Gmina Dobra

Inauguracja „Ferii zimowych z Powiatem Polickim”

Starostwo Powiatowe w Policach zaprasza na inaugurację „Ferii zimowych z Powiatem Polickim”, która odbędzie się w poniedziałek 31 stycznia o godzinie 18:00 przy wejściu do budynku pływalni Zespołu Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach. Pierwsze 100 osób, które pojawi się tego dnia otrzyma prezent-niespodziankę przygotowaną przez Zarząd Powiatu w Policach.

Opublikowane

w dniu

Od poniedziałku Zarząd Powiatu w Policach wspólnie z Zespołem Szkół im. I. Łukasiewicza w

Policach zaprasza Państwa do korzystania z obiektów sportowych przez cały okres ferii. Co ważne,

z obiektów będzie można korzystać bezpłatnie. Mowa o pływalni, lodowisku, squashu, hali

sportowej i sali gimnastycznej, boiskach „Orlik”, saunie, siłowni zewnętrznej i cross fit-street

workout.

Pierwsze wejście na pływalnię Zespołu Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach zaplanowano na

godzinę 18:30. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, w tym obiekcie może jednocześnie

przebywać 15 osób. Prosimy o przestrzeganie zasad.

 

Możliwe godziny wejścia:

  •  lodowisko 10:30-20:25
  • pływalnia 9:30-21:30
  • squash 9:30-20:30 – rezerwacja telefoniczna
  • sauna 9:30-20:30 – rezerwacja telefoniczna
  • boiska „Orlik” 9:30-20:30 – rezerwacja telefoniczna
  • hala sportowa 9:30-20:30 – rezerwacja telefoniczna
  • sala gimnastyczna 9:30-20:30 – rezerwacja telefoniczna
  • siłownia zewnętrzna i cross fit-street workout – bez ograniczeń

Szczegółowe informacje dotyczące korzystania z obiektów i ich aktualnej dostępności będzie

można uzyskać bezpośrednio w obiektach sportowych przy ulicy Siedleckiej 6 w Policach, bądź

pod numerem telefonu 91 424 13 06 w. 107 (czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-

15:00)

Gmina Dobra

Niszczenie chodnika

Strażnicy gminni  stwierdzili zniszczenie chodnika przy ulicy Żubrzej w m. Dołuje. Według wstępnych ustaleń kierowca pojazdu, który tego dokonał okazał zezwolenie Starostwa Powiatowego w Policach na poruszanie się pojazdów ciężarowych na trasie Dołuje do działki rolnej, na wysokości której został zniszczony chodnik.

Opublikowane

w dniu

Mając na uwadze poczynione ustalenia strażnicy gminni nałożyli na sprawcę dwa mandaty karne. Jednocześnie zarówno Starostwo Powiatowe, jak i Straż Gminna zobowiązała sprawcę do pilnego naprawienia uszkodzenia. Sprawa będzie monitorowana.

Andrzej Budzyński
Komendant Straży Gminnej w Dobrej

Czytaj dalej

Gmina Dobra

Bezpłatna nauka gry w tenisa ziemnego

Dzieci i młodzież z gminy Dobra może skorzystać z bezpłatnych zajęć nauki gry w tenisa ziemnego.  Treningi odbywać się będą w każdą środę i piątek począwszy od 5 lipca na kortach tenisowych przy kompleksie sportowym Orlik w Dobrej.

Opublikowane

w dniu

Podział na grupy wiekowe:
I grupa – (dzieci w wieku 7-10 lat) w godz. 17-18
II grupa – (dzieci w wieku 11-14 lat) w godz. 18-19
III grupa – (młodzież w wieku 15-19 lat) w godz. 19-20
Grupy liczyć będą maksymalnie 8 osób.
Zapisy chętnych osób odbywają się w Ośrodku Pomocy Społecznej w Dobrej, od poniedziałku do piątku w godzinach 8-15, pod nr telefonu: 91 424 19 79. Decyduje kolejność zgłoszeń.
Zajęcia finansowane są w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii na 2023 rok w ramach zadania na rzecz dzieci i młodzieży „Profilaktyka poprzez sport”.

Czytaj dalej

Gmina Dobra

Przebudowa drogi Dołuje – Stobno oraz drogi w Stobnie

W siedzibie Starostwa Powiatowego w Policach zorganizowano briefing prasowy dotyczący realizowanych przez Powiat Policki dwóch inwestycji drogowych na terenie gmin Dobra i Kołbaskowo. Pierwszą jest przebudowa drogi Dołuje – Stobno, a drugą przebudowa drogi w miejscowości Stobno.

Opublikowane

w dniu

W briefingu wzięli udział m.in. starosta Andrzej Bednarek, wicestarosta Joanna Napiwodzka, Członek Zarządu Powiatu w Policach Beata Chmielewska, Wójt Gminy Kołbaskowo Małgorzata Schwarz oraz wykonawcy obu inwestycji drogowych.
Wykonawcą trwającej już przebudowy drogi powiatowej na odcinku Dołuje – Stobno jest firma Eurovia Polska S.A. Z części remontowanej drogi zerwano już nawierzchnię. Do 30 września droga między Dołujami a Stobnem została zamknięta. Niebawem rozpoczną się też prace na odcinku od skrzyżowania z krajową 10 do przychodni w Dołujach. Tam planowany jest ruch wahadłowy. Przewidziany termin zakończenia prac to koniec października br.
Drugą inwestycją realizowaną przez starostwo jest przebudowa drogi powiatowej w miejscowości Stobno, na odcinku około 1 kilometra. W ramach inwestycji powstaną między innymi chodniki, dojazdy do posesji i sieć kanalizacji w miejscowości. Planowany termin zakończenia prac to koniec września 2024 r.
Podczas briefingu starosta poinformował, że prace budowlane na ul. Górnej i Koralowej w Bezrzeczu prowadzone są zgodnie z harmonogramem i jest duże prawdopodobieństwo, że inwestycja zakończy się jeszcze w tym roku.

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie