Sport

Grupa Azoty Chemik w półfinale Tauron Ligi

Grupa Azoty Chemik Police pokonał UNI Opole w ćwierćfinale Tauron Ligi. W drugim spotkaniu z UNI Opole, zawodniczki z Polic, ponownie wygrały 3:0 w setach do 25; 13 i 8.

Opublikowane

w dniu

Najwięcej emocji przyniosła partia otwarcia. Dobrze prezentowała się Anna Bączyńska, UNI doprowadziło do gry na przewagi. Najważniejszą piłkę w secie skończyła Martyna Łukasik, która wykorzystała kontrę z lewego skrzydła. Chemik wyszedł na prowadzenie.
W dwóch następnych setach już mistrzynie kraju i triumfatorki fazy zasadniczej były już zdecydowanie lepsze. W drugim było na początku 4:4, ale niebawem widzieliśmy na tablicy wynik 4:11. Dalej, podobnie jak w kolejnym secie, oglądaliśmy wyraźną przewagę mistrzyń Polski.

Gwiazdą w zwycięskim zespole była, nie po raz pierwszy, Jovana Brakocević-Canzian, która zdobyła 18 punktów w tym miał 5 bloków i 2 asy. Grupa Azoty Chemik w konfrontacji z UNI Opole pewnie awansowała do półfinału. Na swoje rywalki musi poczekać do czwartku. Tego dnia w trzecim meczu ćwierćfinału IŁ Capital Legionovia Legionowo zmierzy się u siebie z Grotem Budowlanymi Łódź.

MVP uznano Jovanę Brakocević-Canzian. To piąta taka nagroda Serbki w rozgrywkach ligowych
UNI Opole – Chemik Police 0:3 (25:27, 13:25, 8:25)

Chemik: Brakocević-Canzian (18), Łukasik (10), Kąkolewska (8), Wasilewska (7), Czyrniańska (5), Kowalewska (2), Stenzel (libero) oraz Połeć (3), Lipska (3), Milenković (2), Rios, Pol, Żurawska