Powiat Policki

Na drodze wybierz Życie

Opublikowane

w dniu

[lead]To było niezwykle sympatyczne spotkanie. W dniu 18 września br. przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Policach, na czele z Joanną Napiwodzką Wicestarostą Polickim odwiedzili uczniów klasy pierwszej Szkoły Podstawowej Mistrzostwa Sportowego z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 9 w Zespole Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach.[/lead]

Pierwszoklasiści otrzymali upominki w postaci zeszytów edukacyjnych i odblasków, w ramach realizowanej przez Powiat Policki kampanii na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Dzieci nie kryły radości z przygotowanej niespodzianki i w podziękowaniu zadeklamowały piękny wiersz o początku roku szkolnego.

Z myślą o najmłodszych, przygotowaliśmy zeszyty do zajęć szkolnych, które mają wzbogaconą szatę graficzną o materiał edukacyjny. Znana dzieciom z zeszłorocznych kolorowanek bohaterka Myszka, po raz kolejny przypomina o podstawowych zasadach bezpieczeństwa ruchu drogowego – mówi Joanna Napiwodzka, Wicestarosta Policki.

Zeszyty trafią do wszystkich uczniów klas pierwszych szkół podstawowych na terenie powiatu polickiego. Każde dziecko otrzyma pakiet składający się z zeszytu w kratkę oraz w linię, a także odblaskowej myszki. Paczki z upominkami zostały już rozesłane do szkół.

Bardzo zależało nam na tym, aby materiały edukacyjne były praktyczne i nie trafiały zapomniane do szuflad, albo do kosza. Zeszyty przydadzą się do zajęć szkolnych, zaś sympatyczna Myszka jako odblask może stanowić zawieszkę do tornistra – mówi Agnieszka Rychlik-Bakalarz, zastępca Naczelnika Wydziału Rozwoju, Informacji i Promocji Starostwa Powiatowego w Policach.

Projekt realizowany jest przy wsparciu Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Szczecinie, w oparciu o priorytety wypracowane przez Powiatową Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Powiecie Polickim. (Powiatowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Powiecie Polickim powołana została przez Starostę Polickiego 30 stycznia 2015 r. Jej zadaniem jest realizacja działań z zakresu poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego. Stanowi platformę do wymiany doświadczeń i dyskusji, w wyniku których określane są priorytety w działaniach podejmowanych we współpracy Powiatu Polickiego z Gminami: Dobra, Kołbaskowo, Nowe Warpno i Police, a także Policją i Strażami Gminnymi).

[subtitle]Działania Powiatu są komplementarne do działań podejmowanych przez powiatowe i gminne służby oraz inspekcje.[/subtitle]

W ramach tegorocznej kampanii na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego w Powiecie Polickim, przewidziane są działania ukierunkowane nie tylko na najmłodszych, ale również na dorosłych uczestników ruchu drogowego. Spoty edukacyjne oraz pogadanki będą przypominać mieszkańcom o prawidłowym zachowaniu na drodze.

Bezpieczeństwo na drodze to sprawa ważna dla nas wszystkich, dlatego zachęcamy do zachowania rozsądku na drodze szczególnie, że nadchodzi okres jesieni. Szybko zapadający zmrok i niekorzystne warunki atmosferyczne, to warunki szczególnie sprzyjające wypadkom drogowym. Zadbajmy o własne bezpieczeństwo. Bądźmy ostrożni i widoczni na drodze, nośmy odblaski – mówi Joanna Napiwodzka, Wicestarosta Policki.

[signature]Agnieszka Rychlik-Bakalarz
Starostwo Powiatowe

[/signature]

Reklama

Gmina Dobra

Powstanie przejście dla pieszych i perony autobusowe w Grzepnicy

Powiat Policki przystąpił do realizacji kolejnego etapu modernizacji infrastruktury komunikacyjnej. W miejscowości Grzepnica, w ramach zapowiedzianej inwestycji, powstaną dwa nowe perony autobusowe. Umowa na wykonanie projektu budowlanego została podpisana, a jej zakres obejmie nie tylko same perony, ale również szereg dodatkowych elementów mających na celu poprawę bezpieczeństwa i komfortu podróżujących.

Opublikowane

w dniu

Perony autobusowe zlokalizowane zostaną w pasie drogowym drogi powiatowej nr 3911Z, łączącej Dobrą z Bartoszewem, nieopodal ul. Rezydenckiej. Projekt przewiduje także budowę nowego chodnika, który umożliwi bezpieczne dotarcie pieszych z przystanków do przejścia dla pieszych. Ponadto, zaprojektowane zostanie przejście dla pieszych wraz z oznakowaniem poziomym i pionowym, co zwiększy widoczność i bezpieczeństwo na drodze. Istotnym elementem projektu będzie również doświetlenie dla pieszych, które poprawi widoczność po zmroku.

Inwestycja realizowana będzie we współpracy z Gminą Dobra. Dzięki nowym peronom autobusowym mieszkańcy Grzepnicy oraz okolicznych miejscowości zyskają wyżej poziom dostępności komunikacyjnej, co przyczyni się również do wzrostu atrakcyjności regionu. Prace projektowe to pierwszy krok ku realizacji długo oczekiwanej przez lokalną społeczność inwestycji, która wpłynie na poprawę warunków podróży oraz infrastruktury drogowej.

Czytaj dalej

Gmina Dobra

Powstanie projekt budowlany modernizacji odcinka drogi powiatowej Buk-Rzędziny

Powiat Policki inicjuje znaczące działania w celu poprawy bezpieczeństwa drogowego i komfortu mieszkańców. W bliskiej perspektywie czasowej ogłoszone zostanie postępowanie przetargowe na realizację projektu budowlanego odcinka drogi powiatowej pomiędzy miejscowościami Buk a Łęgi.

Opublikowane

w dniu

Obecna struktura jezdni, charakteryzująca się licznymi ubytkami oraz niewystarczającą szerokością uniemożliwiającą bezproblemowe mijanie się pojazdów, jest źródłem zagrożeń dla użytkowników tej trasy. Starosta Policki, Andrzej Bednarek, podkreśla wagę procedury, która ma na celu przygotowanie projektu budowlanego mającego na celu kompleksową modernizację wymienionego odcinka.

W ramach prac projektowych zaplanowano szeroki wachlarz usprawnień. Do najważniejszych należy przebudowa skrzyżowania dróg powiatowych Nr 3907Z i 3909Z w miejscowości Buk, urządzenie i modernizacja istniejących chodników oraz infrastruktury dla rowerzystów. Projekt uwzględnia również budowę kanalizacji deszczowej, przebudowę zjazdów, jak i organizację miejsc postojowych. Kluczowym elementem będzie również poszerzenie konstrukcji jezdni do sześciu metrów, co znacząco wpłynie na poprawę warunków ruchu.

Powiat Policki zobowiązuje się do rozwiązania kolizji z istniejącym uzbrojeniem technicznym w ramach projektu. Planowane działania mają kluczowe znaczenie dla podniesienia standardów bezpieczeństwa i komfortu mieszkańców, jak również wszystkich użytkowników drogi. Szczegółowe informacje dotyczące przetargu i harmonogramu prac zostaną zaprezentowane wkrótce.

Czytaj dalej

Gmina Kołbaskowo

Nadchodzi remont głównej drogi w Ustowie

Starostwo Powiatu Polickiego ogłosiło, że planowany jest remont głównej drogi w miejscowości Ustowo – ostatniego odcinka trasy łączącej Szczecin z Siadłem Górnym. Obecna kondycja kilometrowego fragmentu pozostawia wiele do życzenia, z uwagi na liczne wyrwy i ubytki, co stanowi utrudnienie zarówno dla mieszkańców, jak i podróżujących tą trasą.

Opublikowane

w dniu

Na realizację prac remontowych przekazano środki w wysokości 6,5 miliona złotych z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, jak poinformował starosta policki, Andrzej Bednarek. Władze lokalne wspólnie z gminą podejmują starania o pozyskanie brakujących środków na pokrycie całkowitych kosztów remontu, szacowanych na 11 milionów złotych.

Plan przewiduje, że przetarg na realizację prac zostanie ogłoszony najpóźniej w maju bieżącego roku. W międzyczasie, do czasu rozpoczęcia głównych działań remontowych, droga zostanie tymczasowo zabezpieczona. Starosta Bednarek apeluje o cierpliwość i zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie przyszłych prac. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, droga powinna zostać oddana do użytku w przyszłym roku.

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie