzieci w rajdzie. Wielu z nich jeszcze w trakcie rajdu pytało nas kiedy planujemy zorganizować kolejne rajdy rowerowe, bo bardzo lubią tą formę rodzinnego wypoczynku. Cieszymy się ogromnie, że niemal wszyscy uczestnicy rajdu przyjechali na start w kaskach. Od wielu lat apelujemy i wymagamy, aby w naszych wydarzeniach rowerzyści uczestniczyli w kaskach na głowach i widać, że przynosi to efekt. Bezpieczeństwo jest dla nas priorytetem” – powiedział Wojtek Marciniak, wiceprezes Fundacji Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus.

„Będąc mieszkańcem Gminy Dobra cieszę się ogromnie, że jako Fundacja Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus zorganizowaliśmy rodzinny rajd rowerowy, który swoim zasięgiem objął niemal całą naszą gminę. Mam wielką nadzieję, że uda nam się kontynuować to wydarzenie w kolejnych latach. Cieszymy się, że dopisała frekwencja i pogoda. Limit 150 uczestników wynikający z trwającej pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 wypełnił się w ciągu jednego dnia. To był wspaniale spędzony czas” – powiedział Paweł Malinowski, prezes Fundacji Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus.

Gmina Dobra

Szkolenie dla przyszłych wolontariuszy w Schronisku w Dobrej

Schronisko dla zwierząt w Dobrej otwiera swoje drzwi dla osób chętnych do włączenia się w pomoc potrzebującym zwierzętom jako wolontariusze. Organizacja ogłasza nabór i zaprasza na szkolenie, które odbędzie się 20 sierpnia br. o godzinie 16:00. Spotkanie będzie stanowiło możliwość zdobycia niezbędnej wiedzy na temat opieki nad zwierzętami i funkcjonowania schroniska.

Opublikowane

w dniu

Zaangażowanie społeczności lokalnej ma kluczowe znaczenie dla działalności schroniska, dlatego szczególnie zapraszamy te osoby, które wykazują gotowość poświęcenia swojego czasu na rzecz kotów. Pomoc wolontariuszy jest cenna na wielu płaszczyznach – od karmienia, przez czułą opiekę, po pomoc w socjalizacji zwierząt. Osoby zainteresowane uczestnictwem w wolontariacie powinny przybyć na wyznaczone spotkanie, by dowiedzieć się więcej o zadaniach i możliwościach współpracy z placówką. Szczegóły dotyczące przygotowań i programu szkolenia można uzyskać kontaktując się bezpośrednio ze schroniskiem.

Osoby zainteresowane proszone są o kontakt i potwierdzenie swojej obecności pod numer tel. 508222247 do 19.08.2024r.
🔴Przypominamy, że wolontariuszem może zostać tylko osoba pełnoletnia.
🔴Regulamin wolontariatu dostępny na stronie Schroniska w zakładce „Wolontariat”
🔴Szkolenie odbędzie się w Schronisku w Dobrej, ul. Zwierzyniecka 1, 72-003 Dobra

Czytaj dalej

Gmina Dobra

Jadwiga Tumielewicz – nowa dyrektor Schroniska w Dobrej

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Dobrej powitało nową dyrektor – Jadwigę Tumielewicz. Pani Jadwiga jest znana z wielkiego serca dla zwierząt i niezawodnego oddania ich dobru. Jej życiową pasją jest pomoc tym, którzy sami nie są w stanie poprosić o wsparcie.

Opublikowane

w dniu

Posiadając bogate doświadczenie w zarządzaniu i ochronie zwierząt, nowa dyrektor wprowadzi szereg zmian wizjonerskich, kładąc nacisk na poprawę jakości życia podopiecznych schroniska. Jej imponujące osiągnięcia już teraz budzą optymizm i są gwarancją, że wizja pani Jadwigi zyska materialny wymiar.

Ulepszone warunki życia zwierząt i akcentowanie znaczenia edukacji społecznej związanej z opieką nad zwierzętami będzie stało w centrum jej działań. Pani Tumielewicz planuje liczne akcje adopcyjne, warsztaty edukacyjne oraz kampanie promujące odpowiedzialność każdego z nas wobec tych bezbronnych istot.

Zarówno mieszkańcy gminy, jak i jej najmniejsi czworonożni mieszkańcy mogą spodziewać się wkrótce wielu pozytywnych zmian. To wszystko zostanie uroczyście zainaugurowane podczas Dnia Otwartego w schronisku, który odbędzie się 5 października. To wyjątkowe wydarzenie z pewnością zgromadzi wielu miłośników zwierząt.

 

Czytaj dalej

Gmina Dobra

Pako – jedenastoletni psiak o duchu młodzieńca szuka domu

Pako, sympatyczny mieszkaniec Schroniska w Dobrej, każdego tygodnia oczekuje soboty z niecierpliwością. Piesek wkraczając w jedenastą wiosnę swojego życia, zachowuje zapał i radość porównywalną do młodego psa. Sobota jest dla niego dniem szczególnym, bowiem wtedy też odwiedza go ukochana wolontariuszka i bierze go na długie i pełne uwagi spacery – momenty, które są dla Pako niezwykle ważne.

Opublikowane

w dniu

Niemniej jednak, w ciągu tygodnia brak tej wyjątkowej osoby jest dla niego odczuwalny. Zwierzak, choć otoczony opieką, intuicyjnie odczuwa, że codzienne spacery to nie to samo, co te sobotnie eskapady. To przekonanie sprawia, że Pako niestrudzenie czeka na osobę, z którą mógłby spędzić resztę swoich dni.

Starzejący się, lecz wciąż pełen życia pies, ma nadzieję znaleźć kogoś, kto otworzy przed nim drzwi swojego domu i serca. Pragnienie, aby Pako nie stał się tylko kolejnym numerkiem w statystyce, lecz członkiem rodziny, jest wyraźne w apelu tych, którzy go znają. Mimo śladów wieku widocznych na jego pyszczku, w oczach Pako wciąż tli się nadzieja na nowy, ciepły dom.

Kontakt w sprawie adopcji tego, a także innych zwierzaków, zadzwoń (godz. 8-16, poniedziałek – sobota) 508 222 247. Porozmawiaj z wolontariuszem 733 903 350

 

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie