Gmina Police

Nie zatrzymał się do kontroli drogowej

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Policach zatrzymali kierującego motorowerem, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. 20-letni mężczyzna uciekał przed policją, ponieważ był pod wpływem alkoholu i narkotyków, nie posiadał uprawnień do kierowania, a dodatkowo miał przy sobie środki odurzające. Teraz za kumulację swoich przestępstw i wykroczeń odpowie przed sądem.

Opublikowane

w dniu

W nocy przed godziną 2:00 funkcjonariusze z Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego na jednej z polickich ulic zauważyli kierującego motorowerem, który poruszał się bez włączonych świateł z wygiętą tablicą rejestracyjną, co uniemożliwiało jej odczytanie. Mundurowi postanowili zatrzymać pojazd do kontroli. Kiedy jednak policjant użył sygnałów świetlnych i dźwiękowych do zatrzymania, kierujący motorowerem zaczął gwałtownie przyspieszać.

Po przejechaniu kilku kilometrów, mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem w wyniku czego zjechał ze skarpy i wylądował w przydrożnym rowie. Policjanci natychmiast wybiegli z radiowozu i zatrzymali kierującego. Okazał się nim być 20 letni mieszkaniec powiatu polickiego, który znajdował się pod wpływem alkoholu i narkotyków.

Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo policjanci ustalili, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania, pojazd nie jest ubezpieczony i nie posiada aktualnych badań technicznych. Jakby tego było mało, funkcjonariusze ujawnili przy 20 latku środki odurzające w postaci amfetaminy o wadze 1,390g. Od kierującego pobrana została krew do badań. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu i usłyszał zarzuty. Za wszystkie popełnione czyny odpowie przed sądem.

sierż. sztab. Katarzyna Leśnicka

Gmina Police

Od wtorku zmiany na liniach 109, 110, 111

W związku z pracami przy budowie węzła przesiadkowego SKM Police od wtorku 16 maja nastąpi wstrzymanie ruchu w ciągu ulic Batorego i Szkolnej w Policach. Spowoduje to zmianę trasy linii 109, 110 i 111.

Opublikowane

w dniu

1.       Pomiędzy przystankami „Police Rynek” a „Police Mazurska Kościół” autobusy ww. linii kursować będą ulicami Grunwaldzką i Kołłątaja, z pominięciem ulic Batorego i Szkolnej.

2.       Przystanki „Police Grunwaldzka” i „Police Szkolna” nie będą przez ww. linie obsługiwane.

3.       Uruchomiony zostanie dla ww. linii tymczasowy przystanek „Police Kołłątaja” (nr 53522) w kierunku pętli „Police Rynek”, zlokalizowany w ciągu ul. Kołłątaja przed skrzyżowaniem z ul. Szkolną (na wysokości przystanku w przeciwnym kierunku).

Czytaj dalej

Gmina Police

Kolorowy bal z MOK

Zapraszamy wszystkie dzieci od szóstego roku życia na wyjątkowy, kolorowy BAL !

Opublikowane

w dniu

Uwielbiamy świętować, a najbardziej razem z Wami, dlatego wykorzystujemy do tego każdą możliwą okazję!
Za oknem kolorów coraz więcej, co zainspirowało nas do tego wyjątkowego spotkania.

ZAPRASZAMY NA KOLOROWĄ ZABAWĘ!

Czytaj dalej

Gmina Police

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza na zajęcia sensoplastyki

Sensoplastyka to zajęcia plastyczne, podczas których wykorzystuje się produkty spożywcze wszelkiego rodzaju kolorów, faktur, konsystencji, a nawet smaków i zapachów. Poprzez swobodną i nieco brudną zabawę zajęcia z zakresu sensoplastyki wspierają kreatywność, samodzielność, decyzyjność oraz ogólny rozwój małych uczestników.

Opublikowane

w dniu

Na najbliższe zajęcia – prowadzone przez Justynę Gajdziel – MOK zaprasza już 16 maja oraz 6 czerwca o 10:00. Zajęcia skierowane są do dzieci w wieku od 7 miesięcy do 4 lat oraz ich opiekunów. Zabawa może być brudna, więc koniecznie trzeba przygotować ubranie na zmianę zarówno dla dzieci, jak i dla opiekunów.

Cena: 20 zł

Zapisy przez strefę zajęć www.mokpolice.pl

Więcej informacji na stronie internetowej www.mokpolice.pl

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie