Sport

Grupa Azoty Police z piłkarzami Chemika

Opublikowane

w dniu

[lead]Grupa Azoty Police pozostaje partnerem głównym Klubu Piłkarskiego Chemik Police. Podpisana umowa daje możliwość dalszego rozwoju drużyny, która niedawno awansowała do III ligi. Wsparcie otrzymała także funkcjonująca w Klubie Akademia Piłkarska, która obecnie ubiega się o srebrną gwiazdkę w programie certyfikacji szkółek piłkarskich Polskiego Związku Piłki Nożnej.Za dalszą współpracą Grupy Azoty Police z Klubem Piłkarskim Chemik Police lobbowała silna grupa na czele ze szczecińską radną Małgorzatą Jacyną-Witt, wiceprezesem Tomaszem Panasem oraz Mariuszem Różyckim.[/lead]

Ze strony spółki dokumenty podpisali dr Wojciech Wardacki, Prezes Zarządu i Dyrektor Generalny oraz Wiceprezes Zarządu Tomasz Panas, a ze strony klubu – prezes Przemysław Korotkiewicz i wiceprezes Krzysztof Salitra. Umowa umożliwiająca piłkarzom ligowe występy obowiązywać będzie do końca roku, ale już teraz zapowiedziano jej kontynuację.
– Grupa Azoty Police będzie wspierać działalność klubu związaną ze szkoleniem młodzieży i pragnie, żeby młodzi piłkarze z Polic, wychowankowie Chemika Police osiągali coraz większe sukcesy, jednocześnie promując firmę – powiedział dr Wojciech Wardacki, Prezes Zarządu Grupy Azoty Zakłady Chemiczne „Police” S.A. oraz Grupy Azoty S.A.


Współpraca spółki z Klubem na nowo rozpoczęła się w sierpniu 2016 roku, gdy drużyna Chemika Police występowała w rozgrywkach Wojewódzkiej Ligi Okręgowej. Wsparcie polickiej spółki dało wówczas piłkarzom szansę na odbudowanie swojej pozycji na ligowych boiskach.
– Kontynuujemy współpracę rozpoczętą w wakacje 2016 roku po zmianie zarządu naszej spółki, gdy powstały w 1968 roku klub z bogatą tradycją, występami w II lidze oraz ćwierćfinałem Pucharu Polski, mocno związany z Zakładami Chemicznymi Police, był w głębokim kryzysie i po wycofaniu z III ligi występował w Klasie Okręgowej, a od tego momentu piłkarze z naszą pomocą wywalczali kolejne awanse – powiedział Wojciech Wardacki. – Grupa Azoty szerokim frontem wspiera wyczynowy sport na najwyższym poziomie, między innymi siatkarzy klubu ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, piłkarzy ręcznych Azoty Puławy, skoczków narciarskich, a na naszym terenie siatkarki Chemika Police i oczywiście piłkarzy Pogoni Szczecin, więc teraz, po awansie polickich piłkarzy do III ligi, rozważaliśmy różne warianty dalszej współpracy. Za Chemikiem lobbowała silna grupa, na czele z wiceprezesem Tomaszem Panasem, Mariuszem Różyckim i szczecińską radną Małgorzatą Jacyną-Witt, więc musieliśmy pomóc. Z radością obserwujemy również, że za naszym przykładem, w pomoc Chemikowi mocno włączyła się także Gmina Police. Nasza grupa będzie wspierać działalność klubu związaną ze szkoleniem młodzieży, bo to przecież także w dużej części dzieci naszych pracowników. Pragniemy, żeby młodzi piłkarze z Polic, wychowankowie Chemika, osiągali coraz większe sukcesy, jednocześnie promując Grupę Azoty Police.


Grupa Azoty Police pozostaje partnerem głównym Chemika, a podpisana umowa daje możliwość dalszego rozwoju drużyny, która niedawno awansowała do III ligi i zdobyła wojewódzki Puchar Polski, awansując na szczebel centralny pucharowych rozgrywek. Wsparcie otrzymała również funkcjonująca przy klubie Akademia Piłkarska, która obecnie ubiega się o tzw. srebrną gwiazdkę w programie certyfikacji szkółek piłkarskich przez PZPN.


– Przed trzema laty niewielu wierzyło, że drużyna Chemika Police podźwignie się z piątej ligi. Piłkarze przy wsparciu kadry trenerskiej i kierownictwa klubu udowodnili jednak, że Grupa Azoty Police dobrze zainwestowała. Dzięki wsparciu polickiej spółki, w kolejnych trzech sezonach w sposób mistrzowski zostawiliśmy w pokonanym polu wszystkich konkurentów i rozpoczęliśmy tegoroczne rozgrywki już jako zespół III-ligowy. – podkreślił prezes KP Chemik Police Przemysław Korotkiewicz.


Objęcie mecenatem polickiego klubu to dla Grupy Azoty Police nie tylko kolejne działanie promocyjne. To przede wszystkim budowanie relacji ze społecznością lokalną i realizacja założeń społecznej odpowiedzialności biznesu. Klub zrzesza bowiem m.in. pracowników oraz ich rodziny.
Funkcjonująca w Klubie Akademia Piłkarska to prężnie działająca szkółka, do której uczęszczają dzieci oraz młodzież z Polic i okolicznych miejscowości. O wysokim poziomie szkółki świadczy fakt, że dostała się do programu certyfikacji realizowanego przez PZPN. Otrzymanie srebrnej gwiazdki, o którą zabiega Klub będzie gwarancją, że realizowany program szkolenia oparty jest na „Narodowym Modelu Gry PZPN”, a zajęcia odbywają się na odpowiedniej infrastrukturze.
Klub piłkarski Chemik Police powstał w 1968 roku i początkowo działał przy Zakładach Chemicznych Police. W najlepszym swoim sezonie 1983/1984, Chemik Police zajął 9 miejsce w II lidze, a w latach 1989 i 2000 awansował do ¼ Pucharu Polski. Od sezonu 2009/2010 Chemik nieprzerwanie grał w III lidze. W trakcie rozgrywek w sezonie 2015/2016 zarząd klubu podjął decyzję o wycofaniu drużyny z trzecioligowych  rozgrywek z powodu zadłużenia i Chemik spadł do Wojewódzkiej Ligi Okręgowej. Dzięki objęciu sponsoringiem przez Grupę Azoty Police po trzech latach piłkarze Chemika Police powrócili do III ligi. Jednocześnie wygrali zmagania o regionalny Puchar Polski, co daje im przepustkę do centralnych rozgrywek pucharowych.

Grupa Azoty Zakłady Chemiczne „Police” S.A., wchodzi w skład Grupy Azoty, największej w Polsce firmy chemicznej, notowanej na GPW. Spółka powstała w wyniku konsolidacji zakładów z Tarnowa, Puław, Polic i Kędzierzyna-Koźla. Grupa jest drugim co do wielkości producentem nawozów sztucznych w Europie i liczącym się producentem związków chemicznych.

Reklama

Sport

LOTTO Chemik Police musi uznać wyższość MOYA Radomki Radom mimo ambitnej walki

W ostatnim spotkaniu LOTTO Chemik Police podejmował na własnym terenie zespół MOYA Radomka Radom. Mimo zaciętej rywalizacji i momentów, kiedy wszystko zdawało się odwracać na korzyść gospodyń, to zawodniczki z Radomia triumfowały, wygrywając 3:1.

Opublikowane

w dniu

Od samego startu drużyna Radomki narzuciła szybkie tempo gry, które pozwoliło im wypracować niewielką przewagę, pomimo ambitnej postawy Martyny Grajber-Nowakowskiej. Chwilowe ożywienie Chemika, dzięki dobrym atakom Julii Hewelt i asom Grajber-Nowakowskiej, dało nadzieję na równorzędną walkę. Niestety, błędy własne i konsekwentna gra przyjezdnych w bloku, nie pozwoliły na odzyskanie inicjatywy przez gospodynie. Pierwszy set zakończył się wynikiem 25:15 dla Radomki.

Napięcie wzrosło w drugim secie, gdzie każda akcja była walką punkt za punkt. Wpływ na wynik miały przede wszystkim długo utrzymujące się wymiany i silna obrona radomianek. Pomimo iż gospodynie, dzięki postawie Anny Fiedorowicz, miały momenty dominacji, to przeciwniczki nie dawały za wygraną, o czym świadczył wynik końcowy seta – 28:26 dla Radomki.

LOTTO Chemik Police pokazał charakter w trzeciej partii, przede wszystkim dzięki konsekwentnej grze w obronie, co pozwoliło zdobyć kilkupunktową przewagę. Jednak błędy własne i skuteczne kontry rywalek sprawiły, że ten set również stał pod znakiem równorzędnej walki, a ostatecznie został wygrany przez gospodynie 29:27.

Ostatnia partia była kontynuacją zaciętej rywalizacji, gdzie obie drużyny wymieniały się prowadzeniem. Decydujące punkty padły po błędach siatkarek LOTTO Chemik i skutecznym ataku przeciwniczek, kładąc kres spotkaniu z wynikiem 25:20 dla MOYA Radomki Radom.

Spotkanie pokazało, że choć LOTTO Chemik Police miał chwile dominacji, to zabrakło stabilizacji i skuteczności, którą konsekwentnie prezentowały siatkarki z Radomia.

 

Czytaj dalej

Sport

Sukces drugiej edycji Szkolnej Ligi Przełajowej w Policach

W sobotni poranek, mieszkańcy Polic mieli okazję śledzić sportowe emocje, jakie dostarczyła druga edycja Szkolnej Ligi Przełajowej. Wydarzenie to skupiło przedszkolaki oraz uczniów szkół podstawowych z Polic, którzy rywalizowali w biegach przełajowych. Organizatorem zmagań była Gmina Police przy ścisłej współpracy z Uczniowskim Klubem Lekkoatletycznym „Ósemka” w Policach.

Opublikowane

w dniu

Impreza odbyła się na malowniczej polanie usytuowanej tuż za Szkołą Podstawową nr 8, gdzie zielone tereny doskonale sprawdziły się jako tło dla sportowego ducha młodych zawodników. Dzieci i młodzież stanęły na starcie, aby w zdrowej rywalizacji sprawdzić swoje siły w biegu przez naturalne tereny, co bynajmniej nie umniejszało rangi zawodów.

Zawody przebiegały w atmosferze sportowego fair play, a zainteresowanie lokalnej społeczności było wyraźnym wsparciem dla młodych sportowców. Organizatorzy dokonali starannej organizacji wydarzenia, dbając o bezpieczeństwo uczestników oraz przygotowanie odpowiednich tras biegowych odpowiadających wiekowi i umiejętnościom biegaczy.

Drugą edycję Szkolnej Ligi Przełajowej można uznać za sukces, który nie tylko promuje zdrowy tryb życia wśród dzieci i młodzieży, ale także integruje lokalną społeczność wokół pozytywnych inicjatyw sportowych.

Czytaj dalej

Sport

44. Ogólnopolski Ćwierćmaraton Policki

44. Ogólnopolski Ćwierćmaraton Policki zgromadził na linii startu ponad 70 entuzjastów biegania, którzy z pasją i zaangażowaniem mierzyli się z dystansem 10 kilometrów. Dynamiczne starcie uczestników rozpoczęło się punktualnie o godzinie 10:00, a organizatorem wydarzenia był Uczniowski Klub Lekkoatletyczny „Ósemka” Police.

Opublikowane

w dniu

Wśród mężczyzn za rekordzistę trasy został Jacek Stadnik, który z czasem 33:33 minuty zdobył podium Natomiast wśród kobiet, Paula Wasielewska z czasem 39:07 minut okazała się niepokonana.

Atmosfera podczas biegu była elektryzująca. Ryk dopingującego tłumu, rytmiczne tupoty setek stóp na asfalcie i emocjonujące przepychanki o czołowe pozycje – to wszystko tworzyło spektakl sportowy, który na długo zostanie w pamięci uczestników i kibiców. Był to dzień pełen sportowego ducha i rywalizacji, lecz również wspólnoty i radości z własnych osiągnięć.

44. Ogólnopolski Ćwierćmaraton Policki to przede wszystkim święto zdrowego trybu życia oraz pasji do biegania, które rokrocznie gromadzi w Policach zarówno doświadczonych maratończyków, jak i amatorów chcących zmierzyć się z własnymi możliwościami.

Zdjęcia: Urząd Miejski w Policach

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie