Powiat Policki

Na drodze wybierz Życie

Opublikowane

w dniu

[lead]To było niezwykle sympatyczne spotkanie. W dniu 18 września br. przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Policach, na czele z Joanną Napiwodzką Wicestarostą Polickim odwiedzili uczniów klasy pierwszej Szkoły Podstawowej Mistrzostwa Sportowego z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 9 w Zespole Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach.[/lead]

Pierwszoklasiści otrzymali upominki w postaci zeszytów edukacyjnych i odblasków, w ramach realizowanej przez Powiat Policki kampanii na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Dzieci nie kryły radości z przygotowanej niespodzianki i w podziękowaniu zadeklamowały piękny wiersz o początku roku szkolnego.

Z myślą o najmłodszych, przygotowaliśmy zeszyty do zajęć szkolnych, które mają wzbogaconą szatę graficzną o materiał edukacyjny. Znana dzieciom z zeszłorocznych kolorowanek bohaterka Myszka, po raz kolejny przypomina o podstawowych zasadach bezpieczeństwa ruchu drogowego – mówi Joanna Napiwodzka, Wicestarosta Policki.

Zeszyty trafią do wszystkich uczniów klas pierwszych szkół podstawowych na terenie powiatu polickiego. Każde dziecko otrzyma pakiet składający się z zeszytu w kratkę oraz w linię, a także odblaskowej myszki. Paczki z upominkami zostały już rozesłane do szkół.

Bardzo zależało nam na tym, aby materiały edukacyjne były praktyczne i nie trafiały zapomniane do szuflad, albo do kosza. Zeszyty przydadzą się do zajęć szkolnych, zaś sympatyczna Myszka jako odblask może stanowić zawieszkę do tornistra – mówi Agnieszka Rychlik-Bakalarz, zastępca Naczelnika Wydziału Rozwoju, Informacji i Promocji Starostwa Powiatowego w Policach.

Projekt realizowany jest przy wsparciu Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Szczecinie, w oparciu o priorytety wypracowane przez Powiatową Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Powiecie Polickim. (Powiatowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Powiecie Polickim powołana została przez Starostę Polickiego 30 stycznia 2015 r. Jej zadaniem jest realizacja działań z zakresu poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego. Stanowi platformę do wymiany doświadczeń i dyskusji, w wyniku których określane są priorytety w działaniach podejmowanych we współpracy Powiatu Polickiego z Gminami: Dobra, Kołbaskowo, Nowe Warpno i Police, a także Policją i Strażami Gminnymi).

[subtitle]Działania Powiatu są komplementarne do działań podejmowanych przez powiatowe i gminne służby oraz inspekcje.[/subtitle]

W ramach tegorocznej kampanii na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego w Powiecie Polickim, przewidziane są działania ukierunkowane nie tylko na najmłodszych, ale również na dorosłych uczestników ruchu drogowego. Spoty edukacyjne oraz pogadanki będą przypominać mieszkańcom o prawidłowym zachowaniu na drodze.

Bezpieczeństwo na drodze to sprawa ważna dla nas wszystkich, dlatego zachęcamy do zachowania rozsądku na drodze szczególnie, że nadchodzi okres jesieni. Szybko zapadający zmrok i niekorzystne warunki atmosferyczne, to warunki szczególnie sprzyjające wypadkom drogowym. Zadbajmy o własne bezpieczeństwo. Bądźmy ostrożni i widoczni na drodze, nośmy odblaski – mówi Joanna Napiwodzka, Wicestarosta Policki.

[signature]Agnieszka Rychlik-Bakalarz
Starostwo Powiatowe

[/signature]

Reklama

Powiat Policki

Wakacyjny spacer z leśnikiem w Trzebieży

Nadleśnictwo Trzebież (Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinie) zaprasza na „Spacer z leśnikiem” 9 sierpnia (wtorek) o godz. 10.00.

Opublikowane

w dniu

Będzie to wyjątkowa okazja, aby wraz z Nadleśniczym Nadleśnictwa Trzebież, wyruszyć na wyprawę po przepięknym i mało znanym leśnictwie Tatynia. Na trasie znajduje się malowniczy las w przeróżnym wieku, Gospodarstwo Szkółkarskie oraz WDN, czyli wyłączony drzewostan nasienny.

Leśnik wytłumaczy jak odczytywać wiek drzew oraz jak rozpoznać podstawowe gatunki roślin leśnych. Odpowie również na wszystkie pytania dotyczące pracy leśnika, a dyskusja będzie o tyle ciekawsza, bo odbędzie się w miejscu jego pracy – czyli lesie.

Na zakończenie przewidziany jest poczęstunek.
„Spacer z leśnikiem” rozpocznie się 9 sierpnia o godz. 10.00 na parkingu leśnym przy Gunicy w Tanowie.

Czytaj dalej

Powiat Policki

Najwyższy stopień zagrożenia pożarowego w lasach

Na terenie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie odnotowano najwyższy stopień zagrożenia pożarowego.  Słoneczna pogoda, wysokie temperatury oraz brak opadów wpływają każdego dnia na wilgotność ściółki leśnej, co wprost przekłada się na możliwość powstania pożaru lasu. 

Opublikowane

w dniu

Przez kilka dni sierpnia wybuchło 11 pożarów o powierzchni 0,67 ha. Od początku roku w lasach na terenie RDLP w Szczecinie odnotowano 266 pożarów na łącznej powierzchni 70 ha.
Leśnicy apelują o zachowanie ostrożności podczas pobytu w lesie oraz przypominają, że w lesie i na terenach śródleśnych nie można rozpalać ognisk, grilli oraz palić papierosów. To człowiek powoduje dziewięćdziesiąt procent wszystkich pożarów w lesie i tylko od naszego zachowania zależy bezpieczeństwo lasów, nasze i osób w naszym otoczeniu.

W przypadku pożaru należy niezwłocznie zawiadomić straż pożarną dzwoniąc pod numer 112.
Aktualne zagrożenie pożarowe lasu można sprawdzić na stronie internetowej: http://bazapozarow.ibles.pl/zagrozenie/

Czytaj dalej

Powiat Policki

Kolejny włamywacz zatrzymany

Policjanci z KP Mierzyn zatrzymali na gorącym uczynku 41 – letniego mężczyznę, który włamał się do szopy mieszkańca Polic, z której dokonał kradzieży narzędzi ogrodowych. Włamywacz został zatrzymany i usłyszał już zarzuty. To nie pierwsza jego kradzież – za czyn odpowie w warunkach recydywy, grozi mu nawet 15 lat więzienia.

Opublikowane

w dniu

W niedzielę o świcie dyżurny polickiej komendy został powiadomiony, iż na jednej z polickich posesji mężczyzna dokonuje kradzieży elektronarzędzi. Na miejsce został skierowany patrol z Mierzyna, który w tym czasie pełnił służbę na terenie Polic. Policjanci po przybyciu na miejsce dokonali penetracji terenu, zauważyli włamywacza nieopodal miejsca włamania. Mężczyzna próbował ukryć się przed stróżami prawa za jednym z budynków. Policjanci niezwłocznie dokonali zatrzymania 41-latka. Przy mężczyźnie ujawniono łup w postaci dmuchawy do liści, która jak się później okazało została skradziona z jednej z przydomowych szop. Włamywacz przyznał, iż chciał zrabować więcej elektronarzędzi ale przeszkodzili mu policjanci. Skradziona dmuchawa została przekazana właścicielowi, który nie zdawał sobie sprawy z kradzieży, gdyż w tym czasie jeszcze spał.

Policjanci na podstawie zebranego materiału dowodowego przedstawili mężczyźnie zarzut kradzieży z włamaniem, do którego się przyznał. Z uwagi na to, że włamania dopuścił się w warunkach recydywy, teraz grozi mu kara pozbawienia wolności wyższa o połowę, czyli nawet do 15 lat więzienia.

mł.asp. Anna Kaźmierczak

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie