Gmina Dobra

Liczba mieszkańców gminy Dobra. Wkrótce przekroczy 25 tysięcy

Na koniec ubiegłego roku w gminie Dobra zameldowanych na pobyt stały było 24.765 osób, w tym 12.807 kobiet i 11.958 mężczyzn. Dla porównania jeszcze w 1998 roku zameldowanych było tylko 6906 osób. Liczba 10.000 zameldowanych mieszkańców została przekroczona w 2004 roku, 15.000 w 2010 r., a 20.000 w 2016 roku. Wszystko wskazuje na to, że 25.000 zameldowanych osób będzie już w 2023 roku.

Opublikowane

w dniu

Najwięcej osób zameldowanych jest obecnie w Mierzynie – 8769 (w 1998 roku w Mierzynie mieszkało 2011 osób). Na kolejnych miejscach znajdują się Bezrzecze – 5285, Dobra – 3996, Wołczkowo – 2183 i Dołuje – 1414. Najmniej osób mieszka w Sławoszewie – 143, Lubieszynie – 84 i Płochocinie – 10.

Najwięcej kobiet mieszka w Mierzynie (4589 K i 4180 M), Bezrzeczu (2742 K i 2543 M) i Dobrej (2087 K i 1909 M). Są też jednak miejscowości, gdzie większość stanowią mężczyźni – Dołuje (711 M i 703 K), Grzepnica (218 M i 193 K), Buk (174 M i 167 K), Stolec (115 M i 111 K), Rzędziny (109 M i 102 K), Wąwelnica (103 M i 98 K), Lubieszyn (45 M i 39 K) oraz Płochocin (6 M i 4 K). Miejscowością, gdzie mieszka prawe tyle samo kobiet i mężczyzn są Łęgi (158 M i 157 K).

Reklama

Gmina Dobra

Niszczenie chodnika

Strażnicy gminni  stwierdzili zniszczenie chodnika przy ulicy Żubrzej w m. Dołuje. Według wstępnych ustaleń kierowca pojazdu, który tego dokonał okazał zezwolenie Starostwa Powiatowego w Policach na poruszanie się pojazdów ciężarowych na trasie Dołuje do działki rolnej, na wysokości której został zniszczony chodnik.

Opublikowane

w dniu

Mając na uwadze poczynione ustalenia strażnicy gminni nałożyli na sprawcę dwa mandaty karne. Jednocześnie zarówno Starostwo Powiatowe, jak i Straż Gminna zobowiązała sprawcę do pilnego naprawienia uszkodzenia. Sprawa będzie monitorowana.

Andrzej Budzyński
Komendant Straży Gminnej w Dobrej

Czytaj dalej

Gmina Dobra

Bezpłatna nauka gry w tenisa ziemnego

Dzieci i młodzież z gminy Dobra może skorzystać z bezpłatnych zajęć nauki gry w tenisa ziemnego.  Treningi odbywać się będą w każdą środę i piątek począwszy od 5 lipca na kortach tenisowych przy kompleksie sportowym Orlik w Dobrej.

Opublikowane

w dniu

Podział na grupy wiekowe:
I grupa – (dzieci w wieku 7-10 lat) w godz. 17-18
II grupa – (dzieci w wieku 11-14 lat) w godz. 18-19
III grupa – (młodzież w wieku 15-19 lat) w godz. 19-20
Grupy liczyć będą maksymalnie 8 osób.
Zapisy chętnych osób odbywają się w Ośrodku Pomocy Społecznej w Dobrej, od poniedziałku do piątku w godzinach 8-15, pod nr telefonu: 91 424 19 79. Decyduje kolejność zgłoszeń.
Zajęcia finansowane są w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii na 2023 rok w ramach zadania na rzecz dzieci i młodzieży „Profilaktyka poprzez sport”.

Czytaj dalej

Gmina Dobra

Przebudowa drogi Dołuje – Stobno oraz drogi w Stobnie

W siedzibie Starostwa Powiatowego w Policach zorganizowano briefing prasowy dotyczący realizowanych przez Powiat Policki dwóch inwestycji drogowych na terenie gmin Dobra i Kołbaskowo. Pierwszą jest przebudowa drogi Dołuje – Stobno, a drugą przebudowa drogi w miejscowości Stobno.

Opublikowane

w dniu

W briefingu wzięli udział m.in. starosta Andrzej Bednarek, wicestarosta Joanna Napiwodzka, Członek Zarządu Powiatu w Policach Beata Chmielewska, Wójt Gminy Kołbaskowo Małgorzata Schwarz oraz wykonawcy obu inwestycji drogowych.
Wykonawcą trwającej już przebudowy drogi powiatowej na odcinku Dołuje – Stobno jest firma Eurovia Polska S.A. Z części remontowanej drogi zerwano już nawierzchnię. Do 30 września droga między Dołujami a Stobnem została zamknięta. Niebawem rozpoczną się też prace na odcinku od skrzyżowania z krajową 10 do przychodni w Dołujach. Tam planowany jest ruch wahadłowy. Przewidziany termin zakończenia prac to koniec października br.
Drugą inwestycją realizowaną przez starostwo jest przebudowa drogi powiatowej w miejscowości Stobno, na odcinku około 1 kilometra. W ramach inwestycji powstaną między innymi chodniki, dojazdy do posesji i sieć kanalizacji w miejscowości. Planowany termin zakończenia prac to koniec września 2024 r.
Podczas briefingu starosta poinformował, że prace budowlane na ul. Górnej i Koralowej w Bezrzeczu prowadzone są zgodnie z harmonogramem i jest duże prawdopodobieństwo, że inwestycja zakończy się jeszcze w tym roku.

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie