Mierzynianka postawiła się w Załomiu

[lead]Kibice Mierzynianki mieli prawo obawiać się wyniku spotkania z Jeziorakiem Załom. Po pierwsze ekipa z Mierzyna ostatnio była wyraźnie bez formy. Mierzynianka przegrała poprzednio trzy mecze z rzędu. Po drugie Jeziorak to zespół z czołówki tabeli szczególnie groźny na własnym boisku. [/lead]

Jeziorak przeważał niemal przez całe spotkanie. Ale to Mierzynianka była bliżej zdobycia gola. W doliczonym czasie gry bramkarz Jezioraka z najwyższym trudem obronił strzał przewrotką w wykonaniu Bartłomieja Bartoszewicza.

Mierzynianka kończyła mecz w dziesiątkę. W 75 minucie za drugą żółtą kartkę boisko opuścić musiał Dastin Kosior.

Tyum razem dużo gorzej poszło Tanowii, która wysoko przegrała w Dobrzanach z Zorzą. Po 13 minutach gospodarze prowadzili już 2:0 czym odebrali ochotę do gry naszej drużynie.

Zorza Dobrzany – Tanowia 5:2 (3:1)

Bramki: Piotrowski 3, 34, Jarząbek 13, 62, Orlik 52 – Rajmer 35, Maśniak 86

Tanowia: Owczarzak – Mazanek (66 Basara), Sowała, Szymański, Maśniak, Kaczorowski, Lipka, Padoł, M. Rajmer, P. Rajmer.

Jeziorak – Mierzynianka 0:0

Mierzynianka: Jurek – Makowski, Bartoszewicz, T. Jęśko, M. Jęśko, Kosior, Kutyło, Lipski, Pajkowski, Włodarski, Zima.

Pozostałe spotkania 13. kolejki: Polonia – Sparta 3:0, Mewa – Piast 0:0, Światowid – Prawobrzeże 1:4, Wybrzeże – Orzeł 5:1, Iskra – Stal 1:0, Wicher – Pomorzanin 0:0.

Klasa okręgowa. Grupa południowa

13. kolejka: Unia – Drawa 1:2, Morzycko – Piast 4:11, Czcibor – Osadnik 3:1, Gavia – Energetyk 2:2, Dąb – Sokół 2:3, Biali – Stal 6:1, Kłos – Iskra 4:5, Odra – Orkan 2:0.