Juniorzy młodsi Chemika zaczęli punktować

[lead]Juniorzy młodsi Chemika Police zdobyli swój pierwszy ligowy punkt w rozgrywkach. Podopieczni trenera Jarosława Grzesły zremisowali 2:2 w Wałczu z miejscowym MUKS-em.[/lead]

Policka drużyna juniora młodszego przechodzi przebudowę. Przed rozpoczęciem sezonu nowym szkoleniowcem juniorów młodszych został Jarosław Grzesło, który powrócił do Chemika po paroletniej pracy z młodzieżą w Pogoni Szczecin. Pierwsze trzy mecze zakończyły się porażką policzan. W sobotę zaczęli jednak punktować.

W Wałczu Chemik zagrał zdecydowanie młodszym składem od rywali, którzy grali chłopcami urodzonymi w 2003 roku. Natomiast nasza drużyna składała się głównie z zawodników z rocznika 2004, a Hubert Dymitorwski jest nawet z 2005 rocznika. Tym cenniejszy zatem jest ten remis.

Chemicy dwukrotnie gonili wynik. Gospodarze wyszli na prowadzenie w 40 minucie meczu. Jednak zaraz po przerwie bramkę na 1:1 zdobył kapitan Dawid Szala, który strzałem z woleja z okolic 16 metra pokonał bramkarza gospodarzy. W 58 minucie Orzeł ponownie wyszedł na prowadzenie, po uderzeniu Jakuba Czerniewicza. Chemik uparcie dążył jednak do zmiany niekorzystnego wyniku. Przyniosło to efekt w 81 minucie, kiedy to w zamieszaniu po rzucie rożnym najprzytomniej w polu karnym zachował się Daniel Pirecki, który doprowadził do remisu.

Orzeł – Chemik 2:2 (1:0)

Chemik: Konik (60 Ulanicki) – Korzec, Szala, Gajos (70 Pirecki), Skórzyński, H. Dymitrowski, Palusiński, Macyszyn, Kotlarz, Szczykutowicz, Kołacki