Gmina Police

Obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy

Czujnością i odpowiedzialnością wykazali się dwaj mężczyźni, którzy widząc pijanego kierowcę, który próbował odjechać z parkingu w Trzebieży uniemożliwili mu przejazd i zabrali kluczyki od auta. Ich zdecydowana postawa być może przyczyniła się do uniknięcia tragedii, gdyż kierowca miał blisko 2 promile.

Opublikowane

w dniu

W piątkowy wieczór na parkingu w Trzebieży przy ul. Spacerowej dwóch mężczyzn dostrzegło siedzącego w samochodzie Volvo kierowcę wraz z pasażerem, którzy spożywali w samochodzie alkohol. Po wypiciu mocnych trunków 36 letni mieszkaniec Szczecina wraz z 35 letnim pasażerem z Polic ruszyli samochodem z zamiarem wjazdu na drogę publiczną. Wtedy czujni obywatele, którzy obserwowali całą sytuację podbiegli do samochodu i uniemożliwili jazdę kierowcy. Następnie wyjęli kluczyki ze stacyjki oraz niezwłocznie wezwali patrol policji. Pasażer Volvo zachowywał się agresywnie w stosunku do obywateli, jak i później interweniujących policjantów.

Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i doprowadzeni do Komendy Powiatowej Policji w Policach. Po przeprowadzonych badaniach okazało się, że obaj mężczyźni mieli w organizmach po blisko 2 promile alkoholu. W trakcie czynności pasażer Volvo zachowywał się agresywnie w stosunku do Policjantów, atakował ich fizycznie jak i słownie, gdy zauważył, że jego wysiłki poszły na marne, to złożył policjantom propozycję łapówki w zamian za odstąpienie od czynności służbowych i puszczenie go wolno. Jego oferta spotkała się z ostrym sprzeciwem ze strony funkcjonariuszów i poinformowaniem go, iż proponowanie korzyści majątkowej policjantom jest przestępstwem z art. 229 kodeksu karnego, za które grozi kara do l0 lat pozbawienia wolności.

Niestety pijani kierowcy nadal jeżdżą po naszych drogach. Apelujemy, aby każdy kto ma podejrzenie o nietrzeźwym kierującym reagował i wzywał na miejsce patrol policji. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych. Każdy, nawet anonimowo, może powiadomić najbliższą jednostkę Policji, o takim fakcie. Policjanci sprawdzą każdy sygnał.

Kodeks karny za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości przewiduje karę do 2 lat więzienia i utratę uprawnień do kierowania nawet na okres 10 lat.

sierż. sztab. Anna Kaźmierczak

Gmina Police

Uroczyste otwarcie terenów wypoczynkowych nad Łarpią

We wtorek 18 lipca burmistrz Polic wraz z zaproszonymi gośćmi uroczyście otworzył tereny rekreacyjne nad Łarpią.

Opublikowane

w dniu

W bezpośrednim sąsiedztwie starówki ze zrewitalizowaną zabudową zabytkową rozbudowano i zagospodarowano tereny nadwodne z miejscami cumowania kajaków. Atrakcyjne przyrodniczo tereny z dostępem do wody, połączono ciągami pieszymi i rowerowymi wraz z miejscami rekreacji w sposób zapewniający integracyjne miejsca wypoczynku i rekreacji, organizacji wspólnych imprez zarówno dla najmłodszych, jak i seniorów.

Obiekt, który dzisiaj oficjalnie otwieramy, jest kolejnym etapem realizacji rewitalizacji Starego Miasta oraz zwieńczeniem ponad 20-letniej współpracy z miastem Pasewalk – powiedział burmistrz Polic Władysław Diakun.

Czytaj dalej

Gmina Police

Od wtorku zmiany na liniach 109, 110, 111

W związku z pracami przy budowie węzła przesiadkowego SKM Police od wtorku 16 maja nastąpi wstrzymanie ruchu w ciągu ulic Batorego i Szkolnej w Policach. Spowoduje to zmianę trasy linii 109, 110 i 111.

Opublikowane

w dniu

1.       Pomiędzy przystankami „Police Rynek” a „Police Mazurska Kościół” autobusy ww. linii kursować będą ulicami Grunwaldzką i Kołłątaja, z pominięciem ulic Batorego i Szkolnej.

2.       Przystanki „Police Grunwaldzka” i „Police Szkolna” nie będą przez ww. linie obsługiwane.

3.       Uruchomiony zostanie dla ww. linii tymczasowy przystanek „Police Kołłątaja” (nr 53522) w kierunku pętli „Police Rynek”, zlokalizowany w ciągu ul. Kołłątaja przed skrzyżowaniem z ul. Szkolną (na wysokości przystanku w przeciwnym kierunku).

Czytaj dalej

Gmina Police

Kolorowy bal z MOK

Zapraszamy wszystkie dzieci od szóstego roku życia na wyjątkowy, kolorowy BAL !

Opublikowane

w dniu

Uwielbiamy świętować, a najbardziej razem z Wami, dlatego wykorzystujemy do tego każdą możliwą okazję!
Za oknem kolorów coraz więcej, co zainspirowało nas do tego wyjątkowego spotkania.

ZAPRASZAMY NA KOLOROWĄ ZABAWĘ!

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie