Kanonada Chemika Police! Rozgromili MKP Szczecinek aż 5:0!

W 28. kolejce spotkań Chemik Police pokazał klasę na własnej murawie, nie pozostawiając złudzeń rywalom z MKP Szczecinek. Wynik 5:0 mówi sam za siebie, a bohaterowie tego widowiska sportowego na długo zapiszą się w pamięci kibiców.

Spotkanie rozpoczęło się od wyrównanej rywalizacji, ale już po kwadransie gry, to żółtozieloni zaczęli dyktować warunki na boisku. Punkt zwrotny nastąpił w 29. minucie, kiedy to po faulu na Gracjanie Korzecu, sędzia podyktował jedenastkę. Pewnym strzałem z karnego popisał się Daniel Kowalczyk, dając przewagę gospodarzom. Niespełna dziesięć minut później nastąpiło podwojenie wyniku – akcję Kowalczyka wykończył z precyzją Dominik Lis.

Nie inaczej wyglądała gra po zmianie stron. Chemik utrzymał inicjatywę i stworzył sobie szereg klarownych okazji. W 62. minucie po kolejnym rzucie wolnym na listę strzelców wpisał się Jakub Pacyna, demonstrując swoje umiejętności w grze głową. W 68. minucie, to znów Korzec potwierdził swoją skuteczność w polu karnym, posyłając piłkę do siatki. Kończący ten wyjątkowy mecz akcent należał do Alana Kurka, który strzałem z dystansu ustalił wynik spotkania.

Wszystko to składa się na niezwykle emocjonujące widowisko dla kibiców, którzy mogli oglądać dominację i wysoką formę swojego zespołu na polickiej ziemi. Chemik Police zdecydowanie zaznaczył swoją obecność w rozgrywkach, a pięć zdobytych bramek to argument, który świadczy o ich znakomitej grze.

Chemik: Piekutowski – Dyczewski, Janicki, Pacyna, Bugara(46′ Kurek), Kamiński, Korzec, Dąbrowski( 75′ Figiel), Kowalczyk D.(46′ Kurzawa), Lis (49′ Zarembski), Mazanek(80′ Kowalski)