Lider bez szans z rezerwami Chemika

Wysokie zwycięstwo w piątej kolejce A-klasy odnieśli piłkarze rezerw Chemika. Żółtozieloni na własnym boisku pokonali dotychczasowego lidera Zryw Kołbaskowo 5:0. W innych meczach z udziałem naszych drużyn Center Goleniów przegrał 0:3 z Ehrle Dobra, a Hanza Goleniów zremisowała bezbramkowo z Wołczkowo/Bezrzecze.

Chemicy pewne zwycięstwo nad rywalami z Kołbaskowa, choć początek nic na to nie wskazywał. Goście już na początku meczu stworzyli sobie dwie dogodne sytuacje do zdobycia bramki. Najpierw kapitalną interwencją w bramce popisał się Jakub Banaś. Bramkarz policzan wyciągnął się jak struna i obronił strzał oddany głową przez zawodnika Zrywu. W drugiej sytuacji napastnik gości będąc w idealnej pozycji minimalnie przestrzelił.

Wynik meczu w 12 minucie spotkania otworzył Krystian Kąkol, który wykorzystał sytuację sam na sam z golkiperem gości. W 26 minucie meczu było już 2:0 dla policzan. Faulowany w polu karnym był Kąkol, a jedenastkę pewnie wykorzystał Damian Sikorski.

Po przerwie Chemicy zdobyli szybko trzecią bramkę czym odebrali gościom resztki ochoty do gry. Jej autorem był Michał Korotkiewicz, który huknął z 13 metra w okienko bramki Zrywu. W 68 minucie bramkę na 4:0 zdobył Borys Jałoszyński, a wynik na 5:0 w samej końcówce spotkania ustalił Sebastian Rudnik, który wykorzystał sytuację sam na sam.

Chemik II – Zryw 5:0 (2:0)

\Bramki: Kąkol 12, Sikorski 26, Korotkiewicz 47, Jałoszyński 68, Rudnik 88.

Chemik: Banaś – Iwański (46 Szewczykowski), Sikorski, Kąkol, Rudnik, Jałoszyński, Jasik (79 Białek), Kustiaiev (63 Wypych), Janicki, Korotkiewicz, Ziółkowski.

Zryw: Parda (46 Laskowiecki) – Litwiński (70 Bąbik), Tomczak Serkowski (85 Oniszczenko), Furtan, Zamoić, Koczocik (70 Szymanik), Koziołek (46 Sadowski), Lewandowski, Szałek, Szapiel.