Gmina Kołbaskowo

Nowy wiadukt nad autostradą A6

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisałaumowę na opracowanie dokumentacji dla budowy infrastruktury drogowej na granicznym, początkowym odcinku autostrady A6. Pełną dokumentację przygotuje firma Trakt z Katowic, wartość umowy to to prawie milion złotych.

Opublikowano

w dniu

W odległości 2,5 km przed granicą polsko-niemiecką znajduje się ostatni na autostradzie A6 węzeł drogowy – Kołbaskowo. Węzeł ten w przyszłości zastąpiony nowym węzłem – Szczecin Zachód, który będzie o kilometr dalej od granicy. Jednocześnie pierwszy węzeł po stronie niemieckiej znajduje się dopiero 9,5 km od granicy. Pojazdy nie mają żadnej możliwości zawrócenia na granicy państwa. Około 1 km przed granicą zlokalizowany jest MOP Kołbaskowo. 

POLECAMY TAKŻE: Zderzenie trzech pojazdów na ul. Kościuszki

Głównym elementem nowej infrastruktury drogowej przy granicy w Kołbaskowie, która da możliwość bezpiecznego zawracania przed samą granicą, będzie nowy wiadukt drogowy. Do wiaduktu będą doprowadzone drogi dojazdowe. Mają powstać również place do zawracania. Infrastruktura ta da również możliwość przygotowania miejsc do kontroli przez służby państwowe. Szczegółowe rozwiązania techniczne określi dokumentacja projektowej, na którą właśnie została podpisana umowa. Zakończenie realizacji inwestycji planowane jest w 2025 roku.

Źródło: GDDKiA Oddział w Szczecinie

POLECAMY TAKŻE:

15 milionów złotych na uprzątnięcie odpadów przy ul. Kamiennej [FILM]

Kolejne utrudniania w ruchu w Jasienicy

Ponad 40 procentowy postęp prac na budowie Grupy Azoty Polimerów Police

Gmina Kołbaskowo

Kołbaskowo: 3,4 mln papierosów zamiast stolików kawowych

Zamiast mebli, samochód z Belgii przewoził papierosy. W samochodzie skontrolowanym przez funkcjonariuszy Zachodniopomorskiej Krajowej Administracji Skarbowej, znaleziono około 3,4 mln szt. nielegalnych papierosów. Gdyby papierosy trafiły do sprzedaży, Skarb Państwa straciłby prawie 4 mln zł.

Opublikowano

w dniu

Podczas kontroli samochodu ciężarowego, w pobliżu przejścia granicznego w Kołbaskowie, KAS wykryła próbę wwozu do Polski nielegalnych papierosów. Zgodnie z dokumentami pojazd z Belgii miał przewozić meble – stoliki kawowe. 

– Gdyby trafiły do obrotu, Skarb Państwa zostałby narażony na uszczuplenia należności publicznoprawnych w kwocie ok. 4 mln zł – mówi Małgorzata Brzoza, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej .

Zamiast mebli znaleziono ok. 3,4 mln szt. papierosów bez polskich znaków akcyzy, o szacunkowej wartości rynkowej ponad 2,5 mln zł. To największe ujawnienie w historii zachodniopomorskiej Krajowej Administracji Skarbowej.

Czytaj dalej

Gmina Kołbaskowo

W Gminie Kołbaskowo powstanie spójna sieć dróg lokalnych

Przetarg na budowę drogi gminnej wzdłuż drogi krajowej nr 13 w rejonie Warzymic, ogłosiła Gmina Kołbaskowo. To jakby kontynuacja remontu ulicy Cedrowej. Ma ułatwić komunikację ze Szczecinem. Otwarcie ofert 12 kwietnia. – Dążymy do tego, by w naszej gminie powstała spójna sieć dróg lokalnych, odciążająca zatłoczoną „trzynastkę” – mówi Małgorzata Schwarz, wójt Gminy Kołbaskowo.

Opublikowano

w dniu

– Dlatego wyremontowaliśmy ulicę Cedrową. Do tej drogi musimy dobudować jeszcze drogę wspomagającą wzdłuż drogi krajowej nr 13. Rozpocznie się tam, gdzie kończy się ulica Rekreacyjna. Pobiegnie równolegle wzdłuż dk13 do włączenia w ul. Cedrową. Myślę, że dla kierowców, mieszkańców naszej gminy to będzie istotny skrót, nie trzeba będzie stać w korku przy sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu z ulicą Do Rajkowa. Ruch się rozłoży na dwie nitki, powinien się upłynnić. Przejazd w stronę Szczecina nie będzie już tak problematyczny – dodaje pani wójt. 

Przetarg pn: „Budowa drogi gminnej wzdłuż drogi krajowej nr 13 w obrębie Ustowo” został ogłoszony 23 marca. Chętni oferty mogą składać do 12 kwietnia. Wartość zamówienia to ok. 2,9 mln zł. Minimalny okres gwarancji i rękojmi wynosi 36 miesięcy, a maksymalny 60 miesięcy, licząc od dnia podpisania protokołu odbioru końcowego robót. Wybór najkorzystniejszej zostanie dokonany według następujących kryteriów ocen: cena – 60%, termin realizacji zamówienia – 20%, termin gwarancji i rękojmi – 20%.

Zakres robót obejmuje budowę drogi o długości 630 m i szerokości 6 m o nawierzchni z kostki betonowej, a także m.in. budowę kanalizacji deszczowej; budowę sieci wodociągowej; budowę i przebudowę sieci elektroenergetycznych; budowę i przebudowę infrastruktury teletechnicznej. Prace mogą rozpocząć się jeszcze w tym roku. Termin wykonania zamówienia nie może być dłuższy niż 12 miesięcy liczonych od dnia podpisania umowy.

Gmina ma w planie kolejne inwestycje drogowe mające na celu ułatwienie komunikacji na linii Gmina Kołbaskowo – Szczecin. 

– Planujemy także budowę drogi z węzła Będargowo na planowanej zachodniej obwodnicy Szczecina w kierunku Ostoi i dalej Szczecina. A także drogę z Przecławia do węzła na obwodnicy Przecławia i Warzymic i dalej do Ustowa – mówi Małgorzata Schwarz. 

Dodajmy, że niedawno zakończył się remont generalny drogi powiatowej ze Stobna do Szczecina, do którego Gmina Kołbaskowo dołożyła 2,6 mln zł

Czytaj dalej

Gmina Kołbaskowo

Kołbaskowo: Pogoń wybuduje kryte, pełnowymiarowe boisko piłkarskie

Kryte, pełnowymiarowe boisko piłkarskie planuje wybudować w Kołbaskowie Pogoń Szczecin S.A. Radni gminni zgodzili się na 15-letnią dzierżawę terenu spółce. Budowa mogłaby się rozpocząć jeszcze w tym roku.

Opublikowano

w dniu

– Mocno stawiamy na młodzież. W naszej akademii trenuje już około 1500 młodych piłkarzy, a chcemy, by to było 3 tysiące, a nawet więcej. Dlatego chcemy inwestować w Kołbaskowie – powiedział dziś Jarosław Mroczek, prezes Pogoni.

Niedawno Pogoń wydzierżawiła i przebudowała boisko Zrywu. Pojawiła się nowa płyta, zaplecze, niewielka trybuna, być może już wiosną zamontowane zostanie oświetlenie. – To będzie takie oświetlenie, jakie obecnie mamy na stadionie Pogoni w Szczecinie – mówi prezes Mroczek.

Kolejne boisko, tym razem kryte, ma powstać obok przebudowanego.

– To będzie podobna hala do tej, która stanęła niedawno w Szczecinie, tuż przy przebudowywanym stadionie. Boisko będzie pełnowymiarowe. Konstrukcję latem można będzie zdemontować. W okresie zimowym pozwoli nam na zajęcia wieczorami – mówi Jarosław Mroczek.

Akademia Pogoni Szczecin uchodzi dziś z jedną z czterech najlepszych w kraju. Pierwszy zespół Dumy Pomorza zajmuje obecnie drugie miejsce w tabeli, z szansami na mistrzostwo Polski.

Źródło: Kołbaskowo

POLECAMY TAKŻE:

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie