Gmina Dobra

Meble Morskie w gminie Dobra

W piątek, 21 kwietnia w Dołujach odbyła się uroczystość otwarcia nowej siedziby firmy Meble Morskie, która jest jednym z wiodących w Europie specjalistów od wyposażania jednostek pływających. W wydarzeniu wzięli udział m.in. pracownicy i prezes firmy Odd Birkeland wraz z żoną oraz przedstawiciele Urzędu Gminy Dobra z wójt Teresą Derą.

Opublikowane

w dniu

Meble Morskie są członkiem grupy kapitałowej Maritime Montering Group, która jest jednym z wiodących w Europie specjalistów od wyposażania jednostek pływających z ponad 30-letnim doświadczeniem. Firma jest częścią globalnej sieci dostarczającej produkty i usługi na całym świecie. Główna siedziba firmy znajduje się na zachodnim wybrzeżu Norwegii, pomiędzy szczytami gór i fiordami, gdzie życie morskie zawsze było głównym źródłem informacji dla lokalnych społeczności i przedsiębiorstw. Biura znajdują się na kontynencie europejskim i azjatyckim, a ponad 700 pracowników jest gotowych służyć klientom.

W całej grupie Maritime Montering mamy tylko jedną fabrykę – właśnie w Dołujach. Nasza grupa ma jeszcze stacjonarne biura w Rumunii, Chinach, Turcji, w Wietnamie i Norwegii. Pomysł przeniesienia się do Dołuj wziął się z możliwości, które daje nam Gmina Dobra oraz planowanej Zachodniej Obwodnicy Szczecina, która pomoże nam połączyć naszą produkcję z dostawą na teren Niemiec i innych krajów – mówił dyrektor zarządzający Mebli Morskich.

Firma zajmuje się produkcją mebli ze sklejki z najlepszej jakości materiałów atestowanych do użytku morskiego, w tym sklejki i laminatów ognioodpornych oraz wysokiej jakości okuć. Dostarcza również meble tapicerowane do użytku morskiego renomowanego europejskiego producenta. Meble Morskie posiadają certyfikat jakości ISO 9001 oraz środowiskowy ISO 14001.

Historia Mebli Morskich zaczęła się w 2002 roku, kiedy to powstała pierwsza fabryka w Będargowie pod Szczecinem założona przez Odda Birkelanda. Na początku firma, zatrudniając tylko kilku pracowników, zajmowała się produkcją półproduktów dla należącej do tego samego właściciela fabryki mebli w Norwegii. Po 10 latach w 2012 cała produkcja mebli została przeniesiona do Polski, a firma zamieniła się w prężnie działające przedsiębiorstwo.

W początkowych latach działalności spółka funkcjonowała w budynku o powierzchni 650 m2 wraz z upływem czasu była stopniowo rozbudowywana aż do 2500 m2. Jednak i taka powierzchnia przestała spełniać wymagania pod względem wielkości i wydajności i w 2018 została podjęta decyzja o budowie większej fabryki. Przeprowadzka do nowego obiektu, który mieści się przy ul. Słoneczny Sad w Dołujach nastąpiła w 2020 roku, a jego powierzchnia to 6000 m2. Wyposażony jest w nowoczesne maszyny i instalacje oraz znaczną powierzchnię magazynową.

W piątek, 21 kwietnia odbyło się uroczyste otwarcie nowej siedziby firmy. W wydarzeniu wzięli udział pracownicy i zaproszeni goście. Meble Morskie reprezentował prezes Odd Birkeland a Gminę Dobra wójt Teresa Dera.

Życzę Państwu, aby nowo otwarta firma sprzyjała realizacji zamierzonych celów oraz dynamicznemu rozwojowi, a wysiłek wkładany w wykonywanie codziennych obowiązków przynosił satysfakcję oraz szczere zadowolenie najbardziej wymagających kontrahentów. Niech każdy rok przynosi liczne sukcesy – życzyła pracownikom i kierownictwu firmy wójt Teresa Dera.

Podczas uroczystości przemawiał również prezes Odd Birkeland, który następnie zaprosił wszystkich obecnych do nowej siedziby firmy na symboliczną lampkę szampana i poczęstunek.

Goście mieli okazję zwiedzić części biurową, produkcyjną i magazynową firmy. Proces produkcyjny wyjaśniał Karol Wiłkowicz, dyrektor zarządzający Mebli Morskich.

Pierwsze decyzje o budowie nowej siedziby firmy podjęliśmy w 2017 roku. Budowa rozpoczęła się w 2019 roku, a zakończyła w maju 2020 roku. Zamknęliśmy naszą starą siedzibę w Będargowie i przenieśliśmy się do gminy Dobra. Podwoiliśmy naszą powierzchnię w porównaniu do poprzedniej siedziby, co daje nam o wiele więcej możliwości. W nowej siedzibie zastosowaliśmy ogrzewanie podłogowe, które jest przystosowane do podłączenia w przyszłości pomp ciepła, abyśmy mogli być bardziej proekologiczni – wyjaśniał Karol Wiłkowicz.

Gmina Dobra

Odkrywanie przeszłości: Wykład dra Michała Adamczyka o paradoksie Wołczkowa

W ramach cyklu wykładów „Historia w Dobrej”, mieszkańcy gminy Dobra mieli możliwość uczestniczyć w fascynującym spotkaniu z dr. Michałem Adamczykiem, pracownikiem Muzeum Narodowego w Szczecinie, który przybliżył zgromadzonym historię znaleziska z epoki kamienia, znanego jako paradoks Wołczkowa.

Opublikowane

w dniu

Prezentacja, która odbyła się w lokalnej bibliotece, zaintrygowała publiczność szczegółami dotyczącymi przedwojennego odkrycia, które na długie lata wypadło z pola zainteresowania naukowców. Doktor Adamczyk, z charakterystyczną lekkością przekazu, umiejętnie przybliżył słuchaczom tematykę prehistorycznych artefaktów oraz ich znaczenie dla zrozumienia kultury i działań człowieka w tamtym okresie.

Pokazano, że nawet z pozornie prostych kawałków krzemienia można wyciągnąć bogatą wiedzę o życiu naszych przodków. Dodatkowo, referencje do innych fascynujących znalezisk, takich jak róg łosia z Rusinowa, podkreślały bogactwo pomorskiego dziedzictwa archeologicznego. Spotkanie to nie tylko rozbudziło ciekawość wśród publiczności, ale także jest zapowiedzią dalszych interesujących wykładów z cyklu.

Najbliższe spotkanie zaplanowano na 22 maja, gdzie gościem będzie dr Marta Cichocka z Instytutu Historycznego Uniwersytetu Szczecińskiego. Tym razem tematem wykładu będzie sytuacja Kościoła katolickiego na Pomorzu Zachodnim po roku 1945.

nor

cof

nor

oznor

cof

Czytaj dalej

Gmina Dobra

Nowe lokale wyborcze w gminie Dobra

Opublikowane

w dniu

INFORMACJA DLA WYBORCÓW

Informuję, że w dniu wyborów – 21 kwietnia 2024 r. mieszkańcy głosują w następujących lokalach wyborczych:

DOBRA Obwodowa Komisja Wyborcza nr 1, 15 w Dobrej z siedzibą w Publicznej Szkole Podstawowej w Dobrej, ul. Poziomkowa 5.

BUK Obwodowa Komisja Wyborcza
nr 7 w Buku z siedzibą w Świetlicy w Buku, Buk 42.

ŁĘGI Obwodowa Komisja Wyborcza nr 13
w Łęgach z siedzibą w Świetlicy w Łęgach,
ul. Na Świdwie 5b.

RZĘDZINY Obwodowa Komisja Wyborcza
nr 12 w Rzędzinach z siedzibą
w Publicznej Szkole Podstawowej w Rzędzinach, Rzędziny 6.

STOLEC Obwodowa Komisja Wyborcza nr 11
w Stolcu z siedzibą w Klubie w Stolcu, Stolec 9.

GRZEPNICA, PŁOCHOCIN, SŁAWOSZEWO Obwodowa Komisja Wyborcza nr 14
w Grzepnicy z siedzibą w Świetlicy w Grzepnicy,
Grzepnica 8c.

WĄWELNICA, LUBIESZYN Obwodowa Komisja Wyborcza nr 10 w Wąwelnicy z siedzibą w Klubie
w Wąwelnicy, Wąwelnica 5a.

Głosowanie odbywa się od godz. 700 do godz. 2100

WÓJT GMINY DOBRA

Czytaj dalej

Gmina Dobra

Warsztaty decoupage dla seniorów w GCKiB w Dobrej

Gminne Centrum Kultury i Biblioteka w Dobrej zaprasza seniorów na warsztaty decoupage, które odbędą się w dniu 24 kwietnia 2024 roku o godzinie 18:00. Spotkanie kreatywne będzie szansą na rozwijanie artystycznej pasji i dostarczy okazję do nauki nowych umiejętności.

Opublikowane

w dniu

Decoupage to sztuka dekorowania przedmiotów poprzez naklejanie papierowych ozdób, które następnie pokrywa się specjalnym lakierem. To nieskomplikowana, lecz efektowna metoda na stworzenie osobistych, unikalnych dzieł sztuki. Podczas warsztatów uczestnicy mają możliwość poszerzenia swojej wiedzy o technikach decoupage i zastosować je w praktyce, co pobudzi ich wyobraźnię i stworzy przestrzeń dla artystycznej ekspresji.

Zgłoszenia na warsztaty są przyjmowane telefonicznie pod numerem 91 424 19 35 w godzinach od 12:00 do 20:00. Ilość miejsc jest ograniczona, dlatego warto zarezerwować miejsce z wyprzedzeniem, by mieć pewność udziału w zajęciach.

Warsztaty są idealnym sposobem na kreatywne spędzenie czasu wolnego i mogą przynieść wiele satysfakcji z samodzielnego wykonania dekoracyjnych przedmiotów. Inicjatywa ta sprzyja również integracji środowiska lokalnego oraz wymianie doświadczeń międzypokoleniowych.

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie