Kultura

Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie – marzec

Opublikowane

w dniu

Wydarzenia w ProMediach (al. Wojska Polskiego 2)

6 marca, godz. 18.00 (piątek)
Przegląd literatury azjatyckiej

Zapraszamy na kolejne spotkanie Szczecińskiego Klubu Azji, tym razem poświęcone literaturze Azji. 
Partner wydarzenia: Szczecińskie Klub Azji.

13 marca, godz. 18.00 (piątek)
Spotkanie z Markiem Stelarem [Szczecin Literacki]

Zapraszamy na spotkanie ze znakomitym, mieszkającym w Szczecinie autorem kryminałów, Markiem Stelarem, i jego najnowszą ksiązką – „Intruz”. Rozmowę poprowadzi Krzysztof Lichtblau. Wstęp wolny.

18 marca, godz. 18.00 (środa)
Lalki. Malarstwo Julii Sobuckiej

Zapraszamy na wernisaż wystawy malarstwa Julii Sobuckiej, uczennicy Liceum Plastycznego w Szczecinie, zatytułowany „Lalki”. Wstęp wolny.

19 marca, godz. 18,00 (czwartek)
Król fryzjerów, fryzjer królów

Zapraszamy na spotkanie z Martą Orzeszyną, autorką książki „Antoine Cierplikowski. Król fryzjerów, fryzjer królów”. Wstęp wolny.

20 marca, godz. 18.00 (piątek)
Niektórzy lubią poezję… [Szczecin Literacki]

Serdecznie zapraszamy na dyskusję poświęconą miejscu poezji we współczesności. W spotkaniu udział wezmą szczecińscy poeci – Róża Czerniawska-Karcz, Marek Maj i Konrad Wojtyła 

24 marca, godz. 18.00 (wtorek)
Spotkanie z Sylwią Winnik

Zapraszamy na spotkanie z Sylwią Winnik i rozmowę o jej książkach: „Dziewczęta z Auschwitz” i „Tylko przeżyć. Prawdziwe historie rodzin polskich żołnierzy”. Prowadzenie: Krzysztof Lichtblau. Wstęp wolny. 

25 marca, godz. 18.00 (środa) 
Szczeciński Szlak Widokowy

Zapraszamy na spotkanie z Arturem Krzyżańskim, który wygłosi prelekcję na temat Szczecińskiego Szlaku Widokowego. Wstęp wolny.

28 marca, godz. 11.00 (sobota)
Klub Zaczytanego Malucha

Zapraszamy dzieci (w wieku 3-5 lat) wraz z opiekunami do Sali Klubowej w ProMediach.

Wstęp wolny.

28 marca, godz. 16.00 (sobota)
Marina Hulia i jej Dzieci z Dworca Brześć

Zapraszamy na spotkanie z Mariną Hulią i jej książką „Dzieci z Dworca Brześć”, opisującą historie dzieci i matek, które miesiącami koczowały na białoruskim dworcu. Rozmowę z autorką poprowadzi Weronika Fibich-Foremska. Wstęp wolny.

30 marca, godz. 18.00 (poniedziałek)
Komiks eksperymentalny [Taktownie O Komiksie]

Zapraszamy na kolejne spotkanie naszego dyskusyjnego klubu komiksowego Taktownie O Komiksie. Przypominamy, że spotkania są otwarte i z otwartymi ramionami przyjmujemy nowych dyskutantów. Wstęp wolny!

Wydarzenia w filiach MBP

Filia biblioteczna nr 4 (Niebuszewo, ul. Barnima 25) 
14 marca (sobota) godz. 12.00 

Zaczytani mali SŁOWianie 

Zapraszamy rodziców z dziećmi na spotkanie organizacyjne klubu Zaczytani mali SŁOWianie. Klub będą tworzyć ukraińskie i polskie rodziny oraz wszyscy zainteresowani szczecinianie. Do zobaczenia! Pomysłodawczyniami projektu i prowadzącymi klub są: Katerina Zavizhenets oraz Olga Bazelyuk, założycielki Stowarzyszenia „Mi-GRACJA”.

Filia biblioteczna nr 6 (Szczecin-Dąbie, ul. Dziennikarska 39)
17 marca (wtorek) o godz. 18.00

Droga do sukcesu

Zapraszamy na prelekcję połączoną z dyskusją, zatytułowaną „Edukacja jako droga do sukcesu i własnego biznesu”. Prelegentka, Katarzyna Kujath, oprze swój wykład między innymi na literaturze z zakresu marketingu, jednak tematyka spotkania jest na tyle uniwersalna, że każdy będzie mógł odnieść ją do siebie, by zmienić coś w swoim życiu, znaleźć konstruktywną drogę i poczuć się pewniej. Współorganizatorem spotkania jest grupa „Rentierzy FM” 

Reklama

Kultura

Walentynkowy weekend w GOKSiR Przecław: Komediodramat „Boeing, Boeing” na scenie

Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Przecławiu zaprasza na walentynkowy weekend pełen humoru i zabawy. Bałtycki Teatr Dramatyczny na deskach tej placówki przedstawi spektakl „Boeing, Boeing” – komediodramat autorstwa znanego francuskiego dramaturga, Marca Camoletti’ego.

Opublikowane

w dniu

Przedstawienie odbędzie się w sobotę, 15 lutego o godz. 18:00. To niecodzienna sztuka, która zabierze widzów w świat śmiechu i zabawnych perypetii. „Boeing, Boeing” to historia mężczyzny imieniem Maks, który żyje w związku z trzema stewardessami jednocześnie, utrzymując ścisłą tajemnicę swoich wielokrotnych związków.

Rozrywka i emocje zostają spotęgowane gdy, na skutek nieoczekiwanych zmian w rozkładzie lotów, wszystkie trzy kobiety pojawiają się w jego mieszkaniu w tym samym czasie. Spektakl obiecuje porywającą historię, która stawia przed bohaterem wyzwanie utrzymania ładu w nadzwyczaj zaistniałych okolicznościach.

Reżyserią spektaklu zajmuje się Jan Tomasiewicz, a role odgrywają znamienici aktorzy, takich jak Bernadetta Burszta, Adrianna Jendroszek, Katarzyna Lenarcik-Stenzel, Jerzy Dowgiałło, Wojciech Rogowski i Marcin Tomaszewski.

Publiczność będzie miała okazję doświadczyć 140 minut niezapomnianej zabawy z przerwą na kwadrans. To idealna okazja, by spędzić walentynki w niebanalny sposób, dobrze się bawiąc i podziwiając talent artystów Bałtyckiego Teatru Dramatycznego.

Bilety w cenie 60 zł (z Kołbaskowską Kartą Mieszkańca 50 zł) dostępne są w serwisie Biletomat.pl oraz w kasie GOKSiR.

Źródło: https://kolbaskowo.eu/

Czytaj dalej

Gmina Kołbaskowo

Recital Zbigniewa Zamachowskiego w Przecławiu – muzyczne emocje i niepowtarzalna atmosfera

Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Przecławiu ma zaszczyt zaprosić na niezwykły wieczór muzyczny, który odbędzie się w sobotę, 22 lutego. O godzinie 19:00, słynny aktor i artysta estradowy, Zbigniew Zamachowski, wejdzie na scenę, by dostarczyć publiczności muzycznych przeżyć w ramach swojego recitalu.

Opublikowane

w dniu

Publiczność będzie miała okazję posłuchać nie tylko autorskich kompozycji samego Zamachowskiego, ale również interpretacji popularnych utworów, które na trwałe wpisały się w serca miłośników poezji śpiewanej. Wśród nich znajdą się piosenki autorstwa Agnieszki Osieckiej, Jaromíra Nohavicy, Andrzeja Poniedzielskiego, Marka Grechuty, oraz innych cenionych twórców.

Szczególnym momentem wieczoru będzie wykonanie utworu „Kobiety jak te kwiaty”, który zyskał dużą popularność dzięki antenie radiowej „Trójki” oraz spektaklu „Zamach na MoCarta”. Towarzyszyć będzie mu wybitny pianista i kompozytor, Roman Hudaszek, co z pewnością sprawi, że występ nabierze wyjątkowej ostrości dźwięków i emocji.

Bilety na ten jedyny w swoim rodzaju recital są dostępne po cenie 100 złotych. Dla posiadaczy Kołbaskowskiej Karty Mieszkańca przewidziano zniżkę, obniżając cenę biletu do 90 złotych. Nabyć je można przez internet na stronie www.biletomat.pl lub bezpośrednio w kasie GOKSiR Przecław. Warto przypomnieć, że zakup biletów ze zniżką wymaga przedstawienia Karty Mieszkańca oraz dokumentu tożsamości przed wejściem na wydarzenie.

Źródło: https://kolbaskowo.eu/

Czytaj dalej

Gmina Kołbaskowo

„Kłamca spuszczony ze smyczy” – spotkanie z Jarosławem Dworzyńskim

Miłośnicy literatury mogą cieszyć się nowym tytułem na półkach lokalnych księgarń. „Kłamca spuszczony ze smyczy” to debiutancka powieść, która zadebiutowała na rynku wydawniczym 2 października .Na spotkanie z Jarosław Dworzyńskim, autorem pierwszego thrillera, którego akcja dzieje się w Gminie Kołbaskowo, zaprasza Gminna Biblioteka Publiczna, oddział w Przecławiu. Środa, 23.10, godz. 17

Opublikowane

w dniu

Fabuła książki skupia się na postaci Adama Hala, dziennikarza z gminy Kołbaskowo, który zmaga się z mroczną strona swojej osobowości. Podczas pięciodniowej majówki 2022 roku czytelnik jest świadkiem jego wewnętrznych rozterek oraz tajemniczych wydarzeń, które mogą go zdefiniować jako psychopatę lub po prostu zwykłego człowieka.

Adam Hal posiada mroczną historię; jako dziecko pozbawił życia inną osobę i przez lata utrzymywał tę tajemnicę w ukryciu. Dziś, jako dorosły, prowadzi podwójne życie i przygotowuje się do ryzykownego planu przeprowadzenia intymnych spotkań z kobietami poznanych online podczas nieobecności rodziny. Wszystko zaczyna wymykać się spod kontroli, gdy okazuje się, że jego sekrety nie są już bezpieczne.

Akcja powieści rozgrywa się w malowniczych lokalizacjach gminy Kołbaskowo oraz Szczecina, rzadko spotykanych w literaturze. Autor, korzystając z autentycznych miejscowości takich jak Waliszewo, Moczyły czy Siadło Dolne, ożywia na kartach książki przedwojenną osadę Wilhelmshöhe, tworząc tło dla swojej historii.

Pierwsze recenzje są nad wyraz pozytywne. Zostały wyrażone przez takie osobistości jak Małgorzata Schwarz, wójt Gminy Kołbaskowo, oraz inne osoby z lokalnej społeczności i ze świata literatury, wyróżniają w szczególności wartką akcję i głębokość postaci głównego bohatera.

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie