Gmina Police

Jechał bez uprawnień, bo nie wniósł opłaty

Policjanci z Polic zatrzymali kierującego Audi, który nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Mężczyźnie wcześniej na okres trzech miesięcy zostało zatrzymane prawo jazdy za przekroczenie prędkości o 50 km/h. Po tym terminie kierujący nie wniósł opłaty ewidencyjnej przez co uprawnienia kierującemu nie były przywrócone.

Opublikowane

w dniu

6 czerwca na radar polickiej drogówki wpadł kierujący Audi, który przekroczył prędkość o 18 km/h. W trakcie weryfikacji kierującego w systemach policji okazało się, że kierujący ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. 33-letni mieszkaniec Polic przyznał, iż w poprzednim roku miał cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi na okres 3 miesięcy, w związku z przekroczeniem prędkości o 50 km/h. Mężczyzna zapytany czy złożył wniosek do starosty o zwrot prawa jazdy i wniósł opłatę ewidencyjną w kwocie 0,50 zł, odpowiedział, że nie. Niestety w takim przypadku kierujący, który zaniedbał ten obowiązek jest traktowany jest jako osoba bez uprawnień, gdyż starosta nie miał podstaw prawnych do przywrócenia uprawnień kierującemu.

Dalszym postępowaniem zajmie się sąd, do którego zostanie skierowany wniosek o ukaranie za brak uprawnień do kierowania, grozi mu grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Kierowco, jeżeli zostały zatrzymane Ci uprawnienia za przekroczenie prędkości o 50 km/h, to po zakończeniu okresu cofnięcia uprawnień masz obowiązek do wystąpienia z wnioskiem do starosty o zwrot prawa jazdy i wniesienia opłaty ewidencyjnej w wysokości 50 groszy. Na podstawie art. 102 ust. 2 Ustawy o kierujących pojazdami zwrot prawa jazdy zatrzymanego na okres nie przekraczający 1 roku następuje ustaniu przyczyny zatrzymania oraz po wniesieniu opłaty ewidencyjnej. Zaniedbanie tego obowiązku skutkuje brakiem uprawnień do kierowania pojazdami.

sierż sztab. Anna Kaźmierczak

Reklama

Gmina Police

Uroczyste otwarcie terenów wypoczynkowych nad Łarpią

We wtorek 18 lipca burmistrz Polic wraz z zaproszonymi gośćmi uroczyście otworzył tereny rekreacyjne nad Łarpią.

Opublikowane

w dniu

W bezpośrednim sąsiedztwie starówki ze zrewitalizowaną zabudową zabytkową rozbudowano i zagospodarowano tereny nadwodne z miejscami cumowania kajaków. Atrakcyjne przyrodniczo tereny z dostępem do wody, połączono ciągami pieszymi i rowerowymi wraz z miejscami rekreacji w sposób zapewniający integracyjne miejsca wypoczynku i rekreacji, organizacji wspólnych imprez zarówno dla najmłodszych, jak i seniorów.

Obiekt, który dzisiaj oficjalnie otwieramy, jest kolejnym etapem realizacji rewitalizacji Starego Miasta oraz zwieńczeniem ponad 20-letniej współpracy z miastem Pasewalk – powiedział burmistrz Polic Władysław Diakun.

Czytaj dalej

Gmina Police

Od wtorku zmiany na liniach 109, 110, 111

W związku z pracami przy budowie węzła przesiadkowego SKM Police od wtorku 16 maja nastąpi wstrzymanie ruchu w ciągu ulic Batorego i Szkolnej w Policach. Spowoduje to zmianę trasy linii 109, 110 i 111.

Opublikowane

w dniu

1.       Pomiędzy przystankami „Police Rynek” a „Police Mazurska Kościół” autobusy ww. linii kursować będą ulicami Grunwaldzką i Kołłątaja, z pominięciem ulic Batorego i Szkolnej.

2.       Przystanki „Police Grunwaldzka” i „Police Szkolna” nie będą przez ww. linie obsługiwane.

3.       Uruchomiony zostanie dla ww. linii tymczasowy przystanek „Police Kołłątaja” (nr 53522) w kierunku pętli „Police Rynek”, zlokalizowany w ciągu ul. Kołłątaja przed skrzyżowaniem z ul. Szkolną (na wysokości przystanku w przeciwnym kierunku).

Czytaj dalej

Gmina Police

Kolorowy bal z MOK

Zapraszamy wszystkie dzieci od szóstego roku życia na wyjątkowy, kolorowy BAL !

Opublikowane

w dniu

Uwielbiamy świętować, a najbardziej razem z Wami, dlatego wykorzystujemy do tego każdą możliwą okazję!
Za oknem kolorów coraz więcej, co zainspirowało nas do tego wyjątkowego spotkania.

ZAPRASZAMY NA KOLOROWĄ ZABAWĘ!

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie