Sport

Nowa nazwa, nowy trener i zawodniczki…. Uwagę wielu przykuły Kubanki.

Opublikowane

w dniu

-Na jakim etapie jest kompletowanie drużyny?

-Zbliżamy się do ostatniej prostej, w ogłosiliśmy już nazwiska 12 zawodniczek. Najbliższa przyszłość pokaże, czy zakontraktujemy jeszcze jedną, góra dwie siatkarki. Chcemy mieć zabezpieczenie na każdej pozycji, aby w przypadku urazów posiadać alternatywę.

-Ile zawodniczek zostało z poprzedniego składu?

-Sześć siatkarek. To trzon zespołu, który gwarantuje nam odpowiednią jakość. Są to głównie Polki, większość z nich występuje w reprezentacji. W lidze określono limity związane z występami zawodniczek zagranicznych, dlatego posiadanie w szeregach Polek grających na wysokim poziomie jest niezwykle cenne.

-Czy wśród nowych siatkarek są takie, którymi szczególnie by się Pan chciał pochwalić?

– Na pewno uwagę wielu przykuły Kubanki, które podpisały z nami kontrakty, a w poprzednim sezonie występowały w lidze włoskiej. To ofensywne, spektakularnie grające zawodniczki, więc jest o nich głośno. Udało się też podpisać kontrakt z Pauliną Maj-Erwardt, która – jest duże prawdopodobieństwo – zagra jako pierwsza libero naszej kadry narodowej w najważniejszych turniejach. Udało się również zakontraktować Irynę Trushkinę, wartościową środkową reprezentacji Ukrainy. Skład wydaje się zbilansowany i silny.

-Nową twarzą jest również trener.

– Ferhat Akbas jest młodym tureckim trenerem, ale jego CV to papiery starego wyjadacza. Widział siatkówkę na całym świecie, uczył się od najlepszych szkoleniowców. Rywalizowaliśmy z jego drużyną przy okazji zeszłorocznych rozgrywek Ligi Mistrzyń. Uznaliśmy, że może być to ciekawa opcja dla Chemika, więc złożyliśmy ofertę.

-Kiedy siatkarki rozpoczną przygotowanie do sezonu?

– Ósmego sierpnia rozpoczynamy obóz kondycyjny w uzdrowisku Wieniec-Zdrój a następnie przeniesiemy się do Muszyny. Czeka nas tam dużo pracy fizycznej. We wrześniu wystartuje seria turniejów towarzyskich, w których zaczniemy łapać ogranie. Jak co roku w przypadku Chemika, kadra naszej drużyny będzie nieco uszczuplona, ponieważ część siatkarek będzie z reprezentacją na mistrzostwach Europy. Do klubu powrócą dopiero po zakończeniu turnieju.

-„Grupa Azoty Chemik Police” – pod takim szyldem zespół będzie występował w nadchodzącym sezonie. Co stało za zmianą nazwy?

-To zmiana nazwy marketingowej klubu. Systematycznie otrzymujemy raporty marketingowe, które pokazują ekwiwalent reklamowy, jaki otrzymują nasi partnerzy. Staramy się jak najlepiej promować partnera głównego, dlatego Grupa Azoty dołączyła do nazwy marketingowej. Tym samym nazwa firmy pojawi się w wielu mediach, choćby przy okazji informacji o zespole i rozgrywanych meczach. Do nowego sezonu zgłosiliśmy się już jako „Grupa Azoty Chemik Police”.

Reklama

Sport

Ruszyły zapisy na Biegowe Bulwarove

Ruszyły zapisy na popularne w Szczecinie biegi na Łasztwoni. Letni cykl Biegowe Bulwarove to świetna okazja do aktywnego wypoczynku w ciekawym miejscu dla dorosłych biegaczy i dzieci.

Opublikowane

w dniu

Biegowe Bulwarove od lat cieszy się sporym zainteresowaniem wśród lokalnych biegaczy. Pięciokilometrowa trasa wiodąca wzdłuż szczecińskich nabrzeży jest doskonałym miejscem zarówno na pokonanie pierwszych kilometrów, jak i na sprawdzian formy przed zawodami. To także świetne miejsce dla rodziców biegających z wózkami oraz zawodników z czteronożnymi pupilami.

Biegi dla dorosłych odbywają się na dystansie pięciu kilometrów. W każdym biegu może wystartować maksymalnie 150 osób. Start i meta biegów znajduje się na Nabrzeżu Starówka.

Cykl Biegowe Bulwarove to także biegi dla dzieci, czyli Biegi Konta Umbriagi. Dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym będą mogły spróbować swoich sił na dystansach stu i trzystu metrów. Najmłodsi biegacze otrzymają medale na mecie. Start i meta biegów znajduje się na Nabrzeżu Starówka.

Zapisy na biegi dorosłych i dzieci już wystartowały. Można to zrobić na stronie www.protiming24.pl

Pierwsze Biegowe Bulwarove, które zainaugurują sezon odbędą się 24 czerwca. Kolejne zaplanowano 22 lipca, 19 sierpnia i 2 września.

Czytaj dalej

Sport

Turniej Półfinałowy o wejście do II Ligi Kobiet w piłce siatkowej

Zapraszamy na Turniej Półfinałowy o wejście do II Ligi Kobiet w piłce siatkowej, który odbędzie się w dniach 14-16 kwietnia br. Gospodarzami zawodów jest drużyna Szkoły Mistrzostwa Sportowego Police.

Opublikowane

w dniu

W zawodach zagrają drużyny: SMS Police, UKS Culmen Chełmno, GTS Gdynia i SPS Sparta Złotów. Rozgrywki zaczynają się w piątek 14 kwietnia o godzinie 16:00 w hali widowiskowo-sportowej Zespołu Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach. Dwa najlepsze zespoły awansują do Turnieju Finałowego.

Organizatorami wydarzenia są UKS SMS Police, Zespół Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach, Powiat Policki oraz Polski Związek Piłki Siatkowej.

Harmonogram spotkań:

piątek 14 kwietnia 2023

16:00 SMS Police – SPS Sparta Złotów

40 minut po zakończeniu – UKS Culmen Chełmno – Gdyńskie Towarzystwo Siatkówki

sobota 15 kwietnia 2023

16:00 SMS Police – UKS Culmen Chełmno

40 minut po zakończeniu SPS Sparta Złotów – Gdyńskie Towarzystwo Siatkówki

niedziela 16 kwietnia 2023

10:00 UKS Culmen Chełmno – SPS Sparta Złotów

40 minut po zakończeniu – Gdyńskie Towarzystwo Siatkówki – SMS Police

Czytaj dalej

Sport

“Spike The West – III Halowe Mistrzostwa Polski w Roundnet 2023” – ćwicz do zawodów z najlepszymi – bezpłatnie!

Obecni reprezentancji Polski mieszkający i trenujący na co dzień w Szczecinie serdecznie zapraszają do uczestniczenia w bezpłatnych cyklicznych treningach prowadzonych przez nich dla mieszkańców w każdy piątek oraz do wzięcia udziału w zawodach, które tradycyjnie odbędą się w ostatni weekend marca 2023 r., i oficjalnie zakończą obecny sezon halowy w roundnet!

Opublikowane

w dniu

Bezpłatne treningi dla wszystkich

Przez cały czas jest możliwość dołączenia do grupy Roundnet Szczecin i uczestnictwa w bezpłatnych treningach przygotowujących do turnieju.

W obecnym sezonie halowym odbywają się one w każdy piątek do końca kwietnia 2023 r. w godzinach: 17:00 – 18:30 na Hali Sportowej Studium Wychowania Fizycznego i Sportu Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego przy ul. Tenisowej 33 w Szczecinie.
Warunkiem udziału w bezpłatnym treningu jest dołączenie do grupy Roundnet Szczecin na Facebook: https:/www.facebook.com/groups/roundnetszczecin i zamieszczenie komentarza potwierdzającego obecność pod informacją (postem). Ułatwia to organizatorowi przygotowanie odpowiedniej ilości sprzętu sportowego.

Na trening należy zabrać ze sobą m.in.: obuwie przeznaczone do użytku na hali sportowej i wygodny strój sportowy.


W treningach mogą brać udział również osoby niepełnoletnie, jednakże przebywające pod opieką osoby dorosłej oraz za wiedzą i zgodą rodzica lub opiekuna prawnego.

Zawody:
Kolejna edycja Halowych Mistrzostw Polski w roundnet odbędzie się w godzinach: 09:00 – 20:00 dnia 25 (sobota) oraz w godzinach 10:00 – 17:00 dnia 26 (niedziela) marca 2023 r., na Hali Sportowej Zachodniopomorskiego Centrum Edukacji Morskiej i Politechnicznej przy ul. Hożej 6 w ramach następnej edycji corocznego szczecińskiego turnieju “Spike The West”.
2 dni turnieju – 3 różne kategorie: Otwarta i Kobiety (w sobotę), Pary Mieszane (w niedzielę)!
Dla zwycięskich zespołów przewidziane nagrody.

Warto przypomnieć, że roundnet to dyscyplina drużynowa, gdzie jednocześnie przy każdym stanowisku rywalizują ze sobą dwa dwuosobowe zespoły.


Wstęp na zawody dla publiczności będzie bezpłatny!

Dodatkowo będziemy wspólnie świętować 12 rocznicę działalności Fundacji Kamienica1, która jest corocznym organizatorem wydarzenia!
Dołącz do wydarzenia na Facebook: https:/www.facebook.com/events/528921659309122/528921662642455/
Więcej informacji: https:/kamienica1.pl/spike-the-west-iii-halowe-mistrzostwa-polski-w-roundnet-2023/

#HMPR2023
#STW2023
#pomorzezachodnie @pomorzezachodnie

Organizator:
Fundacja Kamienica1

Współorganizatorzy:
Urząd Gminy Miasto Szczecin
Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

Partnerzy:
Roundnet Szczecin
Womens Roundnet Poland
Stowarzyszenie Roundnet Poland
Spikeball ™
Wood Forms
Floating Trippin’ Festival
Go4idea
Uniwersytet Szczeciński
Uniwersytet Szczeciński – Wydział Kultury Fizycznej i Zdrowia
Klub Uczelniany Akademickiego Związku Sportowego Uniwersytetu Szczecińskiego
Organizacja Środowiskowa AZS Szczecin.

Współorganizatorem wydarzenia jest Województwo Zachodniopomorskie. Nagrody są ufundowane przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego.
Turniej odbędzie się w ramach zadania publicznego pn. “Spike The West 2023” współfinansowanego ze środków Gminy Miasto Szczecin.

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie