Gmina Kołbaskowo

GOKSiR w Przecławiu jest zamknięty, ale pracuje

Co się dzieje w domu kultury? Mariusz Skóra, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Przecławiu oraz Katarzyna Płużek, kierownik artystyczna odpowiedzieli na pytania mieszkańców dotyczące funkcjonowania GOKSiR.

Opublikowane

w dniu

Oddany do użytku we wrześniu 2019 roku obiekt do momentu wybuchu epidemii koronawirusa cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Znakomite koncerty i spektakle, mnóstwo ciekawych zajęć przyciągały mieszkańców i gości. Niestety, na początku marca, jak wiemy, wiele się zmieniło. Obiekt został zamknięty, ale wiele pytań płynęło na skrzynki mailowe pracowników ośrodka. Dlatego pojawiła się idea, by na nie odpowiedzieć. 7 kwietnia w specjalnym studiu w GOKSiR usłyszeliśmy odpowiedzi. Program poprowadził Mateusz Iżakowski, który w przecławskim ośrodku jest koordynatorem wydarzeń oraz specjalistą od public relations.

Mariusz Skóra, dyrektor GOKSiR w Przecławiu (z prawej), Katarzyna Płużek, kierownik artystyczna
i programowa (w środku) oraz Mateusz Iżakowski, koordynator wydarzeń oraz specjalista od public relations

GOKSiR jest zamknięty. Wszystkie kwietniowe wydarzenia zostały przełożone i w tej kwestii nic się nie zmieni. Pozostałe wydarzenia są przekładane na inny termin – rozpoczął Mariusz Skóra.

Niestety, szybko pojawiła się pierwsza smutna informacja, Przecław Festiwal 2 został odwołany.

Po głębokim namyślę, w porozumieniu z panią wójt Małgorzatą Schwarz, postanowiliśmy odwołać imprezę. Po prostu tak dużego festiwalu nie da się przenieść. Koncerty artystów, którzy mieli wystąpić podczas czerwcowego wydarzenia mogą odbyć się w Przecławiu w innym terminie. Jesteśmy obecnie na etapie rozmów. Postaramy się też, aby festiwal w 2021 roku spełnił oczekiwania mieszkańców – mówił dyrektor.

Pojawiły się kwestie biletów i opłat za zajęcia.

Jeśli ktoś chce zwrócić bilet na wydarzenie, a kupił wejściówkę przez bilety.fm, to przez tę platformę może dokonać zwrotu. Jeżeli bilet został kupiony u nas w kasie, to niestety trzeba poczekać do momentu otwarcia naszego ośrodka – tłumaczyła pani Kasia.

Opłaty za zajęcia organizowane przez GOKSiR, które nie odbyły się, zostaną przeksięgowane na kolejny miesiąc, w którym zajęcia ruszą. Natomiast w przypadku zajęć, które odbywają się u nas, ale organizowane są przez instruktora z zewnątrz, który wynajmuje od nas salę, należy kontaktować się bezpośrednio z nim.

Oczywiście pojawiły się też pytania dotyczące koronawirusa.

Mało kto wie, ale chcę powiedzieć, że Mateusz Iżakowski prowadzący tę rozmowę, jest także rzecznikiem Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego przy ul. Arkońskiej w Szczecinie. Informacje na temat tego co się dzieje mamy z pierwszej ręki. Wszelkie wytyczne, jak się zachowywać, a jak nie, również. Często mierzymy sobie temperaturę, myjemy często ręce i je dezynfekujemy. Przestrzegamy zasad – mówił pan Mariusz.

Ale okazało się, że GOKSiR w czasie epidemii zajmuje się nie tylko kulturą.

Jesteśmy mobilni i zadeklarowaliśmy pomoc w rozwożeniu maseczek robionych przez mieszkanki naszej gminy w ramach akcji #Masks4All. Poza tym od ponad tygodnia przez całą dobę pracują nasze drukarki 3D, które drukują elementy do przyłbic. Później trafiają one do Szczecina i dalej do szpitali w całym województwie – dodał dyrektor.

Przedstawiciele domu kultury poinformowali też o nowym pomyśle.

Planujemy otworzyć telewizję internetową. To nasze studio jest takim zalążkiem przedsięwzięcia. Spróbujemy całą naszą działalność, zarówno koncertowo-spektaklową, zajęcia, część elementów kina – przenieść do sieci. Będziemy starali się kulturę pokazywać trochę w inny sposób, ale równie ciekawie.

źródło: Aktualności Gminy Kołbaskowo

Reklama

Gmina Kołbaskowo

Wkrótce otwarcie kompleksu DGS Diagnostics

Prace budowlane są na ostatniej prostej. Znamy już termin inauguracji. – Uroczyste otwarcie ma nastąpić 1 marca 2023 roku – usłyszeliśmy od przedstawicieli DGS Diagnostics.

Opublikowane

w dniu

To będzie unikatowy kompleks na skalę krajową i światową. Połączy szereg funkcji: produkcja, logistyka, obszar badawczo-rozwojowy, będą nowoczesne laboratoria, a także zróżnicowane zaplecze socjalne, od profesjonalnej siłowni, poprzez przestronną kantynę i zewnętrzny taras. Całość zajmie powierzchnię ponad 11,5 tys. m2. Czym zajmuje się firma?
DGS Diagnostics specjalizuje się w branży diagnostyki słuchu i zaburzeń równowagi. Projektujemy, produkujemy i serwisujemy całe spektrum instrumentów w zakresie audiometrii, tympanometrii, ABR, otoemisji akustycznej oraz narządu równowagi – wyjaśnia Paweł Muklewicz, dyrektor generalny DGS Diagnostics.
Firma jest globalnym liderem, a jej produkty i usługi docierają do 130 krajów na całym świecie.
Naszą produkcję cechuje wysokie zróżnicowanie produktowe o niskim wolumenie. Aby sprostać jej wymogom posługujemy się szerokim zakresem technologii, korzystamy z najnowocześniejszych narzędzi i wdrażamy nowe modele pracy. Dzięki wysoko wykwalifikowanym specjalistom, realizujemy na najwyższym poziomie cały proces – od R&D przez produkcję po logistykę, wspieraną przez pracowników obsługi klienta, zakupów, dokumentacji technicznej, jakości, elektroniki i serwisu. Funkcjonujemy w nowoczesnym układzie organizacyjnym, szanujemy różnorodne postawy, a przy tym dbamy o środowisko naturalne – dodaje Paweł Muklewicz.
Prace rozpoczęły się we wrześniu 2021 roku. Wykonuje je firma Erbud.
Budowanie i konsekwentne realizowanie przemyślanej strategii rozwoju gminy to wyzwanie, jakie postawiły przed sobą władze Gminy Kołbaskowo – mówiła Dorota Trzebińska, przewodnicząca Rady Gminy Kołbaskowo. – Głównym celem tej strategii jest wzrost potencjału gospodarczego gminy. Dzięki nowym inwestorom możemy realizować te cele, które przyczyniają się do poprawy jakości życia naszych mieszkańców. Możemy inwestować w drogi, oświatę, turystykę czy kulturę. Cieszymy się bardzo, że tak duża i znana firma jak DGS Diagnostics, zaufała nam i postanowiła zlokalizować w naszej gminie nowoczesny, innowacyjny zakład.
Obiekt dla DGS Diagnostics w Rosówku jest znakomicie zlokalizowany. W pobliżu autostrady A6, blisko dużego miasta Szczecin, a także granicy polsko-niemieckiej, a wkrótce ma powstać obwodnica Kołbaskowa, której przebieg zakończy się tuż przy budowanej siedzibie DGS Diagnostics.
Źródło: UG Kołbaskowo

Czytaj dalej

Gmina Kołbaskowo

Przeszukają przykościelny cmentarz w Bobolinie

W najbliższą sobotę (5 listopada 2022 roku) o godz. 10:00 rozpoczną się prace ewidencyjne i poszukiwania nagrobków oraz płyt nagrobnych na cmentarzu przykościelnym w Bobolinie (Boblin) w gm. Kołbaskowo.

Opublikowane

w dniu

Proszę zabrać ze sobą szpadle i pręty – mówi Marek Łuczak z Pomorskiego Towarzystwa Historycznego. Pomimo, że wszystkie nagrobki zepchnięto spychaczem pod mur kościelny to cmentarz jest wpisany w rejestr zabytków, będziemy więc działać według wytycznych Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Szczecinie. Mamy zgodę na wykorzystanie wykrywaczy metalu, jeżeli wiec ktoś ma ochotę pomóc poszukać krzyży żeliwnych i fragmentów tablic to serdecznie zapraszam.
Chętnych mogą się zgłaszać na FB, miejsce zbiórki (kropkę), przy północnej furcie cmentarza przykościelnego, zaznaczono na planie.

Czytaj dalej

Gmina Kołbaskowo

Dzień Edukacji Narodowej. Nagrody dla nauczycieli

Dzień Edukacji Narodowej, święto oświaty i szkolnictwa wyższego. Upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława II Augusta Poniatowskiego i zrealizowana przez Sejm Rozbiorowy w dniu 14 października 1773 roku. Potocznie dzień ten nadal zwany jest Dniem Nauczyciela. Małgorzata Schwarz, wójt Gminy Kołbaskowo w siedzibie GOKSiR w Przecławiu, wręczyła pedagogom nagrody.

Opublikowane

w dniu

Jest mi niezmiernie miło gościć panie i wręczyć nagrody za szczególne osiągnięcia w dziecinie edukacji – powiedziała Małgorzata Schwarz. – Życzę cierpliwości i wytrwałości w tej trudnej, ciężkiej pracy, bo zdaję sobie sprawę z tego, że jest to praca niewdzięczna. Stare chińskie przysłowie, w zasadzie przekleństwo, mówi: Obyś cudze dzieci uczył… Życzę satysfakcji z wykonywanej pracy, zadowolenia, żeby władze dostrzegały trud i wysiłek, który leży po waszej stronie. My jako gmina, nie szczędzimy środków na edukację, bo to pieniądze, które procentują poprzez wykształconych, młodych mieszkańców. I tego sobie życzmy, żeby edukacja w naszej gminie tak wyglądała, żebyśmy kształcili świadomych, mądrych, odpowiedzialnych obywateli naszego kraju.
Później miała miejsce najprzyjemniejsza część, czyli wręczenie nagród. Otrzymały je: Aneta Tyrka – ZPO Kołbaskowo, Patrycja Ingielewicz – ZPO Kołbaskowo, Anna Dynakowska – SP Będargowo, Małgorzata Dusza – Punkt Przedszkolny w Przecławiu, Katarzyna Jurkowska – Przedszkole Publiczne w Przecławiu, Renata Kaczkowska – ZSP Przylep oraz Małgorzata Osiewicz-Warlikowska – SP Przecław.

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie