Gmina Kołbaskowo

GOKSiR w Przecławiu jest zamknięty, ale pracuje

Co się dzieje w domu kultury? Mariusz Skóra, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Przecławiu oraz Katarzyna Płużek, kierownik artystyczna odpowiedzieli na pytania mieszkańców dotyczące funkcjonowania GOKSiR.

Opublikowane

w dniu

Oddany do użytku we wrześniu 2019 roku obiekt do momentu wybuchu epidemii koronawirusa cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Znakomite koncerty i spektakle, mnóstwo ciekawych zajęć przyciągały mieszkańców i gości. Niestety, na początku marca, jak wiemy, wiele się zmieniło. Obiekt został zamknięty, ale wiele pytań płynęło na skrzynki mailowe pracowników ośrodka. Dlatego pojawiła się idea, by na nie odpowiedzieć. 7 kwietnia w specjalnym studiu w GOKSiR usłyszeliśmy odpowiedzi. Program poprowadził Mateusz Iżakowski, który w przecławskim ośrodku jest koordynatorem wydarzeń oraz specjalistą od public relations.

Mariusz Skóra, dyrektor GOKSiR w Przecławiu (z prawej), Katarzyna Płużek, kierownik artystyczna
i programowa (w środku) oraz Mateusz Iżakowski, koordynator wydarzeń oraz specjalista od public relations

GOKSiR jest zamknięty. Wszystkie kwietniowe wydarzenia zostały przełożone i w tej kwestii nic się nie zmieni. Pozostałe wydarzenia są przekładane na inny termin – rozpoczął Mariusz Skóra.

Niestety, szybko pojawiła się pierwsza smutna informacja, Przecław Festiwal 2 został odwołany.

Po głębokim namyślę, w porozumieniu z panią wójt Małgorzatą Schwarz, postanowiliśmy odwołać imprezę. Po prostu tak dużego festiwalu nie da się przenieść. Koncerty artystów, którzy mieli wystąpić podczas czerwcowego wydarzenia mogą odbyć się w Przecławiu w innym terminie. Jesteśmy obecnie na etapie rozmów. Postaramy się też, aby festiwal w 2021 roku spełnił oczekiwania mieszkańców – mówił dyrektor.

Pojawiły się kwestie biletów i opłat za zajęcia.

Jeśli ktoś chce zwrócić bilet na wydarzenie, a kupił wejściówkę przez bilety.fm, to przez tę platformę może dokonać zwrotu. Jeżeli bilet został kupiony u nas w kasie, to niestety trzeba poczekać do momentu otwarcia naszego ośrodka – tłumaczyła pani Kasia.

Opłaty za zajęcia organizowane przez GOKSiR, które nie odbyły się, zostaną przeksięgowane na kolejny miesiąc, w którym zajęcia ruszą. Natomiast w przypadku zajęć, które odbywają się u nas, ale organizowane są przez instruktora z zewnątrz, który wynajmuje od nas salę, należy kontaktować się bezpośrednio z nim.

Oczywiście pojawiły się też pytania dotyczące koronawirusa.

Mało kto wie, ale chcę powiedzieć, że Mateusz Iżakowski prowadzący tę rozmowę, jest także rzecznikiem Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego przy ul. Arkońskiej w Szczecinie. Informacje na temat tego co się dzieje mamy z pierwszej ręki. Wszelkie wytyczne, jak się zachowywać, a jak nie, również. Często mierzymy sobie temperaturę, myjemy często ręce i je dezynfekujemy. Przestrzegamy zasad – mówił pan Mariusz.

Ale okazało się, że GOKSiR w czasie epidemii zajmuje się nie tylko kulturą.

Jesteśmy mobilni i zadeklarowaliśmy pomoc w rozwożeniu maseczek robionych przez mieszkanki naszej gminy w ramach akcji #Masks4All. Poza tym od ponad tygodnia przez całą dobę pracują nasze drukarki 3D, które drukują elementy do przyłbic. Później trafiają one do Szczecina i dalej do szpitali w całym województwie – dodał dyrektor.

Przedstawiciele domu kultury poinformowali też o nowym pomyśle.

Planujemy otworzyć telewizję internetową. To nasze studio jest takim zalążkiem przedsięwzięcia. Spróbujemy całą naszą działalność, zarówno koncertowo-spektaklową, zajęcia, część elementów kina – przenieść do sieci. Będziemy starali się kulturę pokazywać trochę w inny sposób, ale równie ciekawie.

źródło: Aktualności Gminy Kołbaskowo

Na czasie

Exit mobile version