Sport

Mistrzynie Polski też nie dały rady

Opublikowane

w dniu

[lead]Trwa świetna seria polickich siatkarek. W sobotę Grupa Azoty Chemik Police pokonał BKS Stal Bielsko-Biała 3:0. Policzanki zanotowały 11. z rzędu wygraną w lidze i jako jedyny niepokonany zespół liderował w tabeli. W środę nasze siatkarki jeszcze bardziej podkręciły licznik. Po bardzo zaciętym spotkaniu pokonały w Łodzi aktualne mistrzynie Polski, ŁKS 3:2. Ligowy bilans naszych dziewcząt wynosi zatem rewelacyjne 12-0.[/lead]

Do ligowych zwycięstw należy dodać pucharowe. Przypomnijmy, że nasza drużyna w pierwszym meczu Pucharu CEV pokonał Galatasaray Stambuł 3:1.

W porównaniu do spotkania z Turczynkami w meczu z BKS Bielsko trener Ferhat Akbas zdecydował się na dwie zmiany w składzie. Od pierwszej piłki na parkiecie pojawiły się Martyna Łukasik i Martyna Grajber.

Chemik znakomicie wszedł w mecz, wygrywając pierwszego seta do 14. Kluczowym momentem spotkania była jednak druga partia. Podopieczne Ferhata Akbasa odrobiły w nim stratę kilku punktów i rozstrzygnęły partię na swoją korzyść po zaciętej końcówkę. Świetnym blokiem w decydującej akcji popisała się Martyna Łukasik.

W trzeciej odsłonie Chemik ponownie dominował, ani przez chwilę nie był zagrożony i w efekcie wygrał do 17, a cały mecz zwyciężył w trzech setach.

Z kolei w środę Chemik zmierzył się z ŁKS Commercecon Łódź, mistrzem Polski. Rozpędzone policzanki były faworytkami i pierwszy set wygrały zdecydowanie do 15. W inauguracyjnym secie były lepsze pod każdym względem. Druga partia była już dużo bardziej wyrównana ale i ona zakończyła się wygraną policzanek. Wydawało się, że mistrzynie nie zdołają już na tyle zmobilizować, aby powalczyć jeszcze o zwycięstwo. Łodzianki wzięły się jednak w garść i kolejne dwa sety padły ich łupem. O wszystkim zadecydować miał zatem tie break. W decydującej rozgrywce ŁKS długo prowadził. Gdy na tablicy widniał wynik 13-10 wydawało się, że to gospodynie będą cieszyły się ze zwycięstwa. Pierwsza ligowa porażka w sezonie Chemika wydawała się niemal pewna. A jednak policzanki zdobyły kolejne cztery punkty! Od stanu 13-14 oba zespoły zdobywały punkt z punkt. Przy wyniku 16-17 łodzianki nie wytrzymały presji, popełniły błąd i decydujący punkt zapisały na swoją stronę policzanki. 12 zwycięstwo z rzędu stało się faktem. Mistrzynie Polski zostały pokonane, ale trzeba przyznać, że było to najtrudniej wywalczone zwycięstwo Chemika w bieżącym sezonie.

Grupa Azoty Chemik Police – BKS Stal Bielsko-Biała 3:0 (25:14, 25:23, 25:17)

Chemik: Salas (14), Łukasik (11), Grajber (9), Wasilewska (5), Trushkina (3), Kowalewska, Maj-Erwardt (l.) oraz Bednarek (3), Mędrzyk (1), Nowakowska.

ŁKS Comercecon Łódź – Grupa Azoty Chemik Police 2:3 (15:25, 23:25, 25:21, 25:21, 16:18)

Chemik: Truszkina (9), Kowalewska (3), Wasilewska (14), Salas (14), Mędrzyk (18), Silva (14), Maj-Erwardt (libero) oraz Polak, Grajber (12), Bednarek (1), Łukasik

Tabela po 12. kolejce

1 Grupa Azoty Chemik Police 12 33 36:8
2 Developres Rzeszów 12 31 33:8
3 Grot Budowlani Łódź 12 22 25:20
4 ŁKS Łódź 12 22 27:19
5 DPD Legionowo 11 19 24:21
6 BKS Bielsko-Biała 10 15 18:20
7 Pałac Bydgoszcz 10 15 18:19
8 MKS Kalisz 11 13 18:26
9 Enea Piła 10 9 13:22
10 Radomka Radom 12 9 17:32
11 #VolleyWrocław 9 5 10:24
12 Wisła Warszawa 9 2 7:27

[signature]DJ
Foto: chemik-police.com

[/signature]

Reklama

Sport

Ruszyły zapisy na Biegowe Bulwarove

Ruszyły zapisy na popularne w Szczecinie biegi na Łasztwoni. Letni cykl Biegowe Bulwarove to świetna okazja do aktywnego wypoczynku w ciekawym miejscu dla dorosłych biegaczy i dzieci.

Opublikowane

w dniu

Biegowe Bulwarove od lat cieszy się sporym zainteresowaniem wśród lokalnych biegaczy. Pięciokilometrowa trasa wiodąca wzdłuż szczecińskich nabrzeży jest doskonałym miejscem zarówno na pokonanie pierwszych kilometrów, jak i na sprawdzian formy przed zawodami. To także świetne miejsce dla rodziców biegających z wózkami oraz zawodników z czteronożnymi pupilami.

Biegi dla dorosłych odbywają się na dystansie pięciu kilometrów. W każdym biegu może wystartować maksymalnie 150 osób. Start i meta biegów znajduje się na Nabrzeżu Starówka.

Cykl Biegowe Bulwarove to także biegi dla dzieci, czyli Biegi Konta Umbriagi. Dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym będą mogły spróbować swoich sił na dystansach stu i trzystu metrów. Najmłodsi biegacze otrzymają medale na mecie. Start i meta biegów znajduje się na Nabrzeżu Starówka.

Zapisy na biegi dorosłych i dzieci już wystartowały. Można to zrobić na stronie www.protiming24.pl

Pierwsze Biegowe Bulwarove, które zainaugurują sezon odbędą się 24 czerwca. Kolejne zaplanowano 22 lipca, 19 sierpnia i 2 września.

Czytaj dalej

Sport

Turniej Półfinałowy o wejście do II Ligi Kobiet w piłce siatkowej

Zapraszamy na Turniej Półfinałowy o wejście do II Ligi Kobiet w piłce siatkowej, który odbędzie się w dniach 14-16 kwietnia br. Gospodarzami zawodów jest drużyna Szkoły Mistrzostwa Sportowego Police.

Opublikowane

w dniu

W zawodach zagrają drużyny: SMS Police, UKS Culmen Chełmno, GTS Gdynia i SPS Sparta Złotów. Rozgrywki zaczynają się w piątek 14 kwietnia o godzinie 16:00 w hali widowiskowo-sportowej Zespołu Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach. Dwa najlepsze zespoły awansują do Turnieju Finałowego.

Organizatorami wydarzenia są UKS SMS Police, Zespół Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach, Powiat Policki oraz Polski Związek Piłki Siatkowej.

Harmonogram spotkań:

piątek 14 kwietnia 2023

16:00 SMS Police – SPS Sparta Złotów

40 minut po zakończeniu – UKS Culmen Chełmno – Gdyńskie Towarzystwo Siatkówki

sobota 15 kwietnia 2023

16:00 SMS Police – UKS Culmen Chełmno

40 minut po zakończeniu SPS Sparta Złotów – Gdyńskie Towarzystwo Siatkówki

niedziela 16 kwietnia 2023

10:00 UKS Culmen Chełmno – SPS Sparta Złotów

40 minut po zakończeniu – Gdyńskie Towarzystwo Siatkówki – SMS Police

Czytaj dalej

Sport

“Spike The West – III Halowe Mistrzostwa Polski w Roundnet 2023” – ćwicz do zawodów z najlepszymi – bezpłatnie!

Obecni reprezentancji Polski mieszkający i trenujący na co dzień w Szczecinie serdecznie zapraszają do uczestniczenia w bezpłatnych cyklicznych treningach prowadzonych przez nich dla mieszkańców w każdy piątek oraz do wzięcia udziału w zawodach, które tradycyjnie odbędą się w ostatni weekend marca 2023 r., i oficjalnie zakończą obecny sezon halowy w roundnet!

Opublikowane

w dniu

Bezpłatne treningi dla wszystkich

Przez cały czas jest możliwość dołączenia do grupy Roundnet Szczecin i uczestnictwa w bezpłatnych treningach przygotowujących do turnieju.

W obecnym sezonie halowym odbywają się one w każdy piątek do końca kwietnia 2023 r. w godzinach: 17:00 – 18:30 na Hali Sportowej Studium Wychowania Fizycznego i Sportu Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego przy ul. Tenisowej 33 w Szczecinie.
Warunkiem udziału w bezpłatnym treningu jest dołączenie do grupy Roundnet Szczecin na Facebook: https:/www.facebook.com/groups/roundnetszczecin i zamieszczenie komentarza potwierdzającego obecność pod informacją (postem). Ułatwia to organizatorowi przygotowanie odpowiedniej ilości sprzętu sportowego.

Na trening należy zabrać ze sobą m.in.: obuwie przeznaczone do użytku na hali sportowej i wygodny strój sportowy.


W treningach mogą brać udział również osoby niepełnoletnie, jednakże przebywające pod opieką osoby dorosłej oraz za wiedzą i zgodą rodzica lub opiekuna prawnego.

Zawody:
Kolejna edycja Halowych Mistrzostw Polski w roundnet odbędzie się w godzinach: 09:00 – 20:00 dnia 25 (sobota) oraz w godzinach 10:00 – 17:00 dnia 26 (niedziela) marca 2023 r., na Hali Sportowej Zachodniopomorskiego Centrum Edukacji Morskiej i Politechnicznej przy ul. Hożej 6 w ramach następnej edycji corocznego szczecińskiego turnieju “Spike The West”.
2 dni turnieju – 3 różne kategorie: Otwarta i Kobiety (w sobotę), Pary Mieszane (w niedzielę)!
Dla zwycięskich zespołów przewidziane nagrody.

Warto przypomnieć, że roundnet to dyscyplina drużynowa, gdzie jednocześnie przy każdym stanowisku rywalizują ze sobą dwa dwuosobowe zespoły.


Wstęp na zawody dla publiczności będzie bezpłatny!

Dodatkowo będziemy wspólnie świętować 12 rocznicę działalności Fundacji Kamienica1, która jest corocznym organizatorem wydarzenia!
Dołącz do wydarzenia na Facebook: https:/www.facebook.com/events/528921659309122/528921662642455/
Więcej informacji: https:/kamienica1.pl/spike-the-west-iii-halowe-mistrzostwa-polski-w-roundnet-2023/

#HMPR2023
#STW2023
#pomorzezachodnie @pomorzezachodnie

Organizator:
Fundacja Kamienica1

Współorganizatorzy:
Urząd Gminy Miasto Szczecin
Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

Partnerzy:
Roundnet Szczecin
Womens Roundnet Poland
Stowarzyszenie Roundnet Poland
Spikeball ™
Wood Forms
Floating Trippin’ Festival
Go4idea
Uniwersytet Szczeciński
Uniwersytet Szczeciński – Wydział Kultury Fizycznej i Zdrowia
Klub Uczelniany Akademickiego Związku Sportowego Uniwersytetu Szczecińskiego
Organizacja Środowiskowa AZS Szczecin.

Współorganizatorem wydarzenia jest Województwo Zachodniopomorskie. Nagrody są ufundowane przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego.
Turniej odbędzie się w ramach zadania publicznego pn. “Spike The West 2023” współfinansowanego ze środków Gminy Miasto Szczecin.

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie