Gmina Police

Październikowe warsztaty w Miejskim Ośrodku Kultury

Opublikowane

w dniu

Zrób to sam – Szafka na klucze

Zapraszamy na kreatywne warsztaty, podczas których wykonaszoryginalną skrzyneczkę na klucze techniką Mix Media, polegającą na łączeniu materiałów, struktur i faktur w dowolny, wykreowany przez Twoją wyobraźnię sposób. Przyjemność tworzenia połączona z relaksem i spotkaniem z innymi pasjonatami rękodzieła będzie dodatkowym atutem warsztatów. Wszystkie materiały potrzebne do stworzenia autorskiej ozdoby otrzymacie na miejscu, Wy będziecie musieli zabrać ze sobą jedynie pozytywne nastawienie i chęć do działania!
Kiedy? 6 października (niedziela), godz. 10:00-15:00

Dla kogo? Dla dorosłych

Koszt uczestnictwa: 100 zł

Zapisy poprzez strefę zajęć www.mokpolice.pl

Warsztaty poprowadzi Sława Pietaś

Liczba uczestników: 12 osób

ABC Fotografii

Zapraszamy na czteroczęściowy warsztat fotograficzny „ABC Fotografii”, który wprowadzi Cię w świat fotografii od podstaw! Bez względu na to, czy dopiero zaczynasz swoją przygodę z aparatem, czy chcesz usystematyzować swoją wiedzę, te zajęcia są dla Ciebie.

Spotkanie 1: Wstęp do fotografii i obsługa aparatu. Na pierwszych zajęciach poznasz podstawowe funkcje i ustawienia aparatu. Dowiesz się, jak działa tryb manualny, co to jest przysłona, czas naświetlania i ISO oraz jak te elementy wpływają na jakość zdjęcia.

Spotkanie 2: Kompozycja i kadrowanie. Zgłębisz tajniki tworzenia harmonijnych i interesujących kompozycji. Nauczysz się, jak świadomie kadrować, aby podkreślić najważniejsze elementy sceny i opowiedzieć historię jednym zdjęciem.

Spotkanie 3: Praca ze światłem. Odkryjesz, że kluczowe znaczenie w fotografii ma światło. Nauczysz się, jak pracować z naturalnym światłem, jakie są podstawy użycia lampy błyskowej oraz jak unikać najczęstszych błędów związanych z oświetleniem.

Spotkanie 4: Podstawy edycji zdjęć. Na ostatnim spotkaniu skupimy się na podstawach edycji zdjęć. Dowiesz się, jak korzystać z podstawowych narzędzi do obróbki fotografii, aby poprawić ich jakość, dostosować kolory, kontrast, jasność i inne parametry.

Każde spotkanie to okazja do praktycznych ćwiczeń pod okiem doświadczonego instruktora, który pomoże Ci zdobyć pewność w korzystaniu z aparatu i edytowaniu zdjęć. Do zobaczenia na warsztatach!

Kiedy? 7 października (poniedziałek), godz. 19:00

14 października (poniedziałek), godz. 19:00

21 października (poniedziałek), godz. 19:00

28 października (poniedziałek), godz. 19:00

Dla kogo? Dla dzieci od 11 lat

Koszt uczestnictwa: 90 zł

Zapisy przez strefę zajęć www.mokpolice.pl

Warsztaty poprowadzi Tomasz Łój

Liczba uczestników: 10 osób

Sensoplastyka dla najmłodszych

Zapraszamy na swobodne, kolorowe i twórcze zajęcia sensoplastyczne dla najmłodszych. Sensoplastyka to zajęcia plastyczne z wykorzystaniem produktów spożywczych: wszelkiego rodzaju kolorów, faktur, konsystencji, a nawet smaków. Poprzez swobodną i nieco brudną zabawę wspiera kreatywność, samodzielność, decyzyjność oraz ogólny rozwój małych uczestników, dając im jednocześnie mnóstwo radości.

Kiedy? 8 października (wtorek), godz. 10:00-10:45
Dla kogo? Dla dzieci od 8 miesięcy do 4 lat
Koszt uczestnictwa: 25 zł

Zapisy przez strefę zajęć www.mokpolice.pl

Zajęcia poprowadzi Justyna Gajdziel

Liczba uczestników: 10 osób

Linoryt – niezwykła technika graficzna

Zanurz się w dawne techniki drukarskie i wykonaj stempel według własnego pomysłu! Warsztaty linorytu umożliwią Ci wykonanie autorskiej matrycy do dekoracyjnego druku, dzięki której będziesz mógł powielać zaprojektowany wzór nieskończoną ilość razy na najróżniejszych podłożach. Linoryt daje możliwość tworzenia niepowtarzalnych kart okolicznościowych, toreb zakupowych i prezentowych, elementów wystroju wnętrz, dekorowania odzieży czy stron pamiętnika według modnego wciąż trendu journalingu. Prostota tej techniki w połączeniu z kreatywnością autora daje nieograniczone wprost możliwości twórcze – skorzystaj więc i Ty.

Kiedy? 10 października (czwartek) i 24 października (czwartek), godz. 18:00-21:00

Dla kogo? Dla młodzieży od 14 lat i dorosłych

Koszt uczestnictwa: 60 zł

Zapisy przez strefę zajęć www.mokpolice.pl

Warsztaty poprowadzi Agnieszka Rozmus

Liczba uczestników: 10 osób

Duszek na szydełku

Halloween zbliża się wielkimi krokami, dlatego zapraszamy na warsztaty z szydełkowania, podczas których wykonaszPrzyjaznego Duszka z miękkiej włóczki, który będzie idealnym dopełnieniem jesiennego klimatu. W inspirującej atmosferze, wśród osób podzielających Twoją pasję, będziesz mógł popracować nad techniką pracy na szydełku, tworząc pluszową przytulankę, która stanie się Twoim nieodłącznym towarzyszem. Jeśli pasjonujesz się rękodziełem i relaksujesz się przy pracach manualnych, przyjdź na nasze warsztaty!

Kiedy? 12 października (sobota), godz. 10:00-13:00

Dla kogo? Dla dzieci od 9 lat

Koszt uczestnictwa: 60 zł

Zapisy przez strefę zajęć www.mokpolice.pl

Warsztaty poprowadzi Beata Henkiel

Liczba uczestników: 8 osób

Leśny obraz

Zapraszamy na wyjątkowe warsztaty, podczas których puścisz wodze swojej fantazji, tworząc unikatowy obraz leśny z naturalnego mchu chrobotka. A gdy do tego dodasz jeszcze organiczne elementy ozdobne, uzyskasz zachwycający efekt! Wykreuj swoje oryginalne dzieło, baw się materiałami, dobieraj dekoracje i twórz kompozycje kolorystyczne, by do domu zabrać wspaniałą pracę w pięknej, drewnianej ramce.

Kiedy? 12 października (sobota), godz. 10:00-11:30

Dla kogo? Dla dzieci od 6 lat

Koszt uczestnictwa: 60 zł

Zapisy przez strefę zajęć www.mokpolice.pl

Zajęcia poprowadzi Justyna Gajdziel

Wellbeing Day z warsztatami rozwoju osobistego DNA SZCZĘŚCIA

Odkryj Sekret Dobrostanu i Zdrowia! Poznaj tajemnice najszczęśliwszych ludzi na świecie, którzy żyją ponad 100 lat w zdrowia, zainspiruj się japońskim Ikigai, duńskim Hygge, kostarykańskim Plan de vida albo kenijskim Hakuna matata! 

Podczas tego inspirującego dnia pełnego relaksu i odkrywania siebie, skupimy się na programie RELAKS:

R – Realna praca z przekonaniami,

E – Efektywne osiąganie celów,

L – Logiczne zmiany na lepsze,

A – Atrakcyjne zadbanie o relacje i komunikację,

K – Konkretne kroki zarządzania emocjami,

S – Skuteczny relaks, który dodaje energii.

Co zyskasz dzięki warsztatom?

·         poznasz 5 składników dobrostanu – jak dbać o aspekty psychiczne, by poprawić swoje zdrowie.

·         Wyruszysz w Journey into Your Self – podróż w głąb siebie, by zbudować pozytywne relacje z samym sobą i innymi.

·         Nauczysz się wprowadzać trwałe zmiany w swoim życiu według własnego scenariusza.

·         Zdobędziesz umiejętność wyznaczania i osiągania celów całożyciowych.

·         Zredukujesz stres i destrukcyjne fale mózgowe, zamieniając je na zdrowe fale alfa.

Zabierz ze sobą: wodę, notes, długopis, matę do ćwiczeń Body&Mind i wizualizacji oraz mnóstwo dobrego humoru.

Wellbeing day pomoże Ci zadbać o równowagę i energię na co dzień.

Kiedy? 19 października (sobota), godz. 10:00-16:00

Dla kogo? Dla osób powyżej 16 roku życia

Koszt uczestnictwa: 240 zł

Zapisy przez strefę zajęć www.mokpolice.pl

Spotkanie poprowadzi dr Julia Szapiaczan

Liczba uczestników: 16 osób

Aromatyczne mydła DIY

Zapraszamy dzieci z rodzicami na aromatyczne warsztaty, podczas których przygotujecie dyniowe mydełka w sam raz na jesienny czas! W czasie spotkania wykonacie mydełka według własnego pomysłu, dekorując je i perfumując zapachami, które wprowadzą was w wyjątkowy jesienny klimat. Gwarantujemy, że z warsztatów wyniesiecie wiedzę, którą z powodzeniem wykorzystacie przy tworzeniu własnych, ekologicznych kosmetyków! A przy tym będziecie świetnie się bawić, pracując zespołowo!

Kiedy? 21 października (poniedziałek), godz. 17:00-18:30

Dla kogo? Dla dzieci w wieku od 5 do 8 lat wraz z rodzicami

Koszt uczestnictwa: 40 zł (dziecko + rodzic)

Zapisy przez strefę zajęć www.mokpolice.pl

Warsztaty poprowadzą Justyna Gajdziel i Daria Zarzeczna

Dyniowe Party

Zapraszamy na szalone jesienne party, którego główną bohaterką będzie dynia! Dołącz do naszej twórczej zabawy, połączonej z rękodzielniczymi warsztatami i spędź sobotnie popołudnie w inspirujący sposób! Zatańcz razem z nami do dyniowej piosenki, weź udział w zwariowanych zabawach i konkursach, przygotuj piękne dyniowe lampiony, dekoracje z dyniowym motywem i aromatyczne mydełka i dajsię porwać beztroskiej zabawie w prawdziwie jesiennym klimacie! Gwarantujemy, że wyjdziesz z naszego party z szerokim uśmiechem na ustach, pięknymi wspomnieniami i drobnym upominkiem, który szykujemy specjalnie na tę okazję!

Kiedy? 26 października (sobota), godz. 16:00-18:00

Dla kogo? Dla dzieci od 5 do 10 lat

Koszt uczestnictwa: 60 zł

Zapisy przez strefę zajęć www.mokpolice.pl

Spotkanie poprowadzą Justyna Gajdziel i Daria Zarzeczna

Liczba uczestników: 15 osób

Reklama

Gmina Police

Cykl „Obiady Czwartkowe” w Policach – wsparcie i integracja lokalnej społeczności

Mieszkańcy Gminy Police będą mieli okazję uczestniczyć w projekcie „Obiady Czwartkowe”, inicjatywie mającej na celu wsparcie osób potrzebujących oraz integrację lokalnej społeczności. Spotkania odbywać się będą w każdy czwartek, począwszy od 28 listopada 2024 roku, a zakończą się 27 lutego 2024 roku, w godzinach od 13:00 do 16:00, w przestrzeni Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Piaskowej 97 w Policach.

Opublikowane

w dniu

Głównym celem spotkań jest tworzenie relacji międzyludzkich, które mogą okazać się bezcennym wsparciem dla wielu osób. Inicjatywa ta pozwala na spotkanie, prowadzenie rozmów, dzielenie się doświadczeniami i zrozumienie potrzeb drugiego człowieka. Organizatorzy zapewniają, że każde spotkanie będzie także okazją do otrzymania ciepłego posiłku w formie „ciepłej zupy” oraz dostępu do punktu „wymiany ciepła”, co ma kluczowe znaczenie w zimowe miesiące.

Projekt „Obiady Czwartkowe” jest efektem współpracy Ośrodka Pomocy Społecznej w Policach z lokalnymi instytucjami, organizacjami oraz przedsiębiorstwami. Taka synergia różnych środowisk pozwala na realizację strategicznego celu, jakim jest wsparcie najbardziej potrzebujących członków społeczności i zapewnienie im miejsca, w którym mogą oni znaleźć zrozumienie i pomoc.

 

Czytaj dalej

Gmina Police

Gmina Police uruchamia program „Opieka wytchnieniowa” – wsparcie dla opiekunów

Burmistrz Polic ogłosił nabór wniosków do Programu „Opieka wytchnieniowa” na rok 2024, który jest częścią działań Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej. Program, wspierany środkami z Funduszu Solidarnościowego, ma za zadanie pomóc członkom rodzin i opiekunom osób z niepełnosprawnościami.

Opublikowane

w dniu

Uczestnictwo w programie jest skierowane do opiekunów:
1) dzieci z orzeczoną niepełnosprawnością,
2) osób ze znacznym stopniem niepełnosprawności lub równoważnym orzeczeniem.

Celem „Opieki wytchnieniowej” jest zapewnienie rodzinom oraz opiekunom czasu na regenerację poprzez tymczasowe przejęcie obowiązków związanych z opieką.

Gmina Police zabezpieczyła fundusze na różne formy wsparcia, które obejmują:
1) 14-dniowy, całodobowy pobyt osoby dorosłej w placówce z całodobową opieką,
2) 240-godzinny pobyt dzienny dla dziecka z niepełnosprawnością w domu przebywania dziecka.

Program jasno określa, że osobą świadczącą opiekę wytchnieniową na miejscu zamieszkania nie może być krewny, opiekun prawny lub współmieszkańcy opiekuna bądź osobę niepełnosprawną. Wymagane są odpowiednie dyplomy potwierdzające kwalifikacje lub co najmniej sześciomiesięczne doświadczenie w zakresie opieki nad osobami niepełnosprawnymi.

Zainteresowani mogą składać wnioski u Burmistrza Polic. Osoba zakwalifikowana do programu nie będzie obciążona kosztami pobytu w placówce opiekuńczej.

TERMIN ZAKOŃCZENIA REALIZACJI PROGRAMU OPIEKI WYTCHNIENIOWEJ – edycja 2024 UPŁYWA Z DNIEM 31.12.2024 R.

Osoby zainteresowane uzyskaniem wsparcia w formie opieki wytchnieniowej proszone są o złożenie wniosku w Ośrodku Pomocy Społecznej w Policach, ul. Siedlecka 2a.

Z programu Opieki Wytchnieniowej mogą skorzystać członkowie rodzin lub opiekunowie sprawujący bezpośrednią opiekę nad osobą dorosłą niepełnosprawną, która:
– ma niepełnosprawność sprzężoną/złożoną,
– wymaga wysokiego poziomu wsparcia,
– stale przebywa w domu, tj. nie korzysta  z ośrodka wsparcia (np. SDŚ) lub placówek pobytu całodobowego np. ośrodek szkolno-wychowawczy czy internat.

W celu rzetelnej kwalifikacji uczestników do wniosku należy dołączyć Kartę pomiaru niezależności funkcjonalnej wg zmodyfikowanych kryteriów oceny FIM (stanowiącej załącznik 7 do Programu), którą wypełnia lekarz rodzinny/lekarz rehabilitacji medycznej/ fizjoterapeuta/pielęgniarka.

Kompletne wnioski wraz z załącznikami należy składać do dnia 05.12.2024 r. w sekretariacie Ośrodka Pomocy Społecznej w Policach, ul. Siedlecka 2 (budynek przychodni), piętro IV, w godzinach: poniedziałek 7.30-15.30, wtorek – piątek 7.00-15.00 lub przesłać pocztą.

Druki wniosków wraz z załącznikami dostępne są w Ośrodku Pomocy Społecznej w Policach, Dziale Usług Opiekuńczych, ul. Staszica 1 oraz na stronie internetowej www.opspolice.pl.

Więcej informacji można uzyskać w Dziale Usług Opiekuńczych, ul. Staszica 1, tel. 91 576 80 90.

Załączniki:

  1. Karta zgłoszenia do Programu Opieka wytchnieniowa – edycja 2024 (plik doc 30KB)
  2. Karta pomiaru niezależności funkcjonalnej wg zmodyfikowanych kryteriów oceny – Skali FIM, którą uzupełnia lekarz rodzinny, lekarz rehabilitacji medycznej, fizjoterapeuta lub pielęgniarka (plik doc 58KB)
  3. klauzula informacyjną RODO w ramach programu „Opieka wytchnieniowa” – edycja 2024 Ministra Rodziny i Polityki Społecznej (plik doc 27KB)
  4. Oświadczenie o korzystaniu z innych form wsparcia (plik doc 49KB)

Czytaj dalej

Gmina Police

Spotkanie na temat przeciwdziałania przemocy w Policach – 25 listopada

Mieszkańcy Polic będą mieli okazję uczestniczyć w otwartym spotkaniu poświęconym problematyce przeciwdziałania przemocy. Wydarzenie odbędzie się 25 listopada o godzinie 12:00 w hotelu Dobosz, zlokalizowanym przy ulicy Wróblewskiego w Policach. Inicjatywa organizowana jest przez polickie Stowarzyszenie na Rzecz Harmonii i cieszy się wsparciem Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego.

Opublikowane

w dniu

Spotkanie otworzy premiera spotu społecznego pt. „DOM-SZKOŁA-PRACA. PrzeMOC wokół nas!”, który ma na celu uświadomienie obecności przemocy w różnych sferach życia. Uczestnicy będą mogli również wysłuchać ekspertów poruszających tematykę przemocy w środowisku zawodowym i metod tworzenia bezpiecznego miejsca pracy. Kolejnym punktem programu będzie prezentacja Procedury Niebieskiej Karty, wyjaśniająca jej zastosowanie i funkcjonowanie po założeniu. Nie zabraknie również wykładu na temat psychologicznych mechanizmów przemocy domowej i prelekcji o problemie przemocy w szkole.

Wydarzenie przewiduje również panel dyskusyjny, podczas którego uczestnicy będą mieli możliwość wymiany doświadczeń oraz zadawania pytań ekspertom.

Spotkanie ma kluczowe znaczenie dla lokalnej społeczności, jako platforma edukacyjna i wspierająca w przeciwdziałaniu przemocy w każdej formie.

 

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie