Kultura

Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie – marzec

Opublikowane

w dniu

Wydarzenia w ProMediach (al. Wojska Polskiego 2)

6 marca, godz. 18.00 (piątek)
Przegląd literatury azjatyckiej

Zapraszamy na kolejne spotkanie Szczecińskiego Klubu Azji, tym razem poświęcone literaturze Azji. 
Partner wydarzenia: Szczecińskie Klub Azji.

13 marca, godz. 18.00 (piątek)
Spotkanie z Markiem Stelarem [Szczecin Literacki]

Zapraszamy na spotkanie ze znakomitym, mieszkającym w Szczecinie autorem kryminałów, Markiem Stelarem, i jego najnowszą ksiązką – „Intruz”. Rozmowę poprowadzi Krzysztof Lichtblau. Wstęp wolny.

18 marca, godz. 18.00 (środa)
Lalki. Malarstwo Julii Sobuckiej

Zapraszamy na wernisaż wystawy malarstwa Julii Sobuckiej, uczennicy Liceum Plastycznego w Szczecinie, zatytułowany „Lalki”. Wstęp wolny.

19 marca, godz. 18,00 (czwartek)
Król fryzjerów, fryzjer królów

Zapraszamy na spotkanie z Martą Orzeszyną, autorką książki „Antoine Cierplikowski. Król fryzjerów, fryzjer królów”. Wstęp wolny.

20 marca, godz. 18.00 (piątek)
Niektórzy lubią poezję… [Szczecin Literacki]

Serdecznie zapraszamy na dyskusję poświęconą miejscu poezji we współczesności. W spotkaniu udział wezmą szczecińscy poeci – Róża Czerniawska-Karcz, Marek Maj i Konrad Wojtyła 

24 marca, godz. 18.00 (wtorek)
Spotkanie z Sylwią Winnik

Zapraszamy na spotkanie z Sylwią Winnik i rozmowę o jej książkach: „Dziewczęta z Auschwitz” i „Tylko przeżyć. Prawdziwe historie rodzin polskich żołnierzy”. Prowadzenie: Krzysztof Lichtblau. Wstęp wolny. 

25 marca, godz. 18.00 (środa) 
Szczeciński Szlak Widokowy

Zapraszamy na spotkanie z Arturem Krzyżańskim, który wygłosi prelekcję na temat Szczecińskiego Szlaku Widokowego. Wstęp wolny.

28 marca, godz. 11.00 (sobota)
Klub Zaczytanego Malucha

Zapraszamy dzieci (w wieku 3-5 lat) wraz z opiekunami do Sali Klubowej w ProMediach.

Wstęp wolny.

28 marca, godz. 16.00 (sobota)
Marina Hulia i jej Dzieci z Dworca Brześć

Zapraszamy na spotkanie z Mariną Hulią i jej książką „Dzieci z Dworca Brześć”, opisującą historie dzieci i matek, które miesiącami koczowały na białoruskim dworcu. Rozmowę z autorką poprowadzi Weronika Fibich-Foremska. Wstęp wolny.

30 marca, godz. 18.00 (poniedziałek)
Komiks eksperymentalny [Taktownie O Komiksie]

Zapraszamy na kolejne spotkanie naszego dyskusyjnego klubu komiksowego Taktownie O Komiksie. Przypominamy, że spotkania są otwarte i z otwartymi ramionami przyjmujemy nowych dyskutantów. Wstęp wolny!

Wydarzenia w filiach MBP

Filia biblioteczna nr 4 (Niebuszewo, ul. Barnima 25) 
14 marca (sobota) godz. 12.00 

Zaczytani mali SŁOWianie 

Zapraszamy rodziców z dziećmi na spotkanie organizacyjne klubu Zaczytani mali SŁOWianie. Klub będą tworzyć ukraińskie i polskie rodziny oraz wszyscy zainteresowani szczecinianie. Do zobaczenia! Pomysłodawczyniami projektu i prowadzącymi klub są: Katerina Zavizhenets oraz Olga Bazelyuk, założycielki Stowarzyszenia „Mi-GRACJA”.

Filia biblioteczna nr 6 (Szczecin-Dąbie, ul. Dziennikarska 39)
17 marca (wtorek) o godz. 18.00

Droga do sukcesu

Zapraszamy na prelekcję połączoną z dyskusją, zatytułowaną „Edukacja jako droga do sukcesu i własnego biznesu”. Prelegentka, Katarzyna Kujath, oprze swój wykład między innymi na literaturze z zakresu marketingu, jednak tematyka spotkania jest na tyle uniwersalna, że każdy będzie mógł odnieść ją do siebie, by zmienić coś w swoim życiu, znaleźć konstruktywną drogę i poczuć się pewniej. Współorganizatorem spotkania jest grupa „Rentierzy FM” 

Reklama

Kultura

Teatr w Zachodniopomorskim Uniwersytecie Ludowym

Ze względu na wielkie zainteresowanie „Pięcioma kwadransami humoru”, przesympatyczny duet aktorów z Teatru Polskiego ZAGRA dla nas DODATKOWY SPEKTAKL w sobotę, 4 lutego o godz. 16.00!

Opublikowane

w dniu

Bilety rozchodzą się jak świeże bułeczki, więc ZAPRASZAMY!

Można je kupić, wysyłając przelew w wysokości 45 zł na konto ZULu: VW Bank 07 2130 0004 2001 0837 0512 0001. Bilety są także do nabycia w ZULu przy ul. Weleckiej 13b w Mierzynie.

info: +48 91 462 59 31

Czytaj dalej

Kultura

Pokaz specjalny horroru „Skinamarink” w Kinie Zamek

„Skinamarink” to viralowy przebój artystycznego kina grozy, który szturmem opanował festiwale filmu gatunkowego i amerykańskie kina. W Polsce ten film będzie można obejrzeć tylko przez jeden weekend i nigdy potem nie zostanie pokazany w kinach. Na seans specjalny Kino Zamek w Szczecinie zaprasza 10 lutego (piątek) o godzinie 20:00.

Opublikowane

w dniu

Po seansie na festiwalu Fantasia pierwsi widzowie opisywali swoje wrażenia jako nieporównywalne do żadnego innego wcześniejszego horroru i mówili o uczuciu przerażenia, które utrzymywało się długo po filmie. W amerykańskich kinach ten kosztujący zaledwie 15 tysięcy dolarów horror zarobił już półtora miliona dolarów, a sale zapełniają się w szalonym tempie. Już teraz mówi się o „Skinamarink” jako o fenomenie porównywalnym do „Paranormal Activity” i „Blair Witch Project”.

W Polsce „Skinamarink” będzie można zobaczyć w kinach w ramach specjalnego wydarzenia tylko w dniach 10-12 lutego. Po tym terminie film nigdy nie zostanie już pokazany publicznie na żadnym seansie i w żadnym kinie w Polsce. Przygotujcie się na doświadczenie grozy nieporównywalnej do niczego, co oglądaliście wcześniej!

Bilety można kupić na stronie https://bilety.zamek.szczecin.pl/ oraz w Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej (wejście I z Dziedzińca Menniczego), a także w kasie Zamku (wejście A), czynnej na godzinę przed rozpoczęciem seansu.

SKINAMARINK

10 lutego (piątek), godz. 20:00

horror, USA 2022 (100 min)

Reżyseria Kyle Edward Ball

Dwójka dzieci budzi się nocą i odkrywa, że z domu zniknął ich ojciec, a także wszystkie drzwi i okna.

„Filmy takie jak ten pojawiają się raz na pokolenie”.

Jennie Kermode, Eye for Film

„Groza w SKINAMARINK polega na tym, że zostajesz przeniesiony do czasów dzieciństwa i pozostawiony sam ze sobą. Bez opieki, bez bliskich, bez drogi powrotnej”.

Josh Korgnut, Dread Central

„Od bardzo dawna nic mnie tak nie wystraszyło. SKINAMARINK to najbardziej przerażający film, jaki widziałem od lat”.

Jason Adams, Pajiba

„To nie jest film. To portal, który przenosi widza do zaświatów”.

Owen Gleiberman, Variety

Czytaj dalej

Kultura

Szczecińska premiera „Silent Love” i spotkanie z reżyserem

Kino Zamek zaprasza na wyjątkowy pokaz jednego z najlepszych polskich filmów dokumentalnych 2022 roku. Seansowi filmu „Silent Love” towarzyszyć będzie spotkanie z reżyserem Markiem Kozakiewiczem.

Opublikowane

w dniu

„Silent Love” w subtelny i czuły sposób opowiada o sile rodziny oraz miłości, przyjmowaniu nowych ról i mierzeniu się z własnymi lękami i słabościami. Bohaterką filmu jest 35-letnia Agnieszka, która po śmierci mamy przejmuje opiekę nad swoim nastoletnim bratem Miłoszem. Pełniąc rolę obojga rodziców musi udowodnić, że nadaje się na prawnego opiekuna i przekonać sąd, że może wychowywać brata. Jednak skrywana przez nią tajemnica – wieloletnia relacja z Mają – sprawia, że w otoczeniu małej i konserwatywnej wsi powstaje nowa, niekonwencjonalna rodzina.

Pokaz filmu odbędzie się 4 lutego (sobota) o godz. 19:00 w Kinie Zamek. Seansowi towarzyszyć będzie spotkanie z reżyserem Markiem Kozakiewiczem, które poprowadzi Krzysztof Spór, dziennikarz filmowy i koordynator programu filmowego w Kinie Zamek w Szczecinie.

„Silent Love” jest zwycięzcą ubiegłorocznego Konkursu Polskiego i Konkursu Debiutów na Millenium Docs Against Gravity. Reżyserski debiut Kozakiewicza znalazł się również w Oficjalnej Selekcji festiwali Visions du Reel i Hot Docs 2022, a także otrzymał nagrodę dla Najlepszego Filmu z Europy Wschodniej na festiwalu filmów dokumentalnych Dok Leipzig.

Bilety można kupić na stronie https://bilety.zamek.szczecin.pl/ oraz w Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej (wejście I z Dziedzińca Menniczego), a także w kasie Zamku (wejście A), czynnej na godzinę przed rozpoczęciem seansu.

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie