Sport

Pewna wygrana Grupy Azoty Chemik Police i powrót na podium

Grupa Azoty Chemik Police pokonał ENEA PTPS Piła za trzy punkty. Trener Ferhat Akbas rozpoczął mecz zmienionym składem, przez co zawodniczki Chemika nie mogły znaleźć rytmu, popełniając sporo błędów. Pierwszy set przegrany na przewagi.

Opublikowano

w dniu

W drugim secie trener Akbas wprowadził kilka siatkarek podstawowego składu, co pomogło przejąć inicjatywę. Pierwszy raz od wielu tygodni całe spotkanie rozegrała Natalia Mędrzyk. Przyjmująca Chemika zdobyła 24 punkty (58% w ataku, 67% przyjęcia) i została uznana MVP

Przeczytaj też: Ponad pół tysiąca “terytorialsów”

Wygrana dała Chemikowi awans na trzecie miejsce w ligowej tabeli. Dzisiaj rano (18 lutego br) siatkarki wyruszyły do Nysy, gdzie od soboty rozpoczną walkę o obronę Pucharu Polski.

Grupa Azoty Chemik Police – ENEA PTPS Piła 3:1 (26:28, 25:17, 25:13, 25:18)

Chemik: Mędrzyk (24), Łukasik (16), Strantzali (16), Baijens (14), Kubacka, Bałdyga, Żurawska (l.) oraz Kąkolewska (11), Kowalewska (4), Brakocević-Canzian (2), Maj-Erwardt, Grajber.

Reklama

Sport

Spotkanie z drużyną „Chemika Police”

Reprezentacja drużyny Grupy Azoty Chemik Police gościła u wojewody Zbigniewa Boguckiego i wicewojewody Marka Subocza. W spotkaniu z udziałem prezesa Grupy Azoty Police dr Wojciecha Wardackiego uczestniczyły zawodniczki: Martyna Grajber – kapitan zespołu, Marlena Kowalewska, Agnieszka Kąkolewska, Paulina Maj-Erwardt, Natalia Mędrzyk i Paulina Bałdyga, trener drużyny Ferhat Akbas i prezes klubu Paweł Frankowski.

Opublikowano

w dniu

– Oprócz możliwości złożenia osobistych gratulacji drużynie z okazji zdobycia Pucharu Polski chciałbym, żeby było to pierwsze z cyklu spotkań ze sportowcami z zachodniopomorskich klubów – powiedział wojewoda Zbigniew Bogucki. – To właśnie zawodnicy, trenerzy i działacze sportowi mają wiedzę i doświadczenie, by wskazać działania niezbędne do rozwoju sportu w województwie zachodniopomorskim.

Po oficjalnym spotkaniu odbyły się robocze rozmowy wojewodów i prezesa Grupy Azoty Police z przedstawicielkami i przedstawicielami drużyny i klubu.

Czytaj dalej

Sport

Siatkarki Chemika bez straty seta pokonują Budowlanych Łódź

Obie drużyny rywalizowały ze sobą nieco ponad tydzień wcześniej. W finale Pucharu Polski policzanki wygrały 3:1. Tym razem w spotkaniu ligowych siatkarki z Polic pokonały rywali 3:0 umacniając się na trzeciej pozycji w tabeli Tauron Ligi. Przed Chemiczkami jeszcze dwa spotkania przed play-offami.

Opublikowano

w dniu

W poniedziałek, 8 marca br, odbędzie się szlagierowe spotkanie pomiędzy Grupa Azoty Chemik Police a liderującym Developres SkyRes Rzeszów. Pierwsze spotkanie w Policach zakończyło się wygraną siatkarek Chemika 3:2. Oby tak było i w poniedziałkowy wieczór. Trzy dni później, policzanki rozegrają ostatnie spotkanie w lidze. Będzie to zaległy mecz z Jokerem Świecie.

Wcześniej bo już dzisiaj rano (2 marca br.) policzanki wyruszą do Turcji, gdzie w czwartek zagrają w rewanżowym meczu ćwierćfinału Ligi Mistrzyń z VakifBankiem. Po porażce u siebie 0:3 policzankom trudno będzie pokonać utytułowane siatkarki z Turcji i awansować do półfinału Ligi Mistrzyń. 

Gospodynie od pierwszej piłki prezentowały równą grę na wysokim poziomie. Bardzo dokładne przyjęcie (67%) pozwoliło Marlenie Kowalewskiej na swobodne rozgrywanie. Najwięcej punktów w meczu zdobyła Olga Strantzali (14). Wygrana dała Chemikowi powrót na trzecie miejsce w tabeli.

MVP spotkanie uznano Indy Baijens. Holenderka zdobyła 11 punktów (57% w ataku, 3 bloki).

Grupa Azoty Chemik Police – GROTBudowlani Łódź 3:0 (25:20, 25:19, 25:17)

Chemik: Strantzali (14), Brakocević-Canzian (13), Baijens (11), Grajber (8), Kąkolewska (7), Kowalewska (4), Maj-Erwardt (l.) oraz Łukasik (1), Bałdyga. 

Czytaj dalej

Sport

Chemik z Pucharem Polski 2021

Grupa Azoty Chemik Police po raz trzeci z rzędu i dziewiąty w historii zdobył Puchar Polski. W finale pokonał GROT Budowlanych Łódź po czterech setach walki. Pierwszego dnia turnieju finałowego policzanki w przekonujący sposób rozprawiły się z ŁKS Commercecon Łódź. W drugim półfinale, Budowlani w trzech setach pokonali E. Leclerc Radomkę Radom.

Opublikowano

w dniu

Przed rokiem zespół z Polic w finale PP pokonał Developres SkyRes Rzeszów 3:2, a w 2019 r. także ograł zespół z Podkarpacia 3:0.

Przeczytaj też: Utrudnienia na drodze Police – Szczecin w okolicach Przęsocina

W finał lepiej weszły łodzianki, które wygrały końcówkę pierwszego seta i wyszły na prowadzenie. Trener Ferhat Akbas wprowadził na parkiet Natalie Mędrzyk, co było kluczowym momentem meczu. Świetna dyspozycja przyjmującej Chemika pozwoliła przejąć kontrolę i wygrać spotkanie 3:1. Mędrzyk została uznana MVP turnieju.

To dziewiąty Puchar Polski zdobyty przez Chemika. Jesteśmy zespołem, który zdobył najwięcej Pucharów Polski w historii żeńskiej siatkówki.

Turniej z powodu pandemii rozgrywany był bez udziału kibiców. Organizatorzy postawili w Hali Nysa za jedną z linii bocznych boiskach dwa duże telebimy. Pokazywano na nich m.in. nagrania jak grupy kibiców obu zespołów dopingują swoje pupilki. 

Grupa Azoty Chemik Police – GROT Budowlani Łódź 3:1 (23:25, 25:21, 25:18, 25:18)

Chemik: Brakocević-Canzian, Strantzali, Baijens, Kąkolewska, Grajber, Kowalewska, Maj-Erwardt (l.) oraz Mędrzyk, Łukasik, Bałdyga

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie