Sport

Grupa Azoty Chemik. Pierwszy krok do półfinału

Grupa Azoty Chemik Police pokonał GROT Budowlanych Łódź w pierwszym meczu ćwierćfinału Tauron Ligi. Policzanki opuściły gardę jedynie w drugim secie. Przyjezdne odrobiły kilku punktową stratę i wygrały w końcówce drugi set. MVP uznano Marlenę Kowalewską, która z wyczuciem dzieliła piłki do atakujących.

Opublikowane

w dniu

Pierwszy set lepiej rozpoczęły go łodzianki 7:4. Gospodynie szybko odrobiły straty 8:8 i przez dłuższy czas trwała wyrównana walka. Oba zespoły grały falami, dobre akcje przeplatały błędnymi, nie potrafiły odskoczyć rywalkom na więcej niż dwa oczka i na tablicy wyników często pojawiał się remis 11:11, 18:18. Przy stanie 20:20 ataki Olgi Stranzali i Agnieszki Kąkolewskiej dały policzankom prowadzenie 23:20, które utrzymały już do końca partii 25:22.

Chemik nie dał się wybić z rytmu. Świetnie grał w bloku, w całym spotkaniu zdobył tym elementem aż 19 punktów.

W drugim secie policzanki prowadziły przez dłuższy czas i to łodzianki musiały gonić wynik 8:5, 13:10. W połowie partii podopieczne Ferhata Abkasa prowadziły 16:12 i wydawało się, że i ten set padnie łupem policzanek. Wtedy łodzianki zaczęły powoli odrabiać straty. Nie tylko doprowadziły do remisu 20:20, ale i przejęły inicjatywę na boisku, wygrywając odsłonę do 22.

Trzeci set to zdecydowana inicjatywa na boisku siatkarek Chemika. Uzyskane trzy oczka przewagi 10:7 dały im bezpieczny dystans do rywalek. Tym razem, w przeciwieństwie do poprzedniej partii pilnowały wynik 15:12 i nie pozwoliły rywalkom na doprowadzenie do remisu. W końcówce podkręciły tempo, powiększyły przewagę 22:19, by ostatecznie wygrać 25:20.

W czwartym secie łodzianki próbowały walczyć i doprowadzić do tie-breaka. Nie było to łatwe zadanie, bowiem podopieczne Ferhata Abkasa kontrolowały sytuację na boisku. Punktowały Agnieszka Kąkolewska i Jovana Brakocević-Canzian i z każdą kolejną akcją powiększały przewagę swojego zespołu 22:18. Ostatni punkt w spotkaniu zdobyła Indy Baijens 25:19.

Spotkanie rewanżowe zaplanowano na niedzielę 21. marca. Do kolejnej rundy awansuje drużyna z dwoma zwycięstwami na koncie. Wygrany zespół w półfinale zmierzy się z wygranym pary DPD Legionovia Legionowo – E.Leclerc Radomka Radom.

Grupa Azoty Chemik Police – Grot Budowlani Łódź 3:1 (25:22, 22:25, 25:20, 25:19)

Chemik: Brakocević-Canzian (22), Kąkolewska (15), Strantzali (14), Baijens (13), Grajber (8), Kowalewska (2), Maj-Erwardt (l.) oraz Mędrzyk (1), Bałdyga, Łukasik.

Źródło: Tauron Liga