Powiat Policki

Mistrzowie Świata i Polski ze stypendium

Małgorzata Schwarz, wójt Gminy Kołbaskowo przyznała stypendia sportowe mieszkańcom naszej gminy za wybitne osiągnięcia. Nagrody trafiły w tym roku do 11 sportowców, w tym najmłodszej, sześcioletniej Martyny Maciejewskiej! Wręczono je w czasie styczniowej sesji Rady Gminy.

Opublikowane

w dniu

– Ogromnie cieszę się, że w naszej gminie mamy tylu wybitnych sportowców. Mam nadzieję, że stypendium pomoże w osiąganiu jeszcze lepszych wyników

– mówiła Małgorzata Schwarz.


Stypendia są wyrazem uznania dla osiągnięć naszych często bardzo młodych zawodników, a tych nie brakowało. Otrzymały je Kinga Kusiowska (wioślarstwo) za drugie miejsce w Mistrzostwach Polski; Katarzyna Maciejewska (taniec) za pierwsze miejsce na mistrzostwach krajowych; Blanka Dąbrowska (taniec) za pierwsze miejsce w turnieju ogólnopolskim oraz drugie miejsce w turnieju międzynarodowym; Karolina Piątas (taniec towarzyski) za pierwsze miejsce w turnieju ogólnopolskim; Sabina Stenka (lekkoatletyka) za mistrzostwo Polski, piąte miejsce na MŚ w Dubaju, obecnie zawodniczka przygotowuje się do Igrzysk Paraolimpijskich Tokio 2020. 

Stypendium otrzymała także Martyna Maciejewska (taniec), mistrzyni Polski i świata, najmłodsza reprezentantka Polski w Mistrzostwach Świata! Nagroda trafiła również do Oliwii Kazimierczak, która trenuje dwie dyscypliny, karate i taniec. Zajęła pierwsze miejsce w Pucharze Polski w karate oraz pierwsze miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Tańca – w parach i drugie miejsce na Międzynarodowym Turnieju Tańca w parach. 

W Gminie Kołbaskowo nie brakuje także zdolnych zawodników płci męskiej. Stypendium otrzymał Patrik Domenico Fassero Gambie (golf), mistrz Polski juniorów, powołany do kadry narodowej Polskiego Związku Golfa; Jakub Szpaler (pływanie), mistrz Polski juniorów, powołany do kadry narodowej; Filip Jarota (squash), mistrz Europy, ósmy w rankingu Europy, mistrz Polski seniorów, powołany do reprezentacji Polski oraz Michał Brysik (karate), wielokrotny mistrz Polski, mistrz Włoch, mistrz świata juniorów, wicemistrz świata seniorów, powołany do kadry Polski. W imieniu Michała stypendium odebrał jego ojciec 

Reklama

Powiat Policki

Wakacyjny spacer z leśnikiem w Trzebieży

Nadleśnictwo Trzebież (Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinie) zaprasza na „Spacer z leśnikiem” 9 sierpnia (wtorek) o godz. 10.00.

Opublikowane

w dniu

Będzie to wyjątkowa okazja, aby wraz z Nadleśniczym Nadleśnictwa Trzebież, wyruszyć na wyprawę po przepięknym i mało znanym leśnictwie Tatynia. Na trasie znajduje się malowniczy las w przeróżnym wieku, Gospodarstwo Szkółkarskie oraz WDN, czyli wyłączony drzewostan nasienny.

Leśnik wytłumaczy jak odczytywać wiek drzew oraz jak rozpoznać podstawowe gatunki roślin leśnych. Odpowie również na wszystkie pytania dotyczące pracy leśnika, a dyskusja będzie o tyle ciekawsza, bo odbędzie się w miejscu jego pracy – czyli lesie.

Na zakończenie przewidziany jest poczęstunek.
„Spacer z leśnikiem” rozpocznie się 9 sierpnia o godz. 10.00 na parkingu leśnym przy Gunicy w Tanowie.

Czytaj dalej

Powiat Policki

Najwyższy stopień zagrożenia pożarowego w lasach

Na terenie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie odnotowano najwyższy stopień zagrożenia pożarowego.  Słoneczna pogoda, wysokie temperatury oraz brak opadów wpływają każdego dnia na wilgotność ściółki leśnej, co wprost przekłada się na możliwość powstania pożaru lasu. 

Opublikowane

w dniu

Przez kilka dni sierpnia wybuchło 11 pożarów o powierzchni 0,67 ha. Od początku roku w lasach na terenie RDLP w Szczecinie odnotowano 266 pożarów na łącznej powierzchni 70 ha.
Leśnicy apelują o zachowanie ostrożności podczas pobytu w lesie oraz przypominają, że w lesie i na terenach śródleśnych nie można rozpalać ognisk, grilli oraz palić papierosów. To człowiek powoduje dziewięćdziesiąt procent wszystkich pożarów w lesie i tylko od naszego zachowania zależy bezpieczeństwo lasów, nasze i osób w naszym otoczeniu.

W przypadku pożaru należy niezwłocznie zawiadomić straż pożarną dzwoniąc pod numer 112.
Aktualne zagrożenie pożarowe lasu można sprawdzić na stronie internetowej: http://bazapozarow.ibles.pl/zagrozenie/

Czytaj dalej

Powiat Policki

Kolejny włamywacz zatrzymany

Policjanci z KP Mierzyn zatrzymali na gorącym uczynku 41 – letniego mężczyznę, który włamał się do szopy mieszkańca Polic, z której dokonał kradzieży narzędzi ogrodowych. Włamywacz został zatrzymany i usłyszał już zarzuty. To nie pierwsza jego kradzież – za czyn odpowie w warunkach recydywy, grozi mu nawet 15 lat więzienia.

Opublikowane

w dniu

W niedzielę o świcie dyżurny polickiej komendy został powiadomiony, iż na jednej z polickich posesji mężczyzna dokonuje kradzieży elektronarzędzi. Na miejsce został skierowany patrol z Mierzyna, który w tym czasie pełnił służbę na terenie Polic. Policjanci po przybyciu na miejsce dokonali penetracji terenu, zauważyli włamywacza nieopodal miejsca włamania. Mężczyzna próbował ukryć się przed stróżami prawa za jednym z budynków. Policjanci niezwłocznie dokonali zatrzymania 41-latka. Przy mężczyźnie ujawniono łup w postaci dmuchawy do liści, która jak się później okazało została skradziona z jednej z przydomowych szop. Włamywacz przyznał, iż chciał zrabować więcej elektronarzędzi ale przeszkodzili mu policjanci. Skradziona dmuchawa została przekazana właścicielowi, który nie zdawał sobie sprawy z kradzieży, gdyż w tym czasie jeszcze spał.

Policjanci na podstawie zebranego materiału dowodowego przedstawili mężczyźnie zarzut kradzieży z włamaniem, do którego się przyznał. Z uwagi na to, że włamania dopuścił się w warunkach recydywy, teraz grozi mu kara pozbawienia wolności wyższa o połowę, czyli nawet do 15 lat więzienia.

mł.asp. Anna Kaźmierczak

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie