Sport

Juniorzy młodsi Chemika zaczęli punktować

Opublikowane

w dniu

[lead]Juniorzy młodsi Chemika Police zdobyli swój pierwszy ligowy punkt w rozgrywkach. Podopieczni trenera Jarosława Grzesły zremisowali 2:2 w Wałczu z miejscowym MUKS-em.[/lead]

Policka drużyna juniora młodszego przechodzi przebudowę. Przed rozpoczęciem sezonu nowym szkoleniowcem juniorów młodszych został Jarosław Grzesło, który powrócił do Chemika po paroletniej pracy z młodzieżą w Pogoni Szczecin. Pierwsze trzy mecze zakończyły się porażką policzan. W sobotę zaczęli jednak punktować.

W Wałczu Chemik zagrał zdecydowanie młodszym składem od rywali, którzy grali chłopcami urodzonymi w 2003 roku. Natomiast nasza drużyna składała się głównie z zawodników z rocznika 2004, a Hubert Dymitorwski jest nawet z 2005 rocznika. Tym cenniejszy zatem jest ten remis.

Chemicy dwukrotnie gonili wynik. Gospodarze wyszli na prowadzenie w 40 minucie meczu. Jednak zaraz po przerwie bramkę na 1:1 zdobył kapitan Dawid Szala, który strzałem z woleja z okolic 16 metra pokonał bramkarza gospodarzy. W 58 minucie Orzeł ponownie wyszedł na prowadzenie, po uderzeniu Jakuba Czerniewicza. Chemik uparcie dążył jednak do zmiany niekorzystnego wyniku. Przyniosło to efekt w 81 minucie, kiedy to w zamieszaniu po rzucie rożnym najprzytomniej w polu karnym zachował się Daniel Pirecki, który doprowadził do remisu.

Orzeł – Chemik 2:2 (1:0)

Chemik: Konik (60 Ulanicki) – Korzec, Szala, Gajos (70 Pirecki), Skórzyński, H. Dymitrowski, Palusiński, Macyszyn, Kotlarz, Szczykutowicz, Kołacki

Tabela

1 Bałtyk Koszalin 4 21:2 10
2 Gwardia Koszalin 4 14:3 10
3 FASE Szczecin 3 42:1 9
4 ARKONIA Szczecin 4 15:3 9
5 BŁĘKITNI Stargard 4 8:6 7
6 Salos Szczecin 4 7:7 7
7 MUKS Orzeł 2010 Wałcz 3 6:9 4
8 Vineta Wolin 3 4:8 3
9 Football Academy Szczecin 2 1:1 2
10 Prawobrzeże Szczecin 3 1:13 1
11 CHEMIK Police 4 3:17 1
12 Świt Szczecin 4 2:22 1
13 AP KOTWICA KOŁOBRZEG 4 1:33 0

Reklama

Gmina Police

Podpisanie umowy o współpracy między Gminą Police a Chemikiem Police

W Urzędzie Miejskim w Policach doszło do ważnego wydarzenia dla lokalnego sportu – podpisanie umowy o współpracy między Gminą Police a klubem piłki siatkowej Chemik Police. Burmistrz Polic, Krystian Kowalewski, podkreślił znaczenie tego kroku dla zachowania ciągłości działalności sportowej w najwyższej klasie rozgrywkowej. „Naszym celem jest podtrzymanie działalności tego klubu i umożliwienie mu przetrwania w najwyższej klasie rozgrywkowej,” zaznaczył burmistrz.

Opublikowane

w dniu

W trakcie ostatniej sesji Rady Miejskiej w Policach, zatwierdzono również środki finansowe by wesprzeć tę współpracę. Rozmowy na temat szczegółów będzie kontynuowano w najbliższych dniach.

Prezes Chemika Police, Radosław Anioł, wyraził wdzięczność za wsparcie ze strony gminy i wyraził nadzieję na owocną współpracę. „Spotkaliśmy się kilka tygodni temu i od razu była wola współpracy ze strony burmistrza Polic,” dodał Anioł.

W kręgu zainteresowanych przez umowę znaleźli się obok burmistrza Kowalewskiego także zastępca burmistrza, Magdalena Sosnowska, prezes klubu, Radosław Anioł oraz członek Rady Nadzorczej klubu, Piotr Kołacki, którzy byli obecni podczas briefingu prasowego i podpisania umowy.

Czytaj dalej

Sport

Radosław Anioł Prezesem Chemika Police, w tym roku bez Ligi Mistrzyń

Rada Nadzorcza Chemika Police zdecydowała podjąć kluczowe kroki na drodze do finansowej stabilizacji. Radosław Anioł, dotychczasowy p.o. prezesa klubu, został oficjalnie powołany na stanowisko Prezesa Zarządu.

Opublikowane

w dniu

Prezes Grupy Azoty Police, Andrzej Dawidowski, nie ukrywał satysfakcji z wyboru, określając go jako zdeterminowaną postawę na doświadczenie i dedykację Anioła, który prowadził klub w zarządzaniu w różnych rolach przez wiele lat.

Radosław Anioł stoi teraz przed trudnym zadaniem reorganizacji finansów Chemika, który zmaga się z problemami finansowymi i zadłużeniem po niefrasobliwej polityce poprzedniego kierownictwa. Zainicjował już serię porozumień z zawodniczkami i sztabem szkoleniowym, mających na celu rozłożenie zadłużenia na dłuższy okres czasu, docelowo do końca 2025 roku.

Jednym z najbardziej dojmujących, lecz odpowiedzialnych kroków, było wycofanie zespołu z europejskich rozgrywek, mimo wywalczonego prawa do udziału w Lidze Mistrzyń. Radosław Anioł podkreśla jednak konieczność skupienia zasobów na solidnym przygotowaniu klubu do nowego sezonu, priorytetem jest zabezpieczenie budżetu oraz budowanie zespołu z perspektywicznymi młodymi siatkarkami.

Mimo wyznań ciążących nad kierownictwem klubu chmur, wizja przyszłości kształtowana jest przez znajomość branży i sportowego optymizmu. Rada klubu podjęła wyzwanie, mając ambitne plany stabilizowania finansów i powrotu Chemika na szczyt w nadchodzących latach.

 

Czytaj dalej

Sport

Wyróżnienie dla UKS SMS Police w programie Polskiego Związku Piłki Siatkowej

Wielki sukces młodych talentów siatkarskich z powiatu polickiego. UKS SMS Police Zespół Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach otrzymał prestiżową Brązową Odznakę Polskiego Związku Piłki Siatkowej (PZPS) dla Ośrodka Szkolenia Młodzieżowego. Tym samym, UKS SMS Police wykazuje się wysokim poziomem organizacji oraz efektywnością szkolenia w kategoriach U20 i U18, co zostało dostrzeżone przez ekspertów branżowych.

Opublikowane

w dniu

Polski Związek Piłki Siatkowej przeprowadził dogłębną ocenę dwudziestu dwóch aplikacji, wyróżniając najlepsze instytucje Złotymi, Srebrnymi i Brązowymi Odznakami. Jest to pierwsze takie przedsięwzięcie, mające na celu promocję i podnoszenie standardów kształcenia młodych siatkarzy oraz siatkarek w Polsce. Wyróżnienie, przyznawane oddzielnie dla dziewcząt i chłopców, podkreśla zaangażowanie i doskonałe wyniki w pracy trenerów z UKS SMS Police.

Projekt certyfikacji jest otwarty dla wszystkich klubów sportowych i jest szansą na dalszy rozwój. Ambicją PZPS jest również inspirowanie klubów oraz Jednostek Samorządu Terytorialnego do inwestowania w przyszłość polskiej siatkówki. Siatkarki z Polic już w sezonie 2024/2025 będą mogły dumnie prezentować odznakę na arenie krajowej, co bez wątpienia stanowi dodatkową motywację dla młodych zawodniczek.

Sebastian Świderski, prezes PZPS, objął honorowy patronat nad programem, zaznaczając tym samym jego znaczenie dla rozwoju siatkówki w Polsce.

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie