Gmina Police

Nowa sieć kanalizacyjna w ulicy Tanowskiej w Policach

Prawie 1,7 mln zł wsparcia z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie na poprawę gospodarki wodno-ściekowej w gminie Police. Środki pozwolą Zakładowi Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. wybudować ponad pół kilometra sieci kanalizacyjnej w ulicy Tanowskiej w Policach.

Opublikowane

w dniu

Umowę dofinansowania – w obecności Posła Leszka Dobrzyńskiego – podpisali: Marek Subocz-Prezes Zarządu WFOŚiGW w Szczecinie i Rafał Zieliński-Prezes ZWiK Police. Nowy rurociąg o średnicy 300 milimetrów pozwoli na odprowadzenie do oczyszczalni ścieków z Trzeszczyna, ulic: Fabrycznej, Tanowskiej i Energetyków w Policach, a także obszaru, który jest związany z budową kanalizacji w Tanowie i Witorzy. Fundusz finansuje inwestycję w 100%, udzielając 1,66 mln złotych pożyczki. Nowy rurociąg sprawi, że ścieki nie będą przedostawać się do gruntu. Prace potrwają do końca października.

To kolejna współpraca na rzecz poprawy jakości środowiska między Funduszem, a polickim ZWiK. Dzięki prawie 800 tys. zł dofinansowania powstaje nowoczesny system, który będzie monitorował odprowadzanie ścieków z 57 instalacji na terenie gminy. Rozwiązanie pozwoli szybko reagować w przypadku awarii i zapobiec ewentualnemu przenikaniu ścieków do gleby i wody. Realizacja inwestycji potrwa do końca przyszłego roku.

Gmina Police

Uroczyste otwarcie terenów wypoczynkowych nad Łarpią

We wtorek 18 lipca burmistrz Polic wraz z zaproszonymi gośćmi uroczyście otworzył tereny rekreacyjne nad Łarpią.

Opublikowane

w dniu

W bezpośrednim sąsiedztwie starówki ze zrewitalizowaną zabudową zabytkową rozbudowano i zagospodarowano tereny nadwodne z miejscami cumowania kajaków. Atrakcyjne przyrodniczo tereny z dostępem do wody, połączono ciągami pieszymi i rowerowymi wraz z miejscami rekreacji w sposób zapewniający integracyjne miejsca wypoczynku i rekreacji, organizacji wspólnych imprez zarówno dla najmłodszych, jak i seniorów.

Obiekt, który dzisiaj oficjalnie otwieramy, jest kolejnym etapem realizacji rewitalizacji Starego Miasta oraz zwieńczeniem ponad 20-letniej współpracy z miastem Pasewalk – powiedział burmistrz Polic Władysław Diakun.

Czytaj dalej

Gmina Police

Od wtorku zmiany na liniach 109, 110, 111

W związku z pracami przy budowie węzła przesiadkowego SKM Police od wtorku 16 maja nastąpi wstrzymanie ruchu w ciągu ulic Batorego i Szkolnej w Policach. Spowoduje to zmianę trasy linii 109, 110 i 111.

Opublikowane

w dniu

1.       Pomiędzy przystankami „Police Rynek” a „Police Mazurska Kościół” autobusy ww. linii kursować będą ulicami Grunwaldzką i Kołłątaja, z pominięciem ulic Batorego i Szkolnej.

2.       Przystanki „Police Grunwaldzka” i „Police Szkolna” nie będą przez ww. linie obsługiwane.

3.       Uruchomiony zostanie dla ww. linii tymczasowy przystanek „Police Kołłątaja” (nr 53522) w kierunku pętli „Police Rynek”, zlokalizowany w ciągu ul. Kołłątaja przed skrzyżowaniem z ul. Szkolną (na wysokości przystanku w przeciwnym kierunku).

Czytaj dalej

Gmina Police

Kolorowy bal z MOK

Zapraszamy wszystkie dzieci od szóstego roku życia na wyjątkowy, kolorowy BAL !

Opublikowane

w dniu

Uwielbiamy świętować, a najbardziej razem z Wami, dlatego wykorzystujemy do tego każdą możliwą okazję!
Za oknem kolorów coraz więcej, co zainspirowało nas do tego wyjątkowego spotkania.

ZAPRASZAMY NA KOLOROWĄ ZABAWĘ!

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie