Gmina Kołbaskowo

GOKSiR w Przecławiu jest zamknięty, ale pracuje

Co się dzieje w domu kultury? Mariusz Skóra, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Przecławiu oraz Katarzyna Płużek, kierownik artystyczna odpowiedzieli na pytania mieszkańców dotyczące funkcjonowania GOKSiR.

Opublikowane

w dniu

Oddany do użytku we wrześniu 2019 roku obiekt do momentu wybuchu epidemii koronawirusa cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Znakomite koncerty i spektakle, mnóstwo ciekawych zajęć przyciągały mieszkańców i gości. Niestety, na początku marca, jak wiemy, wiele się zmieniło. Obiekt został zamknięty, ale wiele pytań płynęło na skrzynki mailowe pracowników ośrodka. Dlatego pojawiła się idea, by na nie odpowiedzieć. 7 kwietnia w specjalnym studiu w GOKSiR usłyszeliśmy odpowiedzi. Program poprowadził Mateusz Iżakowski, który w przecławskim ośrodku jest koordynatorem wydarzeń oraz specjalistą od public relations.

Mariusz Skóra, dyrektor GOKSiR w Przecławiu (z prawej), Katarzyna Płużek, kierownik artystyczna
i programowa (w środku) oraz Mateusz Iżakowski, koordynator wydarzeń oraz specjalista od public relations

GOKSiR jest zamknięty. Wszystkie kwietniowe wydarzenia zostały przełożone i w tej kwestii nic się nie zmieni. Pozostałe wydarzenia są przekładane na inny termin – rozpoczął Mariusz Skóra.

Niestety, szybko pojawiła się pierwsza smutna informacja, Przecław Festiwal 2 został odwołany.

Po głębokim namyślę, w porozumieniu z panią wójt Małgorzatą Schwarz, postanowiliśmy odwołać imprezę. Po prostu tak dużego festiwalu nie da się przenieść. Koncerty artystów, którzy mieli wystąpić podczas czerwcowego wydarzenia mogą odbyć się w Przecławiu w innym terminie. Jesteśmy obecnie na etapie rozmów. Postaramy się też, aby festiwal w 2021 roku spełnił oczekiwania mieszkańców – mówił dyrektor.

Pojawiły się kwestie biletów i opłat za zajęcia.

Jeśli ktoś chce zwrócić bilet na wydarzenie, a kupił wejściówkę przez bilety.fm, to przez tę platformę może dokonać zwrotu. Jeżeli bilet został kupiony u nas w kasie, to niestety trzeba poczekać do momentu otwarcia naszego ośrodka – tłumaczyła pani Kasia.

Opłaty za zajęcia organizowane przez GOKSiR, które nie odbyły się, zostaną przeksięgowane na kolejny miesiąc, w którym zajęcia ruszą. Natomiast w przypadku zajęć, które odbywają się u nas, ale organizowane są przez instruktora z zewnątrz, który wynajmuje od nas salę, należy kontaktować się bezpośrednio z nim.

Oczywiście pojawiły się też pytania dotyczące koronawirusa.

Mało kto wie, ale chcę powiedzieć, że Mateusz Iżakowski prowadzący tę rozmowę, jest także rzecznikiem Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego przy ul. Arkońskiej w Szczecinie. Informacje na temat tego co się dzieje mamy z pierwszej ręki. Wszelkie wytyczne, jak się zachowywać, a jak nie, również. Często mierzymy sobie temperaturę, myjemy często ręce i je dezynfekujemy. Przestrzegamy zasad – mówił pan Mariusz.

Ale okazało się, że GOKSiR w czasie epidemii zajmuje się nie tylko kulturą.

Jesteśmy mobilni i zadeklarowaliśmy pomoc w rozwożeniu maseczek robionych przez mieszkanki naszej gminy w ramach akcji #Masks4All. Poza tym od ponad tygodnia przez całą dobę pracują nasze drukarki 3D, które drukują elementy do przyłbic. Później trafiają one do Szczecina i dalej do szpitali w całym województwie – dodał dyrektor.

Przedstawiciele domu kultury poinformowali też o nowym pomyśle.

Planujemy otworzyć telewizję internetową. To nasze studio jest takim zalążkiem przedsięwzięcia. Spróbujemy całą naszą działalność, zarówno koncertowo-spektaklową, zajęcia, część elementów kina – przenieść do sieci. Będziemy starali się kulturę pokazywać trochę w inny sposób, ale równie ciekawie.

źródło: Aktualności Gminy Kołbaskowo

Reklama

Gmina Kołbaskowo

Warsztaty wokalne z gwiazdą Teatru Kana w Gminie Kołbaskowo

Gmina Kołbaskowo zaprasza wszystkich mieszkańców na interaktywne warsztaty wokalne, które poprowadzi ceniona artystka Bibianna Chimiak, znana z angażujących występów w Teatrze Kana. Wydarzenie odbędzie się w piątek o godzinie siedemnastej w świetlicy wiejskiej w Moczyłach. Spotkanie twórcze jest częścią większego projektu „Włączamy kulturę”, mającego na celu dostępność i rozwój kulturalny w regionie. Organizatorzy podkreślają, że zajęcia są bezpłatne i otwarte dla uczestników na każdym poziomie zaawansowania.

Opublikowane

w dniu

Celem warsztatów jest nie tylko nauka technik wokalnych, ale również integracja społeczności lokalnej poprzez wspólne śpiewanie i wrażenia artystyczne. Spotkanie będzie doskonałą okazją do zdobycia cennych umiejętności, spotkania z utalentowaną artystką i spędzenia czasu w kreatywnej atmosferze.

Projekt „Włączamy kulturę” jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie mieszkańców powiatu na wydarzenia kulturalne i edukacyjne. Serdecznie zachęcamy do udziału w warsztatach, które mogą stać się inspiracją do dalszego rozwoju osobistego oraz kulturalnego życia społeczności.

 

Czytaj dalej

Gmina Kołbaskowo

Mammobus ponownie odwiedzi gminę Kołbaskowo

Gmina Kołbaskowo zaprasza na kolejną wizytę mammobusu, która odbędzie się w terenie Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji (GOKSiR) w Przecławiu. Mieszkanki gminy Kołbaskowo będą miały możliwość bezpłatnych badań mammograficznych w mobilnym centrum diagnostycznym we wtorek 6 sierpnia br. To ważny element profilaktyki raka piersi, dlatego organizatorzy zachęcają wszystkie Panie spełniające kryteria do wcześniejszej rejestracji potrzebnej do skorzystania z usług mammobusu.

Opublikowane

w dniu

Rejestracja jest już otwarta i potrwa do dnia badania. Dzwonić można od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:30 do 19:30 pod dwa dedykowane numery telefonów: 58 767 34 44 lub 58 767 34 77. Pracownice rejestracji udzielą wszelkich niezbędnych informacji oraz pomogą zarezerwować dogodny termin.

Badania mammograficzne są bezpłatne dla kobiet w wieku 50-69 lat, które przynajmniej od dwóch lat nie wykonywały mammografii w ramach programu profilaktycznego. Mammobus wyposażony jest w nowoczesny sprzęt i obsługiwany przez wykwalifikowany personel, co zapewnia najwyższą jakość diagnostyki.

 

Czytaj dalej

Gmina Kołbaskowo

Przetarg na przebudowę drogi powiatowej Stobno-Mierzyn

W odpowiedzi na ogłoszenie przetargu na przebudowę odcinka drogi powiatowej Stobno – Mierzyn, napłynęły dwie oferty od znanych przedsiębiorstw budowlanych. Przetarg, który został ogłoszony 7 czerwca br., przyciągnął uwagę firm Strabag oraz Eurovia.

Opublikowane

w dniu

Strabag, międzynarodowa korporacja z sektora budowlanego, wyceniła realizację zadania na 2,3 miliona złotych. Druga oferta, przedstawiona przez konkurencyjną firmę Eurovia, zakłada wykonanie prac za 1,9 miliona złotych. Kwota przeznaczona na inwestycję, ustalona przez zamawiającego, wynosi 2,1 miliona złotych brutto.

Obecnie komisja przetargowa dokonuje analizy przedstawionych ofert. Zgodnie z przewidywaniami, prace mają rozpocząć się jeszcze w trzecim kwartale bieżącego roku. Zadanie obejmuje wykonanie nakładki bitumicznej na długości około 930 metrów drogi oraz częściową budowę nowej konstrukcji drogowej. Plan zakłada ułożenie dwóch warstw mas bitumicznych, wzmocnionych siatką z włókien szklanych i węglowych, wraz z niezbędnymi robotami towarzyszącymi.

Inwestycja wpisuje się w długoterminowy program modernizacji infrastruktury drogowej w powiecie polickim. W ostatnim czasie gmina Police zakończyła kompleksową przebudowę dróg Stobno – Szczecin i Stobno – Dołuje, a aktualnie prowadzone są prace przy przebudowie drogi przebiegającej przez Stobno. Ponadto, w fazie projektowej znajduje się przebudowa drogi łączącej Stobno z miejscowością Będargowo.

 

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie