Zachodniopomorskie

Otrzymaj unikatowy policyjny kalendarz, który wesprze Kaję i Maję – w walce z ultra rzadką chorobą genetyczną

Kalendarz na 2023 r. wydany przez Zarząd Wojewódzki Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów Województwa zachodniopomorskiego będzie miał wyjątkowy charakter – cel charytatywny. Podkreślając szczególny charakter przedsięwzięcia, nadinsp. Tomasz Trawiński – Komendant Wojewódzki Policji w Szczecinie przyznał wyróżnienie honorowe w postaci „Honorowego Patronatu”.

Opublikowane

w dniu

 Taki unikatowy kalendarz może trafić do każdego, jednakże warunkiem jego otrzymania będzie wpłata cegiełki w kwocie MINIMALNEJ 30 zł na konto fundacji, wchodząc w link: lub skanując kod QR na załączonych fotografiach. W tytule wpłaty należy wpisać ,,Kalendarz dla Mai i Kai”. Oczywiście zachęcamy do większych wpłat

Jest to druga edycja policyjnego kalendarza, którego idea powstała w Pyrzycach w  2020 r.

Tegoroczny kalendarz, który wspiera charytatywnie Maje i Kaje jest kontynuacją pomocy dla Mai i Kai. Kalendarz przedstawia  policjantów służby Prewencyjnej i Ruchu Drogowego oraz służby kontrterrorystycznej Policji garnizonu zachodniopomorskiego.

Dzięki uprzejmości Wydziału Komunikacji Społecznej Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie, Zespołu Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie, a także Komendantowi Powiatowemu Policji w Pyrzycach w kalendarzu zamieszczono fotografie i wizerunki zachodniopomorskich funkcjonariuszy.  Na uwagę zasługują również materiały przekazane przez Panią kom. Agnieszke Kasprzak Kierownika Sekcji Konnej Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie. Policjanci Sekcji Konnej Wydziału Prewencji  KWP w Szczecinie oraz przewodnik psa służbowego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie prezentują się wyjątkowo. Fotografie Pyrzyckich funkcjonariuszek wykonał Pan Daniel Jaszcz  studio ,,PhotoDan’’.

Pomysłodawcą inicjatywy jest Dawid Symela – Przewodniczący Zarządu Terenowego NSZZ Policjantów w Pyrzycach. Projekt nie powstałby, gdyby nieocenione wsparcie Pana Szymona Staniszewskiego – Prezesa spółki „BEST SUB EUROPE” Sp. Z o.o. Sp. K. z siedzibą w Lipianach.

Kalendarze zostały przekazane dla Rodziców Mai I Kai I dostępne pod linkiem (kod QR), a także rozdysponowane wśród Przewodniczących Zarządów Terenowych NSZZ Policjantów woj. zachodniopomorskiego celem aktywnego włączenia się w akcje.

Gdzie można otrzymać kalendarze ?

Możesz otrzymać przesyłkę odzywając się do Mai i Kai na facebook,

cyt.

Wpis z facebooka dziewczynek:

https:/www.facebook.com/smardgirlsmajakaja

WYSYŁKA KALENDARZA ⏰

Hej Kochani ✋

Mamy dla Was jeszcze kilka informacji odnośnie akcji charytatywnej zorganizowanej na naszą rzecz.

Wiemy, że nie każda z osób, która jest chętna wesprzeć nas przez zakup kalendarza jest z naszych okolic. Dlatego istnieje możliwość wysłania ich do Was 🙂

Nasi rodzice się wszystkim zajmą. Poniżej wstawiamy Wam kilka potrzebnych informacji, aby można było nas wesprzeć i nabyć taki kalendarz 🙂

⭐ Wpłać darowiznę w kwocie minimum 50zł

Link do szybkiej wpłaty:

https:/sercadlamaluszka.pl/…/maja-i-kaja-szulczewskie…

Lub

Dane do tradycyjnego przelewu:

Bank Millennium 1055 Kaja i Maja Szulczewskie

85 1160 2202 0000 0001 9214 1142

Tytułem: 1055 Kaja i Maja Szulczewskie

⭐ Odezwij się do nas w wiadomości prywatnej na messengera:

https:/www.facebook.com/plugins/post.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Fsmardgirlsmajakaja%2Fposts%2Fpfbid0VdcVdVrxkhNY3h3LgTp9AgRnnv1vN6bzG97tpWSnc8q8KnNTx446H5iF18cLvmDwl&show_text=true&width=500

1. Prześlij potwierdzenie wplaty

2. Prześlij dane do wysyłki:

– imię i nazwisko

– adres, na który mamy wysłać kalendarz

– adres e-mail

– numer telefonu

Resztą zajmiemy się już my:) w razie pytań piszcie do nas śmiało.

lub:

W biurze Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów woj. zachodniopomorskiego ul. Piotra i Pawła 4/5, 70-521 Szczecin, nr tel. 91 821 57 60, od poniedziałku do piątku w godz. 7:30 – 15:30.

lub tel. kom.   663 812 915, 791 929 991.

W Komendzie Powiatowej Policji w Pyrzycach, TEL.

– 783 025 100

– 782 519 045

– 500 019 091

ZESKANUJ KOD lub wejdź w link, dokonaj wpłaty, zamów kalendarz pod wskazanym nr telefonu, wyślij potwierdzenie wpłaty, odbierz kalendarz.

Marian Boguszyński

Przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego

NSZZ Policjantów woj. zachodniopomorskiego.

Zachodniopomorskie

Ruszyły zapisy na Ultra Gryfus 2023 – 6. Turystyczny ultramaraton rowerowy dookoła Zalewu Szczecińskiego! [FILM]

Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus rozpoczął zapisy na tegoroczną edycję Ultra Gryfusa. Ultra Gryfus 2023, czyli 6. Turystyczny ultramaraton rowerowy dookoła Zalewu Szczecińskiego odbędzie się w dniach 2 – 3 września 2023 roku.

Opublikowane

w dniu

Wydarzenie, które odbędzie się już po raz szósty, stało się jednym najważniejszych amatorskich wydarzeń rowerowych i kolarskich na Pomorzu Zachodnim. W rywalizacji może wziąć udział maksymalnie 250 zawodników. Zawody przeprowadzą wolontariusze Fundacji Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus, a partnerem wydarzenia będzie Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia.

Uczestnicy ultramaratonu wystartują z Łasztowni wcześnie rano w sobotę i pokonają około 275 kilometrów jadąc przez Meklemburgię – Pomorze Przednie w Niemczech oraz Pomorze Zachodnie w Polsce. Uczestnicy zawodów będą starowali w grupach 10 osobowych, a na pokonanie dystansu będą mieli limit czasowy 17 godzin dla trasy szosowej oraz 20 godzin dla trasy gravelowej.

Podczas poprzednich edycji zawodów najszybszym kolarzom objechanie Zalewu Szczecińskiego zajmowało około 8 godzin. W ubiegłym roku zawodnikom podczas rywalizacji towarzyszył momentami silny wiatr, który utrudniał jazdję. Ultramaraton sędziowali sędziowie z Zachodniopomorskiego Związku Kolarskiego. Zawody rok temu wygrał mieszkaniec Gminy Dobra – Marek Rupiński, który uzyskał czas 07:40:18 a wśród pań najlepsza była Joanna Balawajder z czasem 08:03:39.

Wyścig odbędzie się pod patronatem Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego – Olgierda Geblewicza oraz prezydenta Szczecina – Piotra Krzystka. Organizatorzy do startu w zawodach zapraszają zarówno regularnie trenujących kolarzy jak i rowerzystów dla których będzie to pierwsza w życiu okazja do przekroczenia magicznej granicy 200 km. Zawody mają na celu popularyzację kolarstwa i turystyki rowerowej oraz promocję Szczecina i Pomorza Zachodniego.

Wydarzenie będzie mogło się odbyć dzięki ogromnemu zaangażowaniu wolontariuszy Fundacji Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus oraz wsparciu finansowemu od samorządów, instytucji oraz firm.

Czytaj dalej

Zachodniopomorskie

25-lecie aquaparku LAGUNA w Gryfinie

W niedzielę 21 maja aquapark Laguna w Gryfinie będzie obchodzić swoje 25-lecie! Z tej okazji na obiekcie przygotowano szereg atrakcji dla klientów. Impreza urodzinowa odbędzie się w godzinach od 11.00 do 16.00.

Opublikowane

w dniu

Na basenie rekreacyjnym najmłodsi będą mogli wziąć udział w zabawach i animacjach wodnych ze szkołą pływania Aktywnie.

Paraszkółka zaprezentuje jak uczy się pływania niemowlęta i małe dzieci i czym jest aquaterapia watsu.
Na basenie sportowym szkoła pływania Aktywnie zaprosi na Aqua Aerobik, a UKP Marlin Gryfino zrobi pokaz umiejętności pływania, po którym będzie można spróbować własnych sił i zapytać o wskazówki. Będzie można dowiedzieć się czym jest waterpolo, a może nawet samemu spróbować.
GKS DELF przygotuje dla chętnych wspólny trening i ćwiczenia w wodzie.
W tych atrakcjach na basenach można uczestniczyć w ramach promocyjnego w tym dniu BILETU! 2 godziny w cenie jednej godziny!

Ale to nie koniec niespodzianek!

Przed obiektem, na świeżym powietrzu będą kolejne atrakcje na które wstęp jest wolny.
W strefie animacji przygotowane będą zabawy ruchowe i zabawki plenerowe.
Dzieci, jeśli będą chciały, mogą zajrzeć na stanowiska malowania buziek i kreacji balonowych.
Będzie też stanowisko Gryfińskiego Stowarzyszenia Ratowniczego z nauką udzielania pierwszej pomocy.

Chętne osoby, które będą miały ochotę zajrzeć w zakamarki Laguny mogą udać się na zwiedzanie podbasenia!
Zwiedzanie będzie bezpłatne ale obowiązują ZAPISY, które już ruszyły (pod nr telefonu: 789 035 121 lub osobiście w Centrum Informacji Turystycznej na Nabrzeżu Miejskim w Gryfinie, w godzinach 9:00-17:00).
Liczba miejsc ograniczona!

No i najważniejsze! Jak urodziny to musi być TORT! I będzie!
Będzie też basenowa maskotka LAGUŚ! Można szykować aparaty do wspólnych zdjęć i dłonie do przybijania piątek!

Tego dnia wszystkie atrakcje szykują Ci, którzy na co dzień pracują na obiekcie i znają go od podszewki. To okazja by ich poznać!

REGULAMIN imprezy na: https://www.csir.gryfino.pl/images/aktualnosci/2023/2023-05-21_urodziny_laguny/regulamin_imprezy.pdf

Do wspólnego świętowania zaprasza Burmistrz Miasta i Gminy Gryfino i Dyrektor Centrum Sportu i Rekreacji w Gryfinie.

Czytaj dalej

Zachodniopomorskie

Szczecińscy rowerzyści jadą do Kopenhagi w ramach obchodów Dni Skandynawskich w Szczecinie

W ramach obchodów Dni Skandynawskich w Szczecinie w dniach w dniach 11 – 15 maja 2023 roku odbędzie się na rajd rowerowy do Kopenhagi organizowany przez wolontariuszy Szczecińskiego Klubu Rowerowego Gryfus. Będzie to już siódma edycja wydarzenia mającego na celu pogłębianie więzi między mieszkańcami Pomorza Zachodniego i Skandynawami. Wyprawa odbędzie się pod patronatem honorowym Prezydenta Miasta Szczecin – Piotra Krzystka oraz Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego – Olgierda Geblewicza.

Opublikowane

w dniu

Rowerzyści w ciągu pięciu dni pokonają dystans około 500 kilometrów. Uczestnicy rajdu będą delektować się pięknem Skanii, ale także będą mieli także możliwość odwiedzenia najbardziej przyjaznego rowerzystom miasta na świecie – Kopenhagi. Tradycja jazdy na rowerze sięga w tym mieście 100 lat. Stolica Dani jest dobrym przykładem na to, że systematyczne i zaplanowane podnoszenie jakości infrastruktury rowerowej zwiększa proporcjonalnie ilość rowerzystów. Rowerzyści kopenhascy czują się bezpiecznie na ścieżkach rowerowych i uważają, że jazda na rowerze jest również bezpieczna dla ich dzieci. Miasto dba o rowerzystów i interesuje się ich opinią na temat systemu rowerowego. Wyprawa szczecińskich rowerzystą będzie na pewno okazją do szukania rozwiązań, które warto implementować w Szczecinie oraz na Pomorzu Zachodnim.

Celem wyprawy jest promocja Szczecina oraz Pomorza Zachodniego w Skandynawii oraz zaproszenie mieszkańców Skanii i Kopenhagi do odwiedzenia Szczecina oraz naszego regionu. W wyprawie będą uczestniczyć głównie rowerzyści z Pomorza Zachodniego oraz miłośnicy turystyki z innych regionów Polski i Niemiec.

Uczestnicy wyprawy otrzymają dedykowane koszulki kolarskie, które ufundował Partner wydarzenia – przewoźnik promowy do Skandynawii: Unity Line. Organizatorzy ogromnie dziękują za wsparcie wszystkim instytucjom oraz firmom dzięki którym można będzie zorganizować tą wyprawę: Demant Polska, Grupa Gezet oraz Geobike.

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie