Sport

Grupa Azoty Chemik Police mistrzyniami Polski!

Grupa Azoty Chemik Police wygrała z Developresem BELLA DOLINA Rzeszów 3:2 (19:25, 24:26, 25:16, 25:10, 15:7) w trzecim spotkaniu o złoty medal TAURON Ligi i po raz dziesiąty zdobyły mistrzostwo Polski. Statuetkę MVP zdobyła Jovana Brakocević-Canzian.

Opublikowane

w dniu

Pierwszy set bardzo dobrze rozpoczęły zawodniczki z Rzeszowa. Liderką była Bruna Honorio, która nie tylko zdobywała punkty atakiem, ale i męczyła rywalki mocną zagrywką, dzięki której jej koleżanki wyprowadzały skuteczne kontry 8:4. W końcówce rzeszowianki były nie do zatrzymania na siatce 23:16 i choć policzanki odrobiły część strat 24:19, to ze zwycięstwa cieszyły się podopieczne Stephana Antigi 25:19.

Druga partia rozpoczęła się od walki punkt za punkt 6:6. Atak Kary Bajemy dał rzeszowiankom dwa oczka przewagi 8:6, jednak tym razem gospodynie nie pozwoliły rywalkom odskoczyć. W końcówce seta Policzanki zdobyły ważne punkty wychodząc na dwupunktowe prowadzenie 24:22, jednak nie wykorzystały szansy na zakończenie seta. Stephane Antiga wpuścił na boisko Gabrielę Polańską, a ta odwdzięczyła się udanym atakiem, kolejny punkt dodała Jelena Blagojević i na tablicy wyników ponownie pojawił się remis 24:24. Wspomniana Gabriela Polańska zakończyła seta wygraną rzeszowianek 26:24.

Kolejna odsłona była zacięta do stanu 3:3. W kolejnych akcjach gospodynie odskoczyły rywalkom na pięć oczek 10:5 i to one przejęły inicjatywę na boisku. Teraz zespoły zdobywały punkty seriami. Po bloku Magdaleny Jurczyk oraz ataku Bruny Honorio rzeszowianki zbliżyły się do rywalek na dwa punkty 13:11, a następne dwa oczka wpadły na konto policzanek 14:11. Po błędzie Kary Bajemy, po stronie Chemika w polu zagrywki pojawiła się Agnieszka Kąkolewska i gospodynie zdobyły pięć punktów z rzędu 19:11. Tak wypracowanej przewagi podopieczne Marka Mierzwińskiego już nie oddały, wygrywając seta do 16.

Od wysokiego prowadzenia 8:1 rozpoczęły czwartą partię policzanki. Policzankom wychodziły wszystko – od mocnej zagrywki, z przyjęciem której miały problem rzeszowianki, po doskonałe obrony i punktowe kontry. W końcówce miały już trzynaście oczek przewagi 19:6. Rzeszowianki nie miały już nic do powiedzenia w tej partii, zdobywając w tym secie tylko 10 punktów.

Policzanki poszły za ciosem i już na początku tie-breaka wypracowały sobie trzypunktową przewagę 5:2. Nie pomogły ani przerwy, ani zmiany, których dokonał trener Developresu, bowiem jego zawodniczki nie potrafiły zdobyć żadnego punktu. Gospodynie za to grały bezbłędnie, powiększając przewagę. Przy zmianie stron prowadziły 8:2 i dalej punktowały 13:5. Ostatni punkt, który dał mistrzostwo Polski Grupie Azoty Chemik Police zdobyła Naiane De Almeria Rios 15:7.

Źródło: Tauron Liga

Gmina Police

Podpisanie umowy o współpracy między Gminą Police a Chemikiem Police

W Urzędzie Miejskim w Policach doszło do ważnego wydarzenia dla lokalnego sportu – podpisanie umowy o współpracy między Gminą Police a klubem piłki siatkowej Chemik Police. Burmistrz Polic, Krystian Kowalewski, podkreślił znaczenie tego kroku dla zachowania ciągłości działalności sportowej w najwyższej klasie rozgrywkowej. „Naszym celem jest podtrzymanie działalności tego klubu i umożliwienie mu przetrwania w najwyższej klasie rozgrywkowej,” zaznaczył burmistrz.

Opublikowane

w dniu

W trakcie ostatniej sesji Rady Miejskiej w Policach, zatwierdzono również środki finansowe by wesprzeć tę współpracę. Rozmowy na temat szczegółów będzie kontynuowano w najbliższych dniach.

Prezes Chemika Police, Radosław Anioł, wyraził wdzięczność za wsparcie ze strony gminy i wyraził nadzieję na owocną współpracę. „Spotkaliśmy się kilka tygodni temu i od razu była wola współpracy ze strony burmistrza Polic,” dodał Anioł.

W kręgu zainteresowanych przez umowę znaleźli się obok burmistrza Kowalewskiego także zastępca burmistrza, Magdalena Sosnowska, prezes klubu, Radosław Anioł oraz członek Rady Nadzorczej klubu, Piotr Kołacki, którzy byli obecni podczas briefingu prasowego i podpisania umowy.

Czytaj dalej

Sport

Radosław Anioł Prezesem Chemika Police, w tym roku bez Ligi Mistrzyń

Rada Nadzorcza Chemika Police zdecydowała podjąć kluczowe kroki na drodze do finansowej stabilizacji. Radosław Anioł, dotychczasowy p.o. prezesa klubu, został oficjalnie powołany na stanowisko Prezesa Zarządu.

Opublikowane

w dniu

Prezes Grupy Azoty Police, Andrzej Dawidowski, nie ukrywał satysfakcji z wyboru, określając go jako zdeterminowaną postawę na doświadczenie i dedykację Anioła, który prowadził klub w zarządzaniu w różnych rolach przez wiele lat.

Radosław Anioł stoi teraz przed trudnym zadaniem reorganizacji finansów Chemika, który zmaga się z problemami finansowymi i zadłużeniem po niefrasobliwej polityce poprzedniego kierownictwa. Zainicjował już serię porozumień z zawodniczkami i sztabem szkoleniowym, mających na celu rozłożenie zadłużenia na dłuższy okres czasu, docelowo do końca 2025 roku.

Jednym z najbardziej dojmujących, lecz odpowiedzialnych kroków, było wycofanie zespołu z europejskich rozgrywek, mimo wywalczonego prawa do udziału w Lidze Mistrzyń. Radosław Anioł podkreśla jednak konieczność skupienia zasobów na solidnym przygotowaniu klubu do nowego sezonu, priorytetem jest zabezpieczenie budżetu oraz budowanie zespołu z perspektywicznymi młodymi siatkarkami.

Mimo wyznań ciążących nad kierownictwem klubu chmur, wizja przyszłości kształtowana jest przez znajomość branży i sportowego optymizmu. Rada klubu podjęła wyzwanie, mając ambitne plany stabilizowania finansów i powrotu Chemika na szczyt w nadchodzących latach.

 

Czytaj dalej

Sport

Wyróżnienie dla UKS SMS Police w programie Polskiego Związku Piłki Siatkowej

Wielki sukces młodych talentów siatkarskich z powiatu polickiego. UKS SMS Police Zespół Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach otrzymał prestiżową Brązową Odznakę Polskiego Związku Piłki Siatkowej (PZPS) dla Ośrodka Szkolenia Młodzieżowego. Tym samym, UKS SMS Police wykazuje się wysokim poziomem organizacji oraz efektywnością szkolenia w kategoriach U20 i U18, co zostało dostrzeżone przez ekspertów branżowych.

Opublikowane

w dniu

Polski Związek Piłki Siatkowej przeprowadził dogłębną ocenę dwudziestu dwóch aplikacji, wyróżniając najlepsze instytucje Złotymi, Srebrnymi i Brązowymi Odznakami. Jest to pierwsze takie przedsięwzięcie, mające na celu promocję i podnoszenie standardów kształcenia młodych siatkarzy oraz siatkarek w Polsce. Wyróżnienie, przyznawane oddzielnie dla dziewcząt i chłopców, podkreśla zaangażowanie i doskonałe wyniki w pracy trenerów z UKS SMS Police.

Projekt certyfikacji jest otwarty dla wszystkich klubów sportowych i jest szansą na dalszy rozwój. Ambicją PZPS jest również inspirowanie klubów oraz Jednostek Samorządu Terytorialnego do inwestowania w przyszłość polskiej siatkówki. Siatkarki z Polic już w sezonie 2024/2025 będą mogły dumnie prezentować odznakę na arenie krajowej, co bez wątpienia stanowi dodatkową motywację dla młodych zawodniczek.

Sebastian Świderski, prezes PZPS, objął honorowy patronat nad programem, zaznaczając tym samym jego znaczenie dla rozwoju siatkówki w Polsce.

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie