Sport

Mecz Chemik Police – Sokół Kleczew w Chemik TV

Od soboty, 17 października, w całym kraju obowiązywać będą nowe zasady bezpieczeństwa. Dlatego wychodząc na przeciw kibicom Chemika Police, przeprowadzona zostanie relację live z meczu Chemika z Sokołem na klubowym kanale YouTube!

Opublikowano

w dniu

Reklama

Sport

Chemik przegrywa z Sokołem Kleczew

Chemik w meczu XII kolejki III ligi przegrał na własnym boisku z Sokołem Kleczew 0:2.

Opublikowano

w dniu

Mecz zaczął się pechowo dla naszej drużyny. W 8 minucie meczu po kontrze goście zdobyli bramkę, a jej autorem był doświadczony Zagdański. Nasza drużyna próbowała gonić wynik i miała dwie dobre okazje do zdobycia bramki na 1:1. Jednak swoich szans nie wykorzystali Mateusz Jakubiak i Mikołaj Midzio.

Po zmianie stron więcej z gry miał nasz zespół, który zepchnął do defensywy drużynę Sokoła. W 55 minucie powinno być 1:1. Jednak strzał Mikołaja Midzio końcówkami palców obronił golkiper gości.

Niestety w 60 minucie Sokół przeprowadził kontrę, po której swoją drugą bramkę w meczu zdobył Zagdański. Żółtozieloni do końca meczu próbowali odmienić przebieg spotkania i mieli ku temu doskonałe okazje. Swoich dwóch szans sam na sam nie wykorzystał Sebastian Rudnik. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 0:2 dla Sokoła.

W następnej kolejce chemicy zmierzą się na wyjeździe z Unią Janikowo

Chemik: Brzozowski – Jakubiak, Telicki, Siluk, Klimkowicz(82′ Kowalczyk D.), Mykhailovskyy(74′ Korzec), Stolz(61′ Rudnik), Ława, Świder(69′ Świder), Jałoszyński, Midzio

Fot. Ariel Szydłowski

Czytaj dalej

Sport

Poważna kontuzja Wilmy Salas

Wilma Salas źle wylądowała po jednym z ataków w trakcie niedzielnego meczu w Policach. Przyjmująca złapała się za kolano i z dużym bólem została zniesiona z boiska. Dzień później przeszła wszystkie wymagane badania.

Opublikowano

w dniu

Wilma ma poważne uszkodzenia kolana, które wymagają operacji. Przy sportach skocznościowych tego typu kontuzje są niestety często spotykane. Wilmę czeka zabieg, a później długa rehabilitacja. Szacowany czas powrotu do sportu to minimum sześć miesięcy, ale każdy przypadek jest indywidualny, więc wspomniany okres może się wydłużyć – mówi Maciej Karaczun, lekarz Chemika. 

Zapytaliśmy, czy wpływ na tak poważny uraz może mieć długa przerwa spowodowana pandemią. 

Nie można wszystkiego zrzucić na pandemię. W normalnym, niepandemicznym czasie również spotykamy takie kontuzje. Z drugiej jednak strony, sport lubi regularność. Przerwy sprzyjają urazom, dlatego nie można wykluczyć, że pandemia dołożyła swoją cegiełkę – kończy.

Czytaj dalej

Sport

Dotkliwa przegrana z Bałtykiem Gdynia

W meczu XI kolejki Chemik Police przegrywa z Bałtykiem Gdynia 6:0.

Opublikowano

w dniu

Sobotni mecz zaczął się fatalnie dla naszej drużyny, która już w 4 minucie meczu przegrywała z gospodarzami 1:0. Błąd naszej defensywy wykorzystał Mateusz Goerke. Chemicy próbowali odrabiać straty, jednak nadziali się na kontrę Bałtyku i w 22 minucie meczu było już 2:0 dla kadłubów. Zaledwie 180 sekund później w polu karnym napastnika gospodarzy sfaulował Oskar Klimkowicz i sędzia główny podyktował jedenastkę, którą na bramkę zamienił Garbacik.

W 31 minucie meczu chemicy mogli i powinni zdobyć bramkę na 3:1. Jednak w ostatniej chwili strzał Szali po rzucie rożnym z linii bramkowej wybił obrońca Bałtyku. Jakby mało było pecha, w 36 minucie samobójcze trafienie zaliczył Telicki i żółtozieloni schodzili na przerwę z bagażem 4 bramek.

Po przerwie policzanie stworzyli sobie dwie sytuacje do zdobycia bramki. Niestety jednak strzały Białka i Midzio jak zaklęte omijały bramkę Bałtyku. W 73 minucie na 5:0 dla Bałtyku podwyższył Marczak, a w 79 minucie wynik spotkania na 6:0 dla Bałtyku Gdynia ustalił Garbacik.

W następnej kolejce piłkarze Chemika zagrają na swoim stadionie z Sokołem Kleczew

Chemik: Brzozowski – Jakubiak (90′ Konik), Siluk, Telicki, Klimkowicz, Mykhailovskyy (85′ Kowalczyk D.), Ława, Szala (60′ Białek), Świder (75′ Dąbrowski), Jałoszyński, Midzio (75′ Rudnik).

Fot. Ariel Szydłowski

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie