Gmina Dobra

Meble Morskie w gminie Dobra

W piątek, 21 kwietnia w Dołujach odbyła się uroczystość otwarcia nowej siedziby firmy Meble Morskie, która jest jednym z wiodących w Europie specjalistów od wyposażania jednostek pływających. W wydarzeniu wzięli udział m.in. pracownicy i prezes firmy Odd Birkeland wraz z żoną oraz przedstawiciele Urzędu Gminy Dobra z wójt Teresą Derą.

Opublikowane

w dniu

Meble Morskie są członkiem grupy kapitałowej Maritime Montering Group, która jest jednym z wiodących w Europie specjalistów od wyposażania jednostek pływających z ponad 30-letnim doświadczeniem. Firma jest częścią globalnej sieci dostarczającej produkty i usługi na całym świecie. Główna siedziba firmy znajduje się na zachodnim wybrzeżu Norwegii, pomiędzy szczytami gór i fiordami, gdzie życie morskie zawsze było głównym źródłem informacji dla lokalnych społeczności i przedsiębiorstw. Biura znajdują się na kontynencie europejskim i azjatyckim, a ponad 700 pracowników jest gotowych służyć klientom.

W całej grupie Maritime Montering mamy tylko jedną fabrykę – właśnie w Dołujach. Nasza grupa ma jeszcze stacjonarne biura w Rumunii, Chinach, Turcji, w Wietnamie i Norwegii. Pomysł przeniesienia się do Dołuj wziął się z możliwości, które daje nam Gmina Dobra oraz planowanej Zachodniej Obwodnicy Szczecina, która pomoże nam połączyć naszą produkcję z dostawą na teren Niemiec i innych krajów – mówił dyrektor zarządzający Mebli Morskich.

Firma zajmuje się produkcją mebli ze sklejki z najlepszej jakości materiałów atestowanych do użytku morskiego, w tym sklejki i laminatów ognioodpornych oraz wysokiej jakości okuć. Dostarcza również meble tapicerowane do użytku morskiego renomowanego europejskiego producenta. Meble Morskie posiadają certyfikat jakości ISO 9001 oraz środowiskowy ISO 14001.

Historia Mebli Morskich zaczęła się w 2002 roku, kiedy to powstała pierwsza fabryka w Będargowie pod Szczecinem założona przez Odda Birkelanda. Na początku firma, zatrudniając tylko kilku pracowników, zajmowała się produkcją półproduktów dla należącej do tego samego właściciela fabryki mebli w Norwegii. Po 10 latach w 2012 cała produkcja mebli została przeniesiona do Polski, a firma zamieniła się w prężnie działające przedsiębiorstwo.

W początkowych latach działalności spółka funkcjonowała w budynku o powierzchni 650 m2 wraz z upływem czasu była stopniowo rozbudowywana aż do 2500 m2. Jednak i taka powierzchnia przestała spełniać wymagania pod względem wielkości i wydajności i w 2018 została podjęta decyzja o budowie większej fabryki. Przeprowadzka do nowego obiektu, który mieści się przy ul. Słoneczny Sad w Dołujach nastąpiła w 2020 roku, a jego powierzchnia to 6000 m2. Wyposażony jest w nowoczesne maszyny i instalacje oraz znaczną powierzchnię magazynową.

W piątek, 21 kwietnia odbyło się uroczyste otwarcie nowej siedziby firmy. W wydarzeniu wzięli udział pracownicy i zaproszeni goście. Meble Morskie reprezentował prezes Odd Birkeland a Gminę Dobra wójt Teresa Dera.

Życzę Państwu, aby nowo otwarta firma sprzyjała realizacji zamierzonych celów oraz dynamicznemu rozwojowi, a wysiłek wkładany w wykonywanie codziennych obowiązków przynosił satysfakcję oraz szczere zadowolenie najbardziej wymagających kontrahentów. Niech każdy rok przynosi liczne sukcesy – życzyła pracownikom i kierownictwu firmy wójt Teresa Dera.

Podczas uroczystości przemawiał również prezes Odd Birkeland, który następnie zaprosił wszystkich obecnych do nowej siedziby firmy na symboliczną lampkę szampana i poczęstunek.

Goście mieli okazję zwiedzić części biurową, produkcyjną i magazynową firmy. Proces produkcyjny wyjaśniał Karol Wiłkowicz, dyrektor zarządzający Mebli Morskich.

Pierwsze decyzje o budowie nowej siedziby firmy podjęliśmy w 2017 roku. Budowa rozpoczęła się w 2019 roku, a zakończyła w maju 2020 roku. Zamknęliśmy naszą starą siedzibę w Będargowie i przenieśliśmy się do gminy Dobra. Podwoiliśmy naszą powierzchnię w porównaniu do poprzedniej siedziby, co daje nam o wiele więcej możliwości. W nowej siedzibie zastosowaliśmy ogrzewanie podłogowe, które jest przystosowane do podłączenia w przyszłości pomp ciepła, abyśmy mogli być bardziej proekologiczni – wyjaśniał Karol Wiłkowicz.

Gmina Dobra

Niszczenie chodnika

Strażnicy gminni  stwierdzili zniszczenie chodnika przy ulicy Żubrzej w m. Dołuje. Według wstępnych ustaleń kierowca pojazdu, który tego dokonał okazał zezwolenie Starostwa Powiatowego w Policach na poruszanie się pojazdów ciężarowych na trasie Dołuje do działki rolnej, na wysokości której został zniszczony chodnik.

Opublikowane

w dniu

Mając na uwadze poczynione ustalenia strażnicy gminni nałożyli na sprawcę dwa mandaty karne. Jednocześnie zarówno Starostwo Powiatowe, jak i Straż Gminna zobowiązała sprawcę do pilnego naprawienia uszkodzenia. Sprawa będzie monitorowana.

Andrzej Budzyński
Komendant Straży Gminnej w Dobrej

Czytaj dalej

Gmina Dobra

Bezpłatna nauka gry w tenisa ziemnego

Dzieci i młodzież z gminy Dobra może skorzystać z bezpłatnych zajęć nauki gry w tenisa ziemnego.  Treningi odbywać się będą w każdą środę i piątek począwszy od 5 lipca na kortach tenisowych przy kompleksie sportowym Orlik w Dobrej.

Opublikowane

w dniu

Podział na grupy wiekowe:
I grupa – (dzieci w wieku 7-10 lat) w godz. 17-18
II grupa – (dzieci w wieku 11-14 lat) w godz. 18-19
III grupa – (młodzież w wieku 15-19 lat) w godz. 19-20
Grupy liczyć będą maksymalnie 8 osób.
Zapisy chętnych osób odbywają się w Ośrodku Pomocy Społecznej w Dobrej, od poniedziałku do piątku w godzinach 8-15, pod nr telefonu: 91 424 19 79. Decyduje kolejność zgłoszeń.
Zajęcia finansowane są w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii na 2023 rok w ramach zadania na rzecz dzieci i młodzieży „Profilaktyka poprzez sport”.

Czytaj dalej

Gmina Dobra

Przebudowa drogi Dołuje – Stobno oraz drogi w Stobnie

W siedzibie Starostwa Powiatowego w Policach zorganizowano briefing prasowy dotyczący realizowanych przez Powiat Policki dwóch inwestycji drogowych na terenie gmin Dobra i Kołbaskowo. Pierwszą jest przebudowa drogi Dołuje – Stobno, a drugą przebudowa drogi w miejscowości Stobno.

Opublikowane

w dniu

W briefingu wzięli udział m.in. starosta Andrzej Bednarek, wicestarosta Joanna Napiwodzka, Członek Zarządu Powiatu w Policach Beata Chmielewska, Wójt Gminy Kołbaskowo Małgorzata Schwarz oraz wykonawcy obu inwestycji drogowych.
Wykonawcą trwającej już przebudowy drogi powiatowej na odcinku Dołuje – Stobno jest firma Eurovia Polska S.A. Z części remontowanej drogi zerwano już nawierzchnię. Do 30 września droga między Dołujami a Stobnem została zamknięta. Niebawem rozpoczną się też prace na odcinku od skrzyżowania z krajową 10 do przychodni w Dołujach. Tam planowany jest ruch wahadłowy. Przewidziany termin zakończenia prac to koniec października br.
Drugą inwestycją realizowaną przez starostwo jest przebudowa drogi powiatowej w miejscowości Stobno, na odcinku około 1 kilometra. W ramach inwestycji powstaną między innymi chodniki, dojazdy do posesji i sieć kanalizacji w miejscowości. Planowany termin zakończenia prac to koniec września 2024 r.
Podczas briefingu starosta poinformował, że prace budowlane na ul. Górnej i Koralowej w Bezrzeczu prowadzone są zgodnie z harmonogramem i jest duże prawdopodobieństwo, że inwestycja zakończy się jeszcze w tym roku.

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie