Powiat Policki

Motocyklista z zatrzymanym prawem jazdy

Policjanci drogówki z KP Mierzyn w czasie długiego weekendu zauważyli w Mierzynie kierującego motocyklem, który nie stosował się do przepisów ruchu drogowego oraz miał przerobioną tablicę rejestracyjną. Mężczyźnie za swoje nieodpowiedzialne zachowanie zostało zatrzymane prawo jazdy a dalsze konsekwencje swojej nieodpowiedzialnej jazdy poniesie przed sądem.

Opublikowane

w dniu

Piękna aura, która towarzyszyła nam w czasie długiego weekendu zmotywowała do jazdy motocyklem mieszkańca Szczecina. Mężczyzna jadąc swoim jednośladem przez Mierzyn nie zważał na obowiązujące przepisy ruchu drogowego. Kierujący min. wyprzedzał pojazdy na przejściach dla pieszych, przekraczał linię ciągłą, jego styl jazdy był bardzo agresywny i stwarzał realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Być może kierujący czuł się bezkarnie, gdyż miał podgiętą tablicę rejestracyjną aby nie można było odczytać numerów rejestracyjnych. Na nieszczęście dla 38-latka jego wyczyny zostały dostrzeżone przez patrol ruchu drogowego z KP Mierzyn, który niezwłocznie udał się za nieodpowiedzialnym kierującym. W trakcie kontroli okazało się, również, iż mężczyzna na własną rękę przerobił tablicę rejestracyjną naklejkami, które zmieniały numery aby utrudnić identyfikację pojazdu. Kierującemu za stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym zostało zatrzymane prawo jazdy. Teraz za swe wybryki odpowie przed sądem.

Apelujemy i przypominamy, iż drogi publiczne, a szczególnie te w terenach zabudowanych to nie prywatne tory wyścigowe, dlatego apelujemy o rozważną jazdę. Zakrywanie, ozdabianie tablic rejestracyjnych, bądź znaków które powinny być widoczne, jest niedozwolone i może skutkować mandatem karnym, sprawą w sądzie bądź zatrzymanym dowodem rejestracyjnym.
sierż. sztab. Anna Kaźmierczak

Reklama

Powiat Policki

Wernisaż w Zachodniopomorskim Uniwersytecie Ludowym w Mierzynie

W piątek, 1 lipca na godz. 18.00, w klimatycznym poddaszu Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Ludowego w Mierzynie odbędzie się wernisaż prac szczecińskiej artystki Doroty Szynkaruk „Obraz z zapisem emocji”.

Opublikowane

w dniu

 

Czytaj dalej

Powiat Policki

Żeglarska przygoda dla najmłodszych w Trzebieży

Od połowy lipca, realizowany będzie program PGE PolSailing Edukacja Optymist 50 w trzebieskiej Marinie. Udział w programie jest bezpłatny i zrealizowany będzie przez klub – UKS „FALA” Trzebież.

Opublikowane

w dniu

„50” – w ramach tego programu zorganizujemy żeglarską przygodę dla 50 dzieci, w wieku 7 – 10 lat (roczniki 2011 – 2014), które nie są licencjonowanymi żeglarzami i wcześniej nie brały udziału w tym programie. Dzieci podzielone będą na pięć 10-osobowych grup, z których każda przejdzie 18-godzinne szkolenie. Zasady i terminarz w załączniku.

„Optymist” – program oparty będzie o szkolenie na łódkach klasy Optymist. Choć od razu zaznaczę, że przy sprzyjających warunkach pożeglować możemy na innych jednostkach.

„Edukacja” – w ramach tego programu zamierzamy nauczyć dzieci samodzielnego prowadzenia łódki Optymist… i to w dodatku na żaglu!!! Przy okazji nauczymy dzieci kilku przydatnych węzłów i paru pojęć żeglarskich. Ale nade wszystko zaproponujemy wielką żeglarską przygodę.

„PolSailing” – jest to program edukacji żeglarskiej dla najmłodszych organizowany i zarządzany przez Polski Związek Żeglarski przy wsparciu finansowym Ministerstwa Sportu. Stąd też pewne wymogi, jak max. 4,5h/tygodniowo dla każdego uczestnika. A to znaczy, że zajęcia będą odbywały się przez 4 tygodnie, po jednym treningu (4,5h) w każdym tygodniu.

„PGE” – głównym sponsorem wspierającym programu jest też Polska Grupa Energetyczna.

Jak wspomniałem udział w zajęciach dla każdego dziecka jest BEZPŁATNY. A wstępem na zajęcia będzie zapisanie swojej pociechy na stronie programu:

https://www.polsailing.pl/

Klikamy w link „ZAJĘCIA POLSAILING”, gdzie „zjeżdżając w dół” obejrzymy sobie mapkę, na której wskazane są wszystkie ośrodki w tym kraju realizujące ten program (możemy polecić znajomym). I jeśli zdecydujemy się na uczestnictwo, to klikamy link „REJESTRACJA 2022”. Tam zapiszemy naszą pociechę na zajęcia, otrzymamy na maila „papiery” do wypełnienia, które będą jedynym biletem wstępu na zajęcia. W uwagach wpisujemy numer grupy (1,2,3,4 lub 5), które wyszczególniłem w harmonogramie (zamieszczonym poniżej). Państwa „zapisy” będą odnotowywane automatycznie na naszej liście i… KTO PIERWSZY TEN LEPSZY!!!

Jedyne o co warto zadbać we własnym zakresie to ubezpieczenie, które często polisy „szkolne” zawierają. Ale trzeba sprawdzić.

Zajęcia będą prowadzone w czwartek, piątek rano i po południu oraz w sobotę rano. Stąd nazwy poszczególnych grup np. „czwartkowa”, itp.

Osobami do kontaktu są:

Przemysław Żółtowski – instruktor (tel. 602 890 805)

Jurata Dettlaff – koordynator (tel. 601 768 209)

Czytaj dalej

Powiat Policki

Zatrzymano 8 poszukiwanych

W minionym tygodniu w ramach działań „Poszukiwany” funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z KPP Police oraz KP w Mierzynie zintensyfikowali swoje działania przeciwko zatrzymania osób, które unikają wymiaru sprawiedliwości. Tylko w ciągu 5 dni funkcjonariusze zatrzymali osiem osób, w tym dwie poszukiwane listami gończymi.

Opublikowane

w dniu

W minionym tygodniu na terenie powiatu polickiego odbyły się działania „Poszukiwany” Policjanci Wydziału Kryminalnego zatrzymali 8 osób poszukiwanych. Wśród osób poszukiwanych znalazła się 32 – letnia policzanka, która posiadała obszerną kartotekę. Kobieta została zatrzymana na podstawie Listu Gończego między innymi za kradzieże, posiadanie narkotyków. Najbliższe dwa lata spędzi za kratami w przygotowanej dla niej celi.

Przed funkcjonariuszami nie zdołał również ukryć się 67-letni mężczyzna, który poszukiwany był w związku z oszustwami. Mężczyzna jesień swego życia spędzi w więziennej celi, w której przewidziano dla niego miejsce przez najbliższe pięć lat i sześciu miesięcy.

Kolejną osobą zatrzymaną był 21 letni mężczyzna, który został doprowadzony do zakładu karnego w którym spędzi 1 rok i 6 miesięcy. Mężczyzna był poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości za dokonanie rozboju.

Kolejni poszukiwani, którzy wpadli w ręce policjantów poszukiwani byli m.in. za kradzieże, kradzieże z włamaniem, przestępstwa skarbowe i jazdę pod wpływem alkoholu.

sierż. sztab Anna Kaźmierczak

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie