Gmina Police

Niekłończyca: Bombki z listami z marzeniami

W Niekłończycy w Gminie Police udekorowano choinkę w niezwykłe bombki. Niezwykłe, bowiem wewnątrz każdej z nich znajduje się list z marzeniami. Są tam wypisane marzenia i potrzeby osób mieszkających w Schronisku dla Osób Bezdomnych w Policach.

Opublikowane

w dniu

Bombek jest 40. W każdej list. 40 listów od 40 ludzi. Jedna bombka – jeden człowiek. Przed świętami Bożego Narodzenia wszyscy stroimy choinki. W Niekłończycy, choinka będzie rozbierana z bombek. Organizatorki inicjatywy zapraszają do akcji pomocy osobom bezdomnym nie tylko mieszkańców Niekłończycy, ale również powiatu polickiego i Szczecina.

Wspólnie z kobietkami z Koła Gospodyń Wiejskich w Niekłończycy „Inicjatywa Wiejska” chcemy połączyć ludzi tych, którzy potrzebują z tymi, którzy chcą im pomóc – mówi Karina Mazurkiewicz. Na każdej kartce wewnątrz każdej bombki są spisane potrzeby, marzenia osób mieszkających w Schronisku.

To Bożonarodzeniowa inicjatywa miejscowego Koła Gospodyń Wiejskich „Inicjatywa Wiejska” oraz sołtys Kariny Mazurkiewicz. Choinka udekorowana bombkami znajduje się zaraz przy wjeździe do miejscowości, obok Skrzata Leśnego. Każdy kto chciałby wspomóc osoby znajdujące się w Schronisku dla Osób Bezdomnych w Policach, po prostu zabiera wybraną przez siebie bombkę, po czym czyta list z wypisanym marzeniem i jeśli może to realizuje je. Czasami wystarczy modlitwa. Takie oto bowiem marzenia wypisała jedna z osób bezdomnych. Jedna bombka to potrzeby jednego człowieka…

Do naszej akcji „Niezwykła choinka” podchodzimy z życzliwością i ciekawością – mówi Karina Mazurkiewicz, sołtys Niekłończycy. Organizujemy ją pierwszy raz i naprawdę nie wiemy czego możemy się spodziewać. Jednak jesteśmy pełne optymizmu i nadziei, podobnie jak mieszkańcy Schroniska, którzy pisali listy.

Każdy, kto chce wziąć udział w akcji pań z Koła Gospodyń Wiejskich, może zabrać bombkę, kupić to o co prosi osoba bezdomna, spakować i dostarczyć do środy 29 grudnia br. do Sołtysa Niekłończycy.

Jeśli nie można dostarczyć osobiście wystarczy zadzwonić do mnie, a ja podjadę i odbiorę – mówi Mazurkiewicz. Do zapakowanej paczki koniecznie dołącz list z bombki – by trafiła do właściwej osoby. Można też dołożyć jakiś drobiazg od siebie.

Akcja KGW i Sołtysa Niekłończycy, to sprawdzian dla wszystkich, bo jak mówią Panie z Koła, bowiem nikt nie jest w stanie przypilnować nikogo co zrobi z wzięta przez siebie bombką.

Bombki wybieramy tylko raz, bez możliwości wymiany na inną – dodaje Karina Mazurkiewicz. Nie wybieramy zawartości. Każdy bierze jedną i już. Zebrane paczki noworoczne chcemy dostarczyć do Schroniska 3 stycznia 2022 roku, w poniedziałek. Niech ta noworoczna paczka będzie dobrym początkiem Nowego Roku dla tych ludzi.

Gmina Police

Uroczyste otwarcie terenów wypoczynkowych nad Łarpią

We wtorek 18 lipca burmistrz Polic wraz z zaproszonymi gośćmi uroczyście otworzył tereny rekreacyjne nad Łarpią.

Opublikowane

w dniu

W bezpośrednim sąsiedztwie starówki ze zrewitalizowaną zabudową zabytkową rozbudowano i zagospodarowano tereny nadwodne z miejscami cumowania kajaków. Atrakcyjne przyrodniczo tereny z dostępem do wody, połączono ciągami pieszymi i rowerowymi wraz z miejscami rekreacji w sposób zapewniający integracyjne miejsca wypoczynku i rekreacji, organizacji wspólnych imprez zarówno dla najmłodszych, jak i seniorów.

Obiekt, który dzisiaj oficjalnie otwieramy, jest kolejnym etapem realizacji rewitalizacji Starego Miasta oraz zwieńczeniem ponad 20-letniej współpracy z miastem Pasewalk – powiedział burmistrz Polic Władysław Diakun.

Czytaj dalej

Gmina Police

Od wtorku zmiany na liniach 109, 110, 111

W związku z pracami przy budowie węzła przesiadkowego SKM Police od wtorku 16 maja nastąpi wstrzymanie ruchu w ciągu ulic Batorego i Szkolnej w Policach. Spowoduje to zmianę trasy linii 109, 110 i 111.

Opublikowane

w dniu

1.       Pomiędzy przystankami „Police Rynek” a „Police Mazurska Kościół” autobusy ww. linii kursować będą ulicami Grunwaldzką i Kołłątaja, z pominięciem ulic Batorego i Szkolnej.

2.       Przystanki „Police Grunwaldzka” i „Police Szkolna” nie będą przez ww. linie obsługiwane.

3.       Uruchomiony zostanie dla ww. linii tymczasowy przystanek „Police Kołłątaja” (nr 53522) w kierunku pętli „Police Rynek”, zlokalizowany w ciągu ul. Kołłątaja przed skrzyżowaniem z ul. Szkolną (na wysokości przystanku w przeciwnym kierunku).

Czytaj dalej

Gmina Police

Kolorowy bal z MOK

Zapraszamy wszystkie dzieci od szóstego roku życia na wyjątkowy, kolorowy BAL !

Opublikowane

w dniu

Uwielbiamy świętować, a najbardziej razem z Wami, dlatego wykorzystujemy do tego każdą możliwą okazję!
Za oknem kolorów coraz więcej, co zainspirowało nas do tego wyjątkowego spotkania.

ZAPRASZAMY NA KOLOROWĄ ZABAWĘ!

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie